Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 104
  1. #21
    Reklama Maska e RAPTISHA
    Anëtarësuar
    11-02-2007
    Vendndodhja
    PR
    Postime
    146
    duke pas parasysh se TZH dhe KN shihen me sy nuk ki nevoje me shkru kodin e Da Vincit te adaptuar per Kosoven 'aver!

    merre parasysh Ramush Haradinaj - heren e pare ne CV-jen e tij ka shkru Securite, e shkollen e mesme e ka marr me t'njofshem ai katunar, e tash ja ka ndi eren shijes wiskiet se nuk i ka ra perpara me hi n'disko, perveq kur u dasht me qit naj problem jasht objektit...

    Gjith at shpi njeri e ka bo nese e don kaq shum mundesh me hi mrenda me pa...

    Njeri nese jeton n'Kosove kthjellu pak, a e din qe nuk guxon kerkush me fol keq per Ramushin se mundet me shku si qeni n'rrush bre...

    Vete sot Ramushin, Thaqin, edhe Rugoven ( sikur t'ishte gjall) cilin dush prej ktyne, masi ia kan ndiH eren Wiskit, edhe kushtimisht naj droge a jane te gatshem me luftu per Kosoven ???
    Njeri ju kan ra ndjenjat patriotike, ju kan ngrit ndjenjat me u pasunu brenda nates, gjithmone me arsyetimin se iu kan mbyt vllau... sa vllau u myt haver a krejt duhet me i pas shpiat kah 5 miljon euro ??? mendo shlire e tani shkruj GZH< LM ...

    sendet qe po i shoh te politikanet jane veq pasunia, rezultat tjeter une nuk po shoh...

    shum po gjujshe kungja sikur Sali Berisha...
    Those who deny freedom to others deserve it not for themselves. -Abraham Lincoln

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e AvniMehmeti
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    84
    @RAPTISHA:

    ç'ka se është katundar Ramushi? e bën kjo gjë më të keq? po ti nga e ke prejardhjen?

    kurë ishte koha për t'matur topat Ramushi ishte aty ndër t'paret .. 'aver..
    asgjë s'është shpia 5 milion që e ka.. e meriton edhe një 20 milion!

    sa puna është bërë sa ishte Ramushi kryeminister? përse "qytetarët" nuk mundën të bëjnë aq? ai është njeri me autoritet, siç the shumë mirë "nuk guxon kerkush me fol keq per Ramushin".. këta fjalë që i thua këtu shko thuaja n'fytyrë Ramushit.. 'aver.

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e Jimmi_1978
    Anëtarësuar
    10-11-2006
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    443
    Citim Postuar më parë nga zerocool
    Ramushi eshte kriminel, shpresoj se nuk kthehet me ne Kosove me na i prish punet.
    Krejt mot... Ramushi bashk me Dautin pe din ti mo qka po du met thon se met pas une ngat ose ma mire met pas Ramushi tkish bo me hy mu fsheh aty nga je dal.
    Barca

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e Jimmi_1978
    Anëtarësuar
    10-11-2006
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    443
    Citim Postuar më parë nga RAPTISHA
    duke pas parasysh se TZH dhe KN shihen me sy nuk ki nevoje me shkru kodin e Da Vincit te adaptuar per Kosoven 'aver!

    merre parasysh Ramush Haradinaj - heren e pare ne CV-jen e tij ka shkru Securite, e shkollen e mesme e ka marr me t'njofshem ai katunar, e tash ja ka ndi eren shijes wiskiet se nuk i ka ra perpara me hi n'disko, perveq kur u dasht me qit naj problem jasht objektit...

    Gjith at shpi njeri e ka bo nese e don kaq shum mundesh me hi mrenda me pa...

    Njeri nese jeton n'Kosove kthjellu pak, a e din qe nuk guxon kerkush me fol keq per Ramushin se mundet me shku si qeni n'rrush bre...

    Vete sot Ramushin, Thaqin, edhe Rugoven ( sikur t'ishte gjall) cilin dush prej ktyne, masi ia kan ndiH eren Wiskit, edhe kushtimisht naj droge a jane te gatshem me luftu per Kosoven ???
    Njeri ju kan ra ndjenjat patriotike, ju kan ngrit ndjenjat me u pasunu brenda nates, gjithmone me arsyetimin se iu kan mbyt vllau... sa vllau u myt haver a krejt duhet me i pas shpiat kah 5 miljon euro ??? mendo shlire e tani shkruj GZH< LM ...

    sendet qe po i shoh te politikanet jane veq pasunia, rezultat tjeter une nuk po shoh...

    shum po gjujshe kungja sikur Sali Berisha...
    Po ishalla kurr zani nuk te nihet se ty qashtu duhet me ta bo, sduhet kurr met lon me fol veq me ta mush gojen k.. edhe mos ja merr more naper goj shum se ti sje tjeter veq me naj Albin Kurt qe sdin qka bon tjeter tash kritikon njerzt pse kan bo pare. Pse ti skishe bo pare me kon npozit tyne a? Ata nuk i kan vjedh paret, Ramushi e ka pas shpin para se me kon kryeminister e qysh i ka fitu hallall i qofshin se me mujt edhe 10 milion ia kisha dhon.
    Njerzt kur shkojne ne luft nuk shkojn me bo karriere ata qe ikin prej lufte ose fshehen mas kaqubave kur bohet lufte ata e dojne karrieren.
    Nuk shkon njeri me vdek per me i fitu 1 milion po ai ka shku ka luftu me gjithe familjen veq per Kosoven e tash nuk duhet me hjek gjithmone veq me ju pelqy tipave si ti sepse ata qe mendojn me mire ata e dijne qe ai tashme e ka bere punen e tij si luftar tash edhe ai e ka radhen me pas pak knaqesi po do krimba qe po i sillen perreth qkas po bojne veq me qu ate ne hage e me denu, po ata kan me deshtu i madhi Haradinaj do te vjen edhe tipat qe kan punu prapa shpine edhe qe flasin sikur ti duhet me i pagu ato. Sa te kthehet tani do te flitni ju.
    Barca

  5. #25
    Reklama Maska e RAPTISHA
    Anëtarësuar
    11-02-2007
    Vendndodhja
    PR
    Postime
    146
    Citim Postuar më parë nga jimmychrist
    Po ishalla kurr zani nuk te nihet se ty qashtu duhet me ta bo, sduhet kurr met lon me fol veq me ta mush gojen k.. edhe mos ja merr more naper goj shum se ti sje tjeter veq me naj Albin Kurt qe sdin qka bon tjeter tash kritikon njerzt pse kan bo pare. Pse ti skishe bo pare me kon npozit tyne a? Ata nuk i kan vjedh paret, Ramushi e ka pas shpin para se me kon kryeminister e qysh i ka fitu hallall i qofshin se me mujt edhe 10 milion ia kisha dhon.
    Njerzt kur shkojne ne luft nuk shkojn me bo karriere ata qe ikin prej lufte ose fshehen mas kaqubave kur bohet lufte ata e dojne karrieren.
    Nuk shkon njeri me vdek per me i fitu 1 milion po ai ka shku ka luftu me gjithe familjen veq per Kosoven e tash nuk duhet me hjek gjithmone veq me ju pelqy tipave si ti sepse ata qe mendojn me mire ata e dijne qe ai tashme e ka bere punen e tij si luftar tash edhe ai e ka radhen me pas pak knaqesi po do krimba qe po i sillen perreth qkas po bojne veq me qu ate ne hage e me denu, po ata kan me deshtu i madhi Haradinaj do te vjen edhe tipat qe kan punu prapa shpine edhe qe flasin sikur ti duhet me i pagu ato. Sa te kthehet tani do te flitni ju.
    O vlla shqiptar nga Suedia qe tu ka topit truni.... mos i hargjo lutjet per me mu ndal zoni, lutu Ramushi mos me u kon fajtor...

    E di njeri qe e ki veshtire atje ne Suedi, edhe tash m'shan mu m'mallkon pse nuk po jam per status quo qe e kan pru qeta politikanat e Kosoves... e po e bojn njejt jeten n'Kosove sikur para lufte u thojke 1 fjali qysh e kthen fjaline "Ramush aga shumaR" prap... se kthen hiq se edhe ashtu eshte prap...

    Suedia sikur shume shtete n'Evrope i kan hap dyert shqiptareve qe te mundohen sado pak me mbijetu edhe koheve te fundit edhe me shkru n'foruminshqiptar... ja qe vllau im jimmychrist u dhez, edhe mendon qe nese une socializona me shoqerine kjo nenkupton qe une kam problem me njerzit personalisht...

    I nderuar,

    nese nuk ke shku per shkaqe financiare n'Suedi atehere ke shku per shkak qe nuk ke pas qef me t'udheheq 1 njeri i nacionalitetit tond se ke pas dyshime qe nuk eshte edhe i denje per me t'udheheqe... - te kjo pjesa nuk ki nevoje me m'dhone sqarime, sepse kjo pjese qe e shkrujta ka qellim me t'vetdijesu babz.

    Haver, ( tash t'kam edhe ma shok)

    Une n'asnje moment nuk kam fol qysh po fol ti n'qet debat qe e ke rrok me mu!!! Ti me pas mujt me ja dhon 10 miljon ia kishe dhone... a me ngu dostin tond ma mire ish kon mos me i individualizu sendet... Ramushi u mundu per Kosoven... por per vendin tond nuk eshte boll kurr, 1 princ Holdanez (nuk po ia di emrin para 15 vjete e kam msu) qe e ka shkri pasurine per lirine e vendit te vet...

    P.S. Deshta me t'shkru ma shum, por nuk po kam kohe edhe nuk po du... se doza e madhe edhe e kshillave te bon dom...

    Suksese
    Those who deny freedom to others deserve it not for themselves. -Abraham Lincoln

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e Jimmi_1978
    Anëtarësuar
    10-11-2006
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    443
    Citim Postuar më parë nga RAPTISHA
    O vlla shqiptar nga Suedia qe tu ka topit truni.... mos i hargjo lutjet per me mu ndal zoni, lutu Ramushi mos me u kon fajtor...

    E di njeri qe e ki veshtire atje ne Suedi, edhe tash m'shan mu m'mallkon pse nuk po jam per status quo qe e kan pru qeta politikanat e Kosoves... e po e bojn njejt jeten n'Kosove sikur para lufte u thojke 1 fjali qysh e kthen fjaline "Ramush aga shumaR" prap... se kthen hiq se edhe ashtu eshte prap...

    Suedia sikur shume shtete n'Evrope i kan hap dyert shqiptareve qe te mundohen sado pak me mbijetu edhe koheve te fundit edhe me shkru n'foruminshqiptar... ja qe vllau im jimmychrist u dhez, edhe mendon qe nese une socializona me shoqerine kjo nenkupton qe une kam problem me njerzit personalisht...

    I nderuar,

    nese nuk ke shku per shkaqe financiare n'Suedi atehere ke shku per shkak qe nuk ke pas qef me t'udheheq 1 njeri i nacionalitetit tond se ke pas dyshime qe nuk eshte edhe i denje per me t'udheheqe... - te kjo pjesa nuk ki nevoje me m'dhone sqarime, sepse kjo pjese qe e shkrujta ka qellim me t'vetdijesu babz.

    Haver, ( tash t'kam edhe ma shok)

    Une n'asnje moment nuk kam fol qysh po fol ti n'qet debat qe e ke rrok me mu!!! Ti me pas mujt me ja dhon 10 miljon ia kishe dhone... a me ngu dostin tond ma mire ish kon mos me i individualizu sendet... Ramushi u mundu per Kosoven... por per vendin tond nuk eshte boll kurr, 1 princ Holdanez (nuk po ia di emrin para 15 vjete e kam msu) qe e ka shkri pasurine per lirine e vendit te vet...

    P.S. Deshta me t'shkru ma shum, por nuk po kam kohe edhe nuk po du... se doza e madhe edhe e kshillave te bon dom...

    Suksese
    Une skom pse mu lut per Ramushin sepse une e di qe Ramushi ka me kon i lire.
    Ramushi ndoshta nuk ka dite shum sene ne politike me 1995 por sdon me thone qe nuk ka dite per lufte ai ka luftu edhe o kon nje nga komandantat ma te suksesshem te UCK. Haver krejt senet s'msohen pernjeher ai nuk e ka pas rastin me kry fakultetin para lufte por e ka kry mbas lufte edhe o kon shum i mire. Nuk ke nevoj me ja kqyr diplomen njerit mundesh me ja kqyr fjalet, dhi ti nuk mundesh me mohu qe eshte nje njeri shum i zoti.
    Tash po kapem me problemin tand- Ti edhe shum tjere jeni te paknaqun me gjithkon qe eshte ne politik sepse ju ne te vertet kurr nuk do te jeni te knaqun e arsyeja eshte se ti e krahason idealen me realitetin pra ti ulesh tu lexu libra ose tu e kqyr New York ne televizor mendon pse Kosova mos me kon siku atje, po smunet o shqiptar se kur ja ka nis New York-u me u ndertu shqiptart skan dit as me prashit me shati. ti e ngon albin kurtin qysh duhet me kon kosova, edhe ai mire thot por kjo thjesht kur te kapesh per realiteti nuk mundet me u bo, se ska nevoj me na tregu neve albin kurti a duhet na me kon te pavarun po na skena mujt me kon e tash duhet me ja marr ngoj qatyne qe na ndihmun.
    Une jam i sigurt qe per ty edhe per Albin kurtin kushdo me ardh, edhe pejgamberi ka me kon i keq se ju e lypni maksimumin. Ti e lyp maksimumin sepse ti tash edhe te gjithe shqiptaret e dijne qka eshte e mira dhe e dijne qe na shqiptart kerkah sjem kon me shtet e as me jet.
    Veq nje kshille leje idealen merru me realitet qka ne te vertet mundemi me bo? kurgjo dhe cdokush qe hyn ne politike me bo kosoven te forte ka me deshtu edhe Behxhet Pacolli se edhe ai ska kurgjo 30 milion qe me i dhon krejt per kosove i bjen me naj dhon ka 10 euro me pi nga 1 kafe e kjo i bjen kurgjo hiq.
    Pra krejt qka mundet dikush me bo eshte me na tregu qe nkosov rrogat nuk bohen 1000 euro edhe 30 vjet.

    Une kom dal ne suedi se une skom pas kohe me i akuzu njerzt pse spo me bojn te pasun mu por e kom pa qe ska edhe nja 30 vjet kurgjo e ktu mundem me e gjet veten edhe ti ki alternative ste pelqen kosova me 200 euro mos i akuzo njerzt pse spo i bojn rrogat 1000euro po ik edhe ti.
    Barca

  7. #27
    Reklama Maska e RAPTISHA
    Anëtarësuar
    11-02-2007
    Vendndodhja
    PR
    Postime
    146
    Njeri pse po mendon qe jam me Albin Kurtin ??? pse po bjen perfundime,
    Tani puna e shqiptareve kishe hi thell pak nanush !!!!! Shqiptaret nese e kane prejardhjen prej Ilireve, atehere jane te paret qe e kan pas gjuhen e artikulume, dhe e treta kur ka pas kulla shqiptare nuk ka pas New York... mos u bon cinik, se nuk je tu fol me Ramushin edhe me ta bo rrafsh per shkak tutes, po je tu fol me njerz qe jan per ndryshime ne bindje dhe veprime...

    Per n'fakultet qe e ka kry ti po fol shka po ta merr mendjaH a une po foli shka kam pa !!!, testet e zbrazta tu i dorzu neper provime njeri...

    Une nuk po du me ardh Albini, une po du mos me vjedh... une nuk po du brenda nates me u bo ndryshimet qfare ti po beson qe ashtu une mendoj, une veq po du mos me vjedh edhe mos me ndryshu kurgjo pozitivisht....

    Njeri une asnje moment nuk kam diskutu per te miren tem personale, une kam diskutu per shqiptaret e Kosoves, se une jam mire shum n'Kosove, edhe n'Kosove nese nuk e din ka rroga kaH 1000 eki haver...

    edhe nje pjese edhe pse gjithmone mundona me mendu pozitivisht, une prap se prap po t'shoH ty qe edhe prej Suedise po mirresh me akuza ndaj meje, madje po shpekullon...

    P.S. Tema per Ramushin eshte, mos ia ki inati Albinit pse i ka prapa vetes 20000 njerz t'ri... po merrja inati Ramushit qe nuk ka punu sa duhet per 20000 qe po protestojne...

    Kalo mire vella... forca qofte me ty....
    Those who deny freedom to others deserve it not for themselves. -Abraham Lincoln

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e Jimmi_1978
    Anëtarësuar
    10-11-2006
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    443
    Citim Postuar më parë nga RAPTISHA
    P.S. Tema per Ramushin eshte, mos ia ki inati Albinit pse i ka prapa vetes 20000 njerz t'ri... po merrja inati Ramushit qe nuk ka punu sa duhet per 20000 qe po protestojne...

    Kalo mire vella... forca qofte me ty....
    Une nuk po mendoj qe je me Albinin ti vete po me tregon qe je me te.

    Per shqiptar mos me trego bre njeri se sjom ardhe prej Tanzanie une qaty jom rrit, tnjejten histori e kom msu me krejt tjert, po dikush ka lexu ma pak e dikush ma shum, dikush o kon ma nacionalist edhe ma patriot. Une e di qka kan pas shqiptart e di qka kan shqiptart e di qe gjyshi jem e ka nda dhomen me lopen e kshtu e kane nda 80% e shqiptarve deri ne vitet 70'
    Mos u emociono kur te permendet emri shqiptar e me thon pse jena kon ilir jena kon ma tmirt. Na ilir jem kon po te garantoj qe ilirt kan jetu ma mire se shqiptart nkohen e turqise deri tash.
    Na mundemi me thon qe jena cara e gjithcka por ne realitet smundemi me u krahasu as me bullgar e maqedon e le ma me Amerik qe mundohesh ti me i krahasu. A e din kur jon kon te ndertume kullat binjake?

    Ramushi nuk tka vjedh ty e as 1 qytetar te kosoves, ndoshta ka njerz ne qeveri qe vjedhin po ai zot nuk eshte me dit kush po vjedh e kush jo. Edhe plus ksaj kushdo qe te vjen ka met vjedh edhe ai albini jot se njeri prej mishi e gjaku eshte e ja kona me jetu pak ma mire.

    Kur fola per rroga mendova mesataren e pergjithshme te punesuerve dhe jo a e kane 3 njerz ne prishtine se une e di qe atje ka edhe milionera po tash na nuk mundemi me i bo krejt.

    Tema eshte per Ramushin po nese ti nuk e ofendon une hiq skisha fol ktu prandaj nese tka bo diqka personalisht mundesh mem tregu nese jo edhe nuk ki fakte qe ka bo dicka tlutem mos fol per diqka qe sje i sigurt.
    Albini nuk i ka 20 000 po i ka 3 000 qe i kan dal heren e fundit. Kurre ska me i pas 20 000 mas vete ndoshta e ka fatin e njejt si demaqi

    Une spo te akuzoj more njeri kuptoje kete ske nevoj mu ndi ashtu une po te them qe ske drejt me akuzu ti dikon per vjedhje kur nuk ki fakte e le ma nje njeri shum te madh qysh eshte ramushi.

    Krejt qka kom dasht met thon deri tash eshte qe nuk e kane fajin as Rugova as Ramushi e as ata tjert pse kosova eshte kjo qe eshte. Fajin e ka Turqia edhe serbia qe na kan shkatrru qe 600 vjet sna kan lon kurr nshkoll me shku me msu qka eshte e mire e qka eshte e keqe.
    Kushdo qe kish me ardhe ne kosove edhe njeri ma i mire per ty ka me deshtu sepse ska shance me e bo jeten ne Kosove sikur ne Suedi edhe 50 vjet e si ne
    Kroaci edhe 15 vjet. Pra na lypim sa nje suedez e nuk mujna me dhon as sa nje shqiptar i shqipnis.

    Kalo mire edhe ti edhe ishalla e shoh kosoven ndonjeher qysh ke qef ti edhe qysh kom qef une.
    Barca

  9. #29
    Reklama Maska e RAPTISHA
    Anëtarësuar
    11-02-2007
    Vendndodhja
    PR
    Postime
    146
    Citim Postuar më parë nga jimmychrist
    Albini nuk i ka 20 000 po i ka 3 000 qe i kan dal heren e fundit. Kurre ska me i pas 20 000 mas vete ndoshta e ka fatin e njejt si demaqi


    Ramushi nuk tka vjedh ty e as 1 qytetar te kosoves, ndoshta ka njerz ne qeveri qe vjedhin po ai zot nuk eshte me dit kush po vjedh e kush jo. Edhe plus ksaj kushdo qe te vjen ka met vjedh edhe ai albini jot se njeri prej mishi e gjaku eshte e ja kona me jetu pak ma mire.


    Fatkeqesi eshte qeshtja Demaqi, 28 vjet burg, per me lujt qoke njerzit me ate ....

    OK njeri nese nuk i ka Albini 20.000 atehere i ka Ramushi 20000 votues, ...

    Veq une nuk jam prej Albinit une jam prej Kosoves edhe popullit t'saj...

    Veq a ke ndiH sa kane pagu telefon ministrite ku ka anetare te AK-se, prej tatimit te popullit te Kosoves...

    Mu personalisht Ramushi m'ka bo keq se i ka msu qytetaret e Kosoves keq, qe 1 here merre pushtetin e tani msohesh, shkollohesh, edhe vjedh qe te pasurohesh,...

    Pushteti nuk eshte shkolle e zanateve, nuk eshte vendi ku duhet me u msu si ta udhehqim vendin, pushteti eshte pergjegjesi, pushteti nuk eshte kuleta e babes, por eshte djersa e popullit ...

    Fajin nuk e ka Turqia edhe Serbia more vlla, po e kan fajin do vllazen sikur ti qe i arsyetojne njerzit per t'kaluaren e tyne edhe pse t'ardhmen e kan te ndyte...

    Helmut Kol e ka bashku Gjermanine ( Ramushi nuk e ka shliru Kosoven, bile as Dugagjinin) edhe prap ia kthyne shpinden per shkak se ka pas lshime n'financat shtetrore gjate udheheqjes se shtetit nga ana e tij...

    Krej shka po du me thone eshte se nese populli shqipare ne pergjithesi jeton me kujtimet e t'kaluarea se lavdishme te Kombit ( edhe pse nuk eshte edhe aq e lavdishme) edhe nuk mirret me t'ardhmen e saj eshte i denum me deshtu...
    Those who deny freedom to others deserve it not for themselves. -Abraham Lincoln

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e Jimmi_1978
    Anëtarësuar
    10-11-2006
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    443
    Citim Postuar më parë nga RAPTISHA
    Fajin nuk e ka Turqia edhe Serbia more vlla, po e kan fajin do vllazen sikur ti qe i arsyetojne njerzit per t'kaluaren e tyne edhe pse t'ardhmen e kan te ndyte...
    Ti po merr guximin edhe po thu qe fajin nuk e ka Turqia edhe Serbia pse jon shqiptart ne kete gjendje a?
    Me qka e argumenton ti kete qe po e thu?
    Shiko kur e shkrujta letren e pare dhe kur e ktheve ti u ndjeva keq qe te kam fy sepse mendova qe seriozisht je per debat tmir po tash po e kuptoj qe ti sje ktu per me bo debat po veq je ka tregon qe je mush mllef edhe je lodh prej ksaj gjendje edhe tash kush eshte ne qeveri edhe kushdo qe te vjen me vone, per ty ka me kon i keq.
    Ngo pak mesohu me bo debat me fakte jo me lshu nje fjal e me thon e llaka qet tip. Se per mu njejt eshte ska rendesi a e thu mire apo keq, por me thon qe Serbia edhe turqia nuk i kane fajet pse kosovaret jon ktu ku jon kjo i bjen me kon tu fol ne nivelin e atyne njerzve qe mblidhen para banesave e ja fusin qka tiu vie ngoj.

    Une nuk jom ka them qe duhet me zyrtarizu apo arsyetu korrupsionin ate le ta luftojn organet perkatese si dhe shoqeria civile.
    Se ne kosove per mos me pas korrupsion jo vetem qe duhet me i pas njerzt e ndershem ne administrat edhe qeveri por duhet me pas edhe shoqerine qe nuk provon me korruptu cdo person qe ata kane pune.

    Ramushi nuk e ka msu kerkon as qysh me marr pushtetin e as qysh me u shkollu. Ai nuk eshte shkollu me pare te askujt edhe nuk eshte pasuru me djersen e popullit. Ai nuk eshte aq i pasur sa ti mendon por edhe ato qe i ka fitu nuk i ka fitu prej djerses se popullit. Ai prej popullit e ka vetem mbrojtjen ne hage por jo te gjithen.
    Barca

  11. #31
    i/e larguar Maska e Homza
    Anëtarësuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Edhe qytetaret e Kosoves kan ndihmu mashkvllin ksaj rradhe mjaft...bravo u qoft dhe nqs ato para qe dhat ne llogfari bankare te tijen nuk ebrojne dot....ateher nuk ka Kosovar se ca mund te bej me shum...edhe i her bravo u qoft Kosovar ngado qe jeni, e keni ndihmu njeriun e Kosoves pamase.

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e Jimmi_1978
    Anëtarësuar
    10-11-2006
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    443
    Citim Postuar më parë nga RAPTISHA
    Helmut Kol e ka bashku Gjermanine ( Ramushi nuk e ka shliru Kosoven, bile as Dugagjinin) edhe prap ia kthyne shpinden per shkak se ka pas lshime n'financat shtetrore gjate udheheqjes se shtetit nga ana e tij...
    Ke bo krahasim te mire, ska ma te mire mo. Helmut Kohl e ka bashku vet gjermanine a? Ai i ka largu forcat ruse prej gjermanise? Ndoshta eshte me mire te thuhet qe ai kishte fatin te jete kancelar ne ate kohe. Dhe diqka tjeter ka ndodhe nese je ne dijeni ate kohe per me u bashku gjermanija. Kjo teme qe ke hy eshte pjese e marrdhenieve nderkombetare dhe ndoshta eshte vshtire me u debatu ketu keshtu qe ma mire leje.

    Ramushi kur eshte nise per lufte prej zvicre nuk ka thon po shkoj me u bo kryeminister sepse ateher po te garantoj qe as ederr nuk ka dit me pa me kon kryeminister, ai eshte nise per te vetmin qellim me e cliru Kosoven qe ti aq shum e do.
    Akti me sublim dhe me i larte per njeriun eshte shkuarja ne lufte me vetedije, se mund te vritesh dhe pastaj asgje sdo te kesh. Ne kosove jane vrare shume njerez per fakti qe ata i dallojme me deshmore dhe martire eshte sepse disa shkuan per tu vrare me vetedijen e tyre ndersa te tjeret nuk deshen te vriten por ja qe rasisht i morri vdekja.
    Tash nese ne krahasojme Deshmoret e kombit si Luan Haradinaj me njerezit si Ramush Haradinaj eshte vetem se ata paten fatin te kene nje plumb ne koke ndersa ky i shpetoi atij plumbi edhe pse e kishte ne trupin e tij. Pra te dy grupet shkuan per te njejtin qellim vetem per nje arsye qe ti sot te thuash qe ne Kosove qeveria nuk po ben punet mire.
    Sepse mos te kishin shkuar ata ne lufte, jam i sigurte qe sot ti do te me tregoje ketu ne chat qe policia serbe maltretoi ndonje shqiptare apo edhe vrau.

    Heronjte gjithmon mbesin ne mendjen dhe historine e pupujve.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Jimmi_1978 : 12-03-2007 më 22:36
    Barca

  13. #33
    Reklama Maska e RAPTISHA
    Anëtarësuar
    11-02-2007
    Vendndodhja
    PR
    Postime
    146
    Citim Postuar më parë nga jimmychrist
    Ke bo krahasim te mire, ska ma te mire mo. Helmut Kohl e ka bashku vet gjermanine a? Ai i ka largu forcat ruse prej gjermanise? Ndoshta eshte me mire te thuhet qe ai kishte fatin te jete kancelar ne ate kohe. Dhe diqka tjeter ka ndodhe nese je ne dijeni ate kohe per me u bashku gjermanija. Kjo teme qe ke hy eshte pjese e marrdhenieve nderkombetare dhe ndoshta eshte vshtire me u debatu ketu keshtu qe ma mire leje.

    Ramushi kur eshte nise per lufte prej zvicre nuk ka thon po shkoj me u bo kryeminister sepse ateher po te garantoj qe as ederr nuk ka dit me pa me kon kryeminister, ai eshte nise per te vetmin qellim me e cliru Kosoven qe ti aq shum e do.
    Ramushi e ka shliru Kosoven a ? a ai i ka hjek forcat serbe prej Kosove ? ndoshta me mire te thuhet qe ai kishte fatin te jete ne njer proces. Edhe dishka tjeter ka ndodh per me ardh Kosova ne kete gjendje, pra nuk paske te drejt ta mbrojsh Ramushin se nuk ka pas aspak ndikim vepra e tij sado e qmueshme qe eshte per ty...


    Ramushi kur u nis per lufte prej zvicrre ka qene ne nje pozite qe nuk ka pase njohuri te pergjithshme ne nivel te mesatares... poashtu nuk ka pas shka me hup n'qat moment.... pjesa tjeter qe nuk e ke permend eshte Ramushi ka ardh me shliru Kosoven, me bo Kosoven Shqipni more burr... po ai e shliroj veten u bo milioner edhe e ndryshoj visionin, i ndryshoj sjelljet...

    Nese mendon me m'dhon sqarime shtese per kete qeshtje, mos me jep se nuk e lexoj...

    Mendoj qe ka perfundu gjithcka dhe drejtesia le te fitoj... ne mos e ndare nga njerzit atehere nga ZOTI...
    Those who deny freedom to others deserve it not for themselves. -Abraham Lincoln

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e Jimmi_1978
    Anëtarësuar
    10-11-2006
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    443
    Citim Postuar më parë nga RAPTISHA
    Ramushi e ka shliru Kosoven a ? a ai i ka hjek forcat serbe prej Kosove ? ndoshta me mire te thuhet qe ai kishte fatin te jete ne njer proces.
    O shqiptar mos u shit si i ditur se nuk je por edhe po te kishe qene i ditur prap te mungon diqka si te gjithe shqiptareve- rrespekti per mendimin e tjetrit.

    Edhe dishka tjeter ka ndodh per me ardh Kosova ne kete gjendje, pra nuk paske te drejt ta mbrojsh Ramushin se nuk ka pas aspak ndikim vepra e tij sado e qmueshme qe eshte per ty...
    Une nuk ia dhashe Ramushit si merite se ai ka cliruar Kosoven Por thash qe e ka ndihmuar ate proces qe sot ti fol ketu. Dhe per ate te pata thene ne repliken e pare qe per ate arsye njerezit si ti nuk duhet respektuar as nga une e le me nga Ramushi sepse ti jo qe nuk i njeh skarificat qe ka bere per kete vend por edhe e nenqmon.

    Ramushi kur u nis per lufte prej zvicrre ka qene ne nje pozite qe nuk ka pase njohuri te pergjithshme ne nivel te mesatares...
    Ti mendon ashtu por te gjithe e dijne qe e ka pasur bile mesataren dhe tani e ka mbi mesataren por une po te garantoj qe ti edhe sot nuk je ne mesataren popullit te Kosoves.

    poashtu nuk ka pas shka me hup n'qat moment....
    Kjo eshte fjalia qe me se shumti me ka preke ndonjehere. Sepse njeriu gjothmone humb diqka edhe nese nuk ka asgje nga pasuria madje edhe po te kete IQ sa nje chimp nuk ka diqka me te vlefshme se jeta per ta humbur por me fal sepse ti ndoshta kete e ke te veshtire per ta kuptuar sepse asnjeher nuk ke qene ne ate gjendje mentale dhe pergaditje psiqike.

    pjesa tjeter qe nuk e ke permend eshte Ramushi ka ardh me shliru Kosoven, me bo Kosoven Shqipni more burr... po ai e shliroj veten u bo milioner edhe e ndryshoj visionin, i ndryshoj sjelljet...
    Ai ndoshta ka dasht me e bo Kosoven shqiperi per pasi qe ata nuk arriten ta clirojne vete duhej te pranojne cfardo zgjidhje tjeter ne te mire te ketij populli.

    Nese mendon me m'dhon sqarime shtese per kete qeshtje, mos me jep se nuk e lexoj...
    Nuk po i jap sqarimet me i lexu ti nese don mundesh mos me dhene pergjegjeje dhe ben mire nese nuk flet me sepse edhe ashtu ske thene dicka me vlere.
    Barca

  15. #35
    Reklama Maska e RAPTISHA
    Anëtarësuar
    11-02-2007
    Vendndodhja
    PR
    Postime
    146
    Tung jimmychrist,

    Ke fillu me bo vlersimet kush eshte i menqem kush nuk eshte! Nashta edhe ki naj aparat qe e vlerson diturine e najkujt ...

    Une e ndryshova mendimin edhe po shkruj ne kete teme, por qellimi kete here nuk eshte me i mbrojt argumentet e mia, sepse ato i kam mbrojt. Kete here qellimi jem eshte me t'kshillu, e nese done mundet me t'sherby ne jete...

    Shqyrtoje 1 qeshtje shume me rendesi a ma shume e don Kosoven apo Ramushin ?!? A ma shum ka dhone per Kosoven apo ka marre ???


    Kalo mire, edhe paqja dhe forca qoft me ty.

    P.S. Ofendimi nuk eshte forma ma e mire me diskutu me shoqerine...
    Those who deny freedom to others deserve it not for themselves. -Abraham Lincoln

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e Jimmi_1978
    Anëtarësuar
    10-11-2006
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    443
    Une Kosoven nuk e du si territor por si pako ne teresi pra me popullin Shqiptar mbrenda, e padyshim aty bejne pjese edhe shum fytyra te njohura qe kane bere shum per popullin edhe Ramush Haradinaj eshte aty.
    Lirim te shpejt Ramushit

    Fat dhe suksese
    Barca

  17. #37

    Prokurorët e Hagës: 25 vjet burg për Haradinaj

    Prokurorët e Hagës: 25 vjet burg për Haradinajn


    Nga Reuters



    Prokurorët i kanë kërkuar Gjykatës së Kombeve të Bashkuara që të dënojë ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj me 25 vjet burg, për krime kundër njerëzimit, të kryera gjatë lufës me forcat serbe në vitin 1998-1999.

    Haradinaj, një ish komandant rajonal kosovar, i Ushtrisë për Çlirimin e Kosovës, dha dorëheqjen pas ngritjes së akuzave nga gjykata e KB për vrasje, përdhunim dhe tortura, të kryera nga forcat që ai kishte komanduar.

    Ai doli në gjyq marsin e vitit të kaluar, së bashku me Idriz Balajn, komandant i “Shqiponjave të Zeza”, një njësi speciale e UÇK, dhe Lahi Brahimaj, daja e tij dhe një shok i ngushtë.

    Në seancën e dhënies se pretencës, prokurorët thanë se faktet kundër të treve janë të pakundërshtueshëm.

    “Haradinaj, Balaj dhe Brahimaj kanë marrë pjesë në mënyrë entuziaste në akte të përbashkëta kriminale dhe janë fajtorë për krime kundër njerëzimit, përfshi persekutimin dhe vrasjen, si dhe dhunimin e ligjeve të luftës,” thuhet në pretencën e tyre. “Dënimi që kërkohet është nga 25 vjet burg për secilin.”

    Gazeta Tema

  18. #38
    srbe na vrbe Maska e pryll
    Anëtarësuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    ke prroi palpoçit
    Postime
    573
    jom shume skeptik per ket, mduket e pabesueshme

  19. #39
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    Nuk besoj se Ramush Haradinaj do te denohet. Dhe nqs ndodh, une nuk mendoj se do te denohet kaq shume.

    Sa per informacion, a mund te na sillni, çfare faktesh e deshmitaresh kane sjelle ne gjyq keta prokurore?
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  20. #40
    srbe na vrbe Maska e pryll
    Anëtarësuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    ke prroi palpoçit
    Postime
    573
    epo me nji menyre duhet te justifikojne rrogen dhe ata, se si do mbahet gjithe ai aparat burokratik

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Leter e hapur Heroit te Popullit Ramush Haradinaj
    Nga Bahtir Hamza në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 176
    Postimi i Fundit: 07-08-2010, 18:28
  2. Ramush Haradinaj qytetar nderi në Gjirokastër
    Nga Sabriu në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 18-04-2009, 06:27
  3. Leter e hapur drejtuar Ramush Haradinaj
    Nga Brari në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 30-11-2005, 09:16
  4. Aktakuza e tribunalit të Hagës për Haradinaj
    Nga I-amëshuar në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 13
    Postimi i Fundit: 25-03-2005, 14:58
  5. Spiro Butka: Si luftova në krah të Ramush Haradinaj
    Nga demir në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 15-03-2005, 10:05

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •