Close
Faqja 27 prej 103 FillimFillim ... 1725262728293777 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 521 deri 540 prej 2056
  1. #521
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Gur ,gur behet murë,Me befason keq nji fakt ,ku ter bota perendimore qe na ndihmoj te jemi sot te lir ka respekt per Z. Rugoven ,ne njellosim figuren e tij .Pra a nuk jemi popull kanibal siq na quente serbija.Po a ka me turp se sa tja mveshesh nji sukses vetet nji njeriu per qashtje aq madhore lirin e pamvarsin.Nji pytje kure Rugova u zgjedh kryetar ne mandatin e par ,amos i vlersoni se nuk mori bekimin e popullit dhe e dyta pytje kush e zgjodhi Thaqin perfaqsues ne rambuje.Rri shtremt e fol drejt, ishte pikrisht rugova sepse disa qarqe Uck e vlersonin si grupe qe nuk jua dinte kush nishanin.

  2. #522
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga Arb Lexo Postimin
    Kush po mendon se je qe e quan popullin injorant? A kush?
    Une jam nje shqiptar,qe di ta dalloj te miren nga e keqja,terrin nga drita,jam nje shqiptar qe nuk pajtohem me tradheti dhe roberi.
    Edhe pse me vjen keq ta etiketoj nje pjes te popullit injorant,por qe ti besh duhet ta themi te verteten edhe pse ne shum raste po na dhem,po si mso ta quajm injorant kur ky popull i beson nje njeri qe asgje nuk punoj per ATDHE.
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  3. #523
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga fattlumi Lexo Postimin
    Vetem ne revolucionet staliniste quhej nje popull i tere injorant,populli sdi gje,populli eshte budalle,populli hane gjithqka etj etj.

    Ehhh po kur eshte nje pjese e popullit injorant,nuk mund ta mohojm,e thash edhe ne komentin me larte se me vie keq qe e quaj nje pjes te popullit injorant por kur eshte ashtu ashtu duhet then,sepse si rezultat i mos vedijes se populli ne jemi ne kete gjendje katastrofale,dhe per kete arsye e quaj injorant sepse nuk dua shkaku i disa injorantve te vuaj edhe une.
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  4. #524
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga ganimet Lexo Postimin
    Gur ,gur behet murë,Me befason keq nji fakt ,ku ter bota perendimore qe na ndihmoj te jemi sot te lir ka respekt per Z. Rugoven ,ne njellosim figuren e tij .Pra a nuk jemi popull kanibal siq na quente serbija.Po a ka me turp se sa tja mveshesh nji sukses vetet nji njeriu per qashtje aq madhore lirin e pamvarsin.Nji pytje kure Rugova u zgjedh kryetar ne mandatin e par ,amos i vlersoni se nuk mori bekimin e popullit dhe e dyta pytje kush e zgjodhi Thaqin perfaqsues ne rambuje.Rri shtremt e fol drejt, ishte pikrisht rugova sepse disa qarqe Uck e vlersonin si grupe qe nuk jua dinte kush nishanin.
    Per cilin sukses te Rugoves flet?
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  5. #525
    i/e regjistruar Maska e Arb
    Anëtarësuar
    06-12-2002
    Vendndodhja
    Little Albania, NY
    Postime
    1,723
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    Une jam nje shqiptar,qe di ta dalloj te miren nga e keqja,terrin nga drita,jam nje shqiptar qe nuk pajtohem me tradheti dhe roberi.
    Edhe pse me vjen keq ta etiketoj nje pjes te popullit injorant,por qe ti besh duhet ta themi te verteten edhe pse ne shum raste po na dhem,po si mso ta quajm injorant kur ky popull i beson nje njeri qe asgje nuk punoj per ATDHE.
    I lumi Populli Shqiptar qe ka nje bije si ty, qe mendon se "e dallon te miren nga e keqja, terrin nga drita, e qe nuk pajtohesh me tradheti e roberi."
    Talent wins games, but teamwork wins championships.
    Micheal Jordan

  6. #526
    Musliman Shqiptar Maska e pejani34
    Anëtarësuar
    18-04-2005
    Postime
    887
    Pse ore humbni energji ne mes veti per ni njer qe ka lan kombin dhe ka ik ne beograd , e itali duke u dehurr, ,,duke vuajt per atedhe,,

    ska qen kur president, si mundet me qen president pa shtet?

  7. #527
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-08-2005
    Postime
    98
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    Shum thjeshte popoulli injorant prap i besoj nje njeriu si Rugova dhe per kete arsye prap e fitoj pushtetin ,perkunder demeve qe i ka sjell ky njeri keti populli.

    Ce ti besh kur e ke popullin injorant gjithcka ndodh.

    I vetmi Rugova ne Histri te njerzimit eshte ber i dashur nga populli pa punuar asgje.

    Cudi cfar po ndodh me kete popullin tone,nje e di ose jemi populli me injorant ne bote ose populli me i menqur ne bote.

    E po tash e kam perfunduar me ty, d.m.th populli vendos se kush eshte ma i miri, e populli nuk je ti. Nuk e di se si mund te i thuash vetes shqipetar kur shqiptaret i quan injorant, qka mund te presesh prej teje kur ke mendimin e armikut per popullin tend. Fale zotit qe ka shum pak njerze qe mendonje sikur ti ne popullin tone, po njese se kur te rritesh e ndrron edhe ti mendimin.

  8. #528
    i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
    Anëtarësuar
    19-02-2007
    Postime
    1,274
    Citim Postuar më parë nga fattlumi Lexo Postimin
    Nuk e pata ndermend te shtoj numrin e postimeve te mija duke debatuar per kete mirepo qe po mundohem une te ta jap pergjegjen.A e din bilancin e bombardimeve te Natos kunder serbise.6 tankse,dy radare dhe disa ushtare.Amerika nuk donte te bente deme shume ne serbi,kete e morem vesh me von,sepse gjysma e aeroplaneve jane kthyer me bomba pa i shprazur.Dihet vetem tri ditet e fundit kane qene efektivet.Normal qe bilanci i ketyre bombardimeve do kishte qene ndryshe po mos te ishin shtetet kurva qe e kundershtonin kete si rusia,kina etj.Dihet qe Rugoven e ka shpetu zoti larte e ma shume miqesia e tij me po keta njerez qe bombardonin Serbine.Po te vritej Rugova ky bilanc i bombardimeve do te ishte ndryshe,me siguri.E sa per Qosjen,nuk eshte i vetmi qe ka ikur nga Kosova,jo qe ti bashkohet popullit siq thua ti por nga...pe din ti.Edhe Rugova nuk eshte i vetmi qe qendroi ne Prishtine,jo ne prishtine por ne shtepine e tij i burgosur.Ne Prishtine ishin edhe Adem Demaqi,Zekeria Cana etj.Tash a te themi qe edhe Demaqi ishte i siguruar prej serbeve a,ose tjerat figura qe qendruan aty.Ne ate kohe nuk ka qene njejte si Rugova si te tjeret sepse konsiderohej kryetar i Kosoves,jo vetem nga ne por nga mbare bota,keshtu qe dallimet egzistojne ne mes rastit te tij dhe tjereve.
    Po më del shumë qesharak me konstatimet e tua ngaqë të gjithë e dinë, që marrin vesh pak nga arti ushtarak që sulmi i parë është më i furishëm që pastaj sulmet e tjera të jenë me intensitet herë më të rritur e herë më të zvogëluar.
    Në shtepin e Rugovës aso kohe ishte edhe një gazetare e huaj për të cilën më vonë u dëshmua që ishte e shërbimit sekret serb dhe e cila më vonë bëri një ditar për kohën e saj të kaluarnë shtëpin e Rugovës
    Pohimet e saja dhe të Millosheviqit që Rugoven e ruanin nga UÇK-ja përputhen.
    Tashti mos u bë qesharak me ato se Rugova në Beograd dhe se po t'i ndodhte ndonjë gjë "amerika e miqët" do të sulmoninmë shumë kur të gjithë dëgjonin thirrjet e Rugovës publike kundra natos dhe kundra bombardimeve.
    Në fund të fundit në Rambuje Amerika dhe të tjerët nuk negociuan fare me Rugoven që do t'thotë ay ishte i parëndesishëm më ngaqë tërë Opinioni nderkombetar sytë i kishte kthyer nga UÇK-ja.
    Pa e dhënë pëlqimin Hashimi se ishte dakord Amerika, Ollbrajti dhe të tjerët nuk ishin të interesuar fort për mendimet e të tjerëve.
    Bile Rugova gjatë Rambujes as që ishte dëgjuar dhe as që e kishte cituar dikush se çfarë po mendon ay dhe se çfarë po propozon ay.
    Në fakt në Rambuje Hashimi ishte edhe president i Kosovës dhe i Rugovës ose më mirë me thënë ai i printe edhe Rugovës ndersa ky duhej të bënte amin se nuk e pyeste asnjeri!
    Kështu që serbët deri sa e kishin Rugoven në Beograd mund të bënin çfarë të donin me të edhe ta vrisnin po deshtën por që të frigoheshin se dikush do t'i denonte ose se dikush do t'i bombardonte s'kishin nevojë sepse ata e morën Rugoven jo para bombardimeve, që ta mbanin si " peng" siç po thotë dikush dhe me këtë të kërcenonin - por- ata e morën Rugovën disa ditë pas bombardimeve kur pritej dhe flitej që UÇK-ja do t'hyj në Prishtinë - për t'ja shpëtuar Jetën.

    Pse Beogradi e mbante Rugoven si zhol?
    Beogradi shpresonte që NATO-ja në nderkohë do të përçahej sikur që shpresonin në ndërhyrjen Ruse dhe atë Kineze dhe pas ndalimit të bombardimeve atyre u duhej një njeri nga shqiptarët me të cilin do të negocionin. Në faktë Beogradi kërkonte që së pari të shkatrrohej UÇK-ja dhe pastaj të negociojn me palën shqiptare që përfaqesonte Rugova. PRa Beogradi e pranonte Rugoven si palë negociuese por jo edhe UÇK-ën.
    Hë pse ndodhte kjo gjë?
    Por Millosheviqi kishte bë pazar pa hangjinë sepse NATO-ja megjithëse pat aty dikund ca për4arje të vogëla sikurse që u zbulua gjenerali francez pranë Natos por që ishte spiun i Serbis- Amerika, tamam ashtu siç i Kishte premtuar MADLLEIN OLLBRAJT Hashim Thaqit në Rambuje ishte e vendosur që të shkonte deri në fund dhe atë po të ishte nevoja si e vetme!
    Kur Serbët e panë që karta Rugova më s'mund t'ju hynte në punë, ata, u kujdesën që ay s'pari të ishte i sigurt dhe e larguan për në Itali.
    Tashti disa flasin se gjoja Rugova qëndroj në Prishtinë por meqë Serbët e liruan atherë Pse ay nuk u kthye në Prishtinë por iku në Itali pastaj në Gjermani dhe edhe kur hynë trupat e NATO-s ay su kthye në Kosovë.
    U kthyen tërë refugjatët nga Shqiperia, maqedonia, Europa por Rugova nuk u kthye. Rugovë trimi!
    Edhe Rexhep Qosja u kthye së bashku me popullin e tij kur po kthehej!
    Rugova nuk u kthye në prishtinë sepse serbët kishin ikur nga prishtina dhe atë për momentin s'kish se kush ta mbronte!
    PRa, kur hyni UÇK-ja dhe NATO-ja në Kosovë ai su kthye!
    NGa Rambujeja kur serbët ishin në prishtinë të gjithë anëtarët e delegacionit shqiptarë u kthyen në Tiranë se kishin frikë serbët dhe burgosjen vetëm Rugova s'kishte frikë nga serbët dhe kthehej në prishtinë!
    KUr serbët ikën nga Kosova dhe Prishtina vetëm Rugova akoma s'po kthehej se kishte frikë ngaqë serbët nuk ishin aty!
    He dreç o punë, i thonë kësaj.
    KURR' SHQIPERI S'KAM ME T'HARRUE
    EDHE N'VORR ME T'PËRMENDË KAM!

  9. #529
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Citim Postuar më parë nga Preng Sherri Lexo Postimin
    Po më del shumë qesharak me konstatimet e tua ngaqë të gjithë e dinë, që marrin vesh pak nga arti ushtarak që sulmi i parë është më i furishëm që pastaj sulmet e tjera të jenë me intensitet herë më të rritur e herë më të zvogëluar.
    Në shtepin e Rugovës aso kohe ishte edhe një gazetare e huaj për të cilën më vonë u dëshmua që ishte e shërbimit sekret serb dhe e cila më vonë bëri një ditar për kohën e saj të kaluarnë shtëpin e Rugovës
    Pohimet e saja dhe të Millosheviqit që Rugoven e ruanin nga UÇK-ja përputhen.
    Tashti mos u bë qesharak me ato se Rugova në Beograd dhe se po t'i ndodhte ndonjë gjë "amerika e miqët" do të sulmoninmë shumë kur të gjithë dëgjonin thirrjet e Rugovës publike kundra natos dhe kundra bombardimeve.
    Në fund të fundit në Rambuje Amerika dhe të tjerët nuk negociuan fare me Rugoven që do t'thotë ay ishte i parëndesishëm më ngaqë tërë Opinioni nderkombetar sytë i kishte kthyer nga UÇK-ja.
    Pa e dhënë pëlqimin Hashimi se ishte dakord Amerika, Ollbrajti dhe të tjerët nuk ishin të interesuar fort për mendimet e të tjerëve.
    Bile Rugova gjatë Rambujes as që ishte dëgjuar dhe as që e kishte cituar dikush se çfarë po mendon ay dhe se çfarë po propozon ay.
    Në fakt në Rambuje Hashimi ishte edhe president i Kosovës dhe i Rugovës ose më mirë me thënë ai i printe edhe Rugovës ndersa ky duhej të bënte amin se nuk e pyeste asnjeri!
    Kështu që serbët deri sa e kishin Rugoven në Beograd mund të bënin çfarë të donin me të edhe ta vrisnin po deshtën por që të frigoheshin se dikush do t'i denonte ose se dikush do t'i bombardonte s'kishin nevojë sepse ata e morën Rugoven jo para bombardimeve, që ta mbanin si " peng" siç po thotë dikush dhe me këtë të kërcenonin - por- ata e morën Rugovën disa ditë pas bombardimeve kur pritej dhe flitej që UÇK-ja do t'hyj në Prishtinë - për t'ja shpëtuar Jetën.

    Pse Beogradi e mbante Rugoven si zhol?
    Beogradi shpresonte që NATO-ja në nderkohë do të përçahej sikur që shpresonin në ndërhyrjen Ruse dhe atë Kineze dhe pas ndalimit të bombardimeve atyre u duhej një njeri nga shqiptarët me të cilin do të negocionin. Në faktë Beogradi kërkonte që së pari të shkatrrohej UÇK-ja dhe pastaj të negociojn me palën shqiptare që përfaqesonte Rugova. PRa Beogradi e pranonte Rugoven si palë negociuese por jo edhe UÇK-ën.
    Hë pse ndodhte kjo gjë?
    Por Millosheviqi kishte bë pazar pa hangjinë sepse NATO-ja megjithëse pat aty dikund ca për4arje të vogëla sikurse që u zbulua gjenerali francez pranë Natos por që ishte spiun i Serbis- Amerika, tamam ashtu siç i Kishte premtuar MADLLEIN OLLBRAJT Hashim Thaqit në Rambuje ishte e vendosur që të shkonte deri në fund dhe atë po të ishte nevoja si e vetme!
    Kur Serbët e panë që karta Rugova më s'mund t'ju hynte në punë, ata, u kujdesën që ay s'pari të ishte i sigurt dhe e larguan për në Itali.
    Tashti disa flasin se gjoja Rugova qëndroj në Prishtinë por meqë Serbët e liruan atherë Pse ay nuk u kthye në Prishtinë por iku në Itali pastaj në Gjermani dhe edhe kur hynë trupat e NATO-s ay su kthye në Kosovë.
    U kthyen tërë refugjatët nga Shqiperia, maqedonia, Europa por Rugova nuk u kthye. Rugovë trimi!
    Edhe Rexhep Qosja u kthye së bashku me popullin e tij kur po kthehej!
    Rugova nuk u kthye në prishtinë sepse serbët kishin ikur nga prishtina dhe atë për momentin s'kish se kush ta mbronte!
    PRa, kur hyni UÇK-ja dhe NATO-ja në Kosovë ai su kthye!
    NGa Rambujeja kur serbët ishin në prishtinë të gjithë anëtarët e delegacionit shqiptarë u kthyen në Tiranë se kishin frikë serbët dhe burgosjen vetëm Rugova s'kishte frikë nga serbët dhe kthehej në prishtinë!
    KUr serbët ikën nga Kosova dhe Prishtina vetëm Rugova akoma s'po kthehej se kishte frikë ngaqë serbët nuk ishin aty!
    He dreç o punë, i thonë kësaj.
    Me kete postim po e mbylli kete debat me ty.Ti djale,une e kam lexuar ne teresi ditarin e Renate Flottau,dhe nuk eshte e vertete se qka thua ti ketu.Rugova ne interviste kerkon bombardimin total te Serbise,bile thote deri ne shkaterrim total te Serbise.Nuk ka qene tradheti qe eshte kthyer ne Prishtine por burreri dhe trimeri.Perseri po them qe nuk hyne Rugova ne nje thes me te tjeret,per shkaka se per momentin te cilin ne po flasim ai ishte kryetar i shqiptareve te Kosoves ,qe e njihnin edhe lideret boteror si te tille.Po ku ka pasur UCK ne Prishtine ne ate kohe or zoteri kur ne rruget e Prishtines ne ate nuk shihje gje vetem paramilitar serb edhe qene te rrugeve qe ju shkonin pas.Do kisha pasur deshire te debatojme per kete teme pas nja 10 viteve e atehere do e shohesh peshen e Rugoves per Kosove,sepse do sende koha i sqaron me mire.Me vjen keq edhe pse e di se per neperkembkjen e figures se Rugoves kane filluar disa edhe para luftes.Me shume folnin kunder Rugoves sesa kunder serbeve,sepse serbet nuk iu pengonin,mirepo Rugova.E kjo fushate denigruese me te madhe merr kulmin pas luftes.E nje pjese e madhe e njerezeve ne Kosove mendojne se eshte ashtu,sepse njerezit edhe jane manipuluar nga shkrime te autoreve te ndryshem,nga fjale qe jane folur neper kafene ose qajtore e per kete shkak nje pjese e ketyre njerezve edhe mendojne qe Rugova ka qene tradhtar.Po qka nenshkruajti Rugova qe po i thuani tradhtar,kend e tradhtoi Rugova per me quajt tradhtar.Kend?Ta jap nje shembull.Ne vitin 1998 ne nje interviste te Naim Malokut thote qe nese vjen koha per ta nenshkruar diqka per Kosoven ,njeriu i cili me se shumti i besoj per kete nenshkrim eshte Rugova,sepse e di se nuk do nenshkruaj autonomi por pavaresi.E pse njerezit duhet te ju besojne juve disa ne kete forum qe Rugova ka qene tradhtar.Tradhtar Rugoven e quajne vetem nje pjese e vogel majtiste ne Kosove edhe pse nuk po e pranojne se jane majtiste.Kete a jane majtiste ose jo do e shohim kur te behete profilizimi i partive qe eshte gje e domosdoshme.Flasim pas 10 viteve.

  10. #530
    i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
    Anëtarësuar
    19-02-2007
    Postime
    1,274
    Citim Postuar më parë nga fattlumi Lexo Postimin
    Me kete postim po e mbylli kete debat me ty.Ti djale,une e kam lexuar ne teresi ditarin e Renate Flottau,dhe nuk eshte e vertete se qka thua ti ketu.Rugova ne interviste kerkon bombardimin total te Serbise,bile thote deri ne shkaterrim total te Serbise.Nuk ka qene tradheti qe eshte kthyer ne Prishtine por burreri dhe trimeri.Perseri po them qe nuk hyne Rugova ne nje thes me te tjeret,per shkaka se per momentin te cilin ne po flasim ai ishte kryetar i shqiptareve te Kosoves ,qe e njihnin edhe lideret boteror si te tille.Po ku ka pasur UCK ne Prishtine ne ate kohe or zoteri kur ne rruget e Prishtines ne ate nuk shihje gje vetem paramilitar serb edhe qene te rrugeve qe ju shkonin pas.Do kisha pasur deshire te debatojme per kete teme pas nja 10 viteve e atehere do e shohesh peshen e Rugoves per Kosove,sepse do sende koha i sqaron me mire.Me vjen keq edhe pse e di se per neperkembkjen e figures se Rugoves kane filluar disa edhe para luftes.Me shume folnin kunder Rugoves sesa kunder serbeve,sepse serbet nuk iu pengonin,mirepo Rugova.E kjo fushate denigruese me te madhe merr kulmin pas luftes.E nje pjese e madhe e njerezeve ne Kosove mendojne se eshte ashtu,sepse njerezit edhe jane manipuluar nga shkrime te autoreve te ndryshem,nga fjale qe jane folur neper kafene ose qajtore e per kete shkak nje pjese e ketyre njerezve edhe mendojne qe Rugova ka qene tradhtar.Po qka nenshkruajti Rugova qe po i thuani tradhtar,kend e tradhtoi Rugova per me quajt tradhtar.Kend?Ta jap nje shembull.Ne vitin 1998 ne nje interviste te Naim Malokut thote qe nese vjen koha per ta nenshkruar diqka per Kosoven ,njeriu i cili me se shumti i besoj per kete nenshkrim eshte Rugova,sepse e di se nuk do nenshkruaj autonomi por pavaresi.E pse njerezit duhet te ju besojne juve disa ne kete forum qe Rugova ka qene tradhtar.Tradhtar Rugoven e quajne vetem nje pjese e vogel majtiste ne Kosove edhe pse nuk po e pranojne se jane majtiste.Kete a jane majtiste ose jo do e shohim kur te behete profilizimi i partive qe eshte gje e domosdoshme.Flasim pas 10 viteve.
    Edhe unë do të të këshilloja që të mos hyshë edhe më tutje në një rrugë pa kthim ngaqë shihet që s'ke haberë me ngjarjet.
    Në kohë lufte sidomos nëse njëra palë bë Luftë çlirimtare kemi të bëjmë me dy kategori:
    " Lufta Frontele dhe kombinimi i Ilegalës mbrenda në qytete me ata të malit".
    Vet ramja e Hyzri Tallës në Prishtinë vet i tretë dëshmon këtë gjë më së miri se a kishte apo nuk kishte UÇK-ë në qytet.
    Nëse ti mendon me uniforma dhe me brigada at'herë qyteti nuk është më i okupuar por i çliruar. Përndryshe gjerë sa nuk hynë ushtria në qytet pjesa e tyre ilegale vepron mbrenda qytetit por të veshur në rroba civile si gjithë të tjerët.
    Rezistenca në Dragodan ose më mirë me thënë tek pjesa që bashkon " Vranjevcin" te rruga për te Varrezat ku u vra një nga tanët dëshmon këtë gjë.
    Ti s'na the se përse Rugova nuk u kthye në Prishtinë kur serbët e liruan sepse ata e kishin në Beograd dhe si bënë asgjë apo nuk është kështu?
    At'herë përse ai nuk tha " po kthehem serish në Prishtinë" por iku për Itali e Gjermani dhe qe besa " ay trimi" nuk u kthye për kohë të gjatë, më në Prishtinë por rrinte në Itali!
    Unë vetëm pyeta se si u bë që gjithë të tjerët sa ishin serbët në prishtinë s'guxonin të qarkullonin lirshëm përpos Rugovës dhe si u bë që kur serbët u larguan nga prishtina të gjithë ata që s'guxonin nga serbët u kthyen ndersa Rugova tani ishte ai që nuk kthehet?
    Së paku për disa muaj!
    KURR' SHQIPERI S'KAM ME T'HARRUE
    EDHE N'VORR ME T'PËRMENDË KAM!

  11. #531
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga Arb Lexo Postimin
    I lumi Populli Shqiptar qe ka nje bije si ty, qe mendon se "e dallon te miren nga e keqja, terrin nga drita, e qe nuk pajtohesh me tradheti e roberi."
    Ne radhe te par une nuk jam bije shqiptari,por bir shqipetari ,d,m,th jam i gjinis mashkullore.


    Me vjen mir qe po te vika mire qe populli shqiptar e ka nje bir shqiptari si une,po nuk jam vetem une po ka shum e shum tjere.
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  12. #532
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga Beni-usa Lexo Postimin
    E po tash e kam perfunduar me ty, d.m.th populli vendos se kush eshte ma i miri, e populli nuk je ti. Nuk e di se si mund te i thuash vetes shqipetar kur shqiptaret i quan injorant, qka mund te presesh prej teje kur ke mendimin e armikut per popullin tend. Fale zotit qe ka shum pak njerze qe mendonje sikur ti ne popullin tone, po njese se kur te rritesh e ndrron edhe ti mendimin.
    Po populli vendos po fatketesisht populli po vendose gabim,edhe pse i quaj nje pjes te popullit injorat,nuk do te thot qe jam kunder popullit,une edhe pse e quaj popullin injorat thell ne shpirt me dhemb kjo por nuk mund ta mohoj nje te vertet,se si pasoj e ketyre njerezve ne i kemi punet lluge,dhe une nuk dua te jem viktime shkaki i disa injorantve.
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  13. #533
    i/e regjistruar Maska e Arb
    Anëtarësuar
    06-12-2002
    Vendndodhja
    Little Albania, NY
    Postime
    1,723
    Citim Postuar më parë nga pejani34 Lexo Postimin
    Pse ore humbni energji ne mes veti per ni njer qe ka lan kombin dhe ka ik ne beograd , e itali duke u dehurr, ,,duke vuajt per atedhe,,

    ska qen kur president, si mundet me qen president pa shtet?
    A erdhe edhe ti? Fole edhe ti dicka a?

    Boshnjakooo, kqyr msyja ne xhami, e vyj naj sen, se vec per aty je ti.
    Talent wins games, but teamwork wins championships.
    Micheal Jordan

  14. #534
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Merita me e madhe e Dr Rugoves perveq tjerash ishte edhe se e beri qe Kosova te krijoje miqesi me boten demokratike perendimore.Me kujtohet ne fillim te viteve te 90-ta disa patriote qe sot vrajne e kthjellin ne politiken kosovare kur thoshin se Kosova duhet kerkuar shpetimin e saj kah lindja(Rusija).Rugova i orientoi popullin se ka duhet te shkoj,jo me te majtet,por me boten e demokratizuar e cila edhe pas 10 viteve doli te na ndihmoje.Shiqoni Bosnien,Cecenine,Palestinen,Ruanden e shume tjera.Ne keto vende u bene gjenocide sepse lypin ndihme nga Rusija dhe Kina.Ne e genjejme veten nese minimizojme kete rol te Rugoves dhe ketyre miqve qe nuk i beme miq ne vitin 1999 por 9 vite me heret ne vitin 1990.Po te benim edhe ne te njejtin gabim si keto shtete qe i permenda me larte do te ishte me ndryshe.Ne kete kohe pra viti 1989 dhe 1990 Kosova nuk kishte miqesi as me Shqiperine e shiqoni pas 9 viteve pra 1999 sa miq i pati.Merite e kujt eshte kjo?E atyre qe shpetimin kerkonin tek vendet e lindjes?Dokrra.Tekefundit dihet se qka bene njeriu me dore te majte.
    Ndryshuar për herë të fundit nga fattlumi : 24-01-2010 më 15:27

  15. #535
    i/e regjistruar Maska e Arb
    Anëtarësuar
    06-12-2002
    Vendndodhja
    Little Albania, NY
    Postime
    1,723
    Dr Ibrahim Rugova ishte i vetmi njeri, veç Papës, të cilit Shenjtëresha Shqiptare – Nëna Tereze – i ishte përkulur dhe ia kishte puthur dorën, dhe atë – publikisht, në praninë e shumë liderëve të vendeve dhe të popujve të të gjitha kontinenteve.

    Në të vërtetë, në shkurt të vitit 1997, në Lutjet Tradicionale të Mëngjesit, në Shtëpinë e Bardhë në Washington, Nëna Tereze ishte përkulur para Presidentit Rugova, ia kishte marrë e ia kishte puthur dorën dhe pastaj i ishte drejtuar ish presidentit të SHBA-ve Bill Klintonit, duke i thënë: "Zotni President. Ky është presidenti im dhe i Kosovës – Ibrahim Rugova. Të lutem ma ke në kujdes, bashkë me popullin tim!"

    Mbas përfundimit të luftës në Kosovë, Klinton kishte shkuar në Kalkutë dhe duke u lutur mbi varrin e Nënës Tereze, ndër të tjera i kishte thënë: "Nënë, ndjehem krenar dhe i çliruar në shpirt, që Zoti na ndihmoi dhe ta çova në vend amanetin! Tashmë populli yt në Kosovë është i lire dhe po ndërton demokracinë".

    E. Kolici
    Talent wins games, but teamwork wins championships.
    Micheal Jordan

  16. #536
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    e nderuara Disa Ibrahim rugova ishte ai qe ter bota demokratike e vlerson si nji gandi i dyt.Tjetra se ai e njohu popullin e vet qe sesht i zoti me tut macen prej persheshi e treta se nji rast kur kolekve te vet i provokoi se duhet tia leshojm rrugen Serbis se esht e fort te gjith koleget qe i premtuan se do ta ndihmojn ngriten gishtrinjet lart.Luften qe e kemi ber me llovaqka as leprave sju kishim prish lojen.Ai vertet beri pak per kosoven po ti me trego kush beri se ne tjeret bem pak po me pak se Rugova gjithsesi. Leri o z Disa se ata qe po e shajn Rugoven bile po e forcojn pushtetin e tyre ne fotele po ti e un as gje spo fitojm po njeriu duhet gjith nji ka obligim ta ket ndergjegjen e paster. Kom mendu ta fsheh nji fakt po sa per Uck-en as nji refugjat nuk do arrinte ne Shqiperi se te gjith kish me i pre Shkau . Kete qe po ta them do ju kshilloja ta mbani ne mend se te duhet dhe brezave qe vin tua rrefesh.nuk ke pare ti krime si une se ndryshe do flisje.Ta them sinqerisht as nji ushtar se kom takuar rruges kur kom shkuar e ne dash ikur e ne dash ndjekur nga shkau.Kom qen ushtar deri 16 prill dhe pasi kisha nji nene te verber nga pleqria vendosa ta ndaj fatin me te se njeri tjeter skishte Nena ime .Une kom simpati per LLovaqkiskat po me llovaqka zemra jem ne shek.21 nuk luftohet Mbaje ne mend nese ua rrefejm me zbukurime historin ton komtare gjithnji do jemi popull i nenshtruar e i nenqmuar dhe i poshtruar.Mere me mend Japonezet ne diten e par te shkolles bejn betimin.Une Jurishima jom japonez qytetari i nji shteti nder me te vegjelit ne bot me fukarat ne bot dhe me me pak miq ne bot,Une dua te mesoj shum te punoj shum ta perparoi vendin tim te dashur Japonin time.Ne po i genjejm trashigimtaret tan ata trashigimtaret e vet e ne si popull jemi vertet populli me i shtypur e me ishkreti ne bot.Me thuaj ti se kush e solli lirion veq me nji emer Une po them Te gjith nga pak pon dhe une bera pak jo se nuk desha po serjozisht nuk munda Vertet bera pak po jo me pak se tjert.Po me nji emer do thosha meritat e medha i ka populli .Me trego ni ju ju lutem.

  17. #537
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga ganimet Lexo Postimin
    e nderuara Disa Ibrahim rugova ishte ai qe ter bota demokratike e vlerson si nji gandi i dyt.Tjetra se ai e njohu popullin e vet qe sesht i zoti me tut macen prej persheshi e treta se nji rast kur kolekve te vet i provokoi se duhet tia leshojm rrugen Serbis se esht e fort te gjith koleget qe i premtuan se do ta ndihmojn ngriten gishtrinjet lart.Luften qe e kemi ber me llovaqka as leprave sju kishim prish lojen.Ai vertet beri pak per kosoven po ti me trego kush beri se ne tjeret bem pak po me pak se Rugova gjithsesi. Leri o z Disa se ata qe po e shajn Rugoven bile po e forcojn pushtetin e tyre ne fotele po ti e un as gje spo fitojm po njeriu duhet gjith nji ka obligim ta ket ndergjegjen e paster. Kom mendu ta fsheh nji fakt po sa per Uck-en as nji refugjat nuk do arrinte ne Shqiperi se te gjith kish me i pre Shkau . Kete qe po ta them do ju kshilloja ta mbani ne mend se te duhet dhe brezave qe vin tua rrefesh.nuk ke pare ti krime si une se ndryshe do flisje.Ta them sinqerisht as nji ushtar se kom takuar rruges kur kom shkuar e ne dash ikur e ne dash ndjekur nga shkau.Kom qen ushtar deri 16 prill dhe pasi kisha nji nene te verber nga pleqria vendosa ta ndaj fatin me te se njeri tjeter skishte Nena ime .Une kom simpati per LLovaqkiskat po me llovaqka zemra jem ne shek.21 nuk luftohet Mbaje ne mend nese ua rrefejm me zbukurime historin ton komtare gjithnji do jemi popull i nenshtruar e i nenqmuar dhe i poshtruar.Mere me mend Japonezet ne diten e par te shkolles bejn betimin.Une Jurishima jom japonez qytetari i nji shteti nder me te vegjelit ne bot me fukarat ne bot dhe me me pak miq ne bot,Une dua te mesoj shum te punoj shum ta perparoi vendin tim te dashur Japonin time.Ne po i genjejm trashigimtaret tan ata trashigimtaret e vet e ne si popull jemi vertet populli me i shtypur e me ishkreti ne bot.Me thuaj ti se kush e solli lirion veq me nji emer Une po them Te gjith nga pak pon dhe une bera pak jo se nuk desha po serjozisht nuk munda Vertet bera pak po jo me pak se tjert.Po me nji emer do thosha meritat e medha i ka populli .Me trego ni ju ju lutem.
    Ju lutem mu drejtoni me i nderuari Disa,sepse une jam mashkull.

    Rugova Gand i ballkanit?
    Gandi nuk ka qen qyqar si ka qen Rugova,keshtu qe nuk krahasohet Gandi me Rugoven.
    Po mos te ishin qato llovaqkat e UCK-se nuk do te intervenonte NATO kurr ne Kosove,me thuaj pse nuk intervenoj NATO sa ishte Rugova ne pushtet?
    Me shum se Rugova ka kontribuar gjdo qytetar i Kosoves,jo vetem qytetar qe nuk krahasohet,por edhe nje gomar me shum se Rugova ka kontribuar a din pse?sepse gomari ka shkuar ka marr armatim ne Shqiperi dhe ka qen i rrezikum nga minat dhe ka mundur ta hum jeten,kurse Rugova nuk beri asgje me trego se a ka organizuar te pakten nje demonstrat ndonjeher kunder serbis.
    Si mendon ne shek 21 nuk luftohet,edhe atehere kur ti marrin tokat armiqet nuk luftohet,edhe ateher kur armiqet ta vrasin popullin nuk luftohet?

    Me t'mira
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  18. #538
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-08-2005
    Postime
    98
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    Po populli vendos po fatketesisht populli po vendose gabim,edhe pse i quaj nje pjes te popullit injorat,nuk do te thot qe jam kunder popullit,une edhe pse e quaj popullin injorat thell ne shpirt me dhemb kjo por nuk mund ta mohoj nje te vertet,se si pasoj e ketyre njerezve ne i kemi punet lluge,dhe une nuk dua te jem viktime shkaki i disa injorantve.

    Te lutem mos komento shkrimet e mija, une nuk do te lexoj tash e tutje postimet e juaja sepse me te vertet ishe nje femije qe nuk ja vlen te debatohet me te, nje njeri sikur ti qe e quan popullin e vet injorant nuk ka aspak me shume vlere se sa nje shka ne shumadi megjithese e kane te njejtin mendim per popullin shqiptar sikur se ti.

    Keshtu qe edhe une e kam vendosur me te injoruar ty or injorant.

  19. #539
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga Beni-usa Lexo Postimin
    Te lutem mos komento shkrimet e mija, une nuk do te lexoj tash e tutje postimet e juaja sepse me te vertet ishe nje femije qe nuk ja vlen te debatohet me te, nje njeri sikur ti qe e quan popullin e vet injorant nuk ka aspak me shume vlere se sa nje shka ne shumadi megjithese e kane te njejtin mendim per popullin shqiptar sikur se ti.

    Keshtu qe edhe une e kam vendosur me te injoruar ty or injorant.
    hahhahahhahahahhahahhahahahha,qikak leht dorzoheni ju?
    Ti nuk po din si te terhiqesh nga debati sepse po e sheh edhe vete qe je hi ne llug pa sopat,dhe si pretekst thua se nuk debatoj me ty kur ti e quan popullin injorant.
    Plako pse nuk tregove me heret qe nuk muj me debatu me sepse nuk kam fakte dhe nuk ja di historin tradhetuse Rugoves dhe kaher e kishum mbyll kete debat.
    Me gjithat ishte knaqesi te debatoj me ty
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  20. #540
    i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
    Anëtarësuar
    19-02-2007
    Postime
    1,274
    Citim Postuar më parë nga Arb Lexo Postimin
    Dr Ibrahim Rugova ishte i vetmi njeri, veç Papës, të cilit Shenjtëresha Shqiptare – Nëna Tereze – i ishte përkulur dhe ia kishte puthur dorën, dhe atë – publikisht, në praninë e shumë liderëve të vendeve dhe të popujve të të gjitha kontinenteve.

    Në të vërtetë, në shkurt të vitit 1997, në Lutjet Tradicionale të Mëngjesit, në Shtëpinë e Bardhë në Washington, Nëna Tereze ishte përkulur para Presidentit Rugova, ia kishte marrë e ia kishte puthur dorën dhe pastaj i ishte drejtuar ish presidentit të SHBA-ve Bill Klintonit, duke i thënë: "Zotni President. Ky është presidenti im dhe i Kosovës – Ibrahim Rugova. Të lutem ma ke në kujdes, bashkë me popullin tim!"

    Mbas përfundimit të luftës në Kosovë, Klinton kishte shkuar në Kalkutë dhe duke u lutur mbi varrin e Nënës Tereze, ndër të tjera i kishte thënë: "Nënë, ndjehem krenar dhe i çliruar në shpirt, që Zoti na ndihmoi dhe ta çova në vend amanetin! Tashmë populli yt në Kosovë është i lire dhe po ndërton demokracinë".

    E. Kolici
    O Gomar ajo s'ka qenë në vitin 1997-t e para dhe e dyta Rugova përkulet para saj.
    Pra ishte viti 1993, kohë kur Rugoven akoma se njihke njeri në Amerikë.
    Amerika në lutjen e mëngjesit ftonë mbi 3000 mijë Personalitete të botës.
    Tregoht kjo anekdotë:
    Kur Nëna tereze në lutjen e mëngjezit e kap për dore Rugoven dhe e prezenton para Klintonit duke i thënë:
    " Zoti President ky është Ibrahim Rugova më lejoni ta prezentoj"
    Klintoni ia kthenë:
    " Aha, po e kuptoj se qenka nga Irani se paska një shall të zezë rreth qafe"
    Nëna tereze i thotë:
    " Jo jo ky është nga Kosova"
    Ndersa Klintoni ia kthenë:
    " Po po më kanë thanë se mbanë shall mos me ja pa gushat".
    Ndersa Rugova thonë vetëm bënte:
    " heheheheheh Ju lutem JU lutem hehehehe Ju lutem Ju lutem".
    Njeriu që kur shqiptarët kishin frikë me u kthye në Prishtinë nga Serbët kthehej ndersa Kur shqiptarët ktheheshin sepse s'kishte ma serbë ai rrinte në Itali!
    Bingoooo!
    KURR' SHQIPERI S'KAM ME T'HARRUE
    EDHE N'VORR ME T'PËRMENDË KAM!

Faqja 27 prej 103 FillimFillim ... 1725262728293777 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Kështu foli Tahir Zemaj
    Nga Nice_Boy në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 123
    Postimi i Fundit: 01-01-2014, 18:52
  2. Tahiraj: Rrefime mbi luften ne Kosove
    Nga Kuksjan_forever në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 09-11-2010, 14:42
  3. Vrasja e Kolonel Ahmet Krasniqit..
    Nga Brari në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 47
    Postimi i Fundit: 04-10-2010, 04:41
  4. Kushtetuta e Republikës së Kosovës
    Nga YlliRiaN në forumin Kulturë demokratike
    Përgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 01-04-2009, 19:17

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •