Close
Faqja 4 prej 7 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 123
  1. #61
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Keni harruar Cubel Brecën...

    Serafin Fanku ka qenë YLL ( për mua) . Gjithmonë si i "jashtëm" më është dukur.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  2. #62
    Citim Postuar më parë nga PINK
    Elvira Diamanti
    Faleminderit. Pikerisht, kjo me pelqen shume. Luan shume bukur, origjinale dhe e ngrohte.
    Te shpëtohesh do të thotë të transformohesh prej Perendise, të ribëhesh ashtu siç Ai donte që ne të ishim që nga fillimi!

  3. #63
    bitter girl Maska e marsela
    Anëtarësuar
    11-06-2002
    Postime
    1,163
    Nuk keni harruar gje ju....
    Megjithate duke pasur parasysh role te vecanta qe me ka lene vertet mbresa do te vecoja:

    Sander Prosin
    Kadri RRoshin(ne te gjitha rolet pa perjashtim)
    Tinka Kurtin..(vecanerisht tek "Zemra e nenes")
    Ndrek Luca
    Margarita Xhepa
    Robert Ndrenika..(Ky me ka bere te perlotem te "Njerez dhe fate"..i madh!)
    Timo Flloko..(te "Lulkuqet mbi mure" dhe "Vdekja e kalit"..ipaarritshem)
    Violeta Manushi..

    u be goxha liste..s'u vecua gje..Vertet nje plejade e mrekullueshme aktoresh!!Eshte per te ardhur keq qe ne ditet e sotme filmi shqiptar ka mbetur ne "hije" dhe gjithmon e me pak po dalin emra qe do rreshtohen krahas te paharrueshmeve qe kemi permendur..
    Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

  4. #64
    E gjifa Maska e Henri
    Anëtarësuar
    14-04-2002
    Vendndodhja
    Kanada
    Postime
    1,086
    Tinka Kurti për mua nga femrat, e paharruar!

    Mimika Luca ishte e shoqja e Ndrekë Lucës? Sa për Ndrekën vetë, më bëhet t'ia mbështes këtij/saj mërmërimës më lart (më fal Kore ), megjithatë punë gustosh sigurisht.

    Me Gezimin më ra rasti të punoj nja tre muaj verën e kaluar, oh barsaletat e Gëzimit që në pikë të mëngjesit. Të vdiste fare, lëre pastaj ta dëgjoje në dublimet e filmave vizatimorë.

    Kadri Roshi është vërtet i madhërishëm. Megjithatë do të ishte vërtet interesante të kish jetuar Prosi edhe ca më gjatë. Gjërat edhe mund të ishin ndryshe.

    ps: Kishe gjë me Fierin ti 'llai?
    Perëndia nuk është mace...

  5. #65
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Citim Postuar më parë nga Henri

    ps: Kishe gjë me Fierin ti 'llai?
    Henri,

    pershendetje,

    Si e ka emrin ai aktori i Fierit qe ka musteqe dhe pak buzen e shtrember? Eshte Cam.
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  6. #66
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Po Eva Pellumbin, e teatrit te Kukullave e mban mend ndonje? Luante Lepurushin Veshkaushin. Alba qe eshte ne Gjermani di ndonje gje per te???
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  7. #67
    Heartless Maska e White_Angel
    Anëtarësuar
    11-01-2004
    Vendndodhja
    Kristal......
    Postime
    1,293
    Kush e ka lozur "Rrethi i kujteses " ?


    O Zot per vete sdua gjë jo...por për prindërit nje dhëndër të bukur!

  8. #68
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anëtarësuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    Citim Postuar më parë nga White_Angel
    Kush e ka lozur "Rrethi i kujteses " ?


    s'e paske gje kujtesen....

    P.S. Me kujtohet qe ka qene film i bukur, por ama nuk me kujtohet filmi, as aktoret, vetem emocioni me ka mbetur...

  9. #69
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Bah, cfare ngaterrese! S'di kush i pergjigjet kujt.

    Henri, per Gezim Rudin po flet? Une e di qe ka qene cun qullac, rrinte ne shtepi gjithe diten. lol
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  10. #70
    i/e regjistruar Maska e Harudi
    Anëtarësuar
    08-09-2004
    Postime
    622
    Pijetoret janë vendet ku çmenduria shitet me shishe! (Uendell Filips)

    Lista e injorimit: Llapi

  11. #71
    i/e regjistruar Maska e Harudi
    Anëtarësuar
    08-09-2004
    Postime
    622
    BAJRUSH MJAKU

    http://www.bajrushmjaku.com.mk/


    Abdurrahman Shala
    Melihate Qena
    Istref Begolli
    Enver Petrovci
    Faruk Begolli
    ...
    Pijetoret janë vendet ku çmenduria shitet me shishe! (Uendell Filips)

    Lista e injorimit: Llapi

  12. #72
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar më parë nga White_Angel
    Kush e ka lozur "Rrethi i kujteses " ?


    Marjeta Ljarja dhe te vëllanë në rol, Ilia Shyti .
    Where does a thought go when it's forgotten?

  13. #73
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar më parë nga Xhuxhumaku
    Po Eva Pellumbin, e teatrit te Kukullave e mban mend ndonje? Luante Lepurushin Veshkaushin. Alba qe eshte ne Gjermani di ndonje gje per te???
    Eva ka qenë talent. Unë s'e kujtoj dot "Veshkaushin", por mbaj mend Pinokun me " 5 monedhat e arit që ndriçonin në dritën e hënës " . Po "Kokëkashta" , Eva ishte? Ndërsa vajza e Evës ishte ajo që ka luajtur tek "Një vonesë e vogël", apo jo?
    Where does a thought go when it's forgotten?

  14. #74
    Eks-plorator Maska e kolombi
    Anëtarësuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,720
    Citim Postuar më parë nga MI CORAZON
    Keni harruar Cubel Brecën...

    Serafin Fanku ka qenë YLL ( për mua) . Gjithmonë si i "jashtëm" më është dukur.
    Serafini me teper se aktor shkelqeu si regjizor.................
    Ndryshuar për herë të fundit nga kolombi : 17-05-2005 më 00:41
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

    GETE

  15. #75
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar më parë nga D&G Feminine
    Pinko ca roli te ka bere pershtypje Pavlina Mani ty?
    Mamanë e Mimoza llasticës.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  16. #76
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    Aktore te mire kemi boll.. por si nuk u be nje film i mire.. nje film pa genjeshtra.. pa shtremberime.. pa fallcitete.. pa "stisje" kur thone kta kritiket..
    Hiq ndoj pikz humori ne ndonje film asgje tjeter nuk me pelqen ne te gjithe filmat Shqiptare..
    Si nuk beri njeri nje skenar filmi te bukur mbeshtetur ne ndonji figur interesante a ngjarje e te luhet qarte.. thjeshte e pa imituar x e y aktor te huaj e te te ler mbresa..

    Per mua estrada shqiptare mbetet mbi Filmin..
    Kur them estrada nuk kam parasysh gangsteret sikurse ate te Beratit qerosin apo palacot Llak e Bejko por mjeshtrat Tano Banush Zef Ded Melpomeni Fadili Ngjala, Sallakun Luftar Pajon Fuatin e ne pergjithsi Aktoret e Shkodres Fierit Tiranes Korces Durresit e dikur ata te Vlores ..te vjetrit jo kta kaushet e asaj katershes..

    Nje film do duhej per jeten e thjesht por tragjike te dy cunakve Librazhdas qe per dy poezi i pushkatuan.. ne kohen kur Europa lulezonte e nje b.ith vend si Shqiperia me nje palo popull lejonte e bente sehir qe ca muzhik te verbuar nga servilizmi te montonin Vdekjen e dy njerzve krejt pa faj..
    Asnji nuk e merr mundimin ta bej nje gje te tille..
    Dhe a e dini pse..
    Sepse Ajka e Kultures Shqiptare do vihej ne pozit te dhjere.. Ku ishim ne kur coheshin ne pushkatim dy poet te rinj.. Sa turp.. sa dhij-shem.. do binte mbi ta pesha e faqe zeze-rise tyre.. E me mire te mos krruhemi andej.. hajt futja fantazi boshe te dukemi kontemporane.. psh te themi pi ...dhi e pi.. cka neper skena e te cudisim dynjane me thyerje tabush kinsee..

    Kemi aktor te mire.. por jo artiste te vertete.. .. pra maskaxhinj mjeshtra sa te han qente ka nxjerre pop.illi inë..
    ..

    qashtu..

  17. #77
    Bebiiiiiii dove je? Maska e TiLoNcE
    Anëtarësuar
    11-05-2003
    Vendndodhja
    tu bo not
    Postime
    1,116
    Citim Postuar më parë nga Brari
    Aktore te mire kemi boll.. por si nuk u be nje film i mire.. nje film pa genjeshtra.. pa shtremberime.. pa fallcitete.. pa "stisje" kur thone kta kritiket..
    Hiq ndoj pikz humori ne ndonje film asgje tjeter nuk me pelqen ne te gjithe filmat Shqiptare..
    Si nuk beri njeri nje skenar filmi te bukur mbeshtetur ne ndonji figur interesante a ngjarje e te luhet qarte.. thjeshte e pa imituar x e y aktor te huaj e te te ler mbresa..

    Per mua estrada shqiptare mbetet mbi Filmin..
    Kur them estrada nuk kam parasysh gangsteret sikurse ate te Beratit qerosin apo palacot Llak e Bejko por mjeshtrat Tano Banush Zef Ded Melpomeni Fadili Ngjala, Sallakun Luftar Pajon Fuatin e ne pergjithsi Aktoret e Shkodres Fierit Tiranes Korces Durresit e dikur ata te Vlores ..te vjetrit jo kta kaushet e asaj katershes..

    Nje film do duhej per jeten e thjesht por tragjike te dy cunakve Librazhdas qe per dy poezi i pushkatuan.. ne kohen kur Europa lulezonte e nje b.ith vend si Shqiperia me nje palo popull lejonte e bente sehir qe ca muzhik te verbuar nga servilizmi te montonin Vdekjen e dy njerzve krejt pa faj..
    Asnji nuk e merr mundimin ta bej nje gje te tille..
    Dhe a e dini pse..
    Sepse Ajka e Kultures Shqiptare do vihej ne pozit te dhjere.. Ku ishim ne kur coheshin ne pushkatim dy poet te rinj.. Sa turp.. sa dhij-shem.. do binte mbi ta pesha e faqe zeze-rise tyre.. E me mire te mos krruhemi andej.. hajt futja fantazi boshe te dukemi kontemporane.. psh te themi pi ...dhi e pi.. cka neper skena e te cudisim dynjane me thyerje tabush kinsee..

    Kemi aktor te mire.. por jo artiste te vertete.. .. pra maskaxhinj mjeshtra sa te han qente ka nxjerre pop.illi inë..
    ..

    qashtu..
    Brari kjo gjo nuk ndodh vetem ne shqiperia po dhe kudo
    jom dakord qe brezi i kalum ka qen brez i Artisteve te vertet,dhe respekt per te gjithe.Dhe po aq e vertet osht qe tani ka shum banalitet ne vend te humorit te holle.
    pse ste pelqen llaka?ai osht shum i talentum,,imitues shume imire,,ka dhe ze te bukur kur kendon.Un them se i ka realizu shum bukur rolet me Politikanet,dhe pak a shum ka percjell nje mesazh
    nejse
    mu me pelqen llaka shum
    i vetmi qe me ka ngrit nervat dhe qe ska bo i her humor pa banalitet ka qen Koco Devole

    kshu kshu
    ene respekt
    o-le-le firma

  18. #78
    ................
    Anëtarësuar
    19-11-2004
    Postime
    1,110
    O Barar, jemi tek kinematografia dhe televizioni..leri polikën dhe ideologjitë..ka tjetër nënforum ku të shpalosësh shpirtin e madh prej "politikani" ti...mos na prish humorin me paçavure politike.
    Hajt babe..u gdhifsh shnosh

  19. #79
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    hum hum..

    nuk jan pacavure politike shkrimet e mija..sorry ..
    pacavure je ti me ate listen tende..
    Ja perse..
    Nuk vete une ti mbaj pishen Xhoit asaj Sheikes se Nanos neper Lekurës te sarandes (ku i shoqi i saje Sheiku Nano lufton egersisht per te zgjatur dinastine e tije ham humase te miljardave te popullit .. ) por pikerisht i gjen ne listen tende.. lakenj te shpifur ajo dhe Ps e hajduteve ca aktore dallkauke sikurse kadri rocka e Violet Manushja e plot karaku-rvo-kurvica .. qe po i shohim ne Tv per dite duke u ferkuar me barkderrin Nano..

    Per mua jan aktore keta e jo artiste..

    tilonce.. i talentuar eshte llaka por.. mbeti ne helikopter te Xhoanes sa andej kendej si palaco i Partise duke bere propogande per Nanon..

    Kjo ja ka po.rdhur vlerat Gon Llakes pamvaresisht se eshte i pakrahasueshem si imitues..

    qashtu..

    ham hum te fala atyre aktoreve qe i don aq shume.. spiuna kan qene tek ajo porta me hekura perball tetarit..

    sa per Reshatin.. ai eshte Burre Trim..pik..

  20. #80
    E gjifa Maska e Henri
    Anëtarësuar
    14-04-2002
    Vendndodhja
    Kanada
    Postime
    1,086
    Unë për Gëzim Rudin po flisja moj syzezë . Çun mamaje the ti? E ku i dihet, mbase thëngjill i mbuluar hehe.

    Brar, kur shprehesh se nuk u bë një film pa moral, e ke fjalën për para 90-ës apo pas "çlirimit"? Para '90 sipas vendit bëhej edhe kuvendi e kjo jo vetëm në kinematografi, po në çdo fushë arti (s'më rrihet dot pa përmendur Kadarenë). Vjet më ra rasti të punoja në nja dy filma të kinostudios, e më ra rasti të dëgjoja histori nga më të ndryshmet rreth kohës së PPSH, se në sa duar kalonin skenarët para se të aprovoheshin, apo se sa netë harxhonin partiakët duke ndryshuar, kritikuar e prerë skena të ndryshme filmash e kokë kineastësh.

    Unë mund të përmend vetëm 4 a 5 filma që ishin më pak të përlyer nga fryma revolucionare. Një pjesë e tyre më duket janë pas 1990 ose rreth asaj kohe:

    Përrallë nga e kaluara (megjithëse figura e priftit nxihet si b.kazani)
    Udha e shkronjave (fat që ngjarjet zhvilloheshin para '44-ës )
    Pranvera s'erdhi vetëm (ky pas '90)
    Treni niset në 7 pa 5.
    Mësonjëtorja
    (Filmi me Bujar Lakon që i bie klarinetës, se s'më kujtohet titulli)

    Duhet shtuar këtu se filmat e luftës së dytë janë nga tematika njësoj si tek shqiptari, greku etj, pasi luftohej kundër armikut të përbashkët. Nga këta filma veçoj "Lulëkuqe mbi Mure".

    Nejse, se jemi tek aktorët më të mirë. Nga brezi i n-të mua më kanë pëlqyer shumë Timo Flloko, Guliem Radoja, Eva Alikaj, Tur Gorishti dhe sidomos Ndriçim Xhepa.

    Mbresa më ka lënë dhe Artan Imami, sidomos tek Don Zhuani në '97.
    Perëndia nuk është mace...

Faqja 4 prej 7 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
  2. Gjergj Kastrioti sipas pikëpamjeve antishqiptare
    Nga Davius në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 77
    Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45
  3. Letërsia Shqiptare
    Nga [A-SHKODRANI] në forumin Enciklopedia letrare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 24-10-2005, 14:02
  4. Cili është synimi i AKSH-së?
    Nga Faik në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 65
    Postimi i Fundit: 04-12-2003, 04:22
  5. Permbysja e rregjimit ne 97, Revolucion komunist?
    Nga Seminarist në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 66
    Postimi i Fundit: 28-05-2003, 23:29

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •