Close
Faqja 15 prej 103 FillimFillim ... 513141516172565 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 281 deri 300 prej 2056
  1. #281
    i/e regjistruar Maska e busavata
    Anëtarësuar
    22-10-2008
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    4,023
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    a spo e shef qe na kan rrethue talibanet shqipfolsa ne te gjitha anet a
    ja kokum tranue une ja koke qorrue ti
    o Llap shikoje realitetin
    (boll borrllog osht ) po na nuk mundemi kurgjo me ndryshu...

    P.S. mos u bon Paranoid

  2. #282
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-06-2008
    Postime
    83
    Lepurushat e kuq ia kane shume frigen Rugoves...
    Jo si fizik,se ai past ndjese iku e shkoi te t`parte e vet,por ia kane frigen ideve qe la pas ai burr i madh,i urte e i dijeshem i Kosoves e gjithe Shqipnise.
    Ai hapi siparin e fundit te ideologjise shkatrrimtare komuniste ne trojet tona.Ishte ai qe na afroi me "imperialistat"amerikan,ishte ai qe ceshtjen e Kosoves nga nje problem ideologjik(sic e kishin trajtuar kuqaloshet),e shendrroi ne ceshtje te vertete kombetare,demokratike dhe liridashese te nji populli te tane.Ishte ai qe artikuloi dhe nderlidhi ceshtjen e lirise se Kosoves me demokracine dhe progresin e Shqiperise dhe gjithe Rajonit te Ballkanit, ne frymen liberal-demokratike,ishte ai qe krijoi ura miqesie me te gjitha forcat demokratike ne bote.
    Rugova ishte zeri qe po zgjohej nga deliri e pergjumja shekullore ku e kishte perplase koha e re dhe e vjeter kete komb, njihere me hashash turko-arab e s`fundi edhe me sllavo bizantin.Ishte ai qe ketij kombi i hapi syt e veshet per vlerat e verteta kombetare te tij.
    Kjo fryme kombetare e properindimore,metodat demokratike te veprimit politik,mohimi i dhunes si metodologji e arritjes se pushtetit,kursi i carte e i pandryshueshem drejte vlerave qytetruese perendimore,rrespektimi i vlerave autoktone dhe injorimi i ndikimeve ideologjike lindore,jane vlera qe kete personalitet e bejne unik e te pakrahasueshem ne historine tone me te re.
    Per keto vlera,ai do te jete gjithmone numri nji ne altarin e shtetit te Kosoves dhe i pakrahasueshem per brezat qe bene kete mrekulli.

  3. #283
    i/e regjistruar Maska e Adem Berisha
    Anëtarësuar
    16-07-2008
    Vendndodhja
    Rahovec, Rep. e Kosovës
    Postime
    159

    "Kush nuk e do nënën, do ta dojë njerkën"

    Ej bre Llapi, mirë e ke sepse ne jemi shumë të veçantë e specifikë para gjithë botës. Të gjithë përpiqen që edhe nga asgjëja të krijojnë diçka të veten me të cilen pastaj mburren e ne për të gjallë dhe vdekur perdhosim vlerat më kapitale dhe më të ndritura që kishim. E dij se ju llapi jeni të mençur veq nuk e besoj se ia kaloni gjithë popullit fisnik e atdhedashës shqiptar i cili me shpirt e me zemër e admiroi dhe përkrahu presidentin e vet të parë e historik, shenjtin e bekur dr Ibrahim Rugoven në filozofinë e tij politike për çështjen shqiptare në përgjithësi e atë të Kosovës në veçanti.
    Nuk paske vërejtur dje zv presidentin amerikan e Mikun e Madh të shqiptarëve, z. BIDEN se si gjatë shoqërimit të tij nga presidenti aktual i Republikës së Kosovës dhe kryeministri i saj, IU REFERUA fotografisë së shenjtit RUGOVË. Futja ti qysh të duash veq qe besa e zotit ti nuk je as më i mençur e as më dashamirës i Kosovës dhe shqiptarëve se sa ky zotëri i madh i një kombi të madh i cili me viziten e tij, këtij populli i hapi rrugë të reja të shpresës, fatit dhe prosperitetit. Edhe ti je dëshmitar se ç'nderim i kanë bërë gjithë shqiptarët dhe gjithë bota e civilizuar demokratike këtij shenjti me rastin e kalimit të tij nga kjo botë në jetën në amshim e pavdekësi. Valla unë asgjë nuk dij veq kam dëgjuar më të diturit të kenë thënë se : "Delja që ndahet nga tufa, e han ujku", ishalla ty nuk të han se megjithatë të dua, je i imi e nuk kam ku të qoj e ti kqyr gjeje e duaje dikë që nuk është i yti se hëëëëëëëë "e huaja më e ëmbël". sic!!! veq del më e thartë.
    "Lehtë bëhesh pasha në nahi
    por është vështirë të jesh njeri".

  4. #284
    -
    Anëtarësuar
    21-01-2009
    Vendndodhja
    -
    Postime
    2,081
    Kur do dilni nga psikoza "edhe amerikani/kinezi/turku" e ka mburrur X apo Y?

    Nuk është meritë të të mburrin të huajt. Të huajt mburrin ata që bëjnë politikën e të huajve.
    Kjo në përgjithësi. Në veçanti amerikanët e mburrin Rugovën për të larë gojën. Krahu pro-amerikan ka qenë gjithmonë krahu anti-Rugovë. UÇK, PDK etj kanë qenë kundërshtarë të Rugovës.
    Por nejse historia rrallë e ndan thekrën nga egjri.
    -

  5. #285
    i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
    Anëtarësuar
    19-02-2007
    Postime
    1,274
    Citim Postuar më parë nga Adem Berisha Lexo Postimin
    Ej bre Llapi, mirë e ke sepse ne jemi shumë të veçantë e specifikë para gjithë botës. Të gjithë përpiqen që edhe nga asgjëja të krijojnë diçka të veten me të cilen pastaj mburren e ne për të gjallë dhe vdekur perdhosim vlerat më kapitale dhe më të ndritura që kishim. E dij se ju llapi jeni të mençur veq nuk e besoj se ia kaloni gjithë popullit fisnik e atdhedashës shqiptar i cili me shpirt e me zemër e admiroi dhe përkrahu presidentin e vet të parë e historik, shenjtin e bekur dr Ibrahim Rugoven në filozofinë e tij politike për çështjen shqiptare në përgjithësi e atë të Kosovës në veçanti.
    Nuk paske vërejtur dje zv presidentin amerikan e Mikun e Madh të shqiptarëve, z. BIDEN se si gjatë shoqërimit të tij nga presidenti aktual i Republikës së Kosovës dhe kryeministri i saj, IU REFERUA fotografisë së shenjtit RUGOVË. Futja ti qysh të duash veq qe besa e zotit ti nuk je as më i mençur e as më dashamirës i Kosovës dhe shqiptarëve se sa ky zotëri i madh i një kombi të madh i cili me viziten e tij, këtij populli i hapi rrugë të reja të shpresës, fatit dhe prosperitetit. Edhe ti je dëshmitar se ç'nderim i kanë bërë gjithë shqiptarët dhe gjithë bota e civilizuar demokratike këtij shenjti me rastin e kalimit të tij nga kjo botë në jetën në amshim e pavdekësi. Valla unë asgjë nuk dij veq kam dëgjuar më të diturit të kenë thënë se : "Delja që ndahet nga tufa, e han ujku", ishalla ty nuk të han se megjithatë të dua, je i imi e nuk kam ku të qoj e ti kqyr gjeje e duaje dikë që nuk është i yti se hëëëëëëëë "e huaja më e ëmbël". sic!!! veq del më e thartë.
    Përshendetje i nderuari Berisha,
    Sa lexova nga ato poezit e juaja kuptova që vini nga komuna e Rahovecit, Komunë ku kam shumë të njohur dhe shokë të idealit e bashkëluftetarë e bashëkohanik: Ju keni për rastësi apo për Trashëgimi mbiemër të Njejtë me Fetah Berishën!
    Se cili ishte apo mund të ishte mendimi i tij për figurën e Ibrahim Rugovës besoj që mund ta merrni me mendë po ashtu siç duhet ta merrni me mendë se çfarë mendonin për Figurën e Ibrahim Rugovës të pavdekshmit komandantët; Toni dhe Mici!
    Por, meqë vini nga Komuna e Rahovecit gjithashtu besoj që mund të dini dhe keni " dëgjuar" për UKSHIn HOTIN dhe fatin e tij; Për Ukën të cilin pikrishtë e izoluan dhe e dërguan në vuajtje të burgimit pikrishtë ata të cilëve në shkrimin e më lartëm u ke thurur fjalë të hiperbolizuara por jo mirë të menduara!
    " Migja" po të lexon këto shkresa mund të ketë pak bezdisje apo e kam gabim këtë gjë?
    Rugovës më së miri do t'i shkonte thënja e Firmës suaj!

    Sikur të ishte politika e Rugovës Bajdeni s'do të vinte akoma në Kosovë dhe nuk do ta prisnim ashtu siç e pritëm për shkakë se akoma do të ishim të zënë duke ia numëruar Ukut dhëmbët në Gojë: Bajdeni erdhi falë atyre që nuk ndjeken Politiken e Rugovës dhe të cilët jastëkun e zëvendesuamn me Gurë Fushe; Trupin e vënë për të Fjetur në Tokë në vend të shtratit; dhe qielli i mbulonte në vend të Jorganit kur qëndronin në Istikame përballë Armikut faqezi dhe barbarë!
    Bajdeni erdhi falë Luftës heroike të UÇK-ës dhe jo vetëm ai por edhe të tjerë që do të vijnë pas tij!
    Ndryshuar për herë të fundit nga Preng Sherri : 22-05-2009 më 07:52

  6. #286
    Manitu Maska e kiniku
    Anëtarësuar
    08-07-2005
    Vendndodhja
    Mos të na vijë cudi se cdo frymor nga vete natyra priret të kerkoj ushqim; Lukreci
    Postime
    869
    jastëkun e zëvendesuamn me Gurë Fushe
    ;

    Me mire thuaj me jastek Hoteli!!!
    Where have all the good men gone
    & where are all the gods?

  7. #287
    ReaLmadriD
    Anëtarësuar
    15-02-2009
    Vendndodhja
    Madrid
    Postime
    627
    Citim Postuar më parë nga Preng Sherri Lexo Postimin
    Përshendetje i nderuari Berisha,
    Sa lexova nga ato poezit e juaja kuptova që vini nga komuna e Rahovecit, Komunë ku kam shumë të njohur dhe shokë të idealit e bashkëluftetarë e bashëkohanik: Ju keni për rastësi apo për Trashëgimi mbiemër të Njejtë me Fetah Berishën!
    Se cili ishte apo mund të ishte mendimi i tij për figurën e Ibrahim Rugovës besoj që mund ta merrni me mendë po ashtu siç duhet ta merrni me mendë se çfarë mendonin për Figurën e Ibrahim Rugovës të pavdekshmit komandantët; Toni dhe Mici!
    Por, meqë vini nga Komuna e Rahovecit gjithashtu besoj që mund të dini dhe keni " dëgjuar" për UKSHIn HOTIN dhe fatin e tij; Për Ukën të cilin pikrishtë e izoluan dhe e dërguan në vuajtje të burgimit pikrishtë ata të cilëve në shkrimin e më lartëm u ke thurur fjalë të hiperbolizuara por jo mirë të menduara!
    " Migja" po të lexon këto shkresa mund të ketë pak bezdisje apo e kam gabim këtë gjë?
    Rugovës më së miri do t'i shkonte thënja e Firmës suaj!

    Sikur të ishte politika e Rugovës Bajdeni s'do të vinte akoma në Kosovë dhe nuk do ta prisnim ashtu siç e pritëm për shkakë se akoma do të ishim të zënë duke ia numëruar Ukut dhëmbët në Gojë: Bajdeni erdhi falë atyre që nuk ndjeken Politiken e Rugovës dhe të cilët jastëkun e zëvendesuamn me Gurë Fushe; Trupin e vënë për të Fjetur në Tokë në vend të shtratit; dhe qielli i mbulonte në vend të Jorganit kur qëndronin në Istikame përballë Armikut faqezi dhe barbarë!
    Bajdeni erdhi falë Luftës heroike të UÇK-ës dhe jo vetëm ai por edhe të tjerë që do të vijnë pas tij!
    Toni dhe Mici ja kan pshurr Politiken e thaqit e kan rre si qenin ne Rahovec, Dhe pastaj thaqi me ata mafiozet e vet e Tradhtuan dhe e myten serbet kjo ka qen Poliktika e thaqit te vraj une njerz te cilet kan Kontribuar shum e pastaj te hypi un ne shtet pfuuuu Tonin Ka luftu ne Koroaci e ne Bosnje i shpejtoj luftes e e vran ne Opterush pfuu.. Ket ja kan ber kta mafiozat e Thaqit..

    Ky Jakupi i m... e Truzoj Rrafshin e Dugagjinit..
    “La filosofía del Real Madrid es tener a los mejores del mundo”

  8. #288
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga Robben Lexo Postimin
    Toni dhe Mici ja kan pshurr Politiken e thaqit e kan rre si qenin ne Rahovec, Dhe pastaj thaqi me ata mafiozet e vet e Tradhtuan dhe e myten serbet kjo ka qen Poliktika e thaqit te vraj une njerz te cilet kan Kontribuar shum e pastaj te hypi un ne shtet pfuuuu Tonin Ka luftu ne Koroaci e ne Bosnje i shpejtoj luftes e e vran ne Opterush pfuu.. Ket ja kan ber kta mafiozat e Thaqit..

    Ky Jakupi i m... e Truzoj Rrafshin e Dugagjinit..
    mos rrej more mos rrej mos rrej bre po qysh po rren qysh rren burri bre mos bre mos aiiiiiihhhhhhh qfar rrene breeeeeeeeeee
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  9. #289
    i/e regjistruar Maska e &Mitrovicalia&
    Anëtarësuar
    19-05-2009
    Postime
    339
    O Llapi , Në qoftëse 90% e popullit Shqipëtar to kokan talibana shqipëfolës ! , atëherë edhe unë jam krenar që to kokna taliban shqipëfolës.E drejta jote është që prej bindjeve të tuja komuniste, marksiste, lenjiniste, staliniste, Qosjijste , Demaciste , Thaqiiste të konvertohesh në një Katolik të përbetum që ta dëshmosh vehtën ma patriot se na shqipëtarët musliman që s'jem për mendimin tënd kurfar patriota.Sipas mendimit tënd vec shqipëtarët katalik kan luftu dhe kan fliju krejt qa kan pas e ne shqipëtarët musliman kosovar kem nejt nër hije të dardhës.Interesant prej teje to koka që ne shqipëtarët musliman s'po dijshim as me qkru e as me lexu shqip?!!!. POM DHIMBESH Llapi ME QATO MEN QE I KI, DHE NJE NJERI SI TI MUA NUK MUNDET MEM OFENDU.

  10. #290
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga &Mitrovicalia& Lexo Postimin
    O Llapi , Në qoftëse 90% e popullit Shqipëtar to kokan talibana shqipëfolës ! , atëherë edhe unë jam krenar që to kokna taliban shqipëfolës.E drejta jote është që prej bindjeve të tuja komuniste, marksiste, lenjiniste, staliniste, Qosjijste , Demaciste , Thaqiiste të konvertohesh në një Katolik të përbetum që ta dëshmosh vehtën ma patriot se na shqipëtarët musliman që s'jem për mendimin tënd kurfar patriota.Sipas mendimit tënd vec shqipëtarët katalik kan luftu dhe kan fliju krejt qa kan pas e ne shqipëtarët musliman kosovar kem nejt nër hije të dardhës.Interesant prej teje to koka që ne shqipëtarët musliman s'po dijshim as me qkru e as me lexu shqip?!!!. POM DHIMBESH Llapi ME QATO MEN QE I KI, DHE NJE NJERI SI TI MUA NUK MUNDET MEM OFENDU.
    ik bre taliban pirdhu rrenacaku i safit te par

    po kush tha qe vetem katoliket kan luftue
    hajt gjeje nji postim ku kam than une keshtu
    dhe perse po rren trego perse po rren
    qe une jam konvertue ne nji fe tjeter
    lexoi ndaq postimet e mija une shum her
    kam tregue qe une jam shqiptar i besimin islam me bab e nan
    te lindur musliman
    por por i urrej dhe do ti urrej talibanet-çetnik-me miekrra-cjapi
    qe na u kan perhap sidomos ne Kosove
    dhe edhe ti e din qe keta punoin per serbin rusin e disa shtete talibano-muslimane kunder shtetit me te ri ne bot Kosoves dhe popullit te saj
    e ti o talibani i safit te par je i shitur tek keto shtete e keto sherbime e ke shit by.th e ftyren per pak lek e vjen ketu me shitesh hoxh e patriot e qka jo
    shko more ne ........
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  11. #291
    i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
    Anëtarësuar
    19-02-2007
    Postime
    1,274
    Citim Postuar më parë nga &Mitrovicalia& Lexo Postimin
    O Llapi , Në qoftëse 90% e popullit Shqipëtar to kokan talibana shqipëfolës ! , atëherë edhe unë jam krenar që to kokna taliban shqipëfolës.E drejta jote është që prej bindjeve të tuja komuniste, marksiste, lenjiniste, staliniste, Qosjijste , Demaciste , Thaqiiste të konvertohesh në një Katolik të përbetum që ta dëshmosh vehtën ma patriot se na shqipëtarët musliman që s'jem për mendimin tënd kurfar patriota.Sipas mendimit tënd vec shqipëtarët katalik kan luftu dhe kan fliju krejt qa kan pas e ne shqipëtarët musliman kosovar kem nejt nër hije të dardhës.Interesant prej teje to koka që ne shqipëtarët musliman s'po dijshim as me qkru e as me lexu shqip?!!!. POM DHIMBESH Llapi ME QATO MEN QE I KI, DHE NJE NJERI SI TI MUA NUK MUNDET MEM OFENDU.
    E para për Leninist njihet Ibrahim Rugova i cili kur shkruante për TIton thoshte që " vetëm leninin mund të krahasohet me Titon". Kështu që duke e ditur që LLAPI me qëndrimet e tija Kombëtare s'ka qenë kurrë ithtarë i Rugovës at'herë s'mund ta quash në atë mënyrë!
    Të jesh Demaçist. Qosjist apo edhe Thaçist, siç e quan ti, kjo është Krenari Kombëtare; kjo është Rezistenc Kombëtare; kjo është Intelegjencë Kombëtare; kjo është pavarësi dhe Liri Kombëtare!
    Pra me një fjalë të identifikohesh me Demaçin, Qosjen, Thaqin do të thotë të identifikohesh si shqiptar me dinjitet, rezistencë, mençuri dhe Liri!

    Sa për atë se për çka luftuan shqiptarët, besoj që e kanë të qartë që të gjithë; pa qofshin të besimit katolik apo edhe të atij musliman; shqiptari kurrë gjatë Historis nuk ka luftuar dhe nuk e ka dhënë jetën e tij për besimin fetar! Nuk njehë Historia një shqiptarë që u martirizua për fenë! Shqiptarët gjatë luftrave të tyre, kur plagoheshin apo edhe kur vriteshin fjalët e tyre të fundit ishin:" Rroftë Shqiperia", " Rroftë Kosova", " Shokë mos u dorëzoni"," " Amanet Kosovën" etj etj.
    Pra, asnjëri dhe asnjëherë nuk thanë apo nuk brohoriten gjatë rënjës së tyre për liri një të vetmen parollë fetare!
    Shqiptari vdes për Atdhenë e jo për fenë!
    KURR' SHQIPERI S'KAM ME T'HARRUE
    EDHE N'VORR ME T'PËRMENDË KAM!

  12. #292
    ReaLmadriD
    Anëtarësuar
    15-02-2009
    Vendndodhja
    Madrid
    Postime
    627
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    mos rrej more mos rrej mos rrej bre po qysh po rren qysh rren burri bre mos bre mos aiiiiiihhhhhhh qfar rrene breeeeeeeeeee
    Mos me trego mua per Rahovec ti se aty kam qen gjat luftes e di qka ka ndodh ne at Komun...


    Ky Jakup M... ka qen me nje fshat aty afer ku jan vrar Toni dhe Mici..
    “La filosofía del Real Madrid es tener a los mejores del mundo”

  13. #293
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    26-10-2008
    Vendndodhja
    Republic oF Kosovo
    Postime
    1,162
    Dr. Ibrahim Rugova - Presidenti i parë i Republikës së Kosovës
    ....i gjith populli shqiptar e din se ne me 17 shkurt 2008 eshte ber Kosova shtet i pa varur., do te thot Kosova eshte ber Republik.
    ...ne te gjith e dim se ne 2006 kryetari rugova ka cof, ne at koh Kosova ska pas kurnifar republike , kurni far statusi , vetem se ka qen e lir asgje tjeter.
    - mirpo nese thuani ju se rugova ka qen kryetar i par i rebublikes se Kosoves , ateher kjo pi o bjen se ai ka qen nji Tradhtar, asgje tjeter.
    - ne at koh Kosova s'ka qen republik , vetem ka mujt me qen krahin serbe siq e quanin edhe vet serbet , lider i saj ka qen rugova , qe ky me von e quante kosoven republik pa u kan hiq, nejse ka pas te drejt me qe ashtu i konvenonte rugoves edhe serbis .
    - ne at koh ne Kosov ka funksionu pushteti serb , e ky rugov coftaku ka qen lider i popullates shqiptare ne Kosove.
    ...tamam po i bjen presidenti i par i republikes se Kosoves nen udheheqjen serbe.

  14. #294
    i/e regjistruar Maska e SKIFTERI&12.05
    Anëtarësuar
    04-11-2007
    Postime
    423
    Citim Postuar më parë nga Preng Sherri Lexo Postimin
    Përshendetje i nderuari Berisha,
    Sa lexova nga ato poezit e juaja kuptova që vini nga komuna e Rahovecit, Komunë ku kam shumë të njohur dhe shokë të idealit e bashkëluftetarë e bashëkohanik: Ju keni për rastësi apo për Trashëgimi mbiemër të Njejtë me Fetah Berishën!
    Se cili ishte apo mund të ishte mendimi i tij për figurën e Ibrahim Rugovës besoj që mund ta merrni me mendë po ashtu siç duhet ta merrni me mendë se çfarë mendonin për Figurën e Ibrahim Rugovës të pavdekshmit komandantët; Toni dhe Mici!
    Por, meqë vini nga Komuna e Rahovecit gjithashtu besoj që mund të dini dhe keni " dëgjuar" për UKSHIn HOTIN dhe fatin e tij; Për Ukën të cilin pikrishtë e izoluan dhe e dërguan në vuajtje të burgimit pikrishtë ata të cilëve në shkrimin e më lartëm u ke thurur fjalë të hiperbolizuara por jo mirë të menduara!
    " Migja" po të lexon këto shkresa mund të ketë pak bezdisje apo e kam gabim këtë gjë?
    Rugovës më së miri do t'i shkonte thënja e Firmës suaj!

    Sikur të ishte politika e Rugovës Bajdeni s'do të vinte akoma në Kosovë dhe nuk do ta prisnim ashtu siç e pritëm për shkakë se akoma do të ishim të zënë duke ia numëruar Ukut dhëmbët në Gojë: Bajdeni erdhi falë atyre që nuk ndjeken Politiken e Rugovës dhe të cilët jastëkun e zëvendesuamn me Gurë Fushe; Trupin e vënë për të Fjetur në Tokë në vend të shtratit; dhe qielli i mbulonte në vend të Jorganit kur qëndronin në Istikame përballë Armikut faqezi dhe barbarë!
    Bajdeni erdhi falë Luftës heroike të UÇK-ës dhe jo vetëm ai por edhe të tjerë që do të vijnë pas tij!
    te pergezoje per ket pergjegjeje te argumentuar po ski kuj i flet se njerzit jan aqe te helmuar nga ajo politik mashtruse sa qe duhet te presim gjeneraten tjeter te shkruaje historin qe e meritojme.

  15. #295
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Nuk u festua dita e Presidentit
    Besnik Boletini, BOTA SOT

    Data e 24 majit ishte përcaktuar nga presidenti Ibrahim Rugova si “Dita e presidentit të Kosovës”. Por dita e 24 majit të këtij viti ka kaluar si çdo ditë tjetër, pra nuk është zhvilluar asnjë aktivitet nga presidenca e Kosovës. Shtrohet pyetja përse këtë vit nuk u shënua kjo ditë kur dihet se sa ishte gjallë presidenti, ai organizonte ceremoni festive për këtë datë.
    -----------------------------

    haaaaaaaaaaaaaaaaa
    e harruen presidentin e par e historik e te pazevendesushmin e te pavdekshmin e pejngamberin e tyre e qfar si kini than more e tash qysh me e harrue breee
    auuuuu jazik u koft po koki korit ne shok e posht
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  16. #296
    i/e regjistruar Maska e &Mitrovicalia&
    Anëtarësuar
    19-05-2009
    Postime
    339
    O Roben, përgjigjja është shum e lehtë.Hashimi e përcau LDK-ën, Fatmir llapjanin e boni prej vetit dhe u bo cysh u bo.Tash e ka rendin partia e Ramushit me pi cat sherbet të LDK-ës vec jo sa është Ramushi gjall por dej sa s'vdes edhe aj apo dej sa s'likuidohet edhe aj si Tahir Zemaj, ashtu që në fund ka me na met "XhaXhi Enver uhhh me fal XHaxhi Hashim".

  17. #297
    i/e regjistruar Maska e &Mitrovicalia&
    Anëtarësuar
    19-05-2009
    Postime
    339
    ik bre taliban pirdhu rrenacaku i safit te par

    po kush tha qe vetem katoliket kan luftue
    hajt gjeje nji postim ku kam than une keshtu
    dhe perse po rren trego perse po rren
    qe une jam konvertue ne nji fe tjeter
    lexoi ndaq postimet e mija une shum her
    kam tregue qe une jam shqiptar i besimin islam me bab e nan
    te lindur musliman
    por por i urrej dhe do ti urrej talibanet-çetnik-me miekrra-cjapi
    qe na u kan perhap sidomos ne Kosove
    dhe edhe ti e din qe keta punoin per serbin rusin e disa shtete talibano-muslimane kunder shtetit me te ri ne bot Kosoves dhe popullit te saj
    e ti o talibani i safit te par je i shitur tek keto shtete e keto sherbime e ke shit by.th e ftyren per pak lek e vjen ketu me shitesh hoxh e patriot e qka jo
    shko more ne ........

    ja rrofsh ti qe e ki kryetar ket coftin qe na qelbi kosoven .
    -ky ka qen njeriu me i domshum per vendin ton, sja ka vlejt barra qeran.
    - ky se ka vendin ne Kosove.
    - duhet t'ja hekum varrin ketij coftine nga tokat tona , se nuk ka vend ne tokat shqiptare ky tradhtar.
    - Posht Tradhtar .
    - tradhtart plumbi do ti ndjek ku do qe futen , edhe ne vorr.
    Ty Llapi dhe ket shokun apo vellan tende Hard Stule kure dikush prej ketij forumi do te marte keto fjale te juaja dhe kure te kishe hodhe ne det apo oqean atehere asnje gjallese ne te nuk do te mbeste gjalle.Juve te dyve asnje gjykat e kesaj bote nuk do te munde te cel ndonje seance gjyqesore kunder jush mbasi qyshe ne fillim kishin konstatuar se ju dy jeni kandidatet meritore per ne bardovce te prishtines.

  18. #298
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    EU PO SHUM PO VUNI PER PARTI BREEEEEEEEEEE ju qe partin e keni aq me zemer po te kishit punu me zell per komb dote kishum bashkimin nalne pak hezin o vllezer po krejt ballkani po kesh me ne e punet si kemi bash kerkund bash sinqerisht po ju them ne kosove me knaqesi dota vendosja sistemi e gjagjit enver per nja 15 vjet se jemi popull injorant dhe jo mirnjohes kur ngordh luani majmuni behet mret
    nje popull qe shan luftetaret dhe i njoron aj popull ska te ardhme te mir
    ne ne kosove menio her pas lufte kemi dal nga sistemi njerzor jemi katandisur per parti e vrasim vllaun e per komb bash hiq sna nin kujtone bllacen ju qe e keni harru kujtone qegranin se historia mund te perseritet .. enverin ne kosove pastaj edhe shurren jav kish bo me termin pastaj ishim mush mend ne .........................

  19. #299
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga DYDRINAS Lexo Postimin
    Rugova me ish-presidentin amerikan Bill Klinton, ne vitin 1998.


    Pjesë nga biseda Klinton - Rugova



    Prishtinë, 2 Shkurt (Kosovapress),

    Nga Drejtoria e Shërbimit Informativ e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës na erdhi ky lajm të cilin po e botojmë në tërësi.

    Klinton: Unë do të dëshiroja të dija edhe mendimin tuaj rreth konceptit të Shqipërisë për problemin për të cilin flasim. Ne mendojmë se është koncept modern dhe si të tillë e përkrahim.

    Rugova: Në Kosovë, qeveria e tashme shqiptare, flas në mesin e popullit të Kosovës nuk gëzon respekt. Janë shumë shkaqe, por populli mendon se ajo bën punë të papastra, pikërisht në krahun serb. Ndërsa e vërteta, për mendimin tonë, është krejt tjetër.



    Klinton: Si është tjetër? Pra është në krah të kundërt me qëndrimin serb dhe unë këtë e gjej të mirë.

    Rugova: Qeveria e Shqipërisë, pra kjo qeveri që është sot, mendoj unë, por edhe shokët e mi kështu mendojnë, është krejtësisht në krahun e grupeve të armatosura. Ajo edhe mund të jetë frymëzuese e tyre, ndoshta edhe organizatore.



    Klinton: Përse e keni këtë mendim? Të dhënat tona dhe burimet e tjera nuk e tregojnë këtë.

    Rugova: Ka lidhje kohore mes gjithçkaje që po ndodh sot në Kosovë dhe në Shqipëri. Kur në pushtetin shqiptar ishin forcat e djathta, me të cilët ne kemi bashkëpunuar që nga fillimi, edhe në Kosovë kishte gjendje tjetër. Grupe të armatosura në Kosovë, përgjithësisht kanë pikëpamje të majta, pra janë nga ata që kanë patur ide të majta, drejtohen nga njerëz që edhe sot e kësaj dite kanë nostalgji për ish figura të njohura komuniste. Si për shembull për Enver Hoxhën, i cili ka qenë diktator i madh komunist. Ka tani një lidhje, sepse grupe të armatosura shpërthyen pikërisht me shumicë kur socialistët erdhën në pushtet në Shqipëri.



    Klinton: Nuk ka shkaqe të tjera të gjendjes?

    Rugova: Ka edhe të tjera, por qeveria e Shqipërisë, zoti Nano, lojën e ka jo të pastër. Prandaj edhe marrëdhëniet tona me të, marrëdhëniet e mia me të, janë ngrirë. Nga Shqipëria janë futur armë edhe mjete të tjera. Futen njerëz, futet gjithçka. Kjo e radikalizoi gjendjen dhe mund të shkojë edhe më tutje drejt eskalimit.



    Klinton: Ne kemi mendimin se në Shqipëri po punohet mirë, për problemin e Kosovës. Ata nuk po ndezin nga zjarri i vogël një zjarr të madh.

    Bukoshi: Nuk duhet me pas besim të madh tek qeveria shqiptare. Unë kam pas takime me to fill pas takimit të Nanos me Milosheviçin në Kretë, takim që është pritë me indinjatë në Kosovë.



    Klinton: Mendimi është se kanë bërë mirë që janë takuar. Të jetosh në Ballkan dhe të mos flasësh me njeri - tjetrin, qoftë dhe për diç të zakonshme, është kundër rrjedhave. Vlerat demokratike nuk mbrohen me izolim. Edhe mendimi civilizues nuk ecën me ngrirje.

    Bukoshi: Unë kam marrë takim me ta pas takimit në Kretë. Kreta ishte alibi për Nanon për faktin se ai ka lidhje të forta, të hershme, me ata që po realizojnë luftën në Kosovë. Lidhjet e tij datojnë prej disa vitesh.

    Surroi: Veshja e jashtme e politikës së Nanos është moderne, thelbi është nacionalist.



    Klinton: Ju duhet të takoheni me Nanon. Nëse qeveria e tanishme në Shqipëri ndihmon aktivisht në luftën që zhvillohet në Kosovë, nuk bën mirë, por mundësitë e saj janë të pakta për gjendjen që është atje. Mendoj për mundësitë që kanë ata për të marrë veten pas ngjarjeve të një viti më parë. Ata kanë problemet e tyre, por nuk duhet tu shtojmë edhe të tjera, ato tonat. Ne do t’i përkrahim ata, sidomos për vizionin e qartë për problemin e Kosovës.

    Rugova: Zoti president, unë kam biseduar me zonjën Ollbrajt, edhe zotit Gelbart ia kam thënë se Nano nuk bën lojë të pastër, por kontaktet do t’i kemi më të rregullta.
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  20. #300
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga HoteL-MadriD Lexo Postimin
    o Flisni sa te doni por vepra e Rugoves flet vete.

    Sa Cmime i ka mare Rugova ju as idene nuk e keni, Pse nuk i jepen Cmime Dikujt tjeter por vetem Rugoves i kan dhen?

    Nje gje e kisha une si keshill, Kur ta permendeni emrin e Dr.Ibrahim Rugova, shkoni pastrojeni gojen mire mire me te gjitha pastat, por eshte mire ne fillim te i hudhni icik Benzine gojes qe te pastrohet me mire, mandej perdorni pasta qe te mos iu vje era kur e thuani emrin e tij.

    PS: Ju qe po lehni shum, mos u lodhni se nuk eshte kush duke ju lexuar, por sdi cuditem me Arb qe can drasa me ju.

    Llapi shikoje ihere kete o i mjer.

    http://www.youtube.com/watch?v=j8Undnl_lXw

    Tung
    Hotel Madrid shikoje ihere kete o i lumtur.

    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

Faqja 15 prej 103 FillimFillim ... 513141516172565 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Kështu foli Tahir Zemaj
    Nga Nice_Boy në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 123
    Postimi i Fundit: 01-01-2014, 18:52
  2. Tahiraj: Rrefime mbi luften ne Kosove
    Nga Kuksjan_forever në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 09-11-2010, 14:42
  3. Vrasja e Kolonel Ahmet Krasniqit..
    Nga Brari në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 47
    Postimi i Fundit: 04-10-2010, 04:41
  4. Kushtetuta e Republikës së Kosovës
    Nga YlliRiaN në forumin Kulturë demokratike
    Përgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 01-04-2009, 19:17

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •