Close
Faqja 6 prej 14 FillimFillim ... 45678 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 276
  1. #101
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    Malishevë: 12 në pranga, 1 në arrati
    Policia e Kosovës ka konfirmuar arrestimin e 12 personave të dyshuar për përfshirje në incidentin që ndodhi në Banjë të Malishevës më 1 janar, si pasojë e të cilit u vra një person dhe dy të tjerë u plagosën.

    Po ashtu, policia njofton se është në kërkim edhe të një personi i cili thuhet të jetë në arrati.

    Gjatë arrestimeve dhe bastisjeve policia ka bërë të ditur se si provë materiale janë konfiskuar edhe dy armë automatike të tipit AK47.

    Mediat lokale kanë raportuar se në natën e 1 janarit rreth 15 persona kanë hyrën në ambientet e restorantit “Kështjella”, ku kanë kanë rrahur viktimat e më pas kanë shtënë me armë zjarri ndaj tyre.

    I vrari, Skender Limaj, është qëlluar në sy të tre fëmijëve të tij, dy djemve dhe një vajze, që të gjithë të vegjël.

    Dy të plagosurit e tjerë janë i vëllai, Azem Limaj dhe nipi, Ilir Behlul Limaj.

    Vrasja në Banjë të Malishevës është dënuar fillimisht nga lëvizja Vetëvendosje e cila ka barë thirrje po ashtu që rasti të mos politizohet.

    Ndërkaq kryetari i Malishevës, Isni Kilaj Kilaj ka dënuar sulmin ndaj familjes Limaj duke vlerësuar se vrasja e babait, nё prani tё fёmijёve tё tij, ёshtё vepër krimi e terrori.

    “Sulmi, vrasjet mizore, torturimi i familjes Limaj i shokoi tё gjithё qytetarёt e komunёs sё Malishevës. Sulmi ishte sjellje dhe veprim mesjetar. Ne, tё gjithë qytetarët e komunës sё Malishevёs, qё njihet si vend i qetë dhe dashamirës, distancohemi nga kёto veprime tё shëmtuara”, thuhet në komunikatën me shkrim të kryetarit Kilaj.

    Por, ai nuk ka lënë pa apostrofuar aty edhe deklaratat e liderëve të Vetëvendosjes të bëra pas zgjedhjeve të 12 dhjetorit.

    “Ngjarjes sё 1 janarit i parapriu politika nxitëse e deklaratave tё Albin Kurtit dhe Glauk Konjufcёs, tё cilat duhet tё jenё argumente tё fuqishme pёr drejtёsinё qё duhet tё marrin veprime tё duhura ligjore. Unё bёj thirrje pёr maturi pёr tё gjithë nё kёto raste”, thuhet në komunikatën e Kilajt.

    Ndërsa, i vrari Skender Limaj, është varrosur në varrezat e fshatit jo larg Malishevës, dy familjarët e tjerë të plagosur ende po kurohen në Qendrën Klinike Universitare të Prishtinës dhe janë jashtë rrezikut për jetën.

    >> “Vetëvendosje” bën thirrje që krimi të mos politizohet

    >> Vrasja në Banjë të Malishevës acaron raportet PDK – “Vetëvendosje!”


    Shpërndaje
    bota sot



    --



    o L 7 .. i nderuar..

    permende diku kte Kilajn..

    si eshte puna e kti Kilajt..
    Kush eshte Rudi?

    kur kan ndodh kto ngjarje?

    supozo se te lexon nji djal nga bilishti i korces.. ose terbaci i vlores ..

    kan dhe ata te drejt te dine..
    mirpo sic ju kam then ju te kosoves por dhe te ilirides shkruani shum pak..
    aq sa vec me shti fall magjupja qe me kuptu dicka..

    po sjemi ne oda te dibranve qe flasin me 700 nenkuptime.. pra me asnji kuptim..

    kompjuteri e ka mundesine te mbaje shume tekst..

    pra folni qarte..
    se proverbi vjeter thot.. kush mendon qarte.. flet qarte..

    pra folni pa frike..

    kush tutet le te permutet..

    e tash po dihet se kush po tutet..


    ..

  2. #102
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar më parë nga anita340 Lexo Postimin
    E ky je ti. E kam dite qe ti je asi tipi qe kur i sosen argumentet kalo n'fyerje. Kjo tash eshte fytyra jote e vertete. Une iu them fyerje ne pamundesi me thane diqka te arsyeshme. Po mu s'me bajne pershtypje hiq ato qe ti i thu. Se e kam dite tane kohen qe ti je kesi ti.Une s'muj me i duru njerzit me maska dhe jam e lumtur kur kontribuoj me iu ra maskat(per ata merrem me ty). Ta hoqa masken e njeriut "t'edukum" e "t'shkollum" "me prejardhje prej Drenice ""i rritun n'Prishtine" e qe eshte me kryesorja "i gjithedijshem".
    Veq edhe nje gje Drenicak kisha pase qef me e dijte. Munesh me thane edhe me sharje s'ka gajle. E thene nga nje megaloman nuk prish pune.
    Qa e pate Gani Gecin? Se krejt si ai po tingellon. Mos je fare e tij pahiri?T'kam pyet edhe nihere tjeter po i ke ike pergjigjes. Nese je i tyne s'ke faj qe e mshef kete fakt se eshte fort marre me qene i tyne a?
    Po pse mori anita po kapesh veq per temin,po a nuk po ki ku a,mos moj anit se qka te kam ty e kam edhe gani gecin,perjashtim ben vetem se kam nje respekt per te qe qakaricat si ti e qakejt e tjer kur delk ne rrug ju hyni birave.
    E nese ti je met me ua hjek maskat forumistave ketu shko ne shik nese nuk je akoma aty mundesh me marr ndonje post me vra shqipetar pas shpine.
    Ty pershtypje nuk te ben asgje vetem qe krimi te lulezoi,prej tyre keni jetu dhe vazhdoni te jetoni.
    Pse qfar fare je ti ma e mire se ganiu,kur ka ber ganiu per kosoven,askush nuk ja ka mbajt prapanica,shko bijo e laje nja pelen se nuk jan forumat per ty,jo pse nuk kam argumente,por ti po kerkon si magjupe te perlahemi ,e ketu nuk eshte vendi me u perla,por me debatu per temen ne fjal.
    Ty edhe mos me dashte me te ofendu njeriu e ka te veshtir,prandaj dije qe qdo gje ka nje kufi.
    Edhe nje her nese je per debat fol,nese jo ik,nuk e kam njet te shtyhem me ty sa ki ti nivel e kush je ti e kush jam une ,e ku jeton ti e ku une tema nuk eshte kjo.
    Pra kqyr e gjeje ndonje te kalibrit tend e me mu mos u merr te lutem se me magjupe nuk debatoi
    Ndryshuar për herë të fundit nga drenicaku : 03-01-2011 më 20:10

  3. #103
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anëtarësuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Shqipetari nuk duhet te shpraze bresheri automatiku ndaj shqipetarit. Politika e klaneve ,fiseve te samolise ,i bene keto masakra ne njeres . Femijet shqipetare nuk duhet te mebeten jetima nga dora e shqipetarit, Ushtaret UCK,se u vrane per liri dhe shtete , kurse politikanet tane vritet per pushtete pa shtete.

    Kurre do te jene shqipetaret te lire si popujt e tjere nga keto njeres me gjake te prishur ??

    Ai shqipetare i cili perdor bresheri automatiku ndaj shqipetarit ,duhet te denohet me vdekje.

  4. #104
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    hetimet per keto krime zgjedhore politike e kane zanafillen shume me heret!
    duhet filluar hetimet qe nga restoranti' Keshtjella ' i cili eshte prone e fatmir limajt!


    ata limaret tjere jane puntore te ketij restoranti/keshtjelle!
    duhet fatmir limaj te tregoi nga i vodhi leket per ta ndertuar kete restorant/keshtjelle!


    fatmir limaj eshte babi i krimit ne zonen e llapushes!
    edhe hisni kilaj duhet hetuar per kete incident dhe shume krime tjera!


    duhet pastruar kosova nga prijesit e krimit qe thiren 'clirimtar' dhe jane profiter lufte!
    nga kampi kriminelve hajdut me origjine dhe lidhje serbo-sllave duhet cliruar kosova!


    pra eshte me rendesi qe opinioni ta di se restoranti ' keshtjella eshte prone e fatmir limajt dhe jo e viktimave te tij ose politikes se krimit!

    eh fatmir he car -banush perbatovci !
    Ndryshuar për herë të fundit nga G-2 : 04-01-2011 më 04:31

  5. #105
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-11-2009
    Postime
    220
    Citim Postuar më parë nga G-2 Lexo Postimin
    hetimet per keto krime zgjedhore politike e kane zanafillen shume me heret!
    duhet filluar hetimet qe nga restoranti' Keshtjella ' i cili eshte prone e fatmir limajt!


    ata limaret tjere jane puntore te ketij restoranti/keshtjelle!
    duhet fatmir limaj te tregoi nga i vodhi leket per ta ndertuar kete restorant/keshtjelle!


    fatmir limaj eshte babi i krimit ne zonen e llapushes!
    edhe hisni kilaj duhet hetuar per kete incident dhe shume krime tjera!


    duhet pastruar kosova nga prijesit e krimit qe thiren 'clirimtar' dhe jane profiter lufte!
    nga kampi kriminelve hajdut me origjine dhe lidhje serbo-sllave duhet cliruar kosova!


    pra eshte me rendesi qe opinioni ta di se restoranti ' keshtjella eshte prone e fatmir limajt dhe jo e viktimave te tij ose politikes se krimit!

    eh fatmir he car -banush perbatovci !
    OG.2
    / Ti paske menduar qe zoti limaj te vdiste urije dhe mos te punonte as gje a,po edhe aj eshte i gjalll dhe duhet te punoj
    /
    /Po more psikopatriot si ti aj nuk eshte nuk ishte edhe ne kohnat me te veshtira dhe tani del nje psikopat si ti dhe e shkruan per fatmirin dhe te tjeret kjo eshte turp turp, ku ish ti ne at kohe te luftes o tradhtari i keti kombi ne at kohe nuk ta ka zen bithe ti sherbejesh popllit dhe tani del dhe ben shpifje,po pranoj ooo psikopat se ata te cilet ja sjellen lirin keti poplli jane pikrishte qlirimtaret e jo tradhtaret siku ju sot,,,qebeni shpifje ti dhe klika e juaj te till /

  6. #106
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-03-2003
    Vendndodhja
    Diku nëpër Botë
    Postime
    528
    O Brar , ti e ke pyetur L-7 .


    Po ,ja po te pergjigjem une ,me aq sa dij .


    Fetah Rudi( tani hendikap per jete ) eshte djal shum i mire i Malisheves .
    Gjate kohes se luftes ,ishte delegat i LDK-se per Malisheve dhe berei cka ishte e mundur per ta shpetuar popullin si nga lufta e maqinerise vratare serbe poashtu edhe nga vellavrasja e inicuar nga hashim lopar brojat , jakup krasniqat e fatmir limajt - se keta idiot ate kohe na shpallen Republiken e Malisheves , bile bile edhe targat e maqinave, leternjoftime e pashaporta Malisheve ).

    Dhe mu ditet e para te pasluftes , duke u kthyer ky nga puna nje zyrtare ne Prishtine , plagoset shum rende ne prite te zagareve hashimo-jakup fatmir sigurimseve.

    Ky mandej nen urdherin e Dr. Rugoves , u dergua jashte Kosove per mjekim ,dhe shyqir Zotit, nderhimjes se shpejte te Dr. Rugoves dhe mjekeve shpetoi ,por mbeti hendikap per jete.

    E ki kilaj, ky krasniqi e limajt jane ata qe e plagosen ne perite Feta Rudin .
    Se po te ishte Fetau aty, keta kure me vota nuk mund te fitonin Malisheven.
    Por mandej pas kthimit te mjekimit, per ti shpetuar jeten Fetahut,Dr. Rugova e mbrojti nga politika .

    E tani , qeneve polpotist iu ka mbetur me henger njeri tjetrin, dhe isha nuk ndalojne deri sa te marin fund ndermjt veti .

  7. #107
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-11-2009
    Postime
    220
    Citim Postuar më parë nga DriniM Lexo Postimin
    O Brar , ti e ke pyetur L-7 .


    Po ,ja po te pergjigjem une ,me aq sa dij .


    Fetah Rudi( tani hendikap per jete ) eshte djal shum i mire i Malisheves .
    Gjate kohes se luftes ,ishte delegat i LDK-se per Malisheve dhe berei cka ishte e mundur per ta shpetuar popullin si nga lufta e maqinerise vratare serbe poashtu edhe nga vellavrasja e inicuar nga hashim lopar brojat , jakup krasniqat e fatmir limajt - se keta idiot ate kohe na shpallen Republiken e Malisheves , bile bile edhe targat e maqinave, leternjoftime e pashaporta Malisheve ).

    Dhe mu ditet e para te pasluftes , duke u kthyer ky nga puna nje zyrtare ne Prishtine , plagoset shum rende ne prite te zagareve hashimo-jakup fatmir sigurimseve.

    Ky mandej nen urdherin e Dr. Rugoves , u dergua jashte Kosove per mjekim ,dhe shyqir Zotit, nderhimjes se shpejte te Dr. Rugoves dhe mjekeve shpetoi ,por mbeti hendikap per jete.

    E ki kilaj, ky krasniqi e limajt jane ata qe e plagosen ne perite Feta Rudin .
    Se po te ishte Fetau aty, keta kure me vota nuk mund te fitonin Malisheven.
    Por mandej pas kthimit te mjekimit, per ti shpetuar jeten Fetahut,Dr. Rugova e mbrojti nga politika .

    E tani , qeneve polpotist iu ka mbetur me henger njeri tjetrin, dhe isha nuk ndalojne deri sa te marin fund ndermjt veti .
    posekomunistatsijuekanfituluftendhepavarsinmeatkun drenplakrugoviqinsetetilljenijujenimesuar

  8. #108
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    Citim Postuar më parë nga deqani2009 Lexo Postimin
    OG.2
    / Ti paske menduar qe zoti limaj te vdiste urije dhe mos te punonte as gje a,po edhe aj eshte i gjalll dhe duhet te punoj
    /
    /Po more psikopatriot si ti aj nuk eshte nuk ishte edhe ne kohnat me te veshtira dhe tani del nje psikopat si ti dhe e shkruan per fatmirin dhe te tjeret kjo eshte turp turp, ku ish ti ne at kohe te luftes o tradhtari i keti kombi ne at kohe nuk ta ka zen bithe ti sherbejesh popllit dhe tani del dhe ben shpifje,po pranoj ooo psikopat se ata te cilet ja sjellen lirin keti poplli jane pikrishte qlirimtaret e jo tradhtaret siku ju sot,,,qebeni shpifje ti dhe klika e juaj te till /
    deqanlia i drenices debato si duhet mos u merr me antaret ndryshe rregullorja e ketij forumi te perjashton dhe mbesim pa nje analfabet dhe pseudopatriot forumi!

  9. #109
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-01-2010
    Postime
    367
    Per Brarin


    Skam çka i shtoj kësaj që e paska dhën DriniM vetem edhe një gjë


    Për rastin e atentatit kunder Fetah Rudit vetem pse mendonte ndryshe ne kohen e paslufte dhe vetem se ishte ne LDK janë të implikuar

    1.Ekrem Jashari –person i akuzuar edhe nga Bllaca per vrasje pas lufte
    2.Fatmri Limaj i biri boshjakes
    3.Isni Kilaj – kryetar aktual i Malisheves
    4.Fatmir Kilaj -- vëlla i Isnis dhe shok i ngusht i Ekrem Jasharit [nenekolonel ne ministrin e mbrojtjes në qeverin e perkohshme te Thaqit

  10. #110
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-01-2010
    Postime
    367
    Për DrniniM


    Ti e di mir qe 10 minuta pas atentatit kunder Fetah Rudit atentatori ka vdekur nga një akcident trafiku i vetmi djal pas shumë vajzave

    Perendia e denoi atentatorin brenda pak kohe kjo tregon qe Fetah Rudi ka qen nje njeri i urte i drejt

  11. #111
    i/e regjistruar Maska e firaku
    Anëtarësuar
    03-04-2008
    Vendndodhja
    Nen qiell
    Postime
    660
    Kjo qe ka ndodhure ne Banje te Malisheves nuk ka ndodhur ndonjeher ne Kosove prandaj mos u mundoni te beni ketu krahasime,ky eshte nje KRIM i hapur qe duhet denuar nga te gjithe e jo ta perkrahim kete TURP.
    Edhe eshte shume e qarte se Vetvendosja eshte shtytesja kryesore e ketij KRIMI makaber.
    Kete KRIM duhet denuar pa marre parasysh se ndaj kujt dhe kush e ka bere,nese deshirojme qe kjo mos te vazhdoje.
    Por fatkeqesishte ketu ne Forum ka aq shume antishqiptare qe do deshironin qe keso ngjarjesh ne Kosove te kete qdo dite,kjo eshte e dhimbshme per popullin tone.

  12. #112
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    jo more keta te py dy ky nuk kan vra,qfar more,ani kur po bahen kishe mu kan dhimt keta te malisheves o zot qfar idiotash,keta para dite te vrasin e mbas dite te vajtoin

  13. #113
    Pasioni për shkencën Maska e KILI MERTURI
    Anëtarësuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evropë
    Postime
    1,838
    ALBIN ME VETVENDOSJE! DO TA BËJNË KOSOVEN!


    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
    BAC, U KRYMB!

    gogi , unë ndiej me ata që kan humbur jeten. nës nuk e kuptove këte nga shkrimi im , po ethem tash edhe me këto fjalë.

    Gjithashtu kam gjykuar këtë akt , e kam thënë se për cfardo rasti , të vriten njerëz nuk ëdhtë zgjiedhje e problemit.
    Nëse ke problem të kutosh këto gjëra të thjeshta , atëhr , mos më komento.

    Nuk krahasova me vresje të tjera , por krim është edhe kur të rahet dikush e të kërcenohet me revole . Kërcënim për vrasje . kjo demohet me ligj.
    Pse nuk u denua ai që kërcënoi.
    Kur nuk ka ligj , atëher dikush e mer ligjin në duar të veta.
    Kjo antyrish nuk duhet të jet e pranushme nga askush.

    Po të ngarkosh VV për këtë rastë , është vetëm edhe një nga ato akuzat e shpifura të hasë hijenes me hijenat e veta gjakpirës e antishqiptare!

    Dy fjal për decanin:
    decan = hajvan
    Në dreq të mallkuar të gjithë antishqiptarët dhe tradhtarët e kombit!

  14. #114
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2009
    Postime
    2,629
    Me keto veprime lidhja vetevendosje po e deshmon se eshte pa pergjgjshme, e pa paperashikueshme dhe nuk i dihet koka ku e ka me veprime shume te dyshimta, edhe pse del me sllogane per bashkim, ajo me veprime po del kunder, bile ajo po don me nda edhe Malisheven ne Caralluk e ne Banje.

  15. #115
    Pasioni për shkencën Maska e KILI MERTURI
    Anëtarësuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evropë
    Postime
    1,838
    ALBIN ME VETVENDOSJE! DO TA BËJNË KOSOVEN!


    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
    BAC, U KRYMB!

    Disa këtu për fjalë që po shkruajm , po nxehen aq shumë sa ska më.

    Po të zenim ne njëri tjetrin e ta grushtonim , e ta kërëconim me revole?!

    Del njëri dhe thuani se nuk do të kundërveproni!

    VV nuk ka të bëj me këtë rast si subjekt .

    Kjo është propagand kundër VV dhe Bashkimit Kombëtarë!
    Në dreq të mallkuar të gjithë antishqiptarët dhe tradhtarët e kombit!

  16. #116
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2009
    Postime
    2,629
    Citim Postuar më parë nga KILI MERTURI Lexo Postimin
    ALBIN ME VETVENDOSJE! DO TA BËJNË KOSOVEN!


    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
    BAC, U KRYMB!

    Disa këtu për fjalë që po shkruajm , po nxehen aq shumë sa ska më.

    Po të zenim ne njëri tjetrin e ta grushtonim , e ta kërëconim me revole?!

    Del njëri dhe thuani se nuk do të kundërveproni!

    VV nuk ka të bëj me këtë rast si subjekt .

    Kjo është propagand kundër VV dhe Bashkimit Kombëtarë!
    ....edhe pse del me sllogane per bashkim, ajo me veprime po del kunder, bile ajo po don me nda edhe Malisheven ne Caralluk e ne Banje.

  17. #117
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    Vrasja në Malishevë acaron raportet PDK – “Vetëvendosje!”
    Teuta Rexhepi - Bota sot
    Vrasja që ndodhi në mbrëmjen e 1 janarit në Banjë të Malishevës ka acaruar tej mase situatën politike në Kosovë, posaçërisht raportet ndërmjet PDK-së e “Vetëvendosjes”.

    Policia e Kosovës ka arrestuar 12 persona të dyshuar për përfshirje në incidentin që ndodhi në Banjë të Malishevës më 1 janar, që për pasojë pati një të vrarë dhe dy të tjerë të plagosur. Po ashtu policia njofton se është duke kërkuar edhe një person tjetër, për të cilin thuhet se është në arrati. Shefi i Zyrës për informim në Policinë e Kosovës, Baki Kelani, ka thënë se gjatë arrestimeve dhe bastisjeve që janë bërë në katër lokacione, në tre fshatra të komunës së Malishevës, si provë materiale janë konfiskuar katër armë. Ai tha se motivet e vrasjes ende nuk dihen dhe se policia është duke i vazhduar hetimet për zbardhjen e rastit.

    Ndërkaq kryetari i komunës së Malishevës, Isni Kilaj, nëpërmjet një komunikate për medie, ka dënuar vrasjen në Banjë të kësaj komune. “Sulmi, vrasjet mizore, torturimi i familjes Limaj, shokoi të gjithë qytetarët e komunës së Malishevës. Sulmi ishte sjellje dhe veprim mesjetar. Vrasja e babait, në prani të fëmijëve të tij, është vepër krimi e terrori. Ne, të gjithë qytetarët e komunës së Malishevës, që njihet vend i qetë dhe dashamirës, distancohemi nga këto veprime të shëmtuara. Ngjarjes së 1 janarit i parapriu politika nxitëse e deklaratave të Albin Kurtit dhe të Glauk Konjufcёs, të cilat duhet të jenë argumente të fuqishme për drejtësinë, që duhet të marrin veprime të duhura ligjore. Unë bëj thirrje për maturi për të gjithë, në këto raste. Kosova ka organet e saj ligjore, të dala nga Kushtetuta e Republikës së Kosovës, për të cilën dhamë aq shumë, prandaj respektojeni! Lutem që kjo ngjarje të jetë e fundit për Malishevën dhe për Kosovën në përgjithësi!”, thuhet në komunikatën e kryetarit të komunës së Malishevës, Isni Kilaj.

    Menjëherë pas kësaj lëvizja “Vetëvendosje!” iu kundërpërgjigj kryetarit të Malishevës nëpërmjet një komunikate për media. Këtë reagim kjo lëvizje e bën pas akuzave të ndërsjella që kanë ndodhur ndërmjet Degës së saj në Malishevë dhe asaj të PDK-së për zgjedhjet e fundit të 12 dhjetorit. Lëvizja “Vetëvendosje!” e ka cilësuar incidentin në Malishevë si krim të rëndë, me pasoja tragjike për familjen e të vrarit dhe të plagosurve. Kjo lëvizje po ashtu ka kërkuar që të mos politizohet ngjarja. “Sot, më tepër se kurrë, është e nevojshme të mos e humbim kthjelltësinë si shoqëri dhe të dallojmë se ku janë problemet e vërteta të Kosovës. Problemet personale nuk duhet të politizohen dhe as problemet politike nuk duhet të personalizohen”, thuhet në komunikatë. Lëvizja “Vetëvendosje!” thotë se dënon këtë akt që rezultoi me një vrasje dhe dy plagosje, shpreh keqardhjen e saj, si dhe ngushëllimet për familjen e të vrarit dhe të plagosurve. Këto “polemika” ndërmjet lëvizjes “Vetëvendosje!” dhe PDK-së datojnë që nga zgjedhjet e 12 dhjetorit, kur lëvizja “Vetëvendosje!” kishte akuzuar se në qendrën e votimit në Banjë është sulmuar vëzhguesi Hazir Krasniqi “i cili është grushtuar e shqelmuar nga militantë të PDK-së dhe pas rrahjes, Hazir Krasniqi është kërcënuar me vrasje nga Behlul Limaj (i afërt i Fatmir Limajt), i cili në tentativë e sipër është kapur nga policia duke ia drejtuar revolen Hazir Krasniqit”, kishte reaguar në atë komunikatë lëvizja “Vetëvendosje!”.

    (Më gjerësisht mund të lexoni në numrin e sotëm të gazetës “Bota sot”)

    >> “Vetëvendosje” bën thirrje që krimi të mos politizohet

    >> Malishevë: 12 në pranga, 1 në arrati

    Shpërndaje Kthehu | 03.01.2011
    Nuk eshte mire qe levizja vetevendosje te nxis gjera te tilla, nuk i ka hije as Albin Kurtit i cili se shpejti do dal edhe si njeri i paguar nga serbet marre per te, e bertitke aty per bashkim kombetar, ka me dale krejt more albin kurti se mire je kane shume po deshe edhe ti karrigen e nxeht e flet pallavra,shume e urrej kete person shume , me demagogji te viteve 80 mundohet te trulloj popullin, marre

    prishtinalija 03.01

    Uh Zoti i vraftë të dy palët që ia nisën luftës vllavrasese në kosovë. A janë ne mend këta njerz

    kunder luftes 03.01

    o zotri teki dervishi qysh i ke mustaqet, e akuzojshe isa mustafen,per nxitjen e luftes qytetare,o popull mos i votoni kriminelet ,bandat,klanet mafioze,zgjohuni njher e zgjedhni jerzit qi jan perparimtar qe jan te edukuar,epuntor mos votoni njerz qe jan hajna e te kurruptun deri ne fyt,lufta ka perfunduar edhe une kam qen luftetar,por ju kam kthy jetes normale,punoj jetoj,e lerni hajnat ata e kan vendin prapa grillave e jo me na udhheq ,e me mjeru popllin qdo dit,populli don pun e jo hajni ,e keni vrejtur se jan edhe te perkrahur nga disa intelektual ,si psh,ne oksygen ku thot se hajna jemi te gjith dikush duhet me na udhheq,jo hanjnat,faliminderit,mos votoni per hajna po zgjedhni njerz te moralshum e puntor e jo kriminel.

    Mentori Frankfurt 03.01

    mu pas vra naj pjestar i familjes se LDK apo LDD kishin than kta policet se hetimet vazhdojn policija asht mir qe e lufton kit rast por asht dashur ma heret, ateher kur ka fillu por jan kan keta mlitanet e PDK qe e kan kercnu njerin me revole ne koke qe mi nenshkru listat dhe kur ka kundershtu policija e ka ndal vrasjen, por pse policija nuk e kan zgjedh kit problem qe 20 dit, por u kan i PDK i familjes limaj, dhe i kan than merre pistolen, mushi kutit e shko ne shtepi kur ligji nuk sundon , ateher vlen kanuni i lek dugagjinit

    dreni, gjermonij 03.01

    per drenin qe nuk din as me shkru shqip(gjemonij!!!!!!) Ty duhet me te ardh keq per kete vlla vrasje e jo me ja fute kote.

    dema 03.01

    dreni koke nje rrk

    broja 03.01

    marre

    ilir 03.01

    po qa tjabajsh dikuj para dite ta bane dikush mas dite qishtu i kane vra shume njerz para syve te femijve te vet gjate viteve 98 dhe 99 krejtve do tju kthehet dhe do ta paguajne

    drenicaku 00 03.01

    faji qendron ne kreret e dy partive politike sidomos te asaj te PDK me ne kry HASHIM THAQIN qe 10 vjete nuk lene mjete ase metode per me ardhe ne pushtet.Pase lufte pdk ka mjelle teroore edhe lufte vllavrasje edhe pasojat e ksaj politike jane qe 10 vjete me politik vllavrasje

    DRENICA KAMERAN UCK 03.01

    Kete ngjarje tragjike duhet denuar e tere Kosova,kombi ne pergjethesi nuk ka dilem se eshte akte i shumtuar.albin kurti ka bere deklarat duke e pershkruar se Behelul Limaj e ka sulmuar me arme Hazir Krasniqin,ne 12 dhjetor ne diten e zgjedhejeve per tia bere votat e mjaftusheme per deputet.Z fatmir Limaj thot se ka marr 100000 vota po zotri i ke marre me pushke,e ke pengu policin e drejtesin me zgjedhe ratin e kercnimit me arme ndaj Hazir Krasniqi.Keta te PDK jan musue me vra aktivist te LDK,e me jave marr votat me dhune.mire e ka Isa Musatafa qe ka deklaruar se nuk ja zgjat doren Thaqit sepse i ka vjedh votat.Ketu nuk mund te akuzohet Albin Kurti por Fatmir Limaj se ai eshte mesuar me te LDK,e me keta te VV e ka pak me veshtir.

    shukri 03.01

    Albin ja arrite qellimit per vllavrasje ka koh qe je kah i fryen zjarrit ne ket drejtim. Albin nje njeri qe pretendon me qen ne politik se pari duhet ta njof ligjin e shtetit ku jeton ti nuk njef ligj e as njerzi u vran dy demostrues nga policia e UNIMIK me budallakun tane tash ua qove ne Malishev belan . Ti tash ban festa ne Prishtine rri ne te terun knaqu?

    Qamili 03.01

    ngushllime per familjen e posaqerisht femive. ky asht sundimi i ligjit te kryeministrit qe fol kot .

    luzi lugano 03.01

    nuk besoj qe pej qefit vret njeri me vjen keq qe ska qen fatmir limaj ne ate ven

    besi -usa 03.01

    kur ligji i shtetit shkelet nga vete personat qe duhet me e ekzekutu atehere populli e perdore ligjin e vete per fat te keq

    bacoku 03.01

    ku mete qeky teki dervishi qe spo shkrun mo se thojke profesori is po don lufte qytetare.

    aga 1 03.01

    Dreni paske problem me tunin

    halili 03.01

    MARRET NA VIJNE PREJ NGA JANE MINISTRAT.NGUSHLLIME FAMILJES LIMAJ.

    I. KRASNIQI CH. 03.01

    nese vazhdon kshtu luft qutetare nuk na kahie meba kshtu mej kallcue botes une si person nuk pajtohna me at shokun qi dha komente albin kurti osht me shkie albin kurti u kan zedhens i uqekes nezuren e adem demaqitn nuk ka guxoft kush mu lajmrue qender prishtines e jo pne per male hakifi nga gjermonia

    hakifi 03.01

    O vllazni mos tu vjen mir per kit ngjarje,besoj se aj si e ndin vetvetenshqipe se ben ket por e dim si studentat me ne krye ME TE MADHIN ANTON QETA U FALEN GJAQET TE VERRAT E LLUKES KOMUNJA DEQANIT.NE LIST ISHIN 65 APO 67, U KRYN KTO ANTONI FTOJ VLLAZNI KUSH MBETI PA E FAL GJAKUN DELNI E FALNE GJAKUN.DISA GJAQE U FALEN FORT MIR E DIM SI ISHIM TE RRETHUM ME TANKA TE SERBIS.SOT 10 VJET PAS LUFTES ME LIFTUA NERVETI.KU JON UDHEHEQESIA KU O LIGJI I KOSOVES HEJ MEDET PER UDHEHEQESI. NGUSHLLIME KETYNE FAMILE TE CILE U LARGUN NGA TE AFERMIT DHE KOSOVA PA E PA LIRIN E KOSOVEN SOVRANE.

    suedezi nga suedia 03.01

    Nje gje dihet fara qe mbillet edhe korret, e faren e keqe te vrasjeve ne Kosove e ka mbjelle PDK-ja, edhe po duket qe ka fillue vete ta korre, e dhashte Zoti mos ta korre tjeterkush, se edhe ashtu eshte prone e tyre

    Drenicaku (Skenderaj) 03.01

    He qeshtu esht kur te ja qet njerit alltin ne fyt prite neser se del ma keq esht marre qka ka ndodh po ma marre e keq esht pse policia skan ba send kur ky njeri ja ka drejtu pushken ėsht kan desht me burgos se ka desht me vra njeri edhe tani nuk kish ardh deri te kjo vrasje dikush e dikush kan ba pare me hajni e dallavere e i shkon mendja se munden me ba qka doj Kadal beg se ka hala njerz qe sdurojn me ja dreru pushken

    Driton 03.01

    ohhhhhhh,pata then qe flamuri i kosoves eshte dashur te jete vetem i ZZZIIII se sado qe te formojm parti e te fitojme shtetesi populli(90% bisha te egra) prap se prap do te jete i njejti (vella vrasja vazhdon...) E G E R S I R A kur do te q'armatosen kafshet e kosoves???

    brukseli 03.01

    po habitem pse po e bani kaq te madhe ket pun, edhe pse eshte per te ardh shum keq sa ka te vdekur. Po qka keni mendu dhe qka mujm me prit nga kta njerz nga ky pushtet nga kjo polici nga nje shtres bukur e madhe e popullates qe me apo pa deshir jan ba te barabart me pushtetar ne korrupsion. mendoni pak po te ishte nje polici si duhet a do kishte ardh puna ktu, pse, sepse po ta kish arrestu ma heret ket limajn gjithqka do ishte me mir se qe eshte tani. edhe gjysma e policis jan te barabart me kta pjes perberse e krimit. marre marre marreeeeee.

    Ejupi_ Suedi 03.01

    bravo VV jeni ushtaret e Profetit tone Ibrahim Rugava,merrnja hakun se keta muta kan vra shume shyptare...hoti.publikone bota.OK

    H O T I.ch 03.01

    A pe shini o popull i mjer qka eshte politika edhe populli . Po me dhimet shum ai njeri qe ka humb jeten po me vjen aq shum keq nga familja e ti te cilve ju shprehi ngushllime te sinqerta . Edhe pse nuk jetoj ne ks edhe nuk po di si ka qen ngjara po duket qe eshte vrasje politike , qka po thot vv po thot mos e politizoni se nuk dojn me mbet te kqi njeri ka vdek politika eshte e njejta njerzit duhet me denu politiken e jo politika njerzit te cilet e humbin edhe jeten Me falni per ndonje gabim shkrimi se jam tu shkru me aq emocion dhe dhembje

    Ari Wien 03.01

    o albin kali po kush te votoj ty ata kual.

    samir 03.01

    per qeta nuke duhet me i hype ne qafa kerkuje ska ma vequne jeme kerkushe tjeter.d

    dina 03.01

    po ktu eshte haj shtet bre rrihet njeri i drejtohet revola para 100vetve policia se arreston autorin normal njeri thot ktu per dikon ka shtet per klane per ne jo duhet me ja bo si ne kabull te kish marr zotin lima 60 dit burg sish bo kjo pun po kan bo boca pare at paere kan ftyr skan kan kujtu qe jan gjuihshka kerkush se vran dikon pi qef kshtu nxan djersa popull te qon zoti diqysh ke pare po do vujsh gjith edhe restorant eshte me vjedhne po baca gani me dhimshes q eata flliqan te kan met ne dor se ata ata skan baz jan nipa te boshnjjakve epave me heret boshnjaket ne rtk me shik sa vrasjet ebon kosen vet po mendoj do ju kthej zoti edhe durrimi popullit soset jo vra vllase qka jem bre bre ne jan msu me ldk njerz me mir i vran me shikun duhet mi pagu kta jan qu pesh vjedh voto spo lojn gjo pa bo harami del dikur

    niti_franc 03.01

    mekeqardhje per dy palet ne konflikt emramja me hajr perfundon se keq keq boll ka ndodh po qishtu jena na shqiptart per dy palt umka ardh keq se tedyjat injoh dyjat jan kuntribus per liri po shejtani ka derhy se thojn pleqt

    shuki 03.01

    Vota e qytetarit u pergjak.U pergjak per shkak te plogshtise se shtetit per te reaguar.Aty paska pase perleshje diten e e zgjedhjeve dhe nese eshte keshtu ka pase kohe per te reaguar.Do te duhej te nderhynte se pari ky kryetari naiv i Malisheves,e pse jo edhe politika.Do te ftoeshin gjakrat.Keto jane pasojat e anarkie ne Kosove, keta qe dikur vrisnin aktiviste te LDKes, tani po vrasin njeri tjetri. Bali Teki Devishi kush po nxite lufte qytetare atje?

    Fadil B. 03.01

    Gjithmon kam qen ve vetvendosjen kurse tani jam me shum se gjith luften vlavrasse e ka filluar banda e Hashim thaqit edhe jakup krasniqit e jo tjeter kush e dini se e ka fillu qysh ne rambuje kjo do te dal ne drit o sot o neser fati i Sadam Husenit edhe i Qausheskut do ta gjeje edhe Hashi Thaqin

    Trimi 03.01

    krim esh ban ne baj te malisheves nga krasniqet e carrallukes marri esht mu vra per parti kofshi te marrun

    lulzimi 03.01

    Se paska marr ministrin ne kry po ata te gjort!!!!!

    Ramaaaaaaaaaa 03.01

    Ngushllime familjes Limaj, e marri i qoft PDK-es per politiken e flliqt 10 vjeqare, por hiq ma te mira nuk jane as LDK, AKR, LDD ... Kosoven duhet ta qeverisin profesionalistat e rij, te pa korruptuar dhe jo politik, se perndryshi populli po vrahet , po varferohet , po iken nga Kosova e keshtu...

    mosvet per emer 03.01

    VALLA SHUM TRIMA NEMESVETI MARRE TE ISHA NE VENDIN E FATMIR LIMAJ AS NE TELEVIZOR NUK DAL MARRE

    SEDATI-FRANCE 03.01

    Zjarrit kur eshte i ndezur nuk ka nevoje ti fryhet.Ate duhet perpjekur per ta shuar.Andaj komentues te nderuar,mos e shfrytezoni ket tragjedi familjare,per te futur zjarre dhe urrejtje mes qytetareve qe u takojne taboreve te ndryshme politike.Ndersa sa i perket deklerates se Kryetarit te Komunes se Malisheves,se a eshte ne nivelin e detyres dhe pergjegjesise qe ka Ai,le ta gjykojne te tjeret.Zoteri te nderuar,perpiquni qe me komentet tona te gjykojme ne menyre te drejte ket akt makaber dhe te kerkojme qe fajtoret te dalin sa me para para Organeve te drejtesise, e jo te thrrasim ne linq.Ndersa familjareve te viktimave Ju shprehi ngushllime.Zoti u ndihmofte dhe u dhashte force ne keto momente.

    Mergimtari,Gjermani 03.01

    turpi i madh per shqiptaret veçanerisht per politikanet te c ilet duan me çdo kusht me e ruajte karigen. Per kete e fajsoj europen se ka derguar ushtar ne avganistan tu e dite se avganistanin e ka ne ballkan. ooooooooooooooooossssssssssssssshhhhhhhqqiptar mbusheni me mend se e krejt bota na ka mar ne sy

    nga zvicra 03.01

    kjo u pa ce ne fillim ce nuk luftuam per ideologjin kombtare por per karigat e veta me kete po shifet ce nuk jemi te afte te udhecim me shtetim po jemi shume te afte te udhecim me fotelet kjo eshte rezultat i ksaj pune nuk kam fjal si te them kesaj pune si mos me pas trurin krejt HARAMGJIT BOTROR KUKU PER POPULLE KJO ESHTE PUNA E BANDAVE KRIMINELE NUK E GJETA NJE PATRIT POR KETA TE GJITH JAN INTERESGJIT E JO ASPAK ATDHETAR.RROFTE KOSOVA ME NJERZ TE PASTERT

    TAFA MALI 03.01

    Deri kur durohet ky njeri ky albin kurti ky oshte qe sja don te miren kosoves pos intresave te vetta njeri pa moral boll theve demolove kalle tash edhe i shtine mu vra mes veti marre te koft

    berlini 03.01

    Shqipetaret sipas tradites nese kane qene ne hasmeri,pala e demtuar ska marr hak nese ka qene hasemi i shoqeruar me ndonje femer apo femije.Keta Krasniqet me kete po tregojne se edhe sjane shqipetar,siq nuk eshte as nxitesi i tyre Albini dhe Florini.Drejtesia duhet te ndeshkoi porositesin e kesaj vrasje por edhe ekzekutuesin me bashkepunetor.

    Armendi 03.01

    xeni marre i koft atyre te mdhajve qe e ben ket e i murren gjinen ne qaf i denoft zoti bre marre ju koft per faj te tyre marre

    xeni 03.01

    Turp per keta njerz se po e injollosin UQK, tani ma lufta ka perfundu dhe ne duhet te jemi kundeshtar politik dhe jo ARIMIQ Politik, kete po e bëjin kreret e PDK vetem per te qeverisur.

    aga 03.01

    Nga vetevendosja tash e tutje Vetevrasje,Vellavrasje e Albin Kurtit dhe Hashim Thaqit me shok. Sot keta njerz po e tregojne Surratin e tyre edhe ne Vepra konkrete, se kush me te vertet jane.Njerz qe prodhojne vetem urretje,konflike dhe duke sjell Kosoven ne nje gjendje Konflikti me Faktorin Nderkombetar. ESHTE PER TU ARDHUR SHUM KEQ. Te kujtojme Deklaratet e z.Kurti kunder nderkombetareve,si dhe Deklaratet e z.Thaqi.Kete e kan tregu edhe gjat luftes dhe pas luftes ne Kosove. Tash e tutje me MOTON: DOREHEQJE HASHIM THAQI DHE KLIKA E TIJ-sidomos te ashtuqujtrit pushkagjinjt-(RIORGANIZIM NE PDK),Terheqje nga skena politike e Albin Kurtit me Konceptin e tij shkaterrus. Kosova ka njerz(Kuadra te mirefillta) dhe personalitete qe din ta udheheqin dhe ta perfaqesojn Kosoven ne menyer te denjt. Gjithashtu terheqje nga skena politike edhe per plejqt qe sot jane ne Kryesi te LDK-se. Kosova do nderohet para botes dhe Zotit, nese udheheqet nga njerz te ri dhe te Zot. (Me vjen keq qe ketu perdori nje gjuhe te ashper por ka ardhur koha qe, te keqes ti thuhet MJAFT) Me nderime Berlini

    Berlini 03.01

    Turp për gjithë këta shqipfolës që shfrytëzojnë mortjen e një familje, dhe duke u fshehur pas një pseudonimi, për ti shprehur mendimet e tyre (se përballë, u lëpihen si këlysh atyre që këtu i kritikojnë). Ngushëllime familjes së viktimave.

    Hisret Kycyku 03.01

    Ngushllime,pr thojn prite punen pa u ba se kuir te bahet mos ban za,e kuku medet per ket popull se kush po e udheheq shkurt shqip njerzit analfabeta.

    Alba - night 03.01

    teki ku je tash ketu fol dhe trego se na po e shohim e more zotni folll tash isa eshte ma i mire qa ka ktu bre zotni

    zaimi 03.01

    NGA ZEMRA I SHPREHI NGUSHLLIME FAMILJES PER HUMBJEN E BABAIT DHE BASHKSHORTIT .KETO JANE TE ARRITURAT E TUA THAQI SHTET PA LIGJ PA POLICI SI NE KOH TE MILLOSHEVIQIT PER POPULLIN.TURP TE VRITET EDHE SOD DIKUSH PER QESHTJE PARTIAKE SKA QI DUHEN POPULLIT KESO PARTI!!!???

    shega 03.01

    kur mbjell er korr fortun.

    genti 03.01

    Une mendoj se krimi ka filluar me 12 dhjetor,po kur policija ne 1 rajon esht e 1 anshme dhe drejtsia nuk fuksionon ajo kthehet ne tragjedi.

    strellcjoni 03.01

    jo jo nese nis lufta vllavrasese fajtor jane pdk-ja,po dhe do ta humbin se populli nuk ashte me ta, ALBIN KURTI eshte njeri sikur diamant i paster,e ju te cilet po shkruani kunder dihet se ju nuk shehni ma larg se hunda e juaj oh ju te mjere. se askushe nuk te vret nese nuk i bane ti diqka,po ka hala njerz qe nuk perkulen para ktyre hajnave .bandave mafioze.se po dojne krejt kosoven ta marrin vetem per farefis te vetin qe as shkau kshtu ska ba.

    zvicra 03.01

    bota sot
    -




    ----------------

    nji pytje kam


    ne bot sot tek artikulli qe postova lart ishte dhe nji foto e nji ndertese ne form keshtjelle mesjetare.
    kush mundet me na e sjell kte pamje ketu.
    e kujt eshte kjo ndertese keshtjelle?
    duket qe eshte ndertuar kto vite te fundit.
    cfar sherben kjo keshtjella?
    me u mbrojt kur do sulmoje shkau apo eshte si pun hotel qejfo-bordel?

    pse gjith kto miliona te vjedhura (se me djers vec nji kasoll mund te ndertosh) nuk shkojn me ndertu prodhimtari artizanat e agroteknik etjer po per luksobordellizmo-hefnero flliqanizma?

    mbas horllikut vijne vrasjet..mos harroni..

    --

  18. #118
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Une mendoi qe vv duhet te kerkoi me ngulm kush i vrau me dhjetra e qindra shqipetar pas luftes
    kush e vrau
    Drinin,Ismailin ,Bekimin ,besimin Xhemailin.Tahirin e shume e shume shqipetar,pa u zbardh keto vrasje asnjeher nuk do te kete demokraci.
    Vrasjet e fundit ne malishev jan vrasje te pregaditura o me qellim o nga injoranca nga pdk.
    Vv apsolutikisht nuk ka gisht,dihet botrisht qe pdk sidomos ne vendet rurale i ka ber luft vv per te mos zhvillu fare aktivitet.
    Gani krasniqi ka qen nder te paret qe ka rrok pushken kunder serbit,pastaj ka ber luft kunder ldk per interesa te pdk,dhe me ne fund ka kalu ne vv,une jam i bindur se keta kan pas probleme te vjetra dhe ne vetem i thejm dhembet se nuk e dim prapa vijn.
    Ganiu por jo vetem ai duhet te dalin para mediave dhe ta thon te verteten,sepse tani keta po mundohet te paraqiten si viktima e ne fakt nuk jan viktima,por kan instalu dhunen politike,dhe kjo eshte e marrur nga shqiperia vrit frigo zhantazho te tjeret per te qendru ne pushtet.
    Populli duhet ti hap syt e te mendoi se kush eshte duke e udhehequr
    Ndryshuar për herë të fundit nga drenicaku : 04-01-2011 më 07:43

  19. #119
    Pasioni për shkencën Maska e KILI MERTURI
    Anëtarësuar
    23-01-2008
    Vendndodhja
    evropë
    Postime
    1,838
    ALBIN ME VETVENDOSJE! DO TA BËJNË KOSOVEN!


    Kili
    SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
    BAC, U KRYMB!

    brar , është kështjell e limajve.
    Ata tash kan principatë, nuk e di n ti këtë ?!
    bordel e mafi sa të duash!

    Nuk doli dikush që do të pranonte të rrifej nga dikush ende.
    Po pres se do të lajmrohet mesiguri dikush.

    Unë ja kisha iq pi*in e nones me krejt cka kan , nës del dikush e më grushton se unë po e përkrah një parti e ai një tjetër!

    Jo për parti , po për grushta e këcënimet e ati personi ndaj personalitetit tim!
    Ndryshuar për herë të fundit nga KILI MERTURI : 04-01-2011 më 07:47
    Në dreq të mallkuar të gjithë antishqiptarët dhe tradhtarët e kombit!

  20. #120
    i/e regjistruar Maska e Kosovar2006
    Anëtarësuar
    23-11-2005
    Postime
    443
    Sa vrasje kan bo direkt apo indirekt Thaqit e besa edhe kta Ramushit ata jan ngjak me Popullin Shqiptar.

    Ata skan vra siq thuni ju 'shpiuna e shkie' por kan vra shumic e rastit rivalitetin e karikes.

    A ka qen shpiun Ahmet Krasniqi, Ekrem Rexha e shum shum tjer me mija ndoshta.Pse bash at koh nuk shkun mi vra masakrusit qe bojshin sefa brezovic e naper mitrovic.

    Kush e tradhtoi Shqiptarin ai qe e vendosi ni flamur fallc kalter e verdh apo ata qe vdiqin per kuqin e te zivin.

    Bravo(edhe qe nuk jam dakort me menyren qe e kan bo) Djemt e Gani Krasniqit qe i dulet ''hu lesh ' ktyne kriminelave korroptun .

    Se kta majmuna e shendrun Kosoven ne Afganistan me Klane e me 'WARLORDS' duke terorizu popullaten lokale. me piuna te tyre si Sejdi Hoti ( qe poashtu hangri pllumb n'bal)

    Thaqi - Warlord i Drenices
    Limaj - Warlords i Malisheves
    Ramushi - Warlord i Dukagjinit


    FUND duhet ti ipet ksaj, sa ka Burra naper oda kan mi dal perball ktynve majmuna se per para e shiten VATANIN
    Ndryshuar për herë të fundit nga Kosovar2006 : 04-01-2011 më 07:51
    BAC, SU KRY

Faqja 6 prej 14 FillimFillim ... 45678 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •