Close
Faqja 2 prej 14 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 276
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-11-2009
    Postime
    212
    Eshte me kate te perfeshihet nje nejri siq ishte gani krasniqi,ose ndonje antare i familjes se ti ..
    aj te behet me keta te vv.te cilet kurr ne jeten e tyre nuk ja duan te miren kosoves e as popllit te saj me sjelljet e tyre kriminele,siq i shifemi nper prishtin dhe sjelljete tyre .

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar më parë nga kruja78 Lexo Postimin
    Eshte me kate te perfeshihet nje nejri siq ishte gani krasniqi,ose ndonje antare i familjes se ti ..
    aj te behet me keta te vv.te cilet kurr ne jeten e tyre nuk ja duan te miren kosoves e as popllit te saj me sjelljet e tyre kriminele,siq i shifemi nper prishtin dhe sjelljete tyre .
    Po ky ganiu me ken ishte para se te kalonte ne vv,rasti a ka te bej me zgjedhjet ku njeri ia futi revolen ne fyt tjetrit a jan te njejt njerz.
    A i kontriboi kryeministri kesaj vraseje,kur i veri ca via te kuqe,a kemi nevoj per kesi shallatanash qe na udheheqin.
    A jemi si shoqeri akoma ne nivelin e mjerushem tepluralizmit,ku ai qe nuk eshte me ne eshte kunder nesh
    Deri kur ne te drenices duhet ta pranoim edhe mendimin ndryshe,para se ti rrokim armet dhe te vritemi ne mes veti,e te tjeret te na akuzoin me te drejt njerz te eger.
    Tani cili shqipetar i beson drejtesis ne kosove askush,dhe keta njerz a do ken guximin ta drejtoin gishtin nga eproret e tyre politik,sepse krimi rrenjet i ka mu aty.
    Ta akuzosh njeren apo tjetren an eshte gabim,por nuk justifikohet vrasja,vrasesi duhet te denohet,por e keqja eshte se drejtesia e kosoves eshte ne duar te regjimit dhe asnje shqipetar sot nuk ka besim ne drejtesi

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2009
    Postime
    2,629
    Ideologjia e "vetevendosjes" eksterm i majte , i tipit te fidel Kastros. Albini duhet te kete pak ndegjegje, sepse nga predikimi i tij po vriten njerzit. nuk eshte moti kur ne Prishtine ishin vrar dy djem te ri ne protesten e organizuar nga "vetevendosja" dhe albi kurti.

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-01-2010
    Postime
    367
    Gani Krasnqi është baba I UÇK-se për Malishev



    konflikti mes Gani Krasniqit dhe Fatmir Limes nuk I ka rrenjet vetem ne zgjedhjet e 12 dhjetorit 2010 po ky konflikt daton qysh kur LDK-ja kishte fituar bindshem ne Malishev pas lufte mirpo, baci Gan e kishte marrur persiper se do ta mund LDK nese klani I fatmir limes nuk I perzihej gjat zgjedhjeve te athershme keshtu at çka kishte premtuar Ganiu e realizoj dhe fitoj ne Malishev me von me kalimin e kohes I biri boshjakes [fatmir limaj] ia montoj z. Krasniqi dhe e larguan nga PDK-ja , dhe e zavendësuan me Isni Kilajn I cili gjate luftës ishte bashk me Krasnqin .



    Une mendoj qe ka gabuar shume z. Gani Krasniqi qe nuk I ka vra nja 50 bile

    se familja limaj gjithmon ka qen dor e zgjatur e serbis kete edhe u vertetua qe Demir dhe Fatmir Limaj kishin lidhje te ngushta me banush berbatovcin nga Dobraja Madhe e Lipjanit I cili edhe zyrtarisht ka punuar ne sherbimin shtetror te serbis .




    Qishtu I vjen fundi edhe Fatmir Limes se ka me dal një Gani Krasniq qe ka me kput kallash

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2009
    Postime
    2,629
    L-2
    Kur njeriu e humbe arsyen dhe degradohet ne shkallen ku ke arrit ti, edhe kafsha me e eger do ta kishte zilin.
    Mirepo shfryje epshin ten djallzor keshtu se e ke ket mundesi.

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2009
    Postime
    2,629
    Malishevë: Një në arrati, 12 të arrestuar
    Koha Ditore
    Prishtinë, 3 janar - Policia e Kosovës brenda 24 orëve pas tragjedisë në restorantin Kështjella ka vënë në pranga 12 persona, ndërsa vetëm njëri prej tyre është në arrati. Policia ka bërë të ditur se si provë materiale janë konfiskuar edhe dy armë automatike të tipit AK47.
    Burime brenda policisë i kanë thënë portalit Indeksonline se shumica e të arrestuarve janë nga fshati Carrallukë e komunës së Malishevës, të afërt të ish kryetarit të Malishevës, Gani Krasniqi, i cili në zgjedhjet nacionale të 12 dhjetorit ka qenë kandidat i “Vetëvendosjes” për deputet. Dëshmitarë të ngjarjes kanë rrëfyer tmerrin e natës së 1 janarit, kur rreth 15 persona kanë hyrën në ambientet e restorantit, kanë rrahur viktimat e më pas kanë shtënë me armë. Madje i vrari, Skender Limaj, është qëlluar në sy të tre fëmijëve të tij, dy djemve dhe një vajze, që të gjithë të vegjël. Dy të plagosurit e tjerë janë i vëllai, Azem Limaj dhe nipi, Ilir Behlul Limaj.

    po e nenvizoje per te gjith ata qe e lexojn komentine L-7 dhe leta lexojn eshte ket fjali te nenvizuar

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar më parë nga lum lumi Lexo Postimin
    E zbulove tash vehten se nuk je i Drenicës.

    Baja e Malishevës nuk është Drenicë.
    te past ne qaf mesuesi i gjeografis

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-01-2010
    Postime
    367
    Per Kosovellin



    Mos harro se I biri boshjakes Lima ju ka mbush kupa
    Edhe PDK-ja kur vriste njerz te pafajshem ty të pelqente ajo pune .

    Duhet patjeter keta te PDK-se ti vrtiet mes veti se klika e Mlladiqit [azem syles] duke perfshit limen, thaqin, halitin jan te ngarkuar me 600 vrasje brenda 12 muajve

    12 qershor 1999- 12 qershor 2000 = 600 vrasje

    E mlladiqet kur vrisnin ne Kosoven e paslufte Gani Krasniqi ishte I angazhaur ne perkrahje te fotrt UÇPMB-se dhe me von UÇK-se ne Maqedoni

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e Kosovar2006
    Anëtarësuar
    23-11-2005
    Postime
    443
    Ahh Demokraci Ahh demokraci (e cila eshte kshtu. dy ujq e nje dele votojn per dark) qe ki me na qit fare.

    Keta jan poshtersina te mdhej , Ahh Hashim ti kur drit mos pafsh se na perqave. Ahh Fatmir hajduti se per ni karik na ndave e na perqave.
    BAC, SU KRY

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e Kosovar2006
    Anëtarësuar
    23-11-2005
    Postime
    443
    Citim Postuar më parë nga L-7 Lexo Postimin
    600 vrasje brenda 12 muajve

    12 qershor 1999- 12 qershor 2000 = 600 vrasje

    [/SIZE]
    Kan mi dal prej hunde kta vrasje, Hajr kur skan me pa se sa vrasje kan kry kta pisat e Hashimit ma shum se shkau vet
    BAC, SU KRY

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-01-2010
    Postime
    367
    Per Kosovellin





    Edhe shaban manaj kishte famlije edhe femij qe e prisnin ne shtepi te kthehej

    Edhe ai I ndjeri qe u vra ne xhami nga i biri boshjakes [limaj] kishte familje edhe femij

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e SKIFTERI&12.05
    Anëtarësuar
    04-11-2007
    Postime
    423
    Citim Postuar më parë nga kruja78 Lexo Postimin
    Eshte me kate te perfeshihet nje nejri siq ishte gani krasniqi,ose ndonje antare i familjes se ti ..
    aj te behet me keta te vv.te cilet kurr ne jeten e tyre nuk ja duan te miren kosoves e as popllit te saj me sjelljet e tyre kriminele,siq i shifemi nper prishtin dhe sjelljete tyre .
    t paska rroke naje voe e VV... fjalen e fundit mos e thuje te mramen nese je me patriot se gani krasniqi ateher jam me ty.

  13. #33
    Pasioni për shkencën Maska e KILI MERTURI
    Anëtarësuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evropë
    Postime
    1,838
    ALBIN ME VETVENDOSJE! DO TA BËJNË KOSOVEN!


    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
    BAC, U KRYMB!

    Vrasja nuk është zgjiedhje për problemet e cfardo lloji!

    Se familja Limaj kan qu kry , kjo u bë e njohur sidomos gjat ditës së 12 dhjetorit!

    Rastet e dhunës dhe inateve që shpreh py-dy-kyja e hijenave bën që edhe pjesa tjetër e popullit të reagoi në mënyra që jo gjithmon jan të drejta , por ndoshta të domosdoshme.

    Kërcënimki me armë nga familja limaj e njerëzve të partive të tjera , cilado që të është ajo , nuk ështe dicka që duhet të kaloi pa pasoja.

    Ose është dasht familja limaj të dal publikisht e të kërkoi falje, ose të rruaj shpinen .
    Ne si shqiptarë nuk durojm poshtrime të këtilla. Besoj se ky ishte motiv që ka bërë që familja limaj të pësoi.
    Dhe kështu mund të pësoj të gjithë që kërcënojnë të tjerët me revole në fytë!


    hasa me limaj e me të tjerë hijena dëshiron të krijoi një shtet diktatorial në Kosovë!
    Kjo shkakton shumë pakënaqësi në popull.
    Besoj se populli nuk do të futet në këto përqarje që po synon pdk-ja të krijoj . ky stili përcaj dhe sundo është kopje e doktrines së okupatorëve tanë të cilen e ka kopjuar hasa dhe po përpiqet ta realizoi.
    Në dreq të mallkuar të gjithë antishqiptarët dhe tradhtarët e kombit!

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e dijetari
    Anëtarësuar
    30-03-2009
    Postime
    1,189
    Citim Postuar më parë nga L-7 Lexo Postimin
    Gani Krasnqi është baba I UÇK-se për Malishev konflikti mes Gani Krasniqit dhe Fatmir Limes nuk I ka rrenjet vetem ne zgjedhjet e 12 dhjetorit 2010 po ky konflikt daton qysh kur LDK-ja kishte fituar bindshem ne Malishev pas lufte mirpo, baci Gan e kishte marrur persiper se do ta mund LDK nese klani I fatmir limes nuk I perzihej gjat zgjedhjeve te athershme keshtu at çka kishte premtuar Ganiu e realizoj dhe fitoj ne Malishev me von me kalimin e kohes I biri boshjakes [fatmir limaj] ia montoj z. Krasniqi dhe e larguan nga PDK-ja , dhe e zavendësuan me Isni Kilajn I cili gjate luftës ishte bashk me Krasnqin .



    Une mendoj qe ka gabuar shume z. Gani Krasniqi qe nuk I ka vra nja 50 bile

    se familja limaj gjithmon ka qen dor e zgjatur e serbis kete edhe u vertetua qe Demir dhe Fatmir Limaj kishin lidhje te ngushta me banush berbatovcin nga Dobraja Madhe e Lipjanit I cili edhe zyrtarisht ka punuar ne sherbimin shtetror te serbis .




    Qishtu I vjen fundi edhe Fatmir Limes se ka me dal një Gani Krasniq qe ka me kput kallash

    Un mendoj ,se njerzit si ti nuk duhen te jen ne forum ,pse sepse ti dhe mendimtaret e llojit tend jane ne gjendje te fyen dhe tja fusin kot pa arrgumente ,ju si gjith nje gjdo gje e lidhni me poloitiken ,ksaj rradhe nuk e lidhet me fen ,feja shpetoj ksaj rradhe ,a ka qen dore e zgjatur e serbis e dimi ne populli e jo ti injorante i humber .

    Po te kishi fituar ju qe mendoni se e meritoni ndryshe kish kendua si gjeli kokoqeli,per te fituar diqka duhesh me qe inderuar nga populli,dhe jo veteinderuar,ket qe dua ta them esht ,se nuk duhet gjithnje te postosh urretje sepse nuk esht Burrerore me then ,kallashe familjes limaj ,nese je Burr dhe ke topa nene kembe beje vet o burri theut.
    [COLOR="Blue"][/COLO

    Duart e plakes, jan duar te arta.

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e dijetari
    Anëtarësuar
    30-03-2009
    Postime
    1,189
    Citim Postuar më parë nga L-7 Lexo Postimin
    Gani Krasnqi është baba I UÇK-se për Malishev



    konflikti mes Gani Krasniqit dhe Fatmir Limes nuk I ka rrenjet vetem ne zgjedhjet e 12 dhjetorit 2010 po ky konflikt daton qysh kur LDK-ja kishte fituar bindshem ne Malishev pas lufte mirpo, baci Gan e kishte marrur persiper se do ta mund LDK nese klani I fatmir limes nuk I perzihej gjat zgjedhjeve te athershme keshtu at çka kishte premtuar Ganiu e realizoj dhe fitoj ne Malishev me von me kalimin e kohes I biri boshjakes [fatmir limaj] ia montoj z. Krasniqi dhe e larguan nga PDK-ja , dhe e zavendësuan me Isni Kilajn I cili gjate luftës ishte bashk me Krasnqin .



    Une mendoj qe ka gabuar shume z. Gani Krasniqi qe nuk I ka vra nja 50 bile

    se familja limaj gjithmon ka qen dor e zgjatur e serbis kete edhe u vertetua qe Demir dhe Fatmir Limaj kishin lidhje te ngushta me banush berbatovcin nga Dobraja Madhe e Lipjanit I cili edhe zyrtarisht ka punuar ne sherbimin shtetror te serbis .




    Qishtu I vjen fundi edhe Fatmir Limes se ka me dal një Gani Krasniq qe ka me kput kallash


    TI ISHE ME TE VERTET NJE HIQ ,HIQ PREJ HIQI ,I KRIJUAR PREJ HIQIT I EDUKAUAR PREJ HIQIT DHE JETO JETEN E HIQIT.
    [COLOR="Blue"][/COLO

    Duart e plakes, jan duar te arta.

  16. #36
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-04-2006
    Postime
    560
    Citim Postuar më parë nga L-7 Lexo Postimin
    Per Kosovellin



    Mos harro se I biri boshjakes Lima ju ka mbush kupa
    Edhe PDK-ja kur vriste njerz te pafajshem ty të pelqente ajo pune .

    Duhet patjeter keta te PDK-se ti vrtiet mes veti se klika e Mlladiqit [azem syles] duke perfshit limen, thaqin, halitin jan te ngarkuar me 600 vrasje brenda 12 muajve

    12 qershor 1999- 12 qershor 2000 = 600 vrasje

    E mlladiqet kur vrisnin ne Kosoven e paslufte Gani Krasniqi ishte I angazhaur ne perkrahje te fotrt UÇPMB-se dhe me von UÇK-se ne Maqedoni
    PO bre jarani jem, po sipas teje te PDK-se paskan vra, dhe tek jane te kqinje, po qka do me thane ti tani qe "vevendosja" apo me mire te themi Gani krasniqi tani po vrane, a eshte mire kjo!
    Nese ata [pdk] kane vra dhe jane te kqinje, ateher lirishte munde te themi se "vevendosja" eshte 1000 here ma te kqinje!
    turpe eshte per nje njeri per nje shqiptare qe ta perkrahe vrasjen ne malishev, pa mare parasyshe se familja e kujete eshte! eshte tragjedi per popullin shqiptare te kosoves, qe ne kete liri qe na dhuroje Amerika, dhe na cliroj nga okupatori, e sote barbaret shqiptar para femive te vrasin vllaun e vete vetem se ka pase parregullsi ne zgjedhje! po edhe nuk ja ze per te madhe, njerzve qe jetojn ne ato ane te Drenices, perfshire edhe Malisheven, se te njejt jane te pa edukuar, muk me befason fare se do to te rrokin armet dhe do te luftoj mes veti, ngase egersirat pasi serbi nuk eshte ketu ma keta do te vrahen mese veti, se jane barbare!

  17. #37
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2002
    Vendndodhja
    Oslo , Norway
    Postime
    472
    Citim Postuar më parë nga drenicaku Lexo Postimin
    te past ne qaf mesuesi i gjeografis
    Askush nuk t'a ndalon me e quajt vetën si të duash, me cfarë do nicku. Unë nuk t'a mohoj të drejtën t'a quash vetën "drenicak" apo si të duash, vec mos rrej që je i anës së Drenicës

    E sa për gjeografi unë ta ftofi!!

    Mos rrej ma!!

  18. #38
    JUDO Maska e Gogi
    Anëtarësuar
    10-08-2008
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    1,669
    Tre djemt KRIMINEL te Gani Krasniqit tashme jane nen pranga nga forcat policore ne lidhje me pjesmarrjen ne ngjarjen e fundit ne banje te Malisheves, keta jan:

    Emin, Sylejman dhe Mehedin Krasniqi.

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar më parë nga lum lumi Lexo Postimin
    Askush nuk t'a ndalon me e quajt vetën si të duash, me cfarë do nicku. Unë nuk t'a mohoj të drejtën t'a quash vetën "drenicak" apo si të duash, vec mos rrej që je i anës së Drenicës

    E sa për gjeografi unë ta ftofi!!

    Mos rrej ma!!
    O kungull une jam drenicak por nuk do thot se duhet ta dij se ku e ka gurin kufiri,ne mes malisheves dhe drenices,eshte e vertet se shumica malisheven e llogarisin si pjes te drenices edhe pse nuk eshte,por kjo nuk ka rendesi,me rendesi eshte se une jam drenicak dhe i fort bile mos te ardhte merzi,tani e tutje po me vjen mire qe nuk kokan te drenices keta pisa qe vrahen ner veti per politik.
    Po kush ***** jeti me mohu diken se a eshte i nje rajoni apo jo,e rrenacak shko thuaj ai qe te ka eduku ne ket frym,e per gjeografi ti mund ta dish vetem hapsiren kah i ke rujt lopet e hiq me shume

  20. #40
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-08-2008
    Postime
    1,280
    Citim Postuar më parë nga L-7 Lexo Postimin
    Gani Krasnqi është baba I UÇK-se për Malishev konflikti mes Gani Krasniqit dhe Fatmir Limes nuk I ka rrenjet vetem ne zgjedhjet e 12 dhjetorit 2010 po ky konflikt daton qysh kur LDK-ja kishte fituar bindshem ne Malishev pas lufte mirpo, baci Gan e kishte marrur persiper se do ta mund LDK nese klani I fatmir limes nuk I perzihej gjat zgjedhjeve te athershme keshtu at çka kishte premtuar Ganiu e realizoj dhe fitoj ne Malishev me von me kalimin e kohes I biri boshjakes [fatmir limaj] ia montoj z. Krasniqi dhe e larguan nga PDK-ja , dhe e zavendësuan me Isni Kilajn I cili gjate luftës ishte bashk me Krasnqin .



    Une mendoj qe ka gabuar shume z. Gani Krasniqi qe nuk I ka vra nja 50 bile

    se familja limaj gjithmon ka qen dor e zgjatur e serbis kete edhe u vertetua qe Demir dhe Fatmir Limaj kishin lidhje te ngushta me banush berbatovcin nga Dobraja Madhe e Lipjanit I cili edhe zyrtarisht ka punuar ne sherbimin shtetror te serbis .




    Qishtu I vjen fundi edhe Fatmir Limes se ka me dal një Gani Krasniq qe ka me kput kallash
    -----------------

    O popull,para se të shkruani merrni frymë e fiqironi pak !

    Gani Krasniqi dhe familja Krasniqi,kanë qenë dhe janë figura emblematike për Carralukën e gjithë Llapushen.Po i njejti epitet lirisht mund të thuhet për Fatmir Limajn dhe fisin e tij nga Banja dhe gjithë Llapusha...
    Fatmir Limaj,sipas të gjitha gjasave,figuron si personi më i votuar në radhët e PDK,e ndoshta edhe më gjërë.
    I njejti(F.Limaj),pak ditë më parë paralajmëroi se nuk ka shansë që PDK të bëjë koalicion (vendimtar),me AKR-n e Pacollit+Mimoza,dhe se ai
    F. Limaj,është katërciprisht për koalicion me R. Haradinajn..!
    Dhe,...sipas meje këtu fillojnë problemet.
    Një Ramush Haradin dhe një Fatmir Limë,dy nga komandantët real të asaj që sot therrasim :"Luftë e UÇK-së",eklipson dikend dhe një krahinë të tërë,që sot me pahirë,është titullar i çdo gjëje në këtë Kosovën e post-pavarësisë...
    Prandaj,duhej ndërhyrë më 2007-tën nga i pari....,që Ganiu mos të jetë kandidat për kryetar të Malishevës dhe në ndërkohë,dashakëqinjët dhe shumëkush tjetër...., të përhapë parullën se ja;"Limaj e eleminoi Gani Krasniqin nga PDK-ja dhe politika e Malishevës..."
    Incidenti i ndodhur para disa javësh (me 12 dhjetor,ditën e votimit,kur një djalë i Ymer Krasniqit(dëshmor i rënë në luftë,tashti- si vëshgues i WW), u rrah në Banjë,nga nuk dihet kush...),tregon për një skenar ndryshe të kësaj tragjedie..

    Afroni mentë o Malishevë..!

Faqja 2 prej 14 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •