Close
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 86
  1. #41
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    mbete ti apo smbete se na bere merak
    JO SEKS PARA MARTESE

  2. #42
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    30-06-2009
    Vendndodhja
    webcam or email ne tek tvsh21@yahoo.com
    Postime
    825

    ty do te zgjidhet problemi

    Citim Postuar më parë nga Benson&Hedges Lexo Postimin
    Shume cifte gjate relacionit mundohen te ruajne veten e tyre nga nje shtatezani e padeshiruar. Vjen momenti i duhur per te krijuar nje familje dhe pikerisht femija. Te ngelesh shtatezene nuk qenka edhe aq e lehte vetem 25% e cifteve arrijne rezultat ne muajin e 2-3, 50% pas muajit 5-6 dhe 95% pas 1 viti, per te mos llogaritur edhe nje pjese e mire qe kane vite duke provuar dhe shpresuar.

    Doja disa mendime nga ana juaj perderisa i perket menyrave me te mira per te ngelur shtatezene , mbase edhe gojedhena, ose cfare keni degjuar nga nenat ose gjyshet tuaja.

    Faleminderit
    kam bere nje kerkese dhe keshille te hapet nje nen-forum i seksualitetit tek kerkesat dhe keshillat forum.

    aty do te diskutojne nje kaskade intelectual firepower people qe do te ndihmojne patjeter sepse eshte nje holistic avenue per zgjidhen e ketij problemi, jo se mjeku sben pune por jo te gjitha i ben

  3. #43
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    doktoret sugjerojn qe tepakten te ndalosh te marresh pilula kontraceptimi para se te mundohesh te biesh shtatezane...pshm nese i ndalon 5 apo me shume muaj ti marresh, mund te kesh shance me te mira qe te biesh shtatezane
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  4. #44
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    duke bere sex

  5. #45
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar më parë nga _JuSt_Me_ Lexo Postimin
    Nqs do te dish per pozicionin se cili eshte me i mire per mundesit me te medha per ngeljen shtatzene te femres ateher rekomandoj qe kurr te mos jet mashkulli siper femres apo dhe e kunderta femra siper mashkullit mundesit me te medha jan kur akti kryhet ne pozicione anesore ateher shancet jan me te shumta per te ngelur shtatzen femra, normale qe rol te madh loz dhe pjekja e spermes dhe e vezes.
    Respekte
    hm? sma ha mendja qe kjo ka te bej shume me % per tu rren shtatezane...pozicioni ska shume rendesi, gjithecka varet nga sperma dhe veza
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  6. #46
    E di qeni ku fle lepuri. Maska e lepurush
    Anëtarësuar
    29-04-2008
    Postime
    190
    Mbas berjes se seksit ,duhet te rrish per ca kohe ne nje pozicion ,qe mos te te derdhet ,''fara e kosit''(ti mbash akoma perpjete kembet ,e thene ne shqip.
    Dituria prehet në zemrën e atij që ka mend, por ajo që është në zemrën e budallenjve merret vesh.

  7. #47
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    30-06-2009
    Vendndodhja
    webcam or email ne tek tvsh21@yahoo.com
    Postime
    825

    kool

    Citim Postuar më parë nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
    doktoret sugjerojn qe tepakten te ndalosh te marresh pilula kontraceptimi para se te mundohesh te biesh shtatezane...pshm nese i ndalon 5 apo me shume muaj ti marresh, mund te kesh shance me te mira qe te biesh shtatezane
    oh jo shoqja doktoreshe

    pergjigja e plote i talon nje forumi qe i dedikohet seksualitetit jo ketu.

    shkurt

    normalisht mund te punoje por jane ato pilula qe modulojne sistemin hormonal apo jo? eshte nje array me reaksione qe ndodh tek nervat,neuronet te vogla,te medhaja etj. ne bashkepunim hormonet ato pilula mund dhe te demtojne kete mekanizem.

  8. #48
    Lara e bere testin mi goce??? na rrofte ne qe japim keshilla...s'ta thote kush nje llaf te mire.
    __________________________

    ec me shpejt ai qe ecen vetem...

  9. #49
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    30-06-2009
    Vendndodhja
    webcam or email ne tek tvsh21@yahoo.com
    Postime
    825
    Citim Postuar më parë nga Benson&Hedges Lexo Postimin
    Lara e bere testin mi goce??? na rrofte ne qe japim keshilla...s'ta thote kush nje llaf te mire.
    Une hapa nje sondazh qe te hapej nje nen-forum seksualiteti. Jam habitur si 40% votuan kunder dhe administrata/moderatoret e ketij forumi refuzuan kategorikisht edhe pse thashe se dikujt mund ti ndihmonte. life is full of ironies.

    tani te ndihmojne ata qe refuzuan kategorikisht hapjen e ketij nen-forumi, intelectual firepower ne forum vjen nga antaret biles falas jo nga keta.

    une premtova te jepja disa keshilla qe mund ose s'mund te jene frytedhenese ne nje nen-forum seksualiteti si kusht.

    I guess we will never know. I wish luck to everyone

  10. #50
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar më parë nga tvsh Lexo Postimin
    oh jo shoqja doktoreshe

    pergjigja e plote i talon nje forumi qe i dedikohet seksualitetit jo ketu.

    shkurt

    normalisht mund te punoje por jane ato pilula qe modulojne sistemin hormonal apo jo? eshte nje array me reaksione qe ndodh tek nervat,neuronet te vogla,te medhaja etj. ne bashkepunim hormonet ato pilula mund dhe te demtojne kete mekanizem.
    lool per cfare po flet o tvsh?

    a ke iden ti cfare pune bejn pilulat kotraceptive?
    duhet te kuptosh ciklin e femres qe ta kuptosh me mire
    menstruacioni ka tre faza
    1) ovarian/follicular phase
    2) ovulation phase
    3) luteal phase

    ne fazen e pare hypothalamusi stimulon pituatorin anterior qe te leshoj FSH dhe LH dhe kete e ben nga hormoni GnRH (gonotropin releasing hormone). Tani FSH stimulon vezen qe te zhviloj disa ovarian follicles. Kur ovarian follicle eshte me e pjekur fillon te leshoj estrogjen. Ne fillim te fazes te pare estrogjeni jep nje feedback positiv duke ndihmuar LH qe te shtohen me shume deri sa arrin nje "peak" apo "LH surge" ....kjo LH surge shkakton ovulacionin, ose leshimin e nje veze lol....nese sasia e estrogjenes pakesohet ne fillim fare, atehere ovulacioni nuk do shkaktohet sepse LH surge vetem zhvillohet kur ka nje sasi te madhe estrogjene....dhe sic e dim, njerzit bien shtatzane kur veza leshohet...dhe puna e pilulave kotraceptive? eshte qe te uli sasin e estrogjenit qe ovulacioni mos te ndodhet.
    Ndryshuar për herë të fundit nga *~Rexhina~* : 24-07-2009 më 23:42
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  11. #51
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    30-06-2009
    Vendndodhja
    webcam or email ne tek tvsh21@yahoo.com
    Postime
    825
    dr. rexhina harxhove 1 faqe duke kopjuar librin dhe as nuk e ndihmove gocen fare. papagall

  12. #52
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anëtarësuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Citim Postuar më parë nga tvsh Lexo Postimin

    une premtova te jepja disa keshilla qe mund ose s'mund te jene frytedhenese ne nje nen-forum seksualiteti si kusht.
    Ca keshillash premtove te jepje? Ne lidhje me cfare? Nqs e quan veten e afte per te hapur keshilla beje pra, pse na u dashka te kete nje forum te vecante?

    Citim Postuar më parë nga tvsh Lexo Postimin
    dr. rexhina harxhove 1 faqe duke kopjuar librin dhe as nuk e ndihmove gocen fare. papagall
    Ajo te pakten u perpoq. Por ti cfare i ke ndihmuar? Besoj se ke dije e eksperiece te mjaftueshme, perderisa na propozove te hapej forumi i seksual ( se me seksualitet kuptohet tjeter gje )
    Elegance is an attitude.

  13. #53
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar më parë nga angelina o2 Lexo Postimin
    Ca keshillash premtove te jepje? Ne lidhje me cfare? Nqs e quan veten e afte per te hapur keshilla beje pra, pse na u dashka te kete nje forum te vecante?



    Ajo te pakten u perpoq. Por ti cfare i ke ndihmuar? Besoj se ke dije e eksperiece te mjaftueshme, perderisa na propozove te hapej forumi i seksual ( se me seksualitet kuptohet tjeter gje )
    aman se mos do zgjedhi ceshtjen se si te bie me barre nismitaria e temes duke folur vec per pozicionet e seksit...tvsh po mundohet cmos ti realizohet deshira duke harruar se nje seksolog nuk eshte njesoj si nje fertility doktor lol
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  14. #54
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar më parë nga tvsh Lexo Postimin
    dr. rexhina harxhove 1 faqe duke kopjuar librin dhe as nuk e ndihmove gocen fare. papagall
    skisha nevoj te kopjoja librin e kisha stored ne mendjen time, morre vesh te pakten cpun bejn pilulat kontraceptive...ok than my job is done
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  15. #55
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-12-2009
    Postime
    3

    Thumbs down

    Citim Postuar më parë nga dardajan Lexo Postimin
    Meqense paske lexuar dicka po i bie shkurt fare

    Nese je mashkull thuaj partneres apo gruas te llogarise ditet kur eshte fertile pra kur veza eshte pjekur plotesisht , nese je femer llogariti vet , por zakonisht eshte ne mes te mestruacioneve per shembull nese dita e pare e tyre eshte me date 1 ne daten 14,15,16, mundesia eshte shume me e madhe se ne ditet e tjera ,dhe data 15 eshte kulmi i pjekuris per kete rast.

    Per te gjetur diten e sakte mund te blesh ne farmaci PAP Test hormonal i cili tregon nepermjet proves se urines momentin kur veza eshte pjekur 100% por mund te llogaritet edhe matematikisht me sakt po ju jap nje link dhe duke vendosur datat qe kerkohen del dita e sakte .

    http://www.salus.it/primenews/entfert.asp

    pervec ketyre ate dit tek femrat ka edhe probleme ne trupin e saj sepse hormonet jane rritur tej mase dhe vetem nje femer pak u kujdeshme mund ta kuptoj .


    Nese duke provuar per disa muaj nuk keni rezultat duhet ti drejtoheni nje mjeku gjinekolog per vizitat e nevojshme .

    Kurse plakat ma pare te rekomandonin nje kure rreth nje muaj me mjalt e me arra , me gjalp e mish te fresket plus nje vere te mire cdo dite .

    Nuk e di nese ju ndihmova.
    Desha te nderhija pak ne kte qe keni shkrujatur por edhe un ekam provuar disa muaj kte prov se ma ka rekomanduar nje specjaliste por me kot se 2 vjet kam qe smund te mbes dhe nuk di cte bej mu pergjigj te lutem se kam shkuar ku do por kot vetem me thon qe e femij dhe do mbetesh.... me jep nje pergjigje

  16. #56
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-11-2005
    Postime
    11

    Angry bardha per bebin

    jam bardha e martuar dhe qe nje vit e gjysme nuk po ngelem shtatzane dua t te kem bebin tim ju lutem me ndimoni mjeket me thon je e ftohur kam mar ket muaj ineksione dhe shpresoj t mbes ket muaj por me duket e kot kam provuar shum her por kot ehde ket her me duket kot ju lutem me ndimoni ne diten e 14 kur veza pjket ater kam provuar shum her por ne at koh un kam nje dhimje barku ne anen e mahjt dhe te djatht mjeku im me thot se nuk esht asgje
    Ndryshuar për herë të fundit nga bardha : 07-01-2010 më 20:19 Arsyeja: desha te shkruaj edhe diqka

  17. #57
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    20-12-2009
    Postime
    306
    Citim Postuar më parë nga Benson&Hedges Lexo Postimin
    Shume cifte gjate relacionit mundohen te ruajne veten e tyre nga nje shtatezani e padeshiruar. Vjen momenti i duhur per te krijuar nje familje dhe pikerisht femija. Te ngelesh shtatezene nuk qenka edhe aq e lehte vetem 25% e cifteve arrijne rezultat ne muajin e 2-3, 50% pas muajit 5-6 dhe 95% pas 1 viti, per te mos llogaritur edhe nje pjese e mire qe kane vite duke provuar dhe shpresuar.

    Doja disa mendime nga ana juaj perderisa i perket menyrave me te mira per te ngelur shtatezene , mbase edhe gojedhena, ose cfare keni degjuar nga nenat ose gjyshet tuaja.

    Faleminderit
    1-3 ditet e para mbas atyre ,dhe shtatzane ve vend ,padiskutim

  18. #58
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-03-2009
    Postime
    9
    pozicioni me i mire per tembetur shtatzane eshte posht apo lart

  19. #59
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-03-2009
    Postime
    9
    cili eshte pozicioni me i mire

  20. #60
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anëtarësuar
    02-02-2009
    Postime
    3,453
    Postimet në Bllog
    1
    cikli menstrual 32 ditor- nga fillimi i menstruacioneve- dita 16- 20
    cikli menstrual 28 ditor-nga fillimi i menstruacioneve-dita 12-16
    cikli menstrual 24 ditor-nga fillimi " -dita 8-12
    cikli menstrual 21 ditor " " -dita 5-9

    keto dite jane me te mundshme per shtatezani, nese nuk keni probleme te tjera...beni dashuri keto dite dhe ngelci sa me shpejt...e mos u merrni me pozicionet e seksit se ato jane pune qejfi
    Duaje te afermin tend si veten

Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Madrid: Mashkulli shtatzënë pret binjakë
    Nga strange në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 25-03-2009, 14:33
  2. Mënyrat që përdor për të vrarë mafia shqiptare
    Nga Shijaksi-London në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 31-08-2005, 21:27
  3. T’kanë ngelur edhe pesë minuta!
    Nga Mjellma në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 30-08-2004, 23:10
  4. Vret veten dhe gruan shtatzene
    Nga Arlind në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 04-02-2004, 19:56
  5. Moda e re, te martohesh shtatzene
    Nga Beqari002 në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 07-07-2003, 04:26

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •