Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 37
  1. #1
    Not Interested ! Maska e Marijuana85
    Anëtarësuar
    13-01-2007
    Vendndodhja
    Home for a while and soon back to U.K :)
    Postime
    683

    Si mund të bëhet njeriu më i fortë

    Pershendetje !
    Doja te ju pyes se qka i duhet njeriut per tu bere me i fort ? te kish me shume karakter ? Mendoj se disa njerz jen shum te but , dhe ndodh se te tjert i shfritzojn, i "shkelen" . Cilat jen keshillat se mund te jepini ju Forumista ?
    A mendoni se vetem eksperienca ne jete eshte ndihme ose mund te jet diqka tjeter ?

    Kalofshi mir
    Ndryshuar për herë të fundit nga Marijuana85 : 15-06-2007 më 15:23
    Think only of the past as its remembrance gives you pleasure. J. Austen

  2. #2
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Ne jete gjithcka pozitive eshte ne ndihme per forcimin e moralit dhe aspektit fizik te organizmit tone , und do thoja qe ai njeri qe ka nje moral dhe sinqeritet te fort nuk e shkel askush , gjithasut ai njeri i shkolluar dhe i ditur ralle shkelet sepse e meriton respektin e cdokujt edhe po te ishte i lige ne aspekti fizki , dituria e mban ne kembe dhe e ben me te fortin qe egziston pra mbi te gjitha DITURIA
    Sui generis

  3. #3
    Futu njeher ne burg dhe pastaj do te jesh me i forte (me te gjitha kuptimet e fjales).
    Ndryshuar për herë të fundit nga P@R4nOi@C_LorD : 15-06-2007 më 15:28
    Keyboard not found .... press any key to continue!

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anëtarësuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    Citim Postuar më parë nga Ditmir Zhuka
    Futu njeher ne burg dhe pastaj do te jesh me i forte (me te gjitha kuptimet e fjales).

    pse duhet me ba burg se sban tjesh i forte he ??? e ke rren me bisht kali




    marjuana85 , kush tka ngacmuar ty mi se e thera kush eshte ai qe te ben te fortin ty he ja thuaj babes ketu



    PS: per mendimin tim me i forti i te forteve ,ashte ai/ajo qe shikon hallin e vet punet e tij



    Respekt BABA.
    Dhe kau i mirë po s'e ngacmove, s'tërheq në brazdë.

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Kishim nji kolege ne pune e rrafte burri dhe kerkonte ndohem te koleget , dhe koleget u mobilizuan tri her per ta denu burrin a saj nuk po i tregoj demimet te hujt kan tjeter mentalitet qe ju pershtatet dhe ajo prap u kthente me te , koleget me makina e bajshin ne tjeter banes , ajo pas nji jave kthehej vet e vinte me sy blue ....
    Nji shoqe e imja ajo kishte pervoj te jetes edhe kishte postin ne pune te mirê dhe folte ngadale e qetê pa u nevozu:
    "Ende se ka rraf sa duhet kurr ta rraf mir ajo kupton " shum me ka impresionu ajo fjale ...ajo tani murr mend ....
    tani asht tjetra fjale Ekzistojn Po edhe JO e pse si perdor te dyja ?
    edhe Rapsoul foli shum mir .........
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-07-2006
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    323
    halle halle kjo dunja,halli hallit nuk i ngja...pervec se e kan emnin hall....
    ose '' olele nena ime''..ne fund te fundit varet se sa e plotson njeriu shoqnin e anasjelltas

    sekreti simas nji ppamje esht se sa njeriu esht i zoti te mposhte veten, ''unin''
    do mbaje mase me teper, do gelltise me teper.. po kjo esht supa para...
    '' i mban te tera e s vuan hic''....sigurisht jo ne kuptimin e hiles o te hipokrizise o te kafshes

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-07-2006
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    323
    '' te mbash kryqin tand (figurativisht e jo ne kupt.fetar por praktik ) e t i thush nji fjale te mire dhe tjetrit perkrah qe vun dhe ai e mase me pak''

  8. #8
    ExceLlenCe Maska e LlaCiPaCi
    Anëtarësuar
    10-01-2004
    Vendndodhja
    InsaNe In The MembranE
    Postime
    895
    Hallet e formojne njeiun

  9. #9
    En el nombre del dios Maska e qorri_30
    Anëtarësuar
    31-08-2006
    Vendndodhja
    MADE IN ALBANIA
    Postime
    180
    Citim Postuar më parë nga LlaCiPaCi
    Hallet e formojne njeiun

    Shum e sakte ......hallet.....me vesshirsite qe perballemi cdo dite mer dhe forme portreti i secilit prej nesh ....une them shpesh , ej zot na jep halle qe te na i baj truni .....per ndryshe opsssssss
    ''Nëse puna ju shkakton lodhje ,atëher pasiviteti ju shkaton kalbje.''

  10. #10
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar më parë nga Marijuana85
    Pershendetje !
    Doja te ju pyes se qka i duhet njeriut per tu bere me i fort ? te kish me shume karakter ? Mendoj se disa njerz jen shum te but , dhe ndodh se te tjert i shfritzojn, i "shkelen" . Cilat jen keshillat se mund te jepini ju Forumista ?
    A mendoni se vetem eksperienca ne jete eshte ndihme ose mund te jet diqka tjeter ?

    Kalofshi mir
    Teme teper interesante dhe te pergezoj!

    Mesa kuptoj ti do te thuash cfare duhet te bejne njerezit qe kane zemer te madhe dhe qe vuajne pasi te tjeret perfitojne!Dmth ti do te dish si mund te forcohet nje njeri i tille per te mos vuajtur nga zhgenjimet dhe perfitimet e te tjereve?!
    Me aq eksperience qe kam po te pergjigjem....

    Te kesh "zemer te madhe" ne ditet e sotme eshte gje e rralle dhe pavaresisht se nga shume njerez merret per dobesi dhe jo si cilesi,une do te thoja qe nuk kemi pse ta ndryshojme....nuk kemi sepse kemi lindur per te qene te tille dhe nuk mund te forcosh dicka qe eshte teper humanitare,nuk mund te ndryshosh ate zemer qe ke!
    Karakterin mund ta forcojme me kohen,me vezhgimet ndaj te tjereve,sjelljen e tyre,zhgenjimin qe mund te kemi....me kalimin e kohes arrijme te ndajme te miren nga e keqja ,po ama derisa ti kuptojme te gjitha na duhen vite dhe shume disfata per te ndryshuar!
    Eksperienca e jetes qe ne jetojme eshte e vetmja qe mund te na thote sesi mund te ndryshojme me kohen dhe nje dite tu tregojme vendin e duhur atyre qe "na shkelin me kembe"....;po kurrsesi te ndryshojme ate zemer te paster qe na eshte dhene!
    Njerezit qe thua ti "qe te shkelin me kembe",ne rradhe te pare tregojne veten dhe kane shkelur ate imazh pozitiv qe mund te kemi patur per ta ne fillim!
    Njeriu me zemer nuk vleresohet nga te gjithe,po dije qe ka plot te tjere qe dine ta vleresojne dhe ta kuptojne,dhe pikerisht me kalimin e kohes do kuptosh se cilet jane njerezit per te cilet ja vlen te japesh dhe te sakrifikosh dicka ne te vertete!


    respekte
    "Carpe Diem"

  11. #11
    Not Interested ! Maska e Marijuana85
    Anëtarësuar
    13-01-2007
    Vendndodhja
    Home for a while and soon back to U.K :)
    Postime
    683
    Shume flm per postimet e juaja, shume me kan pelqyer postimet e Dorontines dhe Di Anes ( merci les filles ) !!
    Think only of the past as its remembrance gives you pleasure. J. Austen

  12. #12
    I qete Maska e BEHARI
    Anëtarësuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
    Postime
    2,119
    sinqerisht edhe mua me kan pelqyer pastimet e Dianes dhe doronteines!!!
    per me shum me ka pelqyer tema e jote qe ti ke hapur ,shum interesante kjo teme!

  13. #13
    Not Interested ! Maska e Marijuana85
    Anëtarësuar
    13-01-2007
    Vendndodhja
    Home for a while and soon back to U.K :)
    Postime
    683
    Citim Postuar më parë nga BEHARI
    sinqerisht edhe mua me kan pelqyer pastimet e Dianes dhe doronteines!!!
    per me shum me ka pelqyer tema e jote qe ti ke hapur ,shum interesante kjo teme!
    Flm Behar
    Ndryshuar për herë të fundit nga J@mes : 06-12-2007 më 10:15
    Think only of the past as its remembrance gives you pleasure. J. Austen

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Bardhi
    Anëtarësuar
    06-09-2002
    Postime
    708
    Karakteri dhe energjija pozitive jane diqka qe ushtrohen sikur muskujt e atletit me ushtrime. Ka nje rregull te thjeshte;
    Beje nje plan ne mbremje dhe te nesermen mos del nga aj plan qe e keni bere.
    Rezultati i karakterit dhe i pozites se avancuar eshte qeshtje dite.
    ====================
    JU NJE HAP - PUNA DY....

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-06-2006
    Postime
    12
    Citim Postuar më parë nga Bardhi
    Karakteri dhe energjija pozitive jane diqka qe ushtrohen sikur muskujt e atletit me ushtrime. Ka nje rregull te thjeshte;
    Beje nje plan ne mbremje dhe te nesermen mos del nga aj plan qe e keni bere.
    Rezultati i karakterit dhe i pozites se avancuar eshte qeshtje dite.
    ====================
    JU NJE HAP - PUNA DY....




    me pelqen mendimi yt Bardhi .pajtohem me ty plotesisht

  16. #16
    ThjeShtENjeMysAfiR Maska e fatijonuk
    Anëtarësuar
    16-03-2006
    Vendndodhja
    In the land of the unkown man
    Postime
    137
    Per mendimin tim njeriu behet me i forte ne jete per te perballuar zhgenjime dhe gezime nepermjet eksperiences personale. Por gjithashtu edukata prinderore eshte shume e dobishme sepse nje dite kjo njohuri do te ndihmoje ne vendimet qe mund te marresh ne jeten tende.
    Ndoshta e keni perjetuar vete por personalisht mund te them me siguri qe eksperienca personale me ka kalitur dhe formuar si person.

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-06-2007
    Vendndodhja
    uK
    Postime
    103
    fillo palestren

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e Luizjana
    Anëtarësuar
    02-07-2007
    Postime
    7
    Une mendoj se njeriun e ben te forte fakti i pranimit te vetevetes ai qe eshte,pa tendencen per ta nenvlersuar as tejvlersuar vetveten.Ta dush veteveten dhe te jesh krenar per ate qe je dhe jo per ate qe ke do te thot qe karakteri yt nuk mund te rrenohet nga askush tjeter dhe derisa paraqitesh ne shoqeri origjinal ashtu si je dhe jo me maske,ky do te thot shperblim i madh per ty edhe pas ndoshta te tjeret nuk do te mund ta vlersojn ne kohen e duhur.

  19. #19
    i/e larguar Maska e Homza
    Anëtarësuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Te tregoj une ty se ca duhet te besh qe mos te ndjehesh e diskriminuar apo qe te tjeret jan duke te shkelur me kembe:


    Celsi eshte tek menyra e te menduarit dhe te shprehja e ktyre mendimeve....cdo her dhe ne cdo situate perpiqu te mendosh edhe pse pergjigja eshte teper e thjesht, numero gjer ka 5 dhe pastaj kthe pergjigje, kshu te tjret ndryshojne meindim per ty dhe ti per veten.....ky eshte celesi i te qenit konfident.


    Une per vete flas shum shpejt por ne shumicen e rasteve ja u muj miletit pranej lol

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Une nuk foli shpejt vetem ne humor ...
    une foli ngadale si ne miting politik ....e bindi njerin ...premtoj pamvarsi e keshtu ton desin me ymyd ....
    jo po dal prej humori vertet pervoja me ka mesu me fol ngadale e mos me vra njerz edhe mos me i lan mem shit sallata n'pik dimni ....
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. "Vizitori" i befasishëm
    Nga biligoa në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 11-06-2009, 15:23
  2. Balsami i lumturisë
    Nga E_LUMTURA në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 09-02-2007, 18:59
  3. Emrat Ilire
    Nga Leila në forumin Ndihmoni njëri-tjetrin
    Përgjigje: 18
    Postimi i Fundit: 12-05-2006, 20:33
  4. A e shikon dot njeriu Zotin?
    Nga ~Geri~ në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 20-09-2005, 15:07
  5. Qëllimi dhe kuptimi i fesë - besimit
    Nga ORIONI në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 04-12-2004, 16:59

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •