Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
  1. #1
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Gjermania kunër thirrjes për dhunë të PD-së - goditja më e mirë për politikanët banditë

    Steffen Seibert, zëdhënësi i Kancelares Angela Merkel, i pyetur nëse qeveria federale e Gjermanisë është një prej përfaqësuesve të huaj që mbështesin pretendimin e Lulëzim Bashës se ka mbështetjen e tyre, Seibert u përgjigj se nuk ishte në dijeni të kësaj deklarate të udhëheqësit të opozitës shqiptare.
    Seibert është pyetur në lidhje me bllokimin që opozita me në krye Lulzim Bashën i ka bërë Parlamentit për dy javë rresht, dhe deklaratat e Bashës se ka marrë mbështetjen e shumë përfaqësuesve të huaj për të rrëzuar qeverinë Rama, për një qeveri teknike.
    Seibert tha se i bën thirrje partive politike që të zbusin mosmarrëveshjet, dhe se thirrjet për dhunë, që dëgjohen herë pas here, nuk duhet të jenë mjet për të imponuar pozicione politike kontroverse.

    http://www.botasot.info/evrope-bota/...e-kontraverse/
    Ndryshuar për herë të fundit nga mesia4ever : 02-03-2017 më 03:43

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,504

    Për: Gjermania kunër thirrjes për dhunë të PD-së - goditja më e mirë për politikanët banditë

    Kjo çmenduria e nje shteti qe ka 26 vjet qe paguan politikan... ku edhe nje proteste bazohet mbi gjykimim a mbeshtetjen e te huajve. Nje reforme,nje kod zgjedhor por edhe vet zgjedhjet duhet te kryhen dhe miratohen nga te huajt. Jemi praktikisht nje shtet qe nuk ka nje klase politike.
    Sikur ne vend te Berishes dhe Rames te paguanim "Gzim Kulufin" me shum propabilitet sikur ta marim me pezisimizem do ishim njesoj,sikur ta mernim me pak optimizem "Gzim Kulufi" do bente shume me mire se keta dhe do ishte me shum politikant se keta

    Kemi 26 vjet (fal PPSH) qe kemi nje progres ne renien e politikes dhe ngritjen e krimit. Kan ecur paralel,gjithmon duke u ngritur krimi dhe duke u dobesuar politika.

    Eshte diçka qe kur e mendon terbohesh; Si ka mundesi qe ai vend ne 26 vjet eshte qeverisur nga te njejtat parti dhe nga te njejte njerez. Njerez qe mbas 26 vjetesh kerkojne zgjedhje te lira,njerez qe nuk garantojne dot ne 26 vjet dot as zgjedhjet e lira.Natyrish ne kete kasapane inteligjence nuk mund te mungojne dhe budallenjte qe kerkojne e besojne ne qeveri teknike.

  3. #3
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Për: Gjermania kunër thirrjes për dhunë të PD-së - goditja më e mirë për politikanët banditë

    Citim Postuar më parë nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
    Kjo çmenduria e nje shteti qe ka 26 vjet qe paguan politikan... ku edhe nje proteste bazohet mbi gjykimim a mbeshtetjen e te huajve. Nje reforme,nje kod zgjedhor por edhe vet zgjedhjet duhet te kryhen dhe miratohen nga te huajt. Jemi praktikisht nje shtet qe nuk ka nje klase politike.
    Sikur ne vend te Berishes dhe Rames te paguanim "Gzim Kulufin" me shum propabilitet sikur ta marim me pezisimizem do ishim njesoj,sikur ta mernim me pak optimizem "Gzim Kulufi" do bente shume me mire se keta dhe do ishte me shum politikant se keta

    Kemi 26 vjet (fal PPSH) qe kemi nje progres ne renien e politikes dhe ngritjen e krimit. Kan ecur paralel,gjithmon duke u ngritur krimi dhe duke u dobesuar politika.

    Eshte diçka qe kur e mendon terbohesh; Si ka mundesi qe ai vend ne 26 vjet eshte qeverisur nga te njejtat parti dhe nga te njejte njerez. Njerez qe mbas 26 vjetesh kerkojne zgjedhje te lira,njerez qe nuk garantojne dot ne 26 vjet dot as zgjedhjet e lira.Natyrish ne kete kasapane inteligjence nuk mund te mungojne dhe budallenjte qe kerkojne e besojne ne qeveri teknike.
    Krejt kjo behet qe te pengohet perparimi i Shqiperise dhe rruga e saj drejt BE-se. Keta politikane i kane pasuruar familjet e tyre dhe nuk iu han ... per popullin. Me falni ne shprehje. Qe vjet 26 dhe ende nuk ka institucione qe garantojne zgjedhje te lira. Le ta lene popullin rehat se e kane lodhur tejmase. Qe 26 vjet i njejti tregim, premtohet rruge drejt BE-se kur ta marrin pushtetin te japin hajni, Gerdec, deshtim e korrupsion. Vend i cudirave.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Neteorm : 03-03-2017 më 05:35

  4. Anetarët më poshtë kanë falenderuar mesia4ever për postimin:

    SERAFIM DILO (03-03-2017)

  5. #4
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Për: Gjermania kunër thirrjes për dhunë të PD-së - goditja më e mirë për politikanët banditë

    Jemi te gjithe kundra dhunes, pavaresisht se fjalet jane marre jashte kontekstit. Sa per artikullin ne fjale, eshte i pavertete. Asnje media shqiptare apo portal nuk e ka cituar kete gjermanin me thonjeza, por lajmi shkruhet ne stilin 'ai i tha atij, qe t'i thoshte asaj'..
    Ky titull eshte marr copy paste nga kanali me i degjeneruar e pervers shqiptar qe eshte top channel. I njejti kanal qe sajonte dikur barcaleta me vjedhjen e ores se presidentit amerikan George Bush ne Kruje..
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  6. #5
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,327
    Postimet në Bllog
    7

    Për: Gjermania kunër thirrjes për dhunë të PD-së - goditja më e mirë për politikanët banditë

    Malesia, eshte me mire kur vene ne krye skizofrenet, se kontrollohen me ilace dhe qetesohen. Problemi mund te jete arroganca dhe ndjenja e superioritetit, indiferenca ndaj problemeve qe shqetesojne shumicen e njerezve dhe mania e komandes brenda nje grupi te mbyllur. Del nga realiteti, s’è di me ku je. Behesh pre e euforise, qe eshte paradhoma e depresionit. Te jesh Berishe apo Rame duket ceshtje e pashprese, me e cuditshme duket te jesh Mete. C’i do parate, kur nga mengjesi ne darle provon edhe Himalajen, edhe gropen Marianne, i forte vallahi!

  7. #6
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,315
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Gjermania kunër thirrjes për dhunë të PD-së - goditja më e mirë për politikanët banditë

    Une them qe te rrime urte. Te mos ngrejme as zerin fare. Le t'i leme Ramen e Meten qe ta kthejne te gjithe Shqiperine ne plantacion hashashi dhe te gjithe shqiptaret ne argate te tyre ne keto plantacione. Dhe keshtu u japim nje profesion te mire femijeve tane: i bejme te gjithe korriere, trafikante, kultivues, perdorues, eksperte hashashi e cdo droge.

    Mbase ia nderrojme edhe emrin vendit nga Shqiperi ne Hashasheri dhe njerezve nga shqiptar ne hashashtar.

    Bageti e bujqesi o Naim... mos ua ver re.

    Albo

  8. #7
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Për: Gjermania kunër thirrjes për dhunë të PD-së - goditja më e mirë për politikanët banditë

    Protesta duhet te kete, duhet te ngritet zeri, por populli nuk guxon te behet sherbetor i hajduteve qe jane ne gjendje te nxisin lufte civile per interes qe te marrin pushtetin. Keta nuk e kane perkrahjen as te popullit e as te perendimit.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •