Close
Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 152
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Normal qe ky eshte krim i rend dhe se duhet te denohet,por une them se mundet me qe edhe montim.ok
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  2. #42
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anëtarësuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Ne mund te diskutojme, te verteten nuk e dime.
    Mund te jete edhe montazh, por ne rast se kjo eshte e vertete, ateher shpresoj qe ata qe kane be kete krim kuuuuurrrreeeennnn e kures hajr mos pafshin ne kete bote, e ne boten tjeter ishalla Allahu i denon ne zjarr per perjetesiiiiiiii.

    GV_USA
    WE WILL NOT GO DOWN!

  3. #43
    Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
    Anëtarësuar
    20-03-2005
    Vendndodhja
    With God...
    Postime
    3,328
    Citim Postuar më parë nga Gostivari_usa Lexo Postimin
    Ne mund te diskutojme, te verteten nuk e dime.
    Mund te jete edhe montazh, por ne rast se kjo eshte e vertete, ateher shpresoj qe ata qe kane be kete krim kuuuuurrrreeeennnn e kures hajr mos pafshin ne kete bote, e ne boten tjeter ishalla Allahu i denon ne zjarr per perjetesiiiiiiii.

    GV_USA

    Sa koment ironik


    Te pakten pranoe qe feja eshte problemi e leri se cfare duhet tju bej Allahu apo dikush tjeter...
    Il Club Più Titolato Al Mondo

  4. #44
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anëtarësuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Citim Postuar më parë nga niku-nyc Lexo Postimin
    Sa koment ironik


    Te pakten pranoe qe feja eshte problemi e leri se cfare duhet tju bej Allahu apo dikush tjeter...
    Pse feja paska qene problem?!!!
    Urdhero e na sqaro ti kete neve, pse mendon ti qe feja paska pas fajin ne raste te tilla?!!

    Une them qe nese behet fjale per rast te vertete fajin nuk e ka feja , por fajin e ka edukata, diturite, zhvillimi mendor, niveli i arsimimit etj etj , por jo FEJA!!!

    GV_USA
    WE WILL NOT GO DOWN!

  5. #45
    He mer cfare montimi thoni se late kokrren e namit. Jeni verbuar komplet dhe as makabritete te tilla nuk ju bejne pershtypje po direkt i dilni ne mbrojtje me justifikime nga me te paarsyeshmet. Eshte lajm i dhene ne Turqi, ca dreq montimi flisni.

  6. #46
    Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
    Anëtarësuar
    20-03-2005
    Vendndodhja
    With God...
    Postime
    3,328
    Citim Postuar më parë nga Gostivari_usa Lexo Postimin
    Pse feja paska qene problem?!!!
    Urdhero e na sqaro ti kete neve, pse mendon ti qe feja paska pas fajin ne raste te tilla?!!

    Une them qe nese behet fjale per rast te vertete fajin nuk e ka feja , por fajin e ka edukata, diturite, zhvillimi mendor, niveli i arsimimit etj etj , por jo FEJA!!!

    GV_USA

    Ndodh vetem ne Turqi, Iran, Pakistan, Siri, Irak, Arabine Saudite...lista eshte e gjate qe ti permendim te gjith.

    A nuk eshte feja qe ben pjes ne ligjet e shtetit, qe nuk i lejon njerzit ose me thjesht vajzat qe te shkojn ne shkolle e te edukoen?

    A nuk eshte feja ajo qe u dha tradita kaq te ashpera?



    Nuk ja vlen te debatosh me ty por te pakten behu i sinqert dhe pranoe problemin e vertet, mos u mundo ti biesh rreth e qark se kush ka faj, kjo nuk eshte dicka e vogel qe ka ndodh. Eshte nje masaker e vertet, te futesh femin tende te gjalle ne varre!
    Il Club Più Titolato Al Mondo

  7. #47
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anëtarësuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Citim Postuar më parë nga niku-nyc Lexo Postimin
    Ndodh vetem ne Turqi, Iran, Pakistan, Siri, Irak, Arabine Saudite...lista eshte e gjate qe ti permendim te gjith.

    A nuk eshte feja qe ben pjes ne ligjet e shtetit, qe nuk i lejon njerzit ose me thjesht vajzat qe te shkojn ne shkolle e te edukoen?

    A nuk eshte feja ajo qe u dha tradita kaq te ashpera?



    Nuk ja vlen te debatosh me ty por te pakten behu i sinqert dhe pranoe problemin e vertet, mos u mundo ti biesh rreth e qark se kush ka faj, kjo nuk eshte dicka e vogel qe ka ndodh. Eshte nje masaker e vertet, te futesh femin tende te gjalle ne varre!
    Ti mendon se krime te tilla ndodhin veten ne vendet muslimane ah ?!!!!!!

    Po kjo qe ka ndodhur ne Turqi eshte lule ne krahasim me ato qe ndodhin ne perendim, LULE!!!!
    Po nuk shikoj ketu dikush te fajsoj krishterimin?!!! Valle mos i thuajne kesaj standard i dyfishte ?!!!

    Ne amerike psh nje grua e vret shoqen e vete SHTATZANE , AI NXJER FEMIJEN NGA BARKU ME DUART E VETA, DHE KATER FEMIJET TJERE IA MBYT NE MAKINEN QE LANE TESHA, ME I MADHI PREJ TYRE 9 VJEC!!!!
    Kjo qe beni kete krim ishte krishtere!!! Krishterimi e mesoj kete qe veproj ashtu a ?!!!!

    Ky krimi qe folet ne kete teme , kundrejt ketij krimi qe te sjell une eshte LULE, okay, lule...

    GV_USA
    WE WILL NOT GO DOWN!

  8. #48
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Pse bre i perzini fejen ketu!Po kesi krimesh ndodhin gjithkund ne bote edhe ne vendet e civilizuarar femrat jane viktime.Ja solla kete nga kanuni i Lek Dugagjinit,lexoni dhe mos e teproni duke thene se trashegim nga Turqit e kemi.



    §. 43. Vajza nen unazë nuk ka tager me lshue djalin.

    Vajza e xanun nuk mundet me e lshue djalin edhe në mos e pasët per sy.
    Po s’ndegjoi vajza me shkue m’at fat, qi e ka xanë, e edhe prindja i perkrahen së bis, kjo s’mund të martohet ma per të gjallët e dhandrrit me tjeterkend.
    Prindja e vajzës janë detyrë me i a kthye shpis së dhandrrit mje në ma të mbramin dysh, qi kan la per at vajzë.
    Sheji e dhetë grosht e kanus, qi i janë çue vajzës kur u xu, do të jesin n’arkë të sajë deri diten e dekës së dhandrrit; e të dije si vajza, si djali, si prindja se aj dhandrrit; e të dije si vajza, si djali, si prindja se aj shej s’i len me luejtë.
    Kah kanuja, vajza jet e lidhun, e veç me leje të dhandrrit qi e pat xanë e per në hjekët dorë ky, se s’mund të martohet, e s’a’kanun qi të shkojë tjeterkush me e lypë, si të dijë se gjindet e pengueme.
    Edhe po e muer tjeter grue dhandrri vajza e xanun prej tij jet e lidhun se e lidhun.
    Me dekë të dhandrrit, kanuja e liron vajzen, e, po desht, mundet të martohet per arsye qi “me dekë të dhandrrit, sheji xehet i hupun”.
    Po s’nigioi vajza me shkue m’at fat, qi e pat xanë, edhe me perdhuni do t’ia apin atij, qi e ka xanë me “Fishek më shinë”; e per n’i raftë per sy vajza tue hikun, ky e vret me fishek të prindës së saj, e gjaku i vajzës shkon hupës, per arsye qi me fishek të tyne e vrau.
    - - Shumë shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askë!
    Agim Metbala"

  9. #49
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    te njaja grop me ja fut te atin
    JO SEKS PARA MARTESE

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    Jo une jam Shqiptar nga Kosova,Prishtina.

    Jo qe me ben shum per turqet por them se mundet te ndodhe se e kan ber montim,per qellime tyre qe askush nuk i di.
    Ketu nje Turkoshkerdhate vrau motren e vetme ngaqe deshte nje djale tjeter..
    Dhe e paten per burrni,dhe vete kete pushtat jane te paret qe defrehen ne shtepine e madhe.
    I kemi dhe ne trojet tona,sa per dijeni...

  11. #51
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Midja po Turqit kane qene dhe ne Shqiperi. Mire e ka Drague. Nga ata e kemi trasheguar kete lloj prapambetje.
    Po gjithe faji nuk eshte i turqeve ....nuk dua ti mbroj por ne vet jem te till
    Citim Postuar më parë nga niku-nyc Lexo Postimin
    Sa koment ironik


    Te pakten pranoe qe feja eshte problemi e leri se cfare duhet tju bej Allahu apo dikush tjeter...
    Sa i lexova 2 faqe dhe mu bo qefi qe per her te pare ne nje tem te till nuk dalin "ksi ndricues mendjesh" dhe ta perziejn fen , por ja qe u gabova


    Sa per temen eshte thjesht " PA KOMENT"

  12. #52
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga SystemA Lexo Postimin
    Ketu nje Turkoshkerdhate vrau motren e vetme ngaqe deshte nje djale tjeter..
    Dhe e paten per burrni,dhe vete kete pushtat jane te paret qe defrehen ne shtepine e madhe.
    I kemi dhe ne trojet tona,sa per dijeni...
    Po de po ce ti besh bahet mir,cito 100 vitet e fundit qishtu po thone
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  13. #53
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    06-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    428
    Citim Postuar më parë nga niku-nyc Lexo Postimin
    Ndodh vetem ne Turqi, Iran, Pakistan, Siri, Irak, Arabine Saudite...lista eshte e gjate qe ti permendim te gjith.

    A nuk eshte feja qe ben pjes ne ligjet e shtetit, qe nuk i lejon njerzit ose me thjesht vajzat qe te shkojn ne shkolle e te edukoen?

    A nuk eshte feja ajo qe u dha tradita kaq te ashpera?



    Nuk ja vlen te debatosh me ty por te pakten behu i sinqert dhe pranoe problemin e vertet, mos u mundo ti biesh rreth e qark se kush ka faj, kjo nuk eshte dicka e vogel qe ka ndodh. Eshte nje masaker e vertet, te futesh femin tende te gjalle ne varre!
    Raste te ngjajshme dhe me te veshtira ka ne gjithe boten ka edhe ne Gjermani AUSTRI ndodhin ne gjithe boten (ke lexuar apo degjuar vetem vitin qe lam pas per raste te shemtuara qe u kryen )
    UNE NUK DIJ QE FEJA E NDALON SHKOLLIMIN E VAJZES ,madje ne shtetet demokratike lejohet edhe mesim besimi neper shkolla sepse komunizmi ndalon fene e ..,

  14. #54
    B@NeS@XhIe Maska e B@Ne
    Anëtarësuar
    04-01-2010
    Vendndodhja
    .............
    Postime
    4,338
    Uaaa, pupupupupu......gjenah e shkreta ça paska vujt ...
    Ju dh*** nderin me nje M*** te madh ....jeto per vete jo per te tjeret ......

  15. #55
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anëtarësuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Citim Postuar më parë nga BaNeSaXhIe Lexo Postimin
    Uaaa, pupupupupu......gjenah e shkreta ça paska vujt ...
    Ju dh*** nderin me nje M*** te madh ....jeto per vete jo per te tjeret ......
    Ballkume Elbasani
    Si kemi Aqip Pashane?!! A ka luajtur nga vendi ose jo ?!!
    Po ate drunin e vjeter aty afer hotelit Skampa e keni akoma ose e keni shkulur nga Toka.
    Dhe a vete te pish kafe tek lokali i Cimit (nese e ka si prone akoma Cimi , nuk diskutohet kjo ) ose jo, nese po, bej te fala nga nje ish ish student i maqedonise.

    GV_USA
    WE WILL NOT GO DOWN!

  16. #56
    Ragnald
    Anëtarësuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    jane vende shume te thella ne turqi keto .
    kane zakone shume te prapambetura , prandaj ndodhin keto akte te shemtuara.

    He , se ja tregon qejfin fisit shteti turk.
    Ai qe futet ne burg ne turqi , spara del i gjalle prej tij.

  17. #57
    Ragnald
    Anëtarësuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Citim Postuar më parë nga niku-nyc Lexo Postimin
    Ndodh vetem ne Turqi, Iran, Pakistan, Siri, Irak, Arabine Saudite...lista eshte e gjate qe ti permendim te gjith.

    A nuk eshte feja qe ben pjes ne ligjet e shtetit, qe nuk i lejon njerzit ose me thjesht vajzat qe te shkojn ne shkolle e te edukoen?

    A nuk eshte feja ajo qe u dha tradita kaq te ashpera?


    Te permend une nja 30 shtete te tjera me zakone te tilla , te cilat skane fe islame fare ne te.

    Ku e ke pare ti qe feja ndaloka vajzat te ikin ne shkolle?

    Mos me permend afganistanin pls , se per cdo justifikim , atje kapeni ju.

    Keto tradita sjane fare fetare.

    Andej nga erdhen turqit , azia qendrore , keto ligje kane ekzistuar tek ata si popull me mijera vjet.

    Edhe arabet i varrosnin vajzat e gjalla , para islamit.

    Keto jane ligje pagane e asgje tjeter.

    Kane qarkulluar e mbijetuar kudo neper bote.

    Te tilla kemi edhe ne ala fatkeqesisht ne popullin tone.

  18. #58
    B@NeS@XhIe Maska e B@Ne
    Anëtarësuar
    04-01-2010
    Vendndodhja
    .............
    Postime
    4,338
    Citim Postuar më parë nga Gostivari_usa Lexo Postimin
    Ballkume Elbasani )
    Si kemi Aqip Pashane?!! A ka luajtur nga vendi ose jo ?!!
    Po ate drunin e vjeter aty afer hotelit Skampa e keni akoma ose e keni shkulur nga Toka.
    Dhe a vete te pish kafe tek lokali i Cimit (nese e ka si prone akoma Cimi , nuk diskutohet kjo ) ose jo, nese po, bej te fala nga nje ish ish student i maqedonise.

    GV_USA
    Mesa mbaj mend une ( hera fundit qe isha Prill 2008) Aqifi nuk ka lujt nga veni
    Per drurin afer Skampes nuk e kam para sysh ... dhe kafet e Elb nuk i frekuentoj....keshtu qe do me falesh por te falat me duket se do ia derg. vete

    Pershendetje .

  19. #59
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    He mer cfare montimi thoni se late kokrren e namit. Jeni verbuar komplet dhe as makabritete te tilla nuk ju bejne pershtypje po direkt i dilni ne mbrojtje me justifikime nga me te paarsyeshmet. Eshte lajm i dhene ne Turqi, ca dreq montimi flisni.
    Eshte e pabesushme se si mund te varrosesh nje person gjalle, aq me keq femijen tend.
    Do me pelqente me shume te ishte e montuar, se nuk ke se si ta pershkruash.

    Keto jane ata njerez, se eshte mekat ti thuash njerez, qe jetojne neper male lol.
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  20. #60
    E Humbur Maska e elsaa
    Anëtarësuar
    20-02-2008
    Vendndodhja
    Back Too Homme
    Postime
    2,685
    Citim Postuar më parë nga Izadora Lexo Postimin
    Eshte e pabesushme se si mund te varrosesh nje person gjalle, aq me keq femijen tend.
    Do me pelqente me shume te ishte e montuar, se nuk ke se si ta pershkruash.

    Keto jane ata njerez, se eshte mekat ti thuash njerez, qe jetojne neper male lol.
    Fatkeqesisht eshte e vertet . E degjova dhe tek lajmet Suedeze .
    Vallai nuk di cte them , ku arrin mendja e ngushte as "ZOTI" i tyre ( nese ka zot ) nuk i kupton dot . Te vene fene para pjelles ................. no no no coment ...
    Burrat Udhëheqin Botën, Ndërsa Gratë Udhëheqin Burrat

Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •