Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 59
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anėtarėsuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016

    Si gatuhen fasulet apo grosh?

    A ka mundesi ndonjeri apo ndonjera te me jape nje recipe apo recet se si te gatuaj fasule me mish se me ka marr malli dhe si mbaj mend se si ti bej te shishme.
    Ju faleminderit

  2. #2
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Se pari, a ke tenxhere me presion ose ndryshe pressure cooker.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anėtarėsuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
    Se pari, a ke tenxhere me presion ose ndryshe pressure cooker.
    skam tenxhere me presjon jo, nje tenxhere kshu kot te hapur kam, pa presjon po jam duke i gatuar po se di se si do dalin. megjithate, flm MI CORAZON, po tjeter ca dujhet te bej aman se i kam ven ne sob?

  4. #4
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Nuk duhet t'i kishe vene ne sobe, por ne nje tas ose tenxhere me uje te ngrohte, te rrinin t'u zbusnin se paku 2 ore.
    Por meqenese i ke vene ne zjarr me thuaj sa kane aty qe t'ua ndrosh ujin nje here, se te rendojne shume ne stomak pasi t'i hash.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    He se egjeta ,me ke borxh nje kenge se fasule eshte vap tani nuk i ha .Brari pervec politikes merret edhe me gatime

    Kerko ketu se ke lloj lloj recete fasulesh nga cdo skaj i shqiperise

    http://www.forumishqiptar.com/showth...t=9028&page=14

  6. #6
    Grosh ne tenxhere me presion? Ca nuk po na degjojne syte!

  7. #7
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar mė parė nga Bamba Lexo Postimin
    Grosh ne tenxhere me presion? Ca nuk po na degjojne syte!
    Mi amor, porque non te calla? Callate!
    Where does a thought go when it's forgotten?

  8. #8
    E fillove mire por e llive i cike nga fundi...nejse, se si mashkull shqiptar jam tolerant ndaj femres!


  9. #9
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Me ate qe ke ne dore, shko tek nenforumi "Ndihmoni njeri tjetrin", ekzaktesisht tek tema " Problem shqetesues", se kushedi ju duhet disave aty ajo vegla.
    Groshen do e ziejme ne vorbe. (lol)
    Where does a thought go when it's forgotten?

  10. #10
    Groshen zieje ku te kesh qef, por jo ne tenxhere me presion, he te keqen mos bej kshu gafash se po i plas tenxherja ndonjerit e do besh kerdine! LOL

  11. #11
    Citim Postuar mė parė nga Bamba Lexo Postimin
    Groshen zieje ku te kesh qef, por jo ne tenxhere me presion, he te keqen mos bej kshu gafash se po i plas tenxherja ndonjerit e do besh kerdine! LOL
    Lol, po grosha ne tenxhere me presjon eshte zier gjithmone ore! hahaha, une mbaj mend ato tenxheret e vjetra, qe o Zot sa te renda ishin tani jane inox te tera e t'a ziejne groshen per qejf

    La vita non si spiega, si VIVE!

  12. #12
    1.mere pasulin qeroje se mund te ket edhe shibla
    2.qite ne tengjere ,mundesisht te madhe dhe dil shettit nuk ngelet pa uje te ngjitet :P
    3.mos e harro kripen
    4.mere qite ne nje ene ,shtype me luge ,provo a eshte zier/zbutur.
    5.skuqe nje qepe qiti biber.
    6.kur ta qitsh qepen e skuqur ne tengjeren me pasul le te ben ZHBEZHHH
    7.thirrna ne dreke dhe na befte mire
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Kėnga : 01-07-2011 mė 17:17

  13. #13
    Ja dhe nje terroriste tjeter!

    Une nuk jam kuzhinjer por nuk kam pare ndonjehere te behen groshet ne tenxhere me presjon...por cfare nuk ben vaki!

    Ndonjehere me kap nepsi per groshe dhe pilaf edhe i bej vete nuk e kam problem dhe dalin speciale...

  14. #14
    Gjurmė nė Pentagram ♪... Maska e symphony
    Anėtarėsuar
    04-06-2009
    Vendndodhja
    Nė luginėn e dashurisė.
    Postime
    2,622
    Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
    Lol, po grosha ne tenxhere me presjon eshte zier gjithmone ore! hahaha, une mbaj mend ato tenxheret e vjetra, qe o Zot sa te renda ishin tani jane inox te tera e t'a ziejne groshen per qejf
    Sa mė e rėndė ose e trashė tė jetė tenxherja, fasulet dalin mė tė shijshme, hmm... porsi kajmak. :-D
    Love has no limits

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anėtarėsuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet nė Bllog
    1
    E bete lemsh!Degjo teten ti!Nqse i ke fasulet e reja s'kane nevoje per t'i vene ne uje!Nqse jane te vjetra po!Tani!Ka dy menyra...
    E para-veri fasulet ne zjarr me uje te ftohte e prit sa te marin nje vale ,derdhja ujin dhe shtjeri pastaj uje te nxehte!Griji brenda nje qepe mesatare,nje piperke jeshile, nje domate,pak piper te kuq ,griji dhe nje patate me katersh ,hidhi dhe vaj ulliri(nje luge per person) dhe mbylli me kapak e kontrolloji here pas here ,kur te jene zier hidhi dhe pak najazem e me thuaj kur t'i hash!
    E dyta -Zjei fasulet dhe ne nje tigan me vaj ulliri,grij nje qepe e lere sa te zverdhet ,grij edhe specin jeshil,domaten,piperin e kuq ose edhe salce te kuqe,skuqi mire e mire e hidhi ne fasule .Te marin bashke vale deri sa te ajkosen,hidhi edhe najazmen pastaj e serviri ne tavoline.Ju befshin mire!

  16. #16
    Citim Postuar mė parė nga Bamba Lexo Postimin
    Ja dhe nje terroriste tjeter!

    Une nuk jam kuzhinjer por nuk kam pare ndonjehere te behen groshet ne tenxhere me presjon...por cfare nuk ben vaki!

    Ndonjehere me kap nepsi per groshe dhe pilaf edhe i bej vete nuk e kam problem dhe dalin speciale...
    hahaha, po tenxherja me presion e ben me shpejt! S'po kam nerva te te kerkoj nje foto sic kane qene, por kjo i afrohet shume
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

    La vita non si spiega, si VIVE!

  17. #17
    Citim Postuar mė parė nga pranvera bica Lexo Postimin
    E bete lemsh!Degjo teten ti!Nqse i ke fasulet e reja s'kane nevoje per t'i vene ne uje!Nqse jane te vjetra po!Tani!Ka dy menyra...
    E para-veri fasulet ne zjarr me uje te ftohte e prit sa te marin nje vale ,derdhja ujin dhe shtjeri pastaj uje te nxehte!Griji brenda nje qepe mesatare,nje piperke jeshile, nje domate,pak piper te kuq ,griji dhe nje patate me katersh ,hidhi dhe vaj ulliri(nje luge per person) dhe mbylli me kapak e kontrolloji here pas here ,kur te jene zier hidhi dhe pak najazem e me thuaj kur t'i hash!
    E dyta -Zjei fasulet dhe ne nje tigan me vaj ulliri,grij nje qepe e lere sa te zverdhet ,grij edhe specin jeshil,domaten,piperin e kuq ose edhe salce te kuqe,skuqi mire e mire e hidhi ne fasule .Te marin bashke vale deri sa te ajkosen,hidhi edhe najazmen pastaj e serviri ne tavoline.Ju befshin mire!
    Groshet me patate? Me mire po dal nga kjo tema!

  18. #18
    Gjurmė nė Pentagram ♪... Maska e symphony
    Anėtarėsuar
    04-06-2009
    Vendndodhja
    Nė luginėn e dashurisė.
    Postime
    2,622
    Citim Postuar mė parė nga pranvera bica Lexo Postimin
    E bete lemsh!Degjo teten ti!Nqse i ke fasulet e reja s'kane nevoje per t'i vene ne uje!Nqse jane te vjetra po!Tani!Ka dy menyra...
    E para-veri fasulet ne zjarr me uje te ftohte e prit sa te marin nje vale ,derdhja ujin dhe shtjeri pastaj uje te nxehte!Griji brenda nje qepe mesatare,nje piperke jeshile, nje domate,pak piper te kuq ,griji dhe nje patate me katersh ,hidhi dhe vaj ulliri(nje luge per person) dhe mbylli me kapak e kontrolloji here pas here ,kur te jene zier hidhi dhe pak najazem e me thuaj kur t'i hash!
    E dyta -Zjei fasulet dhe ne nje tigan me vaj ulliri,grij nje qepe e lere sa te zverdhet ,grij edhe specin jeshil,domaten,piperin e kuq ose edhe salce te kuqe,skuqi mire e mire e hidhi ne fasule .Te marin bashke vale deri sa te ajkosen,hidhi edhe najazmen pastaj e serviri ne tavoline.Ju befshin mire!
    Sqarim i bukur teta, por djali kėrkon fasule me mish.
    Mishin e zien njėherė nė njė enė tjetėr. Pasi t`ia ketė larguar shkumėn mirė e mirė, qė nxjerr mishi pėrgjatė zierjes, atėherė i bashkon me fasulet dhe sė fundmi i fėrgon apo jo?
    Love has no limits

  19. #19
    Gjurmė nė Pentagram ♪... Maska e symphony
    Anėtarėsuar
    04-06-2009
    Vendndodhja
    Nė luginėn e dashurisė.
    Postime
    2,622
    Citim Postuar mė parė nga Bamba Lexo Postimin
    Groshet me patate? Me mire po dal nga kjo tema!
    hahaha

    secili sipas shijes i gatuan.
    Love has no limits

  20. #20
    Larguar..
    Anėtarėsuar
    31-08-2009
    Postime
    4,530
    Citim Postuar mė parė nga Bamba Lexo Postimin
    Groshet me patate? Me mire po dal nga kjo tema!


    E dija se njeri do ta komentonte ne kete menyre : ) Por Nuk e mendoja te ishe ti Bamba.

    Pranvera, Fasulet behen dhe me nje menyre te thjeshte, jo kaq plot e perplot, sepse ai qe hapi temen, s'besoj se do te kete kohe. Dhe ashtu si e ke thene ti ne ate recete te shijshme do te ishin, por me sa shoh Davidi nuk po duket me!

    Nje menyre e thjeshte vetem sa per fillim.

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •