Close
Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 86
  1. #61
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar më parë nga ilia spiro Lexo Postimin
    cikli menstrual 32 ditor- nga fillimi i menstruacioneve- dita 16- 20
    cikli menstrual 28 ditor-nga fillimi i menstruacioneve-dita 12-16
    cikli menstrual 24 ditor-nga fillimi " -dita 8-12
    cikli menstrual 21 ditor " " -dita 5-9

    keto dite jane me te mundshme per shtatezani, nese nuk keni probleme te tjera...beni dashuri keto dite dhe ngelci sa me shpejt...e mos u merrni me pozicionet e seksit se ato jane pune qejfi
    Lol.......................kjo eshte periudha menstruacionale me e mire .
    Per menyrat hajdeni se ua tregoj une.
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  2. #62
    ღ♥ aNtipatrea ♥ღ Maska e Albela
    Anëtarësuar
    16-05-2006
    Vendndodhja
    mEs iLuzionesh te hUmbura
    Postime
    2,718
    Citim Postuar më parë nga 2043 Lexo Postimin
    Lol.......................kjo eshte periudha menstruacionale me e mire .
    Per menyrat hajdeni se ua tregoj une.
    looooooooooooooooooooool
    duhet me vesh specialitetin
    docktor gjenekolog
    La Femme est le Chef-d'0euvre de Dieu
    sur tout quand elle a
    le Diable au corps...
    ✿⊱╮✿⊱╮ ✿⊱╮

  3. #63
    http://www.clearblue.com/uk/

    per faze te pare porosit nje te tille

  4. #64
    http://www.clearblue.com/uk/

    per faze te pare porosit nje te tille. ne kete side ka edhe infot e duhura...

  5. #65
    Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
    Anëtarësuar
    07-01-2010
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    1,079

    Talking

    Ju pershendes te gjitheve me pak humor ne lidhje me temen. Kjo tema me solli ndermend kete pjese...keni per te qeshur shume

    Xhixhi yyyyyppppppppp xhixhi hahaha

    Perchè er coro che famo tutti quanti insieme
    dice LAZIO sei grande te volemo bene!

  6. #66
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-01-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    1,545
    pershendetje te gjitheve .

    nuk munda te lezoj te gjitha postimet , por me aq sa lezova mora informata te rendesishme rreth temes ne fjale , pasi per fat te keq edhe une se bashku me gruan time kemi plot 6 vjet dhe spo mundemi te bejme femije.


    une jam 30 vjec , gruja 25, dhe 2 viete e para nuk donim femije por me vone pasi beme perpjekje per nje shtazani te mundshme , pame qe nuk kishte rezultat .

    problemin kryesor e kam une .

    nuk di te flas ne terma mjekesore keshjtu qe po shkruaj ashtu sic i kam kuptuar.

    problemi im vjen per faktin se stresi , duhani , dhe lodhja fizike kane shkaktuar probleme dhe sasia baze e spermatozoideve apo dickaje tjeter nuk e di se si quhet eshte diku te 25 milione , tek mua eshte vetem 5 milione , pas nje analize qe bera per spermen .

    lashe duhanin , u perpoqa te reduktoj disi stresin , dhe pergjysmova punen per te shmangur lodhjen fizike , dhe mirja edhe disa vitamina , dhe beme 2 here nje menyre artificiale per shtazani , jo in vitro , nje tjeter menyre ku meret sperma dhe futet ne miter nepermjet nje aparati si shiringa a dicka e tille , dhe nuk pati rezultat .

    tani na kane thene edhe gjinekologu edhe urologu apo seksologu , qe duhet te bejme in vitro , po ky trajtim mjekesor kushton shume rreth 5 mije euro dhe kam degjuar qe ka vetem 11% sukses .

    egziston mundesia e nje shtazanie ne menyre natyrale dhe sa % suksesi ka?

  7. #67
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar më parë nga maratonomak Lexo Postimin
    pershendetje te gjitheve .

    nuk munda te lezoj te gjitha postimet , por me aq sa lezova mora informata te rendesishme rreth temes ne fjale , pasi per fat te keq edhe une se bashku me gruan time kemi plot 6 vjet dhe spo mundemi te bejme femije.


    une jam 30 vjec , gruja 25, dhe 2 viete e para nuk donim femije por me vone pasi beme perpjekje per nje shtazani te mundshme , pame qe nuk kishte rezultat .

    problemin kryesor e kam une .

    nuk di te flas ne terma mjekesore keshjtu qe po shkruaj ashtu sic i kam kuptuar.

    problemi im vjen per faktin se stresi , duhani , dhe lodhja fizike kane shkaktuar probleme dhe sasia baze e spermatozoideve apo dickaje tjeter nuk e di se si quhet eshte diku te 25 milione , tek mua eshte vetem 5 milione , pas nje analize qe bera per spermen .

    lashe duhanin , u perpoqa te reduktoj disi stresin , dhe pergjysmova punen per te shmangur lodhjen fizike , dhe mirja edhe disa vitamina , dhe beme 2 here nje menyre artificiale per shtazani , jo in vitro , nje tjeter menyre ku meret sperma dhe futet ne miter nepermjet nje aparati si shiringa a dicka e tille , dhe nuk pati rezultat .

    tani na kane thene edhe gjinekologu edhe urologu apo seksologu , qe duhet te bejme in vitro , po ky trajtim mjekesor kushton shume rreth 5 mije euro dhe kam degjuar qe ka vetem 11% sukses .

    egziston mundesia e nje shtazanie ne menyre natyrale dhe sa % suksesi ka?
    ti njer thua qe shkaku mund te jet duhani dhe stresi pastaj thuaj se duhet te beni in vitro...provo njehere per disa muaj nese pasi ke len duhanin dhe reduktove stresin, nese gruaja bie shtatezane? Gruaja mund te blej nje "ovulation" device qe tregon kohen ku ka me shume shance te bie shtatezane, dhe ky device besoj vetem eshte aty tek 200-300 dollar se di..po kerko ne internet....and baby dust to you and your wife
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  8. #68
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar më parë nga bardha Lexo Postimin
    jam bardha e martuar dhe qe nje vit e gjysme nuk po ngelem shtatzane dua t te kem bebin tim ju lutem me ndimoni mjeket me thon je e ftohur kam mar ket muaj ineksione dhe shpresoj t mbes ket muaj por me duket e kot kam provuar shum her por kot ehde ket her me duket kot ju lutem me ndimoni ne diten e 14 kur veza pjket ater kam provuar shum her por ne at koh un kam nje dhimje barku ne anen e mahjt dhe te djatht mjeku im me thot se nuk esht asgje
    mos e merrni diten 14 sikur eshte dita e sakte, cdo njeri eshte ndryshe dhe ovulation period ndryshon per cdo njeri dhe mund te ndryshoj cdo muaj...nje muaj mund te te vijn periodat pas 25, nje muaj tjeter pas 29 etje prandaj duhet te kuptosh gjendjen e trupit tend, si pshm nese te zgjat 25 dite hiq 14 dite, te mbeten 11 dite...hajd te themi se periodat te zjasin 5 dite...hiq 5 dite nje 11 = 6...so ovulation mund te te ndodhi pas 6 dite pas periodave te tua...sigurisht mund te ndodhin me shpejt ose me vone...po kjo eshte thjesht nje estemate
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  9. #69
    Kalorës i Lirisë Maska e BlueBaron
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Në Tironën e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Citim Postuar më parë nga maratonomak Lexo Postimin
    pershendetje te gjitheve .

    nuk munda te lezoj te gjitha postimet , por me aq sa lezova mora informata te rendesishme rreth temes ne fjale , pasi per fat te keq edhe une se bashku me gruan time kemi plot 6 vjet dhe spo mundemi te bejme femije.


    une jam 30 vjec , gruja 25, dhe 2 viete e para nuk donim femije por me vone pasi beme perpjekje per nje shtazani te mundshme , pame qe nuk kishte rezultat .

    problemin kryesor e kam une .

    nuk di te flas ne terma mjekesore keshjtu qe po shkruaj ashtu sic i kam kuptuar.

    problemi im vjen per faktin se stresi , duhani , dhe lodhja fizike kane shkaktuar probleme dhe sasia baze e spermatozoideve apo dickaje tjeter nuk e di se si quhet eshte diku te 25 milione , tek mua eshte vetem 5 milione , pas nje analize qe bera per spermen .

    lashe duhanin , u perpoqa te reduktoj disi stresin , dhe pergjysmova punen per te shmangur lodhjen fizike , dhe mirja edhe disa vitamina , dhe beme 2 here nje menyre artificiale per shtazani , jo in vitro , nje tjeter menyre ku meret sperma dhe futet ne miter nepermjet nje aparati si shiringa a dicka e tille , dhe nuk pati rezultat .

    tani na kane thene edhe gjinekologu edhe urologu apo seksologu , qe duhet te bejme in vitro , po ky trajtim mjekesor kushton shume rreth 5 mije euro dhe kam degjuar qe ka vetem 11% sukses .

    egziston mundesia e nje shtazanie ne menyre natyrale dhe sa % suksesi ka?


    Pas kesaj qe lexova nga ana jote, personalisht te keshilloj te ndrrosh mjekun qe je keshilluar dhe ka kryer "operacionin". Nje miku im veproi ne kete menyre dhe pati fat e u bene me binjake.

    Ju uroj shume fat dhe Zoti ju ndihmofte !!!
    Mund të shkëpusësh Çunat nga TIRONA, por kurrë nuk mund të shkëpusësh TIRONËN nga zemra e Çunave !!!

  10. #70
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anëtarësuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    postimi i maratonomakut cenka pak i hershem por sa per info

    nese duhet tentuar dicka ne menyre natyrale,athere te personat qe kan numer te vogel spermatozoidesh preferohet te mos behet sex disa dite ,ne menyre qe te akumulohen spermatozoidet dhe meqense koha evolutive e femres eshte aty te dita e 14 e ciklit dmth shanset jane me te medha aty.Pas aktit,femra te mban kembet me larte se trupi.ne menyre qe te mundesoi qe sperma te udhetoi ne mbrendesi te uterusit,dmth e gjitha ti krijohen kushtet qe ajo sasi e spermatozoideve prezent te ken shansin me te madh te takojn qelizen veze.

    edhe dicka,eshte vertetuar qe spermatozoidet mashkullor ,levizin me shpejt se ato femrore,keshtu qe te partneret qe preferojn meshkuj,preferohet ejakulimi me ne dalje te vagines,qe te ipet mundesi e spermatozoideve mashkullor te mbrijn te paret te qel veze,apo e kunderta te partneret qe preferojn vajza.
    Ndryshuar për herë të fundit nga teta : 25-08-2011 më 01:44

  11. #71
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar më parë nga teta Lexo Postimin
    postimi i maratonomakut cenka pak i hershem por sa per info

    nese duhet tentuar dicka ne menyre natyrale,athere te personat qe kan numer te vogel spermatozoidesh preferohet te mos behet sex disa dite ,ne menyre qe te akumulohen spermatozoidet dhe meqense koha evolutive e femres eshte aty te dita e 14 e ciklit dmth shanset jane me te medha aty.Pas aktit,femra te mban kembet me larte se trupi.ne menyre qe te mundesoi qe sperma te udhetoi ne mbrendesi te uterusit,dmth e gjitha ti krijohen kushtet qe ajo sasi e spermatozoideve prezent te ken shansin me te madh te takojn qelizen veze.

    edhe dicka,eshte vertetuar qe spermatozoidet mashkullor ,levizin me shpejt se ato femrore,keshtu qe te partneret qe preferojn meshkuj,preferohet ejakulimi me ne dalje te vagines,qe te ipet mundesi e spermatozoideve mashkullor te mbrijn te paret te qel veze,apo e kunderta te partneret qe preferojn vajza.
    e lehte te thuhet me fjale o teta , por kur vjen casti me nis ne rruge spermatozoidet, nuk mbahet tubi ne dalje, instikti kerkon thellesi .
    mese di une kane mundesi te bejne djem, meshkujt me potent se femrat ne momentin e aktit
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  12. #72
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anëtarësuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    Citim Postuar më parë nga 2043 Lexo Postimin
    e lehte te thuhet me fjale o teta , por kur vjen casti me nis ne rruge spermatozoidet, nuk mbahet tubi ne dalje, instikti kerkon thellesi .
    mese di une kane mundesi te bejne djem, meshkujt me potent se femrat ne momentin e aktit
    epo edhe nje cmim duhet paguar do apo nuk do nje gjni te preferuar.
    jo vertet kshu keshillojn gjinekolloget,po flasim per menyrat natyrale,see qe thua ti nuk ka ende dicka specifike te zbuluar ne kete drejtim

    sa per mashkuj potent qe permend,hmm nuk besoi se qendron, ka shum faktor qqe luajn rrol ne parcaktimin e gjnise,njera nder to eshte psh se sekreti vaginal i femres shkatron me aciditetin e saj spermatozoidet mashkullor,le te jet sa te duash potent ai,po egzistoi ky problem e ka te kote,e plus edhe nja shum shum faktor tjere.

  13. #73
    Kalorës i Lirisë Maska e BlueBaron
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Në Tironën e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Teta, me sa kam degjuar une per te njejten teknike qe permend ti (spermatozoidet mashkullore notojne me shpejt se ato femerore), keshillohet qe pas derdhjes ne thellesi femra nuk duhet te qendroje gjate shtrire, por te ngrihet ne kembe per te penalizuar spermatozoidet femerore ...


    A mund te na thuash çfare teknike ke perdorur Ti, nqs je mami ???
    Mund të shkëpusësh Çunat nga TIRONA, por kurrë nuk mund të shkëpusësh TIRONËN nga zemra e Çunave !!!

  14. #74
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anëtarësuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    nese ngritesh ne kemb i ke penalizuar te gjitha, pastaja nje spermatozoid nuk mundet vetem te futet ne qel vez ,duhet te grumbullohen me mijra sepse ne koken e spermatozoidit ka njefar ac hijalurinik i cili lirohet te momenti i kontaktit me mbeshtjelsin e qel vez,dmth luan rolin e zberthyesit te membranes ,por duhet grumbulluar sasi me e madhe e ketij acidi qe te mund te zberthehet ajo,tani spermatozoidi me i afert futet .
    Pra mendohet se nese behet ejakulmii me large nga hyrja e uterusit athere u jepet shansi qe spermatozoidet mashkullor te mbrrijn te paret mbasi levizin me shpejt.
    kam shoqeri me mjeket gjinekolog dhe degjoj se preferohet shum kjo metode,plus qe pas nje kohe femrat te mbajn kembet me larte se trupi pak kohe pas maradhenjes seksuale.

  15. #75
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690

    Exclamation

    Cilat janë mënyrat më të mira për të ngelur shtatzënë?

    Me ane te seksit [?][!] besoj...
    mendoj me dike te gjinise se kundert!
    Absolutisht.
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  16. #76
    i/e regjistruar Maska e skipetar
    Anëtarësuar
    07-12-2006
    Postime
    719
    "Cilat janë mënyrat më të mira për të ngelur shtatzënë?"

    një mënyrë që nuk ka dështu deri tash:

    me shku te hoxha

  17. #77
    Te mos e boni me kapuc!

  18. #78
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar më parë nga skipetar Lexo Postimin
    "Cilat janë mënyrat më të mira për të ngelur shtatzënë?"

    një mënyrë që nuk ka dështu deri tash:

    me shku te hoxha
    Andaj je kaq shume simpatik ti ?!

    GOOD JOB HOXHA

  19. #79
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Kur se gjen dot gjinekologu qe te ka pare , si ta dime neve.
    Mos nuk te jane pjekur vezet akoma mi goce.
    ca the me ,ca the ?! Vezet e papjekura ??!!! Ndricoje forumin ,me nje fjale shtjellohu meqe ke 2 bebusha per vete ?!Lereni te ngelni shtatezan natyrshem ,shtatzania vjen atehere kur ju as nuk e prisni .Keto 'ekuacionet'; qe perdorni ,jo dita e 15 apo 16 jane te pavlefshme them une.ja nuk e shikon do rrin njerezit me fletore ne dore tani .Mundohuni mos perdorni shume nga ato ilacet si per djemt dhe per vajzat
    Per nje femer eshte shume e veshtire te mos kete femij,por cdo gje vjen natyrshem nqs te dy jeni helthi

  20. #80
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga alnosa Lexo Postimin
    ca the me ,ca the ?! Vezet e papjekura ??!!! Ndricoje forumin ,me nje fjale shtjellohu meqe ke 2 bebusha per vete ?!Lereni te ngelni shtatezan natyrshem ,shtatzania vjen atehere kur ju as nuk e prisni .Keto 'ekuacionet'; qe perdorni ,jo dita e 15 apo 16 jane te pavlefshme them une.ja nuk e shikon do rrin njerezit me fletore ne dore tani .Mundohuni mos perdorni shume nga ato ilacet si per djemt dhe per vajzat
    Per nje femer eshte shume e veshtire te mos kete femij,por cdo gje vjen natyrshem nqs te dy jeni helthi
    Shume e irrituar me dukesh kohet e fundit alnosa. Po me dukesh si tjeter anetare e jo ajo alnosa e qeshur qe ke qene. Ja na ndrico ti zotrote nga pervoja e madhe qe paske ne kete drejtim. Nuk di te jesh as nene e as doktoreshe por nuk i dihet xhanem. Ka plot qe hiqen per adoloshente ketu e mund te jene gjyshe.
    Feelings change - memories don't.

Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Madrid: Mashkulli shtatzënë pret binjakë
    Nga strange në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 25-03-2009, 14:33
  2. Mënyrat që përdor për të vrarë mafia shqiptare
    Nga Shijaksi-London në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 31-08-2005, 21:27
  3. T’kanë ngelur edhe pesë minuta!
    Nga Mjellma në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 30-08-2004, 23:10
  4. Vret veten dhe gruan shtatzene
    Nga Arlind në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 04-02-2004, 19:56
  5. Moda e re, te martohesh shtatzene
    Nga Beqari002 në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 07-07-2003, 04:26

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •