Close
Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 106
  1. #81
    Besimtar Katolik Maska e altint71
    Anëtarësuar
    27-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    933
    Goni nuk ke vendosur moshen eshte shum e rendesishem.
    1)Po si do meru me pak Shtang per te shtuar masen tende muskolare.
    2)Dor me nji pi vere te kuqe tavoline kur han buk ne 9 muajt e vintit,ne vere bire,te duja kto te hapin oreksin e nuk ulesh nga tavolina kollaj.

  2. #82
    uffffaaaaaa Maska e Jonilda
    Anëtarësuar
    03-07-2009
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    72

    Smile dobesimi

    pershendetje, para nje muaji fillova pune ne internet caffe dhe qe atehere jam dobesuar 5 kg, tani jam 44 dhe ne lidhje me moshen qe kam mbi 17 ne 20 me duket vetja e dobet, e gjate jam 1.56. kam 7 dite qe kam lene punen dhe akoma nuk kam uri per te ngrene. dua te shendoshem pak aty ku kam qene te jem se ndjehesha rehat me trupin tim, 48-49 kg. pantallonat me rine te lira tek beli dhe vithet. kam ngre ne por akoma nuk jam aty ku dua. te lutem me thuaj se cfare duhet te ha shendetshem per tu shendoshur pak. flm klb

  3. #83
    i/e regjistruar Maska e diita
    Anëtarësuar
    16-10-2007
    Vendndodhja
    De
    Postime
    283
    Per 1 muaj dmth ke rene 5 kg?
    Ke mbajtur diete gjate asaj kohe apo ke ngrene normal?

  4. #84
    i/e regjistruar Maska e daniel00
    Anëtarësuar
    05-06-2004
    Vendndodhja
    tr
    Postime
    2,836
    Tani une do them gjithe gjonat qe me kan shnosh

    Makarona gjys kile ne vakt , mish me gjithe yndyre , deri ne piken e fundit me tule buke . Brumera , buken e ngrohte se ha me teper . Brumera djathra me yndyre , kaçkavalla , ajo yndyra e peshkut eshte akoma me e mire se nuk eshte e rende .

    Te mendosh te shtosh vaktet , dhe te rrish pa dale fare ca dite se mendja do s'do te frigoriferi do te rrije .

    Mos e ler te ngrenin pa te dhemb barku dhe ha shoqeroji me shweeps apo me salca , piper te zi te kuq gjellrat qe te te shtojne oreksin , ja me kaq po i le keshillat e nje gryksi lol .
    Ndryshuar për herë të fundit nga daniel00 : 11-07-2009 më 19:53

  5. #85
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    ha buke buka te shendosh , gjitheashtu dhe embelsirat
    sa cudi me vjen kur njerzit e kan hall per tu shendoshur lol
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  6. #86
    Damn, te isha une 44kg do isha Miss Anorexia. Epo ka lezet cik femra me forma, jo pete fare se po vdisni me pahir. I guess I really need to start exercising.

    Sa per ty, ti ha mjalt me arra dhe ca te shikoj syri dhe do jesh ne rregull. lol

  7. #87
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    per 1.56 sbesoj se eshte edhe aq e dobet
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  8. #88
    Citim Postuar më parë nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
    per 1.56 sbesoj se eshte edhe aq e dobet
    Po flisja me standardet amerikane une Rexhi, jo shqiptare.
    (Ne fakt nuk i vura re fare gjatesise, se isha shume e zene duke imagjinuar veten 44 kg dhe u tromaksa. )

  9. #89
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar më parë nga INFINITY© Lexo Postimin
    Po flisja me standardet amerikane une Rexhi, jo shqiptare.
    (Ne fakt nuk i vura re fare gjatesise, se isha shume e zene duke imagjinuar veten 44 kg dhe u tromaksa.)
    looll thash edhe un but yeah femra ka lezet me njecik tule hihihi (ja kur te vijn te na shajn lol)
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  10. #90
    Citim Postuar më parë nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
    looll thash edhe un but yeah femra ka lezet me njecik tule hihihi (ja kur te vijn te na shajn lol)
    Pfffffffff ja do na thone jeni fat. Do e thone nga xhelozia po he.
    Po dhe kocke e lekure fare c'e do. Rendesi ka te kesh trup normal dhe elegant me kthesa ne vendet e duhura.

  11. #91
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    po po...plus pak te tonifikuar...por jo me muskuj yakk...kam dy shoqe qe jan addicted me gjimnastiken...por trupi i tyre nuk me pelqen sepse nuk kan curves nga stervitjet qe kan bere... ladies got to have some curves
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  12. #92
    Citim Postuar më parë nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
    po po...plus pak te tonifikuar...por jo me muskuj yakk...kam dy shoqe qe jan addicted me gjimnastiken...por trupi i tyre nuk me pelqen sepse nuk kan curves nga stervitjet qe kan bere... ladies got to have some curves
    Rexhi c'jane keto curves qe thua qe u befsh lemsh u befsh se na nxore bojen. Thuaj moj kthesa sic them une se kushedi si e lexojne te tjeret.
    Sa per muskujt I agree qe jane a total turn off sikur je mashkull. Rendesi ka qe ta kesh toned. Po beja ca ushtrime dje me nje CD te Turbo Jam po kisha nja ca muaj pa exercise fare. Sot ne mengjes mezi sa u ngrita nga krevati se nuk ecja dot.

  13. #93
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    kthesa hahahaha...keto videot te marrin frymen! provova para disa muajsh te beja nje video me nje grua "Jenny" apo si e kishte emrin....dhe mezi sa mbarrova fazen e pare (qe duhet te ishte me e lehte)...thash me vete "mire isha me treadmill dhe bicikleten" , nuk i bej dote keto videot
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  14. #94
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar më parë nga Jonilda Lexo Postimin
    pershendetje, para nje muaji fillova pune ne internet caffe dhe qe atehere jam dobesuar 5 kg, tani jam 44 dhe ne lidhje me moshen qe kam mbi 17 ne 20 me duket vetja e dobet, e gjate jam 1.56. kam 7 dite qe kam lene punen dhe akoma nuk kam uri per te ngrene. dua te shendoshem pak aty ku kam qene te jem se ndjehesha rehat me trupin tim, 48-49 kg. pantallonat me rine te lira tek beli dhe vithet. kam ngre ne por akoma nuk jam aty ku dua. te lutem me thuaj se cfare duhet te ha shendetshem per tu shendoshur pak. flm klb
    A ke qen tek mjeku,vizitoje se nuk bahet nam,te keshillon me ndonje terapi a vitamina,sepse nuk me duket mir ajo humbje e peshes aq shum....!

  15. #95
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-02-2007
    Postime
    63

    [fitness] si te shtojm pesh

    Desha te di se qfar te perdori per te shtuar pesh. jam i gjat 1.86 dhe ushtroj fitness ,desha te di per te shtuar pesh sa her ne jav preferohet te ushtrohet fitnes,dhe si te shtoj pesh flm.

  16. #96
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Mos ushtro hiq dhe Kur ta mesosh me trego edhe mua.
    - - Shumë shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askë!
    Agim Metbala"

  17. #97
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anëtarësuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    Desha te di se qfar te perdori per te shtuar pesh. jam i gjat 1.86 dhe ushtroj fitness ,desha te di per te shtuar pesh sa her ne jav preferohet te ushtrohet fitnes,dhe si te shtoj pesh flm.
    edhe une ushtroj ne fitnes dhe nuk kam shume peshë tamam si puna jote (rast konkret) por per te shtuar peshë nuk rekomandohet qe te ushtrohet shume sepse fitnesi ndihmon ne humbjen e peshes e jo ne shtimin e saj ,mos praktiko te ushtrosh ne ato makina ku kaloria humbet por prioritet me se shumti jepi bicepsit,tricepsit,trapezit dhe gjoksit ,rekomandohet qe pas ushtrimeve te konsumosh nje sasi te madhe te ushqimit (proteina,yndyrna) deri sa te ngopesh dhe procesi i zhvillimit do te shkoje dale ngadale por nese do te shpejtosh mua me kane propozuar ca proteina qe shiten ne Fitnes me kane thene qe nuk ka ndoi dem por nuk jam shume i sigurtë për efektet anësore të tyre.

    Nqoftse ka dikush ndonje info rreth Proteinave qe mundesojne arritjet e kapaciteteve fizike le te jep ndonje informacion...

    e kam fjalën per kete dicka e tille
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Ndryshuar për herë të fundit nga Gordon Freeman : 12-09-2010 më 12:08

  18. #98
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Citim Postuar më parë nga Gordon Freeman Lexo Postimin
    rekomandohet qe pas ushtrimeve te konsumosh nje sasi te madhe te ushqimit (proteina,yndyrna) deri sa te ngopesh dhe procesi i zhvillimit do te shkoje dale ngadale por nese do te shpejtosh mua me kane propozuar ca proteina qe shiten ne Fitnes me kane thene qe nuk ka ndoi dem por nuk jam shume i sigurtë për efektet anësore të tyre.

    Nqoftse ka dikush ndonje info rreth Proteinave qe mundesojne arritjet e kapaciteteve fizike le te jep ndonje informacion...

    e kam fjalën per kete dicka e tille

    une pi gjithmone nje gote pasi shkoj ne gym.
    me e mira qe do rekomandoja une se kam kerkuar shume ne interet e pyet shume njerez (experts), eshte Optimum Nutrition 100% Natural Whey&Oats. Nuk ka ingridiente artificiale, pra eshte complet naturale, pervec dozes se proteines qe merr, gjithashtu oats te japin sasine e duhur te carbs, plus dhe shijen e ka te mire (se ka ca qe nuk kaperdihen). Une zakonisht e perziej me qumesht, instead of water.

    here http://www.optimumnutrition.com/prod...hey-p-265.html

    you can look up reviews online too.
    Ndryshuar për herë të fundit nga ChuChu : 12-09-2010 më 12:09

  19. #99
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar më parë nga gon1 Lexo Postimin
    Desha te di se qfar te perdori per te shtuar pesh. jam i gjat 1.86 dhe ushtroj fitness ,desha te di per te shtuar pesh sa her ne jav preferohet te ushtrohet fitnes,dhe si te shtoj pesh flm.
    Tani ne fitness ( ne pergjithsi ) shkohet me ren nga pesha .
    Mos shko me ne fitness dhe ushqehu rregullisht .
    Plus merr disa vitamina per hapje oreksi , nqs ke mangesi ne kete drejtim.
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  20. #100
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,489
    Citim Postuar më parë nga Sueda Lexo Postimin
    Mos ushtro hiq dhe Kur ta mesosh me trego edhe mua.:)
    Hahaaaaa..Eshte e thjeshte mi SuedaMos te pi,alkol (me ngjyra),cigare( te dredhur),kafe(me sheqer)...etj.Mos te dashurohet,se bie direkt nga pesha(vetem me nje femer)
    Te ushqehet rregullisht,vetem nje here ne dite,e mbas ushqimit te shkoje ne banje e te fusi gishtat ne goje.

Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Peshëngritje: Erkand Qerimaj, kampioni shqiptar i botës
    Nga zeus në forumin Sporti nëpër botë
    Përgjigje: 44
    Postimi i Fundit: 29-07-2012, 07:44
  2. Këshilla për foshnjat 0-12 muajsh
    Nga Mina në forumin Të jesh prind
    Përgjigje: 56
    Postimi i Fundit: 10-09-2011, 07:38
  3. Kontributi i shkenctarëve islam në shkencë
    Nga Bleti002 në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 19
    Postimi i Fundit: 15-03-2009, 22:29
  4. Lojrat olimpike - Athine 2004
    Nga kolombi në forumin Portali i forumit
    Përgjigje: 211
    Postimi i Fundit: 06-09-2004, 14:24
  5. Ismail Kadare mbart ne supe peshen e tere Kombit Shqiptar
    Nga saimiri-uk në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 27
    Postimi i Fundit: 10-06-2004, 00:30

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •