Close
Faqja 5 prej 20 FillimFillim ... 3456715 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 396
  1. #81

    Cdo yll i flamurit te Kosoves paraqet nje vend Sqhiptar ! Trillim Slav

    Ne nje nga web mediat e Maqedonaseve ose shtetit pa identitet i jepet nje pershkrim propagandus flamurit te sapo firomuar te Kosoves. Ne ate shkrim tregohen gjithe aspiratat e shqiptareve qe nha lidhja e Prizrenit, por me kahje ashtu si u konvenon atyre. Ne te njejtin shkrim Flamuri i ri i Kosoves komentohet keshtu:
    "Flamuri i ri i Kosoves permban 6 yje, cdo yll i takon tokes shqiptare qe i duhet te bashkohet. Keshtu ylli i pare na qenka Kosova, Ylli i dyte eshte Shqiperia, Ylli i trete eshte Preshava, Ylli i katert eshte Maqedonia, Ylli i Peste eshte Cameria dhe Ylli i Gjashte eshte Mali i zi. Kjo eshte edhe nje propagand e Serbeve dhe sllaveve qe me cdo kusht duan te na shpallin si agresor os njerez qe kerkojne teritor, por me keto gjeste do te humbin vet ngaqe bpta e sheh se kush eshte agresor dhe kush kerkon tokat e tjera.
    Lajmi origjinal eshte shume i gjat dhe ne gjuhen Maqedone kush done mund ta lexon ne
    www.Netpress.com.mk
    Ndryshuar për herë të fundit nga Agon_xh : 22-02-2008 më 10:51 Arsyeja: titull jo adekuat

  2. #82
    i/e regjistruar Maska e ujkus
    Anëtarësuar
    17-10-2006
    Postime
    327
    shume mire te pakten tani po e kuptojne te verteten ahhahahhahahha
    megjithate shume legjenda do te thuren per ne shqiptaret ketej e tutje

  3. #83
    mall Maska e bili99
    Anëtarësuar
    05-04-2007
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    1,804
    Shqiperia
    Kosova
    Cameria
    Ilirida
    Malesia
    Lugina e Presheves-Kosova Lindore

    s'ka gje te keqe ketu...dhe vetem keshtu mund te pranojme ate flamur ku harta e Kosoves eshte e rrethuar me krahinat shqiptare ...
    Nuk duhet shume te levdohemi me kete por, do ta bejme Shqiperine Nje te Bashkuar por, ky eshte nje proces thuajse kaq i gjate sa edhe rruga qe mberrime tek pavarsia e Kosoves..Sidoqoft pjekja parakohe eshte djegje...ka kohe, dhe mos i hame propagandat sllave...Per yjet une e pranoj se eshte ashtu se vertete qysh kur u shpalle nje plak cam ketu ma tha simboliken e Yjeve, ashtu i shkelqenin syte plakushit si vete yjet e flamurit nga gezimi per Kosoven e (Cami i nderuar...z.Rasim Bebo..)

    me nderime,
    bili99
    I Ilirides jam Iliri,
    dhe i lire dua me mbet.
    Per cfardo xhevahiri,
    Shqiperine se jap per jete

  4. #84
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Mund te jene edhe 6 dite kur zoti Krijoi boten...!
    Life's too short to remove USB safely.

  5. #85
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    Une kam frike se nuk eshte keshtu, se po te ishte kjo idea kryesore e miratimit te ketij flamuri, do me behej qejfi jashtezakonisht shume. Shpresoj qe te mar nje pergjigje sa me shpejt per kete aspekt te flamurit. Shpresoj qe te jete e vertete kjo gje qe po thuhet ketu.
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  6. #86
    une nuk mund ta quaj si te vertet meqe sllavet gjithmone kan shpifur.
    Por me gjith at thjeshtesi qe e ka flamuri dhe ngjyrat jo kombetare dicka te mire duhet te ket ne ate flamur, ishalla ka dicka komnetare ne ate flamur.

  7. #87
    zhapik buster Maska e drity
    Anëtarësuar
    11-01-2006
    Postime
    1,237
    Citim Postuar më parë nga Agon_xh Lexo Postimin
    une nuk mund ta quaj si te vertet meqe sllavet gjithmone kan shpifur.
    Mu po m'pelqen ta quj t'vertet, aq me teper qe eshte aprovu dhe nga US-ja dhe BE-ja
    When you are in it up to your ears, keep your mouth shut.

  8. #88
    Citim Postuar më parë nga drity Lexo Postimin
    Mu po m'pelqen ta quj t'vertet, aq me teper qe eshte aprovu dhe nga US-ja dhe BE-ja
    edhe mua me pelqen te jete i till, sic thash dicka kombetare duhet te kete, por nuk u besoj slaveve

  9. #89
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-02-2008
    Postime
    3
    cdo yll perfaqson etnite qe jane sot ne kosove

  10. #90
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Nuk ka te beje me trojet shqiptare edhe pse numerikisht del, yjet paraqesin etnite e ndryshme qe jetojne ne Kosove e jo shtetet shqiptare.
    Sui generis

  11. #91
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    Citim Postuar më parë nga Dita Lexo Postimin
    Tironcja BLN, amir_h e te tjere ne kete teme qofte shkrues, qofte thjesht lexues, qe nuk ia keni idene, sesi ka qene procedura per dizajnimin e flamurit dhe stemes:

    kjo eshte organizuar ne nje konkurs ne te cilin ka pasur nje kusht thelbesor:

    flamuri nuk duhet te kishte asnje shenje te perbashket me flamurin shqiptar:

    as ngjyren
    as shqiponjen me dy koka

    te dy keto simbole te shtetit te ri duhet te ishin ne gjendje te paraqisnin sa me mire ate qe Kosova po ndertohet si shtet multietnik.

    Mos mallkoni kot dizajnuesit, po patet problem, merruni me ata qe i kane detyruar te krijojne nen keta kushte.


    nuk po mallkoj njeri une...duket pak si kur nuk e kan vlersuar gjith ato vite te tonin aty me vjen pak keq...dhe une jam e sigurt qe as kosovaret vet nuk e duan ate flamur ne zemer kan kuq e zi...nuk kam problem une thjesht ai ishte mendimi im...po hajd mo per vete e kan..

  12. #92
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Kërkova në Google Images "kosova flag" dhe të vetmet rezultate ishin foto e flamurit shqiptar.

  13. #93
    Bl3®i Maska e Bl3ri
    Anëtarësuar
    06-01-2006
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    1,277
    Me pelqen pasi eshte flamur i shtetit tone dhe me kete do prezentohemi ne gjith boten

  14. #94
    Pasioni për shkencën Maska e KILI MERTURI
    Anëtarësuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evropë
    Postime
    1,838
    Ke të drejt Tironce !

    Këto janë gjëra që i dim të gjithë , bile ne nga Kosova .

    Ky flamur është prodhim i huaj dhe , po flas për veten time , kurr nuk do të jet flamur i imi , edhe pse ndoshta në ndonjë rast për hir të simbolizimit të shtetit më duhet të përmend .

    Unë jam shqiptarë nga Kosova, e jo kosovarë .

    Kili

    SHQIPËRIA ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
    Në dreq të mallkuar të gjithë antishqiptarët dhe tradhtarët e kombit!

  15. #95
    yells `aziz! light!` Maska e AsgjëSikurDielli
    Anëtarësuar
    12-09-2002
    Vendndodhja
    the black light
    Postime
    1,786
    Eshte nje fare ironie kjo; qe atyre qe luftuan e vdiqen per flamurin kuq e zi (e per clirim e jete te denje) nuk ju vie aspak keq per flamurin e ri - te vetmit qe mallkojne e shajne jane ata qe flamurin kuq e zi e kapin vetem kur e kap e gjithe mehalla - ne ndonje loje futbolli apo feste ne nentor. Ata qe luftuan me flamur mes dhembeve ne beteje - ata nuk ankohen, ne fakt ata tregohen shume me bujar e me te matur.

    E kuptojne rendesine e domosdoshmerine e nje flamuri shteteror. E kuptojne domosdoshmerine e Kosoves si shtet te barabarte per te gjithe - edhe ne simbole e flamur. A e dini pse? Sepse vete e kane perjetuar jobarazine e diskriminimin ne lekuren e tyre: e kuptojne c'dmth te jesh i injoruar nga shteti. Keshtu ata krijojne nje flamur te ri, qe prezenton te gjithe, jo vetem ata, dhe e krijojne ate me ngjyra domethenese: te bardhen per paqe, te kalterten per shprese e te verdhen per arin, ose vleren e madhe te Kosoves - jo domosdo vetem financiarisht.

    Ata jane te paret qe me krenari e ngriten flamurin e ri shteteror ne njeren ane, e flamurin kombetar ne tjetren ane. U treguan zemergjere dhe koshiente per nevojat e tjereve, me te dobeteve (sic ishin ata vete, nje kohe te gjate). Bujar e zemergjere nuk tregohen ata qe flasin e lajmerohen nga kanapete e tavolinat e embela e te rehatshme te shteteve perendimore, nje lloj armchair generals shqiptare. Ironi he ironi, prape me preve ti...
    '...never could stand that dog...' - TW

  16. #96
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    e rendesishme eshte pavarsia
    sa per flamurin sme pelqen
    duke krahasuar me flamurin shqiptar i bie qe kosova te mos kete asnje lidhje me ne
    gjithsesi e rendesishme eshte qe vllezerit e motrat kosovare jane te lire tani
    urimeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
    JO SEKS PARA MARTESE

  17. #97
    i/e regjistruar Maska e F-tim
    Anëtarësuar
    21-02-2008
    Postime
    88
    i bukur po ka mund te jet edhe me i bukur a dadht me pas kombinim me ngjyr te kuqe KOSOVA meriton me shum se kaq....

    ___________________________________________
    Every moment is another Chance"

  18. #98
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,348
    Postimet në Bllog
    17
    Ajo qe nuk me pelqeu ne 17 shkurt, ajo qe ia zbehu shkelqimin pavarësisë, ishte pikërisht flamuri shtetëror i Kosovës, një flamur që nuk përfaqëson as shqiptarët, as serbët, as historinë e Kosovës, por përfaqëson misionin evropian në Kosovë. Nuk ka se si të ndihesh mirë përballë një flamuri evropian që i falet një shteti si Kosova. Një akt i tillë e kthen Kosovën në një eksperiment protektorati evropian, një një koloni evropiane në zemër të Evropës në kohë moderne.

    Gjithcka në 17 shkurt ishte planifikuar me përpikmëri të lavdërueshme, përvecse kur kryeministri dhe presidenti i Kosovës shpalosën në sallën e kuvendit flamurin evropian të Kosovës, atë flamur që do të kthehet në flamurin shtetëror të Republikës së Kosovës. Cfare kontrasti i dy burrave të shtetit të Kosovës që festojnë me një flamur evropian teksa ata qindra mijëra qyetarët e Kosovës festojnë me flamurin kuq e zi. Cfare turpi historik qe nga nje ane te flasesh per "zerin e eterve tane" e nga ana tjeter te shpalosesh nje flamur te cilin ata eterit e kombit nuk do ta njihnin! Cfare turpi te jesh president i Kosoves e te shpalosesh nje flamur evropian kur presidenti i pare i Kosoves insistonte ne cdo takim brenda dhe jashte Kosoves per "flamurin dardan" dhe "Republiken e Dardanise". Shpirti i Dr. Rugoves nuk ka se si te jete ndier mire ne ate dite teksa shikon se si pasardhesit e tij nuk arrijne te kuptojne se jo cdo gje eshte e negociueshme, jo cdo flamur i apelon vetedijes së këtij populli, nuk mund të kesh të qartë vizionin e së ardhmes pa bërë lidhjen shpirtërore me të shkuarën, me të parët tanë.

    Në 28 nëntor 1912 në Vlorë, edhe kur 2/3 e Shqipërisë ishin pushtuar nga ushtri të huaja, edhe kur luftanijet italiane mbanin në kontroll bregdetin shqiptar, Ismail Bej Vlora nuk ngriti në Vlorë flamurin e fuqisë së kohës, ngriti në Vlorë flamurin e të parëve të tij, flamurin e Kastriotëve! Ai akt i kushtoi jetën disa vite më vonë plakut nga Vlora, por ai vizioni i tij i dhuroi një kombi të tërë shpresë dhe jetë.

    Albo
    Ndryshuar për herë të fundit nga Albo : 24-02-2008 më 02:09

  19. #99
    .:: Garda e VjeTeR ::. Maska e engjulli_peje^
    Anëtarësuar
    15-11-2002
    Vendndodhja
    Jetoj ne Hen Ne Boten E Dashuris ,Larg Fierit Tim Te Dashur Larg Miqeve TE Mi Edhe Shqiperis.
    Postime
    430
    Citim Postuar më parë nga Albo Lexo Postimin
    Ajo qe nuk me pelqeu ne 17 shkurt, ajo qe ia zbehu shkelqimin pavarësisë, ishte pikërisht flamuri shtetëror i Kosovës, një flamur që nuk përfaqëson as shqiptarët, as serbët, as historinë e Kosovës, por përfaqëson misionin evropian në Kosovë. Nuk ka se si të ndihesh mirë përballë një flamuri evropian që i falet një shteti si Kosova. Një akt i tillë e kthen Kosovën në një eksperiment protektorati evropian, një një koloni evropiane në zemër të Evropës në kohë moderne.

    Gjithcka në 17 shkurt ishte planifikuar me përpikmëri të lavdërueshme, përvecse kur kryeministri dhe presidenti i Kosovës shpalosën në sallën e kuvendit flamurin evropian të Kosovës, atë flamur që do të kthehet në flamurin shtetëror të Republikës së Kosovës. Cfare kontrasti i dy burrave të shtetit të Kosovës që festojnë me një flamur evropian teksa ata qindra mijëra qyetarët e Kosovës festojnë me flamurin kuq e zi. Cfare turpi historik qe nga nje ane te flasesh per "zerin e eterve tane" e nga ana tjeter te shpalosesh nje flamur te cilin ata eterit e kombit nuk do ta njihnin! Cfare turpi te jesh president i Kosoves e te shpalosesh nje flamur evropian kur presidenti i pare i Kosoves insistonte ne cdo takim brenda dhe jashte Kosoves per "flamurin dardan" dhe "Republiken e Dardanise". Shpirti i Dr. Rugoves nuk ka se si te jete ndier mire ne ate dite teksa shikon se si pasardhesit e tij nuk arrijne te kuptojne se jo cdo gje eshte e negociueshme, jo cdo flamur i apelon vetedijes së këtij populli, nuk mund të kesh të qartë vizionin e së ardhmes pa bërë lidhjen shpirtërore me të shkuarën, me të parët tanë.

    Në 28 nëntor 1912 në Vlorë, edhe kur 2/3 e Shqipërisë ishin pushtuar nga ushtri të huaja, edhe kur luftanijet italiane mbanin në kontroll bregdetin shqiptar, Ismail Bej Vlora nuk ngriti në Vlorë flamurin e fuqisë së kohës, ngriti në Vlorë flamurin e të parëve të tij, flamurin e Kastriotëve! Ai akt i kushtoi jetën disa vite më vonë plakut nga Vlora, por ai vizioni i tij i dhuroi një kombi të tërë shpresë dhe jetë.

    Albo
    Albo
    Sic eshte then dhe nga mediat Kosovare
    Ai Flamur dhe ajo Emblem Jan Vec Zyrtare
    Askujt si ka pelqyer ai Flamur
    Gjithsesi Flamuri kombetar Eshte 1 Per gjith Shiptaret Dhe jemi Krenar Per Flamurin Kuq e Zi
    Ku si simbol kemi Shqiponjen dhe Gjakun e Shqiptarit.
    FieRaK

  20. #100
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    Te gjithe Kosovaret e treguan diten e pavaresise se kush eshte flamuri i tyre. Ky qe eshte tani eshte thjesht nje simbol identifikues si shtet me vete, por te gjithe Shqiptaret kudo qe jane kane ne zemer nje flamur te vetem, ate Kuq e Zi.
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

Faqja 5 prej 20 FillimFillim ... 3456715 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. "Revolucioni vonuar" dhe Ahmet Krasniqi
    Nga Brari në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 214
    Postimi i Fundit: 20-09-2018, 13:55
  2. Adem Demaçi
    Nga lum lumi në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 309
    Postimi i Fundit: 29-11-2016, 17:56
  3. Tahiraj: Rrefime mbi luften ne Kosove
    Nga Kuksjan_forever në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 09-11-2010, 14:42
  4. Shpërthen dhuna ndëretnike në Kosove
    Nga mitrovicalia_81 në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 334
    Postimi i Fundit: 12-05-2004, 00:26

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •