Close
Faqja 3 prej 14 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 276
  1. #41
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    23-08-2008
    Postime
    85
    Citim Postuar më parë nga Drityll Lexo Postimin
    Tash i ftoj te gjithe ata qe jane me Gani Gacin mos te shkruajne ne kete teme, sespe keta serbosslavet marksisto leninniste e kane hap kete teme veç me ballancue ate ku akuzohet me te drejteb SHIKU per vtasjet ne Kosove.

    Poshte sllavo-marksisto-leninisto te SHIK-ut dhe te Edi Rames qe po mundihet edhe ai me rrzue Qeverine e Sales per me mujt me ik kriminelet nga Kosova.
    Jam ne dakord me mendimin tend vetem nje duhet te shtoj..

    Kjo meqka e Sandokarit kishte qene ne serbi tok me Bllacen por ajo kishte qendrim 10 vjeqar atje..

    Tani pasi qe Shiku u mor vesh me Bia e serbise se eshte koha e duhur qe ju te shfaqni faktet rreth krimeve do te shperbleheni.. e sa interesant qe te dy keta antar jane edhe antar te PDK edhe te Shikut.

    Kjo llapjanka qenka ne kajdin e kesaj vejushkes se Kadri Veseli..ani kur tha jam e 'arsimuar' thuase ne nuk njohin njerzia se sa e arsimuar eshte Sanija e Sheremet Gecit hahahh..

    Kjo ne vitet 1984-5- ka qene ne gjimnaz e pastaj nje vit ka vijuar shkollen tregtare .. edhe aty ka qene e dobet ..sic e dini ju te gjithe qe ne ate kohe ne
    drejtimin tregar qe ishte vetem nje vit vijonin mesimet nxensit me te dobet,asokohe.

    Dhe sa poshter eshte meqka kur thot se edhe nese vellau im eshte kriminel une nuk kam cka i bej ..po ti meqko e din se Sabit Geci ka qene hajn kriminel ,kolaboracionist,i Iliejes shefit te policise ne Skenderaj..si kolaborocionist qe ishte
    e leshuan nga burgu per ta vra Adem Jashari i cili ka pohuar vet qe serbet ia kishin dhene 200.000 .DM asokohe per ta vrare komanadant Ademin.

    Me te kuptuar kete lajm Shaban Jashari ia kishte trehequr verjtjen Ademit me duke i the "biro ky mangupi i Sheremetit fjalen e kishte per Sabit Gecin i paska hanger nje thes pare eshte ma mire ta heqesh qafe se do ia shohim sherrin..

    Ademi kishte then do ta hedh ne aksione dhe me ne fund do ia mbath kepucet..ky kishte degjuar kete nga Rexhep Selimi dhe shkon e lajmeron Ilien per tere planet e Adem Jasharit dhe e hedh Ademin ne gracke e edhe luftetaret e tjere me finokeri i largon qe te mos e mbeshtesin Adem Jasharin gjat operacionit te forcave qe do te ndremirrnin kunder Adem Jasharit.

    Keshtu pra adem Jashari ka rene ne gracken e Sabit Gecit dhe sa qe eshte serbia fajtore per ate masaker aq eshte edhe Sabit Geci e Rexhep Selimi.Keshtu do ta regjistroj historia kete fakt te pakontestuar.Nese dikush do te kundershtonte kete fakt le te me thot ku ishin 'ushtaret dhe ushtaraket ' e UCK-se gjate ofenzives serbe kunder Jasharajve..pra e verteta eshte e hidhur por keto jane realitete te cilat nuk mund t'i mohoj nje vejushe/meqke ose nje hajdut,i pabese sic eshte Sabit Geci.

    Kjo vejushka bie ne kundershtim me veten e saj kur pretendon ne dike tjeter se eshte kriminel e nuk e sheh e gjora se me kriminel se Sabit vellai i saj dhe Sandokani burri saj nuk ka pas..

    Sandokani ne fshatin Runik ka fundi i shtatorit e ka vra nje berber te shkrete mu para 6 femijeve dhe gruas Muhamet Brica e quanin ..e ka vra vetem pse ai si barber dhe nje here aty ke ai kishin qeth floket nje serb.Per kete e etiketoj si spiun dhe e masakroj mu para familjes.

    Edhe ne Kline rastin e njefar Ali Racit edhe ate disi ne kete menyre e ka ekzekutuar.. per kete rast jane denuar Tahir Desku dhe Dibran Fyelli si bashkepuntor ne kete krim..

    Ndersa Krimet e vellaut te vejushkes jane nje numer trefish me te Ballaces..Ky Sabit ka vra njerz te pafajshem edhe para lufte ndersa gjate luftes edhe ka dhunue edhe ka vra..

    Ja vetem nje detal :Nje 'shok ' i Sabit Gecit nga Dibra quhej Petrit ai ishte ftuar ne Kosove nga Sabiti i cili me ne fund edhe vritet nga Sabiti.Po e pershkruaj shkurtimisht kete rast:Sabit hajni operonte ne trenin Akropolis qe fillonte askohe ne Athine dhe stacionin e fundit e kishte ne Munich te Gjermanise ..njerzit qe udhetonin me ket tren zakonisht ishin puntor turq,serb,grek,shqiptar,maqedon slloven,kroat qe te gjithe ishin te punsuar perkohesisht ne Gjermani dhe ky Sabit qe prej Lublane deri ne Fushe Kosove vidhte puntoret e shkrete ne ate tren.

    Ne Slooveni gjegjsisht ne Lulljane njihet me kete Petritin nga Dibra..ky Petriti ishte nje tregrar dhe si tregtar qe ishte kishte siguruar fitime te mira.. dhe kur erdhi lufta Sabiti e ftoj ne Kosove . Erdhi Petriti si ke miku,shoku dhe kur erdhi Zabiti i tha tani je i kidnapuar ose 1.000.000 DM ose do te shkoj koka,u befasua Petriti!!Beri nje telefonate ne Maqedoni i tha te vellait Flamurit me sjell 1000.000 se jam kidnapuar nga serbet dhe nuk me leshojne dot po nuk pagova kete shume parash..Flamuri i ben gati 600.000 dhe prap nuk e liron Sabit Geci..

    Sabiti i kerkon edhe 200.000 mije ky Petriti i thot nuk kena me Sabit..dhe ky Sabiti ate nate dehet dhe ne nje kulle ne fshatin Baks ku ishte i kidnapuar Petriti aty edhe eshte dhunuar ne menyren me barbare.Ia kishte ven doren permbi stufe kur stufa ishte e skuqur nga zjarri i madh dhe nen ate presion duke ia ojekur doren i kerkonte dhe shumen tjeter te parave.. edhe argetohej me kete viktime edhe pinte alkohol edhe me tutje diku pamesnate pasi qe ia dogji doren dhe siguroj shumen tjeter te lekve qe vinin ditet e ardhme e nxori revolen nga brezi dhe qelloj mbi te i shkaktoj vdekjen e mnjehershme.

    Pastaj e moren e varrosen ne nje vend te panjohur dhe kur familja e tij filluan ta kerkojne u thoshte se me duhen kaq e kaq lek per ta gjetur dhe akoma me shume u mori lek per Petritin te cilin e kishte maskruar ne bese duke i marre edhe haraqin deri ne maja.Me ne fund e akuzonte e vrava petritin se ishte spiun..

    Keto krime kjo meqka e Azem Syles nuk i tregon por jemi deshmitar te ngjarjeve te tilla qe kane bere tandemi Sabiti-Sandokani.

    Ka edhe shume femra qe jane dhunuar nga Sabi Geci dhe disa nga to jane vrare ma pastaj por ka nga ato qe i kane shpetuar vrasjes por jo dhunes njera nder to eshte nje vajze nga Mitrovica e cila tani jeton ne Gjermani.

  2. #42
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-06-2003
    Postime
    569
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    kjo eshte edukata e jote familare qe te kan edukue
    perse me shan vetem qe ti qita rrenet ne fush heeee
    hik merre qekiqin e sharren e drejt ne baushtell e le politiken ti
    se dy dhi me ti dhan me i rue njanen e hup
    more sharragjia i keq
    koke nervoz se nuk po ju pranoin ma ambasada
    po e dini ti ku eshte ne frankfurt dhe per cilen e kam fjalen
    Ski qa me qit ne fush ti, keni mbet ju vet ne fush, ju kane dal prej kontrolle kriminelt qe keni pagu edhe tash sjeni tu dit qysh me ja ba qaren.

    Nejse shyqyr qe se keni larg, fara ka me ju hup se edhe Zoti shume ju ka duru.

    Ty skam qa me te than se te kam than gjith, ti je me i mjeri nder te gjithe, sepse ju sherben te mjereve.

    Kshyri faktet qe po shkrujn njerezit e pergjigju mos u mirr me frankfurtin ti.

  3. #43
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-11-2009
    Postime
    3

    Populli Ka Vesh.historia Verteton.

    MIQ TE NDERUAR,mendoj se jemi ne nje situate te veshtire ketyre diteve pas daljes ne skene te disa dukurive nga disa njerz te quditshem.por ajo qe deshiroj te them eshte se nuk eshte mire te mundohemi ta gjejme fajtorin ne mjegull te dendur.LE TA PRESIM TE VERTETEN PREJ ATYRE QE E KAN SHKRUAR KETE PJESE TE HISTORISE,me apo pa dashje,me apo pa gjak.

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e Arberl
    Anëtarësuar
    10-08-2008
    Postime
    48
    Citim Postuar më parë nga beni33 Lexo Postimin
    JA KY GANI GECI ESHT VRASESI KRYESOR
    KRIMINEL DHE SABOTUES NE KOHEN E LUFTES NE KOSOVE
    Nuk eshte aspak e vertete qe Gani Geci eshte vrasesi kryesor, perkundrazi ai eshte nje njeri i ndershem dhe luftetar i vertet si ne kohen e luftes por edhe ne paqe per drejtesi dhe shtet formim. More njerez si ka mundesi , si mundeni qe ta dezinformoni opinionin, sigurisht jeni te paguar nga ato parti poitike qe jeni te angazhume dhe qe ju japin pare me ore ju paguajne vetem e vetem per te shkruar raportet e tyre ditore dhe politikat qe ata i kane per ti fshehur krimet e organizume qe deri me sot nuk kane guxur as mediat qe ti lajmerojne ne lajme, besa edhe sot e kesaj dite nuk guxojne ta bejne, shikoni lajmet e RTK sa te cenzurura jane .

    Per Gani Gecin, flitet shume mire qe disa here kane dashur qe ta vrasin ate bashke me vellezerit e ti -ne kohen e luftes, pikerisht, nga armiku famkeq serb por gjithashtu edhe nga ato levizje ilegale qe jane tashme te ditura edhe per popullin. por si duket asgje nuk paska bere serbi ne kohen e luftes cka kane bere shqiptaret njeri tjetrit ne kohen e paqes .


    Jane me shume se 800 dosje gjithesej 860 dosje per vepra kriminale, vrasje , krim i organizuar, korrupsion, vjedhjet e milionave ato dosje e dini qe jane ne EULEX -dhe arrestimet do te nisin pas zgjedhjeve me balotazh qe jane. Ato krime do te zbardhen. cka menduat ju. te gjitha ao vrasje qe jane bere nuk do te zbulohen kurre apo cka menduat ju, JO do te zbulohen. vet fakti qe te gjitha ato vrasje qe nuk jane zbuluar deri me tani, anipse kane qene te njohura per nje pjese te popullit por nuk kane guxuar te fliten pasi qe te ka kushtuar me jete, vet fakti qe njerez qe nuk kane pasur kulm mbi koke jane pasuruar dhetani kane pasuri aq te madhe sa qe veq te mendosh thua wow vall si e beri per nje periudhe kaq te shkurtet kohore, tregon qe dicka nuk eshte ne rregull, Ju e dini shume mire se pikerisht aty ne ate qeveri te Kosoves ka njerez qe nuk e meritojne ato pozita qe kane por forca dhe dhuna qe kane perdorur jane aty, njerez te cilet nuk dijne shkrim lexim, njerez qe kane te flacifikur diploma dhe sot thirren ne doktor shkecash.

    Ju e dini shume mire qe edhe te ndjerin Ibrahim Rugova kane dashur ta vrasin, ju e dini qe Rugoven serbi nuk ka guxuar ta vras edhe pse ka qene ne duar te tyre por shqiptari deshi ta vrasi sa ishte gjall. Nje njeri si Rugoven njeri qe e ka nderu bota, kane folur per politiken e ti paqesore sarkazmen dhe intelegjencen e ti, dalin keta gjunglash , malok te pagdhendur duke e shar dhe duke e injoruar dhe tentuar ta vrasin . A po mendoni qe dicka nuk eshte ne rregull ketu...


    Askush nuk ka me shpetu prej atyre veprave kriminale qe kane bere, duke perfshi ketu te gjitha partit. dhe po gezohem per kete, nuk i perkas asnje partie, dhe kam informata shume te sigurta qe pothuajse nga te gjitha partit jane te prekur njerez qe kane bere krime vrasje pas luftes.

    Kurse ju qe keni akuzuar Gani Gecin, gabim e keni, ai ka qene ne vet mbrojtje. ai mire ia ka be edhe Xhavit Halitin qe e ka rrahur pas deklaratave te rrejshme qe i jep neper TV tona qe te gjitha jane te ndikuara nga disa parti politike qe tashme veq dihen.

    Burgu i Dubraves eshte duke bere vendin per arrestimet qe do te ndodhin, ata kane thene qe hajni i veturave nuk mund te futet ne nje burg me hajnin e milionave parave te vjedhura as me vrasesit e krimeve te organizume ne Kosove qe kane ndodhur per luftes. eshte ofendim per hajnin e kerreve-veturave lol.

    Sa mire qe erdhi kjo dite, dhe po zbulohen krimet.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Arberl : 06-12-2009 më 13:46
    When people fear their government,that is tyranny; when government fears the people, that is LIBERTY

  5. #45
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-08-2008
    Postime
    1,280
    Citim Postuar më parë nga Justiniani Lexo Postimin
    Jam ne dakord me mendimin tend vetem nje duhet te shtoj..

    Kjo meqka e Sandokarit kishte qene ne serbi tok me Bllacen por ajo kishte qendrim 10 vjeqar atje..

    Tani pasi qe Shiku u mor vesh me Bia e serbise se eshte koha e duhur qe ju te shfaqni faktet rreth krimeve do te shperbleheni.. e sa interesant qe te dy keta antar jane edhe antar te PDK edhe te Shikut.

    Kjo llapjanka qenka ne kajdin e kesaj vejushkes se Kadri Veseli..ani kur tha jam e 'arsimuar' thuase ne nuk njohin njerzia se sa e arsimuar eshte Sanija e Sheremet Gecit hahahh..

    Kjo ne vitet 1984-5- ka qene ne gjimnaz e pastaj nje vit ka vijuar shkollen tregtare .. edhe aty ka qene e dobet ..sic e dini ju te gjithe qe ne ate kohe ne
    drejtimin tregar qe ishte vetem nje vit vijonin mesimet nxensit me te dobet,asokohe.

    Dhe sa poshter eshte meqka kur thot se edhe nese vellau im eshte kriminel une nuk kam cka i bej ..po ti meqko e din se Sabit Geci ka qene hajn kriminel ,kolaboracionist,i Iliejes shefit te policise ne Skenderaj..si kolaborocionist qe ishte
    e leshuan nga burgu per ta vra Adem Jashari i cili ka pohuar vet qe serbet ia kishin dhene 200.000 .DM asokohe per ta vrare komanadant Ademin.

    Me te kuptuar kete lajm Shaban Jashari ia kishte trehequr verjtjen Ademit me duke i the "biro ky mangupi i Sheremetit fjalen e kishte per Sabit Gecin i paska hanger nje thes pare eshte ma mire ta heqesh qafe se do ia shohim sherrin..

    Ademi kishte then do ta hedh ne aksione dhe me ne fund do ia mbath kepucet..ky kishte degjuar kete nga Rexhep Selimi dhe shkon e lajmeron Ilien per tere planet e Adem Jasharit dhe e hedh Ademin ne gracke e edhe luftetaret e tjere me finokeri i largon qe te mos e mbeshtesin Adem Jasharin gjat operacionit te forcave qe do te ndremirrnin kunder Adem Jasharit.

    Keshtu pra adem Jashari ka rene ne gracken e Sabit Gecit dhe sa qe eshte serbia fajtore per ate masaker aq eshte edhe Sabit Geci e Rexhep Selimi.Keshtu do ta regjistroj historia kete fakt te pakontestuar.Nese dikush do te kundershtonte kete fakt le te me thot ku ishin 'ushtaret dhe ushtaraket ' e UCK-se gjate ofenzives serbe kunder Jasharajve..pra e verteta eshte e hidhur por keto jane realitete te cilat nuk mund t'i mohoj nje vejushe/meqke ose nje hajdut,i pabese sic eshte Sabit Geci.

    Kjo vejushka bie ne kundershtim me veten e saj kur pretendon ne dike tjeter se eshte kriminel e nuk e sheh e gjora se me kriminel se Sabit vellai i saj dhe Sandokani burri saj nuk ka pas..

    Sandokani ne fshatin Runik ka fundi i shtatorit e ka vra nje berber te shkrete mu para 6 femijeve dhe gruas Muhamet Brica e quanin ..e ka vra vetem pse ai si barber dhe nje here aty ke ai kishin qeth floket nje serb.Per kete e etiketoj si spiun dhe e masakroj mu para familjes.

    Edhe ne Kline rastin e njefar Ali Racit edhe ate disi ne kete menyre e ka ekzekutuar.. per kete rast jane denuar Tahir Desku dhe Dibran Fyelli si bashkepuntor ne kete krim..

    Ndersa Krimet e vellaut te vejushkes jane nje numer trefish me te Ballaces..Ky Sabit ka vra njerz te pafajshem edhe para lufte ndersa gjate luftes edhe ka dhunue edhe ka vra..

    Ja vetem nje detal :Nje 'shok ' i Sabit Gecit nga Dibra quhej Petrit ai ishte ftuar ne Kosove nga Sabiti i cili me ne fund edhe vritet nga Sabiti.Po e pershkruaj shkurtimisht kete rast:Sabit hajni operonte ne trenin Akropolis qe fillonte askohe ne Athine dhe stacionin e fundit e kishte ne Munich te Gjermanise ..njerzit qe udhetonin me ket tren zakonisht ishin puntor turq,serb,grek,shqiptar,maqedon slloven,kroat qe te gjithe ishin te punsuar perkohesisht ne Gjermani dhe ky Sabit qe prej Lublane deri ne Fushe Kosove vidhte puntoret e shkrete ne ate tren.

    Ne Slooveni gjegjsisht ne Lulljane njihet me kete Petritin nga Dibra..ky Petriti ishte nje tregrar dhe si tregtar qe ishte kishte siguruar fitime te mira.. dhe kur erdhi lufta Sabiti e ftoj ne Kosove . Erdhi Petriti si ke miku,shoku dhe kur erdhi Zabiti i tha tani je i kidnapuar ose 1.000.000 DM ose do te shkoj koka,u befasua Petriti!!Beri nje telefonate ne Maqedoni i tha te vellait Flamurit me sjell 1000.000 se jam kidnapuar nga serbet dhe nuk me leshojne dot po nuk pagova kete shume parash..Flamuri i ben gati 600.000 dhe prap nuk e liron Sabit Geci..

    Sabiti i kerkon edhe 200.000 mije ky Petriti i thot nuk kena me Sabit..dhe ky Sabiti ate nate dehet dhe ne nje kulle ne fshatin Baks ku ishte i kidnapuar Petriti aty edhe eshte dhunuar ne menyren me barbare.Ia kishte ven doren permbi stufe kur stufa ishte e skuqur nga zjarri i madh dhe nen ate presion duke ia ojekur doren i kerkonte dhe shumen tjeter te parave.. edhe argetohej me kete viktime edhe pinte alkohol edhe me tutje diku pamesnate pasi qe ia dogji doren dhe siguroj shumen tjeter te lekve qe vinin ditet e ardhme e nxori revolen nga brezi dhe qelloj mbi te i shkaktoj vdekjen e mnjehershme.

    Pastaj e moren e varrosen ne nje vend te panjohur dhe kur familja e tij filluan ta kerkojne u thoshte se me duhen kaq e kaq lek per ta gjetur dhe akoma me shume u mori lek per Petritin te cilin e kishte maskruar ne bese duke i marre edhe haraqin deri ne maja.Me ne fund e akuzonte e vrava petritin se ishte spiun..

    Keto krime kjo meqka e Azem Syles nuk i tregon por jemi deshmitar te ngjarjeve te tilla qe kane bere tandemi Sabiti-Sandokani.

    Ka edhe shume femra qe jane dhunuar nga Sabi Geci dhe disa nga to jane vrare ma pastaj por ka nga ato qe i kane shpetuar vrasjes por jo dhunes njera nder to eshte nje vajze nga Mitrovica e cila tani jeton ne Gjermani.
    --------------
    Justinian,
    Keto jane gjera serioze dhe, nese nuk e ke ditur- minimumi i burgut per keto akuza ,nese vertetohen,eshte 40 vjet burg...
    Nuk eshte korrekte te keqperdoret FSH, per akuza te ketilla.Keto akuza, duhet te denoncohen ne polici dhe prokurori.
    Ju lus, te jeni shume me serioz per keto gjera,sepse ka nje kod nderi edhe per akuza.
    Nese akuzoni keshtu ne menyre anonime,jeni bashkefajtor.....,dhe vetem dezavuoni te drejten per ndjekje te krimit dhe kriminelve.
    Jane gjera serioze keto,mbani mend !

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
    Anëtarësuar
    19-02-2007
    Postime
    1,274
    Njëri atje më lartë kishte sjellë disa fragmente nga libri i Gecit " Lufta pa maska" libër që personalisht se kam lexuar por që i lexova dy fragmentet e para dhe duke parë që kemi të bëjmë me përralla nuk e lexova më tutje!
    Por ti zotëri tasjani - ferizaj qenke i krisur nëse se ke për detyrë një gjë tjetër!
    Asnjeri që vret nuk është budalla që veten ta bëjë fajtor kështu që Gani Geci të gjitha ato që i ka shkruar është më së e vertet që ska Treguar Drejt!
    Llogjikisht është e vërtetuar që asnjeri nuk e tregon ngjarjen ku vet është i implikuar drejt por që të gjithë e tregojn në atë mënyrë që veten ta paraqesin sa më të mirë!
    KURR' SHQIPERI S'KAM ME T'HARRUE
    EDHE N'VORR ME T'PËRMENDË KAM!

  7. #47
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    23-08-2008
    Postime
    85
    Citim Postuar më parë nga Guri i Kuq Lexo Postimin
    --------------
    Justinian,
    Keto jane gjera serioze dhe, nese nuk e ke ditur- minimumi i burgut per keto akuza ,nese vertetohen,eshte 40 vjet burg...
    Nuk eshte korrekte te keqperdoret FSH, per akuza te ketilla.Keto akuza, duhet te denoncohen ne polici dhe prokurori.
    Ju lus, te jeni shume me serioz per keto gjera,sepse ka nje kod nderi edhe per akuza.
    Nese akuzoni keshtu ne menyre anonime,jeni bashkefajtor.....,dhe vetem dezavuoni te drejten per ndjekje te krimit dhe kriminelve.
    Jane gjera serioze keto,mbani mend !
    Keto ,nuk jane gjera te reja,as te shpikura; dhe per ate 40 vjetshin duhet ta bart Zabiti i Gecve dhe zagaret perreth tij ,qe jane me forme dhe parmbajtje kriminel..

    Nuk ka ketu te paverteta; me shpifje sherbeheni ju klysht e dulles..
    Dulla ne kohen e vet pat themeluar akademi qenesh per lehje sepse telallet
    e terrorit nuk i mjaftonin.Por u plandos per dhe ai dhe sisitemi kanibal qe kishte ndertuar per te luftuar shqiptaret,keshtu edhe keta enveristet e Kosoves jane duke pesuar te njejtin trend te shperberjes vetem ketyre nuk u zgjati sa i zgjati dulles.

  8. #48
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-08-2008
    Postime
    1,280
    Citim Postuar më parë nga Justiniani Lexo Postimin
    Keto ,nuk jane gjera te reja,as te shpikura; dhe per ate 40 vjetshin duhet ta bart Zabiti i Gecve dhe zagaret perreth tij ,qe jane me forme dhe parmbajtje kriminel..

    Nuk ka ketu te paverteta; me shpifje sherbeheni ju klysht e dulles..
    Dulla ne kohen e vet pat themeluar akademi qenesh per lehje sepse telallet
    e terrorit nuk i mjaftonin.Por u plandos per dhe ai dhe sisitemi kanibal qe kishte ndertuar per te luftuar shqiptaret,keshtu edhe keta enveristet e Kosoves jane duke pesuar te njejtin trend te shperberjes vetem ketyre nuk u zgjati sa i zgjati dulles.
    --
    -------------
    Lexo me shume ne FSH,e pastaj akuzo...
    Te falte zoti ...!

  9. #49
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    23-08-2008
    Postime
    85
    Citim Postuar më parë nga Guri i Kuq Lexo Postimin
    --
    -------------
    Lexo me shume ne FSH,e pastaj akuzo...
    Te falte zoti ...!
    Nuk e kam dite se njeriu po u denoka 40 vite per akuza(fakte) ndersa nuk denohet fare per vrasje hahahah..Qenke gjykates me pervoje e ben drejtesine sipas kutit nemoklatures se kuqe..Mo verifikoje qe Petriti nuk eshte i vrare?
    Mo verifikoje qe Ganimetja nuk eshte dhunuar?

    Dhe me pastaj gjyko!

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga Justiniani Lexo Postimin
    Jam ne dakord me mendimin tend vetem nje duhet te shtoj..

    Kjo meqka e Sandokarit kishte qene ne serbi tok me Bllacen por ajo kishte qendrim 10 vjeqar atje..

    Tani pasi qe Shiku u mor vesh me Bia e serbise se eshte koha e duhur qe ju te shfaqni faktet rreth krimeve do te shperbleheni.. e sa interesant qe te dy keta antar jane edhe antar te PDK edhe te Shikut.

    Kjo llapjanka qenka ne kajdin e kesaj vejushkes se Kadri Veseli..ani kur tha jam e 'arsimuar' thuase ne nuk njohin njerzia se sa e arsimuar eshte Sanija e Sheremet Gecit hahahh..

    Kjo ne vitet 1984-5- ka qene ne gjimnaz e pastaj nje vit ka vijuar shkollen tregtare .. edhe aty ka qene e dobet ..sic e dini ju te gjithe qe ne ate kohe ne
    drejtimin tregar qe ishte vetem nje vit vijonin mesimet nxensit me te dobet,asokohe.

    Dhe sa poshter eshte meqka kur thot se edhe nese vellau im eshte kriminel une nuk kam cka i bej ..po ti meqko e din se Sabit Geci ka qene hajn kriminel ,kolaboracionist,i Iliejes shefit te policise ne Skenderaj..si kolaborocionist qe ishte
    e leshuan nga burgu per ta vra Adem Jashari i cili ka pohuar vet qe serbet ia kishin dhene 200.000 .DM asokohe per ta vrare komanadant Ademin.

    Me te kuptuar kete lajm Shaban Jashari ia kishte trehequr verjtjen Ademit me duke i the "biro ky mangupi i Sheremetit fjalen e kishte per Sabit Gecin i paska hanger nje thes pare eshte ma mire ta heqesh qafe se do ia shohim sherrin..

    Ademi kishte then do ta hedh ne aksione dhe me ne fund do ia mbath kepucet..ky kishte degjuar kete nga Rexhep Selimi dhe shkon e lajmeron Ilien per tere planet e Adem Jasharit dhe e hedh Ademin ne gracke e edhe luftetaret e tjere me finokeri i largon qe te mos e mbeshtesin Adem Jasharin gjat operacionit te forcave qe do te ndremirrnin kunder Adem Jasharit.

    Keshtu pra adem Jashari ka rene ne gracken e Sabit Gecit dhe sa qe eshte serbia fajtore per ate masaker aq eshte edhe Sabit Geci e Rexhep Selimi.Keshtu do ta regjistroj historia kete fakt te pakontestuar.Nese dikush do te kundershtonte kete fakt le te me thot ku ishin 'ushtaret dhe ushtaraket ' e UCK-se gjate ofenzives serbe kunder Jasharajve..pra e verteta eshte e hidhur por keto jane realitete te cilat nuk mund t'i mohoj nje vejushe/meqke ose nje hajdut,i pabese sic eshte Sabit Geci.

    Kjo vejushka bie ne kundershtim me veten e saj kur pretendon ne dike tjeter se eshte kriminel e nuk e sheh e gjora se me kriminel se Sabit vellai i saj dhe Sandokani burri saj nuk ka pas..

    Sandokani ne fshatin Runik ka fundi i shtatorit e ka vra nje berber te shkrete mu para 6 femijeve dhe gruas Muhamet Brica e quanin ..e ka vra vetem pse ai si barber dhe nje here aty ke ai kishin qeth floket nje serb.Per kete e etiketoj si spiun dhe e masakroj mu para familjes.

    Edhe ne Kline rastin e njefar Ali Racit edhe ate disi ne kete menyre e ka ekzekutuar.. per kete rast jane denuar Tahir Desku dhe Dibran Fyelli si bashkepuntor ne kete krim..

    Ndersa Krimet e vellaut te vejushkes jane nje numer trefish me te Ballaces..Ky Sabit ka vra njerz te pafajshem edhe para lufte ndersa gjate luftes edhe ka dhunue edhe ka vra..

    Ja vetem nje detal :Nje 'shok ' i Sabit Gecit nga Dibra quhej Petrit ai ishte ftuar ne Kosove nga Sabiti i cili me ne fund edhe vritet nga Sabiti.Po e pershkruaj shkurtimisht kete rast:Sabit hajni operonte ne trenin Akropolis qe fillonte askohe ne Athine dhe stacionin e fundit e kishte ne Munich te Gjermanise ..njerzit qe udhetonin me ket tren zakonisht ishin puntor turq,serb,grek,shqiptar,maqedon slloven,kroat qe te gjithe ishin te punsuar perkohesisht ne Gjermani dhe ky Sabit qe prej Lublane deri ne Fushe Kosove vidhte puntoret e shkrete ne ate tren.

    Ne Slooveni gjegjsisht ne Lulljane njihet me kete Petritin nga Dibra..ky Petriti ishte nje tregrar dhe si tregtar qe ishte kishte siguruar fitime te mira.. dhe kur erdhi lufta Sabiti e ftoj ne Kosove . Erdhi Petriti si ke miku,shoku dhe kur erdhi Zabiti i tha tani je i kidnapuar ose 1.000.000 DM ose do te shkoj koka,u befasua Petriti!!Beri nje telefonate ne Maqedoni i tha te vellait Flamurit me sjell 1000.000 se jam kidnapuar nga serbet dhe nuk me leshojne dot po nuk pagova kete shume parash..Flamuri i ben gati 600.000 dhe prap nuk e liron Sabit Geci..

    Sabiti i kerkon edhe 200.000 mije ky Petriti i thot nuk kena me Sabit..dhe ky Sabiti ate nate dehet dhe ne nje kulle ne fshatin Baks ku ishte i kidnapuar Petriti aty edhe eshte dhunuar ne menyren me barbare.Ia kishte ven doren permbi stufe kur stufa ishte e skuqur nga zjarri i madh dhe nen ate presion duke ia ojekur doren i kerkonte dhe shumen tjeter te parave.. edhe argetohej me kete viktime edhe pinte alkohol edhe me tutje diku pamesnate pasi qe ia dogji doren dhe siguroj shumen tjeter te lekve qe vinin ditet e ardhme e nxori revolen nga brezi dhe qelloj mbi te i shkaktoj vdekjen e mnjehershme.

    Pastaj e moren e varrosen ne nje vend te panjohur dhe kur familja e tij filluan ta kerkojne u thoshte se me duhen kaq e kaq lek per ta gjetur dhe akoma me shume u mori lek per Petritin te cilin e kishte maskruar ne bese duke i marre edhe haraqin deri ne maja.Me ne fund e akuzonte e vrava petritin se ishte spiun..

    Keto krime kjo meqka e Azem Syles nuk i tregon por jemi deshmitar te ngjarjeve te tilla qe kane bere tandemi Sabiti-Sandokani.

    Ka edhe shume femra qe jane dhunuar nga Sabi Geci dhe disa nga to jane vrare ma pastaj por ka nga ato qe i kane shpetuar vrasjes por jo dhunes njera nder to eshte nje vajze nga Mitrovica e cila tani jeton ne Gjermani.
    Moderator perse lejoni sharje e fyerje ne ket forum nga nji serb i flliqt
    po ku ka shqiptar qe mund te thot ket qfar e ka than ky serb i terbuar
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e liridoni703
    Anëtarësuar
    17-02-2007
    Postime
    212
    Citim Postuar më parë nga mendimi Lexo Postimin
    Shume keq qe po dalin vllavrasjet pdk-ldk te luftes 98-99.
    Ne fakt keto jane ditur qe moti por kane qene ne kuadrin e thashethemeve.
    Ajo qe po vertetohet eshte se vertete pdk ja ka pasur liste te likuidimit te personave te ldk se.

    Duke dashur ti kundervihet Gecit, pdk e tregoi plotesisht fytyren e vet. Dmth ishte absurde te behej nje padi e tille ne formen qe u be.
    Kjo grua u paraqit publikisht dhe deklaroi se burri i saj disa here kishte tentuar ta vrase Sabit Gecin por heren e fundit ne shkembim zjarri u vra dorasi.
    Edhe me absurde eshte qe deklaroi deri me tani se kam paraqitur rastin sepse doja ta vrisja vete.
    Sabit Geci deklaroi se me te vertete ka shtene ne vetembrojtje.

    Atehere si do ta deklarohet drejtesia ???

    Dmth kesaj gruas jo ka dok e drejte me vra Gecin dhe burri i saj kishte dashur ta vrase, por meqe burri i saj u vra ne tentativ dhe kjo nuk arriti ta vras, tha ok tash pe padis.

    Eshte mjerim, ulje e vlerave te UCK se. Me cfare te drejte kane dashur ta vrasin Gecin. Vetem qe ka qene ne LDK.

    PDK ja ne baze te gjitha gjasave do te ndershkohet nga populli heren e ardhshme. Ka pasur shume njerez te mire qe kane kujtuar se vertete jane thashetheme te paverteta keto vrasjet e LDK se por tani keta vrasesit kane dalur publikisht dhe se shpejti do te ndeshkohen sigurisht.
    Vertet jeni forumistat e kohese e se kaluares ketu nuk behet fjal per ldk,e pdk,se keto kan ngjar ne lufte kete e din te gjithe kosova se gani geci e ka vrar sandokanin e per qka vetem e vetem si ka ardhur nga perendimi per qlirimin e koosves,,gani geci e adem salihaj jan kriminelet e luftes dhe te paqes se brishte se keta kurr nuk kan luftuar per qlirimine koosves po kan punuar per interesa te veta personale,kete e deshmuan para nje jave me rastin e bllaces,keta jan bashkpuntoret e serbis se bashku me ju disa forumista te kesaj faqeje,njehere e pergjithemon duhet te ju vije turp,,se nese eshte dikush qe ja ka marr jeten dikujet jan keta te cilet dihen botrishte se ne lufte nuk ka pas parti e as lider...
    se koha u kan e till,,po ne funde te fundit edhe ldk,ja nje pjes e madhe e saj kan qen komunista te berbetuar te regjimit te kaluar ku jan edhe sot e kesaj dite ket mos u mundoni ta fshihni nga raliteti....
    se sot ka shume komunista ne kosove se mendoj ende ne rikthimin e kohes se kaluar por kot e keni se kosova eshte bere shtet qe gati vite..
    po duhet te ju vije turpe per shkrimet e juaja e mendjen ejuaj,,po ju menden e keni te till se e kaluar ju ka lan lezet po ajo kohe ma nuk do te kethet..kurr

  12. #52
    i/e regjistruar Maska e liridoni703
    Anëtarësuar
    17-02-2007
    Postime
    212
    Citim Postuar më parë nga Justiniani Lexo Postimin
    Jam ne dakord me mendimin tend vetem nje duhet te shtoj..

    Kjo meqka e Sandokarit kishte qene ne serbi tok me Bllacen por ajo kishte qendrim 10 vjeqar atje..

    Tani pasi qe Shiku u mor vesh me Bia e serbise se eshte koha e duhur qe ju te shfaqni faktet rreth krimeve do te shperbleheni.. e sa interesant qe te dy keta antar jane edhe antar te PDK edhe te Shikut.

    Kjo llapjanka qenka ne kajdin e kesaj vejushkes se Kadri Veseli..ani kur tha jam e 'arsimuar' thuase ne nuk njohin njerzia se sa e arsimuar eshte Sanija e Sheremet Gecit hahahh..

    Kjo ne vitet 1984-5- ka qene ne gjimnaz e pastaj nje vit ka vijuar shkollen tregtare .. edhe aty ka qene e dobet ..sic e dini ju te gjithe qe ne ate kohe ne
    drejtimin tregar qe ishte vetem nje vit vijonin mesimet nxensit me te dobet,asokohe.

    Dhe sa poshter eshte meqka kur thot se edhe nese vellau im eshte kriminel une nuk kam cka i bej ..po ti meqko e din se Sabit Geci ka qene hajn kriminel ,kolaboracionist,i Iliejes shefit te policise ne Skenderaj..si kolaborocionist qe ishte
    e leshuan nga burgu per ta vra Adem Jashari i cili ka pohuar vet qe serbet ia kishin dhene 200.000 .DM asokohe per ta vrare komanadant Ademin.

    Me te kuptuar kete lajm Shaban Jashari ia kishte trehequr verjtjen Ademit me duke i the "biro ky mangupi i Sheremetit fjalen e kishte per Sabit Gecin i paska hanger nje thes pare eshte ma mire ta heqesh qafe se do ia shohim sherrin..

    Ademi kishte then do ta hedh ne aksione dhe me ne fund do ia mbath kepucet..ky kishte degjuar kete nga Rexhep Selimi dhe shkon e lajmeron Ilien per tere planet e Adem Jasharit dhe e hedh Ademin ne gracke e edhe luftetaret e tjere me finokeri i largon qe te mos e mbeshtesin Adem Jasharin gjat operacionit te forcave qe do te ndremirrnin kunder Adem Jasharit.

    Keshtu pra adem Jashari ka rene ne gracken e Sabit Gecit dhe sa qe eshte serbia fajtore per ate masaker aq eshte edhe Sabit Geci e Rexhep Selimi.Keshtu do ta regjistroj historia kete fakt te pakontestuar.Nese dikush do te kundershtonte kete fakt le te me thot ku ishin 'ushtaret dhe ushtaraket ' e UCK-se gjate ofenzives serbe kunder Jasharajve..pra e verteta eshte e hidhur por keto jane realitete te cilat nuk mund t'i mohoj nje vejushe/meqke ose nje hajdut,i pabese sic eshte Sabit Geci.

    Kjo vejushka bie ne kundershtim me veten e saj kur pretendon ne dike tjeter se eshte kriminel e nuk e sheh e gjora se me kriminel se Sabit vellai i saj dhe Sandokani burri saj nuk ka pas..

    Sandokani ne fshatin Runik ka fundi i shtatorit e ka vra nje berber te shkrete mu para 6 femijeve dhe gruas Muhamet Brica e quanin ..e ka vra vetem pse ai si barber dhe nje here aty ke ai kishin qeth floket nje serb.Per kete e etiketoj si spiun dhe e masakroj mu para familjes.

    Edhe ne Kline rastin e njefar Ali Racit edhe ate disi ne kete menyre e ka ekzekutuar.. per kete rast jane denuar Tahir Desku dhe Dibran Fyelli si bashkepuntor ne kete krim..

    Ndersa Krimet e vellaut te vejushkes jane nje numer trefish me te Ballaces..Ky Sabit ka vra njerz te pafajshem edhe para lufte ndersa gjate luftes edhe ka dhunue edhe ka vra..

    Ja vetem nje detal :Nje 'shok ' i Sabit Gecit nga Dibra quhej Petrit ai ishte ftuar ne Kosove nga Sabiti i cili me ne fund edhe vritet nga Sabiti.Po e pershkruaj shkurtimisht kete rast:Sabit hajni operonte ne trenin Akropolis qe fillonte askohe ne Athine dhe stacionin e fundit e kishte ne Munich te Gjermanise ..njerzit qe udhetonin me ket tren zakonisht ishin puntor turq,serb,grek,shqiptar,maqedon slloven,kroat qe te gjithe ishin te punsuar perkohesisht ne Gjermani dhe ky Sabit qe prej Lublane deri ne Fushe Kosove vidhte puntoret e shkrete ne ate tren.

    Ne Slooveni gjegjsisht ne Lulljane njihet me kete Petritin nga Dibra..ky Petriti ishte nje tregrar dhe si tregtar qe ishte kishte siguruar fitime te mira.. dhe kur erdhi lufta Sabiti e ftoj ne Kosove . Erdhi Petriti si ke miku,shoku dhe kur erdhi Zabiti i tha tani je i kidnapuar ose 1.000.000 DM ose do te shkoj koka,u befasua Petriti!!Beri nje telefonate ne Maqedoni i tha te vellait Flamurit me sjell 1000.000 se jam kidnapuar nga serbet dhe nuk me leshojne dot po nuk pagova kete shume parash..Flamuri i ben gati 600.000 dhe prap nuk e liron Sabit Geci..

    Sabiti i kerkon edhe 200.000 mije ky Petriti i thot nuk kena me Sabit..dhe ky Sabiti ate nate dehet dhe ne nje kulle ne fshatin Baks ku ishte i kidnapuar Petriti aty edhe eshte dhunuar ne menyren me barbare.Ia kishte ven doren permbi stufe kur stufa ishte e skuqur nga zjarri i madh dhe nen ate presion duke ia ojekur doren i kerkonte dhe shumen tjeter te parave.. edhe argetohej me kete viktime edhe pinte alkohol edhe me tutje diku pamesnate pasi qe ia dogji doren dhe siguroj shumen tjeter te lekve qe vinin ditet e ardhme e nxori revolen nga brezi dhe qelloj mbi te i shkaktoj vdekjen e mnjehershme.

    Pastaj e moren e varrosen ne nje vend te panjohur dhe kur familja e tij filluan ta kerkojne u thoshte se me duhen kaq e kaq lek per ta gjetur dhe akoma me shume u mori lek per Petritin te cilin e kishte maskruar ne bese duke i marre edhe haraqin deri ne maja.Me ne fund e akuzonte e vrava petritin se ishte spiun..

    Keto krime kjo meqka e Azem Syles nuk i tregon por jemi deshmitar te ngjarjeve te tilla qe kane bere tandemi Sabiti-Sandokani.

    Ka edhe shume femra qe jane dhunuar nga Sabi Geci dhe disa nga to jane vrare ma pastaj por ka nga ato qe i kane shpetuar vrasjes por jo dhunes njera nder to eshte nje vajze nga Mitrovica e cila tani jeton ne Gjermani.

    per justinijanin ,,shqipe folsin"
    Eshte krim i juaj dhe atyre si mendojen si ti ta per mendin emrin e komandantit legjendar Adem jashari,dhe ta perdorin emrin eti per krimet e juaj si keni be ketu ne kosove dhe viset e kosoves...
    Adem Jashari ne asnje raste nuk ben te permendet emri i ti te merrt en goj,,kete vetem kriminelet e marrin ene goje per qka me u meshef prapa emrit te ti,,kur krimet kan ndodhur ne kosove ademi nuk ishte ne kete jet,,eshte turp i familjev te atyre qe e marrin e mrrin Emrin e ti dhe flasin..turp
    Ket e perdorin vetem gecet dhe klyshet e tyre ,,se nese dikush ja ka dashte te keqen ademi jan gecet qe ja kan deshte te keqen,,,po ati zoti i ka ndihmaur dhe ka luftuar me gjithe familjen per kete tok qe sot eshte e lire ,e pisat po e keqperdorin,turpi dhe temerri qofet gjithe jeten me keta kriminel si e marrin emrine ti per perfitime te tyre si politik ,ashtu dhe matirjale,, turp turp duhet te ju vije juve,,po ju jeni i biri i drazhmihajles dhe ket dihet se kosoves nuk ja ka deshte te miren kurr dhe as qe ja doni edhe sot....e as luftes te UQK-se

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e liridoni703
    Anëtarësuar
    17-02-2007
    Postime
    212
    Citim Postuar më parë nga Arberl Lexo Postimin
    Nuk eshte aspak e vertete qe Gani Geci eshte vrasesi kryesor, perkundrazi ai eshte nje njeri i ndershem dhe luftetar i vertet si ne kohen e luftes por edhe ne paqe per drejtesi dhe shtet formim. More njerez si ka mundesi , si mundeni qe ta dezinformoni opinionin, sigurisht jeni te paguar nga ato parti poitike qe jeni te angazhume dhe qe ju japin pare me ore ju paguajne vetem e vetem per te shkruar raportet e tyre ditore dhe politikat qe ata i kane per ti fshehur krimet e organizume qe deri me sot nuk kane guxur as mediat qe ti lajmerojne ne lajme, besa edhe sot e kesaj dite nuk guxojne ta bejne, shikoni lajmet e RTK sa te cenzurura jane .

    Per Gani Gecin, flitet shume mire qe disa here kane dashur qe ta vrasin ate bashke me vellezerit e ti -ne kohen e luftes, pikerisht, nga armiku famkeq serb por gjithashtu edhe nga ato levizje ilegale qe jane tashme te ditura edhe per popullin. por si duket asgje nuk paska bere serbi ne kohen e luftes cka kane bere shqiptaret njeri tjetrit ne kohen e paqes .


    Jane me shume se 800 dosje gjithesej 860 dosje per vepra kriminale, vrasje , krim i organizuar, korrupsion, vjedhjet e milionave ato dosje e dini qe jane ne EULEX -dhe arrestimet do te nisin pas zgjedhjeve me balotazh qe jane. Ato krime do te zbardhen. cka menduat ju. te gjitha ao vrasje qe jane bere nuk do te zbulohen kurre apo cka menduat ju, JO do te zbulohen. vet fakti qe te gjitha ato vrasje qe nuk jane zbuluar deri me tani, anipse kane qene te njohura per nje pjese te popullit por nuk kane guxuar te fliten pasi qe te ka kushtuar me jete, vet fakti qe njerez qe nuk kane pasur kulm mbi koke jane pasuruar dhetani kane pasuri aq te madhe sa qe veq te mendosh thua wow vall si e beri per nje periudhe kaq te shkurtet kohore, tregon qe dicka nuk eshte ne rregull, Ju e dini shume mire se pikerisht aty ne ate qeveri te Kosoves ka njerez qe nuk e meritojne ato pozita qe kane por forca dhe dhuna qe kane perdorur jane aty, njerez te cilet nuk dijne shkrim lexim, njerez qe kane te flacifikur diploma dhe sot thirren ne doktor shkecash.

    Ju e dini shume mire qe edhe te ndjerin Ibrahim Rugova kane dashur ta vrasin, ju e dini qe Rugoven serbi nuk ka guxuar ta vras edhe pse ka qene ne duar te tyre por shqiptari deshi ta vrasi sa ishte gjall. Nje njeri si Rugoven njeri qe e ka nderu bota, kane folur per politiken e ti paqesore sarkazmen dhe intelegjencen e ti, dalin keta gjunglash , malok te pagdhendur duke e shar dhe duke e injoruar dhe tentuar ta vrasin . A po mendoni qe dicka nuk eshte ne rregull ketu...


    Askush nuk ka me shpetu prej atyre veprave kriminale qe kane bere, duke perfshi ketu te gjitha partit. dhe po gezohem per kete, nuk i perkas asnje partie, dhe kam informata shume te sigurta qe pothuajse nga te gjitha partit jane te prekur njerez qe kane bere krime vrasje pas luftes.

    Kurse ju qe keni akuzuar Gani Gecin, gabim e keni, ai ka qene ne vet mbrojtje. ai mire ia ka be edhe Xhavit Halitin qe e ka rrahur pas deklaratave te rrejshme qe i jep neper TV tona qe te gjitha jane te ndikuara nga disa parti politike qe tashme veq dihen.

    Burgu i Dubraves eshte duke bere vendin per arrestimet qe do te ndodhin, ata kane thene qe hajni i veturave nuk mund te futet ne nje burg me hajnin e milionave parave te vjedhura as me vrasesit e krimeve te organizume ne Kosove qe kane ndodhur per luftes. eshte ofendim per hajnin e kerreve-veturave lol.

    Sa mire qe erdhi kjo dite, dhe po zbulohen krimet.
    Per Arebrin,,
    A Geci eshte i ndereshem dhe i drejt ket po e tregojen edhe medjat serbe merrni dhe lexoijen,,po nuk keni nevoj se ju jeni i till dhe jeni klyshi i ti ashtu duhet me than..
    Gani gecin e njohni gjithe kosova dhe at neper mes tv,,a eshte ky gani geci me adem salihajen si u rrahen ne ledk,,dhe e ndajeten partin ne dyshe po,,keta kriminel jan,,a eshte ky geci si gjdo here e shiheni en parlament vetem ty flliq po,,ket e ka dhurat nga klyshet e ti dhe serbija tani i ndershem per ju dhe klyshet e juaj,,merren qitne te ogjaku se ju duhen kesi mtropazesh shikojeni koken njeher dhe te folni e ti vertet tregon se eshte kriminel i perbetuar,,po ngadal ngadal se e verteta do te dal ne drite heret a von,,po besoj edhe te i madhi zot se nje dite ky me klyshet e vet do te qmenden se kan marr shume njerez ne qafe dhe i kan akuzuar krimet si i kan kry vete jan munduar te ja hedhin dikujet tjeter si me rastin ebllaces,,keta kriminelet
    Per Rugoven ju ka deshte milloshit s ei bajke llafe ne beograd ..
    A per gjavit halitin edhe ket e ndijeva nga ti se paska deshte ta rrah e ket qka ta thash me heret se ky eshte kriminel i krimit ne kosove,,
    Po pasi e paska rre Xhavit Halitin sipas disa shkrimev athere ky trim pese i qoj njerzit jo nje here po dhet here prej trimerij aaa,ket xhavit nuk ja fali e muarr bllacen e shkoj ne eulx e paditi xhavitin aa ky atehere sipas jush qenka trim dhe atdhetar aa,,jo po ky eshte vet krimi i krimeinelev se basjhku me adem salihin ne kry
    Ndryshuar për herë të fundit nga liridoni703 : 06-12-2009 më 17:34

  14. #54
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    01-08-2007
    Postime
    1,281
    Citim Postuar më parë nga mendimi Lexo Postimin
    Shume keq qe po dalin vllavrasjet pdk-ldk te luftes 98-99.
    Ne fakt keto jane ditur qe moti por kane qene ne kuadrin e thashethemeve.
    Ajo qe po vertetohet eshte se vertete pdk ja ka pasur liste te likuidimit te personave te ldk se.

    Duke dashur ti kundervihet Gecit, pdk e tregoi plotesisht fytyren e vet. Dmth ishte absurde te behej nje padi e tille ne formen qe u be.
    Kjo grua u paraqit publikisht dhe deklaroi se burri i saj disa here kishte tentuar ta vrase Sabit Gecin por heren e fundit ne shkembim zjarri u vra dorasi.
    Edhe me absurde eshte qe deklaroi deri me tani se kam paraqitur rastin sepse doja ta vrisja vete.
    Sabit Geci deklaroi se me te vertete ka shtene ne vetembrojtje.

    Atehere si do ta deklarohet drejtesia ???

    Dmth kesaj gruas jo ka dok e drejte me vra Gecin dhe burri i saj kishte dashur ta vrase, por meqe burri i saj u vra ne tentativ dhe kjo nuk arriti ta vras, tha ok tash pe padis.

    Eshte mjerim, ulje e vlerave te UCK se. Me cfare te drejte kane dashur ta vrasin Gecin. Vetem qe ka qene ne LDK.

    PDK ja ne baze te gjitha gjasave do te ndershkohet nga populli heren e ardhshme. Ka pasur shume njerez te mire qe kane kujtuar se vertete jane thashetheme te paverteta keto vrasjet e LDK se por tani keta vrasesit kane dalur publikisht dhe se shpejti do te ndeshkohen sigurisht.
    E ke ngatrruar në tekst sabitin me ganiun.

  15. #55
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-06-2003
    Postime
    569
    Citim Postuar më parë nga liridoni703 Lexo Postimin
    Vertet jeni forumistat e kohese e se kaluares ketu nuk behet fjal per ldk,e pdk,se keto kan ngjar ne lufte kete e din te gjithe kosova se gani geci e ka vrar sandokanin e per qka vetem e vetem si ka ardhur nga perendimi per qlirimin e koosves,,gani geci e adem salihaj jan kriminelet e luftes dhe te paqes se brishte se keta kurr nuk kan luftuar per qlirimine koosves po kan punuar per interesa te veta personale,kete e deshmuan para nje jave me rastin e bllaces,keta jan bashkpuntoret e serbis se bashku me ju disa forumista te kesaj faqeje,njehere e pergjithemon duhet te ju vije turp,,se nese eshte dikush qe ja ka marr jeten dikujet jan keta te cilet dihen botrishte se ne lufte nuk ka pas parti e as lider...
    se koha u kan e till,,po ne funde te fundit edhe ldk,ja nje pjes e madhe e saj kan qen komunista te berbetuar te regjimit te kaluar ku jan edhe sot e kesaj dite ket mos u mundoni ta fshihni nga raliteti....
    se sot ka shume komunista ne kosove se mendoj ende ne rikthimin e kohes se kaluar por kot e keni se kosova eshte bere shtet qe gati vite..
    po duhet te ju vije turpe per shkrimet e juaja e mendjen ejuaj,,po ju menden e keni te till se e kaluar ju ka lan lezet po ajo kohe ma nuk do te kethet..kurr
    Grupa e juve qe keni ba ligjin ne kohe te luftes, keni gjyku qysh keni desht, kush sju ka pelqy, kush u kan ne LDK, kujna ju keni tut qe po jav merr pushtetin te gjitheve ju keni than spiuna edhe i keni shti ne list e i keni vra kend keni mujt.

    Per juve perveq burgut te ardhme tjeter ska, veq dakiki tej tju vjen.

    Ka pas shume burra te mire e shume komandanta te luftes qe i keni vra, skan qene spiuna bile kane luftu serbine shume ma shume se ju, por kur e keni pa qe po ju ik pushteti menjehere i keni vra. Teper ka shume raste te tilla.
    Keshtu qe bollni ma se populli do te ju denoj shume shpejt. Nuk eshte pahiri qe skeni mujt me fitu zgjedhjet qe 10 vjet pas luftes. Menzi tash pas shkaterrimit te LDK se keni marr pak fryme. Por menjehere keni zbrit teposht se populli ju njeh cfare berlloga jeni.

  16. #56
    i/e regjistruar Maska e Arberl
    Anëtarësuar
    10-08-2008
    Postime
    48
    Citim Postuar më parë nga mendimi Lexo Postimin
    Grupa e juve qe keni ba ligjin ne kohe te luftes, keni gjyku qysh keni desht, kush sju ka pelqy, kush u kan ne LDK, kujna ju keni tut qe po jav merr pushtetin te gjitheve ju keni than spiuna edhe i keni shti ne list e i keni vra kend keni mujt.

    Per juve perveq burgut te ardhme tjeter ska, veq dakiki tej tju vjen.

    Ka pas shume burra te mire e shume komandanta te luftes qe i keni vra, skan qene spiuna bile kane luftu serbine shume ma shume se ju, por kur e keni pa qe po ju ik pushteti menjehere i keni vra. Teper ka shume raste te tilla.
    Keshtu qe bollni ma se populli do te ju denoj shume shpejt. Nuk eshte pahiri qe skeni mujt me fitu zgjedhjet qe 10 vjet pas luftes. Menzi tash pas shkaterrimit te LDK se keni marr pak fryme. Por menjehere keni zbrit teposht se populli ju njeh cfare berlloga jeni.

    Shume e vertete, sa luftetarin e pafajshem e kane vra keta, duke u thirrur ne emer te UÇK e ne emer te SHIKUT e ne emra tjere. Sa njerin e pafasjshem e kane vra... te gjitha kane me dal ne shesh. te gjithe refugjatet e din QE PAS NDERHYRJES SE NATOS NE KOSOVE KUR JANE KTHYER NE VENDIN E TYRE KETA VRASESIT E TRADHETARET QE JANE THIRRUR NE EMER TE UÇK NE EMER TE SHIKUT PEYTJEN E PARE QE JU KANE BERE REFUGJATEVE KA QENE, A JENI ME RUGOVEN APO ME UÇK ? E MBAJNE MEND SHUME MIRE TE GJTIHE KOSOVARET, QYSH ATEHERE KA PAS PERQARJE NDER POPULL . E DINI SHUME MIRE QE MENJEHERE PAS LUFTES SA NJERIN E KANE VRA PIKERISHT KETA MALOKET E PAGDHENDUR VEQ QE KANE QENE ME LDK APO ME RUGOVEN... POR TE GJITHA KETO NUK JANE FOLUR NE TV TONA SEPSE SIKUR TE KISHIN FOLUR DO TE IU KISH KUSHTUAR ME JETE!!!...
    Ndryshuar për herë të fundit nga Arberl : 06-12-2009 më 18:14
    When people fear their government,that is tyranny; when government fears the people, that is LIBERTY

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    justinian..

    po per myftiun e gostivarit qe u zhduk a thuhet dicka..?

    sabit geci a eshte deputet?

  18. #58
    el kafirun Maska e chino
    Anëtarësuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Citim Postuar më parë nga Loti-99 Lexo Postimin



    Geci ka pranuar të ketë shtënë me armë zjarri ditën kur ka ndodhur vrasja


    Prishtinë, 5 Dhjetor 2009 (Kosovapress) Koha 16:50

    Deputeti i LDD-së në Kuvendin e Kosovës, Gani Geci, pas ngritjes së padisë së bashkëshortes së Abedin Rexhës, Sanie Rexha, për vrasjen e bashkëshortit të saj, në një prononcim për media ka hedhur poshtë akuzat e ngritura ndaj tij, ndërsa ka pranuar të ketë shtënë me armë zjarri ditën kur ka ndodhur vrasja.

    Nc nc nc. Po ky deri para disa diteve akuzonte tjeret per japje urdherash per atentate, por vete paska qene i tille.

    Sidoqofte kjo nuk eshte arsyeja, perse desha te shkruaj. Arsyeja eshte turpi, qe mendoj se duhet te ndjeje shoqeria kosovare, dhe posacerisht klasa udheheqese politike, kur nje grua e nje te vrari nuk ka guxim apo mundesi te ngrise padi kunder kriminelit ne instanca kosovare, por duhet te beje kete gje tek EULEX-i. Sikur te isha H. Thaci, ministren e drejtesise (N. Kelmendi) si dhe zevendesministrin (Arsim Janova) i kisha zbarkuar menjehere. Dhe prokurorise se larte ia kisha propozuar te beje kete gje ne menyre vullnetare. Kjo eshte me e vogla qe duhet te ndodhe. Policia s'ka fajesi. Ajo eshte vetem zbatuese.




    *

  19. #59
    i/e regjistruar Maska e liridoni703
    Anëtarësuar
    17-02-2007
    Postime
    212
    Citim Postuar më parë nga tasjani-ferizaj Lexo Postimin
    DEKLARATË

    (e Skënder Mujë Skënderit)
    25 tetor 1998

    Unë Skënder Mujë Skënderi, i lindur më 3 korrik 1954 në fshatin Vojnik deklaroj: Më 8 tetor 1998 e kam dhënë një deklaratë, por kam qenë nën presion të rastit që ka ndodhur, prandaj ka mundur të ketë lëshime në atë deklaratë, gjithashtu ka qenë vonë dhe pa rrymë. Dikush tjetër e ka shkruar për mua, sepse unë kam qenë në gjendje shumë të keqe atë mbrëmje, prandaj kjo deklaratë që po e jap tani është realiteti i asaj dite pra, 8 tetor 1998.

    Kam qenë tek mjeshtri i kerreve në Kastriot, aty më ka thirrë Abedin Rexha me radio-lidhje dhe më ka thënë me e pritë aty. Pas pak kohe ka ardhur Abedini me Hamitin dhe kanë kërkuar që t'i shoqëroj për të shkuar deri në shtëpi. Kemi marrë rrugën në drejtim të Tyriçevcit. Te shitorja e Smajl Sahitit e kemi parë kerrin e Gani Gecit, të ndalur. Ganiu ia ka bërë me dorë dhe Abedini është ndalur. Ganiu ia ka vënë dorën në krah dhe i ka thënë: - A bënë për disa minuta të pyes diçka? Janë larguar prej njerëzve nja 10 - 15 apo 20 metra, pastaj kanë vazhduar bisedën.

    E kam dëgjuar Abedinin kur i ka thënë Ganiut se - Kena me ua bâ më zi se Ahmet Krasniqit dhe Sabri Hamitit!, pastaj janë dëgjuar dy të shtëna, në ajër apo në tokë. Ganiu i ka thënë: - Emrin tim nuk dua ta përmendësh askund! Kanë ndërhyrë njerëzit edhe unë kam shkuar në drejtimin e tyre, mirëpo ata u ndanë pa ndonjë eksces të madh. Abedini është kërcënuar duke u ngjitur në veturë, dhe ka thënë: - Ma q… nënën Nazife që e kam prej Obrije, prej ditës së sotit kam me të vra ku të shoh! Shokëve u ka thënë se «kush është ushtarë me armë mos hipni në kerr se do ta vras». Ne kemi shkuar teposhtë, në drejtimin e Turiçefcit.

    Duke shkuar rrugës kemi takuar Gani Bekën. Abedini e ka ndalë kerrin dhe i ka thënë Ganisë: - Merri shokët e shkoni me sulmue punktin në Vitak! Gani Beka, (komandant i fshatit Kllodërnicë), iu ka përgjigjur: - Kam pirë birra e nuk e ndiej vetën mirë. Pastaj i ka thënë Abedini: - Ti në daç mos shko! Ganiu iu ka përgjigjur: - Nuk mund t'i lë shokët vetëm!

    Ne kemi vazhduar rrugën në drejtim të Tyriçefcit. Muzika ka qenë me ton të lartë, se çka kanë biseduar Abedini me Hamitin, të cilët kanë qenë të ulur në karriget e para, nuk dëgjohej, për shkak të muzikës. Duke shkuar në drejtim të Tyriçefcit e ka kthyer veturën te shtëpia e Xhevat Zeqes. Hamiti e ka pyetur: - Ku po shkon Abedin? Hajde shkojmë e marrim municionin e ua çojmë shokëve nëpër pika, e lëri këto punë! Ai ia ka pritë: - Nëse tutesh, zbrit!, dhe i ka dhënë kerrit me shpejtësi të madhe, deri te servisi dhe jemi takue me komandantin e Kllodërnicës Gani Bekën.

    Abedini ka dalë prej kerri dhe ia ka marrë Ganisë automatikun dhe gjyksoren e ia ka çuar fishekun në tytë. Nuk e dij se (çfarë kanë biseduar! ) se kam qenë brenda në kerr, ka hyrë në kerr dhe armën e ka pas pranë dorës së djathtë. Nuk ka folur asgjë më, vetëm e kam parë se është zbehur në fytyrë. I kena thënë shumë herë - Ngadalë Abedin, mos u ngut! Te shtëpia e mjeshtrit e kemi parë një traktor në anën e djathtë dhe xhipin duke e tejkaluar traktorin.

    Abedini e ka ndalë kerrin dhe ka dalë me gjithë Hamitin, unë kam mbetur brenda në kerr. Abedini ka dalë para kerri në anën e djathtë, duke shtirë, i kam dëgjuar disa rafale. Jam munduar të dal prej kerri, kishte shumë krisma. Pastaj kam gjuajtur nga brenda në mënyrë të pakontrolluar. Disi kam dalë prej kerri dhe kam shkuar prapa kerrit te Hamiti në drejtim të Abedinit. Ka pasur shumë të shtëna, duke e tërhjekur si duket ai kishte qenë i plagosur dhe pas pak ka vdekur (fjala është për Abedinin). Krismat kishin pushuar, pastaj kam piskatë: - Mos gjuni se jena shqiptarë! Ka ardhur Musa Dërvishi dhe Njësiti i Kastriotit dhe e kemi shti kufomën në kerr të Musës. Ky është realiteti i kësaj dite tragjike.

    Vojnik, më 25 tetor 1998 Deklaroi:
    (nënshkrimi i Skënderit)
    P. S.
    Kur e ka sjellur Skënderi deklaratën ka qenë me të edhe miku i tij nga Rezalla e Re (ish Lludeviqi) dhe një person tjetër, që të dy janë gjallë.


    DEKLARATË

    Unë Gani Haxhi Bekaj, i lindur më 3. 07. 1961 në Kllodernicë, komuna e Skënderajt, deklaroj se me datën 8. 10. 1998 kam qenë në punëtorinë time duke punuar një traktor të Halim Osmanit. Rreth orës 16. 35 ka ardhur Shaban Latifi me veturë te unë dhe më ka thënë: - Ngutu e bëhu gati se në orën 17.00 e kemi një takim me ushtarë! Unë e kam lënë punën dhe jam bërë gati për të ardhur. Së bashku me Halimin jemi nis me «Askonë» të Halimit për në servis të Shtabi tonë. Pa u ndalur te servisi jemi takuar me Abedin Rexhën, Skënderin dhe Hamidin me BMW. Unë i kam thënë: - Abedin çka u bë kaq vonë? Abedini m'u drejtua pa zbritur nga BMW dhe më tha: - Gani merri shokët dhe shkoni në drejtim të Vitakut për ta sulmuar punktin policor. Unë i kam thënë: - Çfarë sulmi sonte që kemi pirë birra!

    Abedini ka vazhduar rrugën në drejtim të Turiçevcit, e unë e Halimi e kemi parkuar veturën para servisit në rrugë. Disa shokë ishin duke na pritur e disa nuk ishin ardhur ende. Pas dy-tre minutash kanë ardhur Osman Leqina, Rrahman Hajdari e Ymer Shala dhe janë ndaluar te shokët e Kllodernicës. Kemi biseduar nja 5 minuta te servisi në këmbë. Në atë kohë është kthyer Abedini në shpejtësi nga kishte shkuar më parë. Ka dalë nga BMW dhe me zë të madh më është drejtuar: - Ma jep automatikun tënd se do të shkoj në drejtim të Kastriotit për të sulmuar! Unë i kam thënë: - Abedin, unë çka të bëj? -Ti ndaç shko e ndaç mos shko! Ymer Shala i ka thënë Abedinit se është një punkt (i policë serbe) te Çitakët për ta sulmuar. Abedini m'u ka drejtuar në mënyrë ultimative dhe ma ka marrrë automatikun dhe gjyksoren e më ka thënë: - Gani, a e ka fishekun në tytë?, dhe është futur në BMW. Me shpejtësi është larguar në drejtim të Kastriotit. Unë jam nisur në drejtim të Vitakut. Vlen të theksohet se kur e kam marrë automatikun më kanë munguar 24 predha blindshpues dhe i kam ndërruar dy karikatorë.

    Deklaratën e dha Gani Haxhi Bekaj,


    DEKLARATË
    më 3. 11. 1998, Kllodernicë

    Unë Avni Haxha, i lindur më datën 5 nëntor 1975, në Açarevë, komuna e Skënderajt, deklaroj me përgjegjësi të plotë, se do të tregoj të vërtetën e asaj dite të datës 8 tetor 1998. Kemi qenë duke shkuar në Kastriot, unë me katër shokë, me Gani Gecin, Besim Dajakun, Bashkim Gecin dhe Afrim Gecin. Te shitorja në Kllodernicë jemi ndalur me bisedue me disa shokë. Abedini ka trupue me Skënder Dragën e Hamit Binakun. Ganiu e ka ndalë Abedinin dhe e ka pyetur për një problem të vetin. Pas 2 - 3 minutave janë dëgjuar dy të shtëna për tokë, sepse kam qenë ma larg.

    Në atë moment kam ngarë e kam kap Abedinin si shok e, e kam shti në kerr. Abedini ka dalë prej kerri e ka thënë: - Pasha nanën, që e kam nga Obria, kam me të vra! Janë përshëndet me Skënder Dragën dhe kanë marrë rrugën teposhtë. Vlen të theksohet se para nisjes së tij teposhtë ka shtuar se: «Kush është shok me armë mos shkoni me Ganiun se kam me e vra». Ne kena fillue të shkojmë në drejtim të punës sonë. Mbasi kemi krye punën në Kastriot jemi kthyer teposhtë, papritmas kemi hasur në kerrin e Abedinit, e kam parë se e kishte ndalur në mes të rrugës, pak si tërthorazi, në anën e poshtme i kanë hapur dyert e kerrit dhe janë dalë dy të parët dhe kanë fillue me shti në kerrin tonë. Unë kam thënë me të madhe: Na u lujt nëna!
    Avni Haxha


    DEKLARATË

    Pjestar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, jam i betuar t'i mbrojë interesat kombëtare, ashtu si i ka hije një ushtari të disiplinuar dhe me rrethana të pastërta familjare. Më 8 tetor, në ora 16.00 ishim duke qëndruar në rrugë afër shitorës «Kastrioti» në Kllodërnicë, me një grup njerëzish. Në ato momente u takuan Abedin Rexha me shokë dhe Gani Geci, gjithashtu me shokë. Ata u ndalën dhe u përshëndetën, si dhe u ndanë nga masa në një distancë prej 20 metra.

    Biseduan diçka, por ne nuk i dëgjuam, pastaj u dëgjuan të shtëna në ajër apo në tokë. Ne nuk i diktuam, prandaj kemi vrapuar dhe kemi ndërhyrë ku fatmirësisht u ndërpritën (ndanë) pa ekscese. Në të shpërndarë, Abedin Rexhën e dëgjuam duke i thënë Ganiut: - Ma ladrofsh nënën se këtë punë nuk do ta lë!, këtë mund ta dëshmojnë edhe shokët. U shpërndanë në drejtime të kundërta. Abedini në drejtim të Turiçefcit, kurse Ganiu në drejtim të fshatit Kastriot. Pas 30 - 40 minutash u kthye Abedini me shokë, ku fatkeqësisht ndodhi tragjedia, në fshatin Kastriot. Ju falënderoj për mirëkuptim.
    Sahit Abazi (nënshkrimi).


    DEKLARATË

    Ditën kur ka ndodhur ngjarja kam hasur rastësisht në rrugë pranë shitores së Smajl Abazit. Kam parë kur janë takuar personat Gani Geci dhe Abedin Binaku. Pas pak janë ndarë nga masa me një largësi prej 15-20 metra dhe diçka kanë biseduar. Nuk e kam dëgjuar bisedën e tyre vetëm pas pak janë dëgjuar dy krisma në tokë apo në ajër nuk e di. Pas këtyre krismave janë ndarë ndërmjet vete. Janë shpërndarë në drejtime të kundërta.
    Deklaratën e dha Fetah Mulaj
    Kllodernicë


    DEKLARATË
    Kastriot, më 18 tetor 1998

    Veturen BMW nuk e kam parë, ndërsa xhipin e Ganisë, kur ka frenuar e kam parë. E kam parë kur ia kanë thyer xhamat me rafal, i kam parë ata kur kanë rënë brenda në xhip. Pastaj e kam parë Ganiun kur e ka vënë automatikun mbi timon dhe ka gjuajtur, pastaj unë kam ikur në katin e dytë dhe nuk di se çka ka ndodhur më vonë.
    Imer Kadri Haliti


    DEKLARATË
    20 tetor 1998

    Unë nuk e kam parë BMW-në a është ndalur apo jo, veç e kam parë xhipin kur ka frenuar, dhe është dëgjuar rafali i automatikut, atëherë e kam parë Ganiun kur e ka qitur automatikun mbi volan, pastaj i kam parë të gjithë kur kanë dalë prej xhipit.
    Alush Demush Ahmetaj
    nënshkrimi


    DEKLARATË

    Unë Bashkim Ferat Geci, i lindur më 26 tetor 1974 në fshatin Llaushë, komuna e Skënderajt, deklaroj: Më 8 tetor 1998 rreth orës 16.00 kemi qenë duke shkuar në fshatin Kastriot, unë, Gani Geci, Avni Haxha, Afrim Geci dhe Besim Dajaku. Në fshatin Kllodernicë jam takuar me Bajram Galan Gecin dhe disa fshatarë të tjerë, duke hipur në veturë, me qëllim shkuarje në Kastriot. Në atë moment ka ardhur një BMW, Ganiu ia ka bërë me dorë dhe vetura u ndal.

    Pastaj janë larguar nja 10 - 15 metra dhe kanë biseduar diçka. Pastaj e kam dëgjuar Abedinin duke thënë: - E kam vrarë Ahmet Krasniqin! Nuk e di mirë se çka thonin, pastaj i kam dëgjuar dy krisma në tokë, pastaj kanë ndërhyrë disa njerëz që e kanë shtyrë Ganiun përpjetë. Skënderi e ka patur automatikun në dorë dhe ka fillu të shkojë në drejtim të Ganiut, i kam dalë përpara dhe e kam ndalur. Abedini ka sharë duke thënë:

    - Ma q… nanën (me emër), prej Obrije se kam me të vra!, dhe ka thanë: - Kush është shokë me armë mos hypni në kerr!, dhe kemi shkuar përpjetë e ai ka shkuar teposhtë. Ne kemi shkuar deri në Kastriot, pas 10 minutave jemi kthyer teposhtë, e kam parë BMW-në të ndalur për së trup, një traktor ka qenë para nesh. Kur e kanë parë kerrin tonë, dy të parët kanë dalë prej kerrit dhe kanë shti në drejtimin tonë. Dikush në kerr ka piskatë: - Na u q… nana, na vrajtën! Unë kam qenë në mes, nuk kam mundur të dal, nga njëra anë ka qenë Besimi, nga tjetra Afrimi. Di se Afrimi e ka çel derën, duke u munduar të dalë, iu kanë përthurë këmbët dhe ka rënë me krye teposhtë në tokë.

    Kam menduar se atë e kanë marrë plumbat, e kam shtyrë me këmbë e vet kam rënë me shpinë për tokë. Kam dal diqysh pas veture, e pash Ganiun pas kerri, unë kam ikur në anën e epërme të rrugës mbrapa shtëpisë. Avniun e kam parë duke folur me Skënder Dragën. Kam dashur të gjuaj, ai e kishte pasur automatikun në drejtimin tonë, por Avniu ka thënë: - Mos gjuni se jemi shqiptarë!, unë dhe Afrimi jemi larguar përpjetë, edhe Avniu ka ardhur me ne, unë nuk e dij se çka është bërë më. Avniu ka shtuar se: - Më duket se është plagosur Ganiu, më nuk di asgjë.

    Deklaron: Bashkim F. Geci
    (nënshkrimi) Më, 15 tetor 1998


    DEKLARATË

    Unë, Besim Hasan Dajaku, i lindur më 19 dhjetor 1969, në fshatin Rakinicë, komuna e Skënderajt ; deklaroj: Më 8 tetor 1998 rreth orës 14.00 jam takuar rastësisht me shokun tim Gani Gecin në fshatin Kllodërnicë. Ganiu më ka thënë: - Hajde të shkojmë deri në Izbicë për të ngrënë drekë. Ne kemi shkuar në Izbicë. Te lumi, në Izbicë, kemi mbetur me xhip në lloç. Rreth orës 15.30 Ganiu më ka thënë: - Ngjitnu ju e hani drekë, se unë kam me shkue me Avniun deri në fshatin Kastriot».

    Në ora 17.00 unë i kam thënë se po vij edhe unë me ju. Dhe jemi nisur. Kur kemi shkuar në Kllodërnicë jemi ndalur te shitorja me disa shokë. Ka ardhur Abedini me BMW-në, me Hamit Binakun e Skënder Dragën. Ganiu e ka ndalë Abedinin për ta pyetur për disa punë të veta. Janë larguar nja 15 - 20 metra për të biseduar.

    Nuk janë dëgjuar se çka flisnin ndër vete. Pastaj e kam dëgjuar Abedinin kur ka thënë: - Tanve kena me ju vra, pastaj janë dëgjuar të shtëna për toke. Kanë ndërhyrë njerëzit, pastaj janë ndarë. Abedini i tha Ganiut: - Ti më vrave, Zoti nuk më ka vrarë! - pastaj ka shtuar - Ma q… nanën (me emër prej Obrije), se kam me ti shpërblyer këta plumba! Pastaj ka dalë prej kerri dhe ka thënë: - Kush është shok me armë, mos shkoni me ta se kam m'i vra!

    Ne jemi ngjitur në veturë dhe kena shkuar deri në Kastriot, pas pak jemi kthyer te poshtë. Papritmas kemi hasur në BMW-në e Abedinit, të ndalur në mes të rrugës pak si tërthorazi. Dy të parët kanë dalë si e kanë parë kerrin tonë dhe papritmas filluan të shtijnë në xhipin tonë. Dikush briti: - Na vrajtën! Shokët që kanë qenë me mua janë mundue me dalë prej kerri, por nuk kanë mundur prej plumbave. Nuk e dij se si kanë dalë, vetëm unë kam rënë nën karriga deri sa kanë pushuar krismat.

    Pastaj kam dëgjuar gruan në traktor duke piskatë: - O, ma vratë djalin! Kam dalë prej kerri dhe kam shkuar e kam marrë djalin dhe e kam qitë në traktor. Djali kishte qenë i fshehur pas traktorit në anën e kerrit tonë. I kam dhënë traktorit përpara, me gruan, djalin dhe një vajzë, dhe i çova deri në Kllodërnicë. Kur jam ngjitur në traktor e kam parë Hamitin në pozicion pas BMW-së, pastaj nuk e dij se çka është bërë.

    Besim Dajaku (nënshkrimi)
    Rakinicë, më 9 nëntor 1998


    DEKLARATË

    Unë, Gani Geci, i lindur më 20 janar 1968 në fshatin Llaushë, komuna e Skënderajt deklaroj se: Rreth orës 16. °° kam qenë duke shkuar deri në Kastriot. Në Kllodërnicë te shitorja jam takuar me Bajram Gecin si dhe disa fshatarë të tjerë të Kllodërnicës. Kemi biseduar, si jeni, si po kaloni dhe a po mërziten. Duke shkuar tek kerri ka ardhur Abedini me Hamitin e Skënderin.

    Ua kam bërë me dorë dhe janë ndalur. Jemi larguar nja 10 - 15 metra larg prej njerëzve, për të biseduar. Pastaj i thashë: «Pse bre Abedin po ju thue njerëzve se, «nëse rrini me Fadilin dhe vëllezërit e tij do t'ua gjuaj shtëpitë me top? Ai më ka thënë se: - Ne e kena vrarë Ahmet Krasniqin dhe Sabri Hamitin, edhe juve kena me ju vra të gjithëve, kush është me ta!, dhe e ka çuar dorën te revolja. Unë jam nervozuar dhe i kam zbrazur dy fishekë në tokë.

    Njerëzit ndërhynë, Abedini shau dhe tha: - Ti më vrave, por Zoti nuk më ka vrarë! Unë nuk kam dashur ta vras Abedinin se me pas dashur e kisha vrarë aty. Ka pasur shumë dëshmitarë të cilëve nuk ua di emrat. Ai ka shtuar: - Sot do të vras!, pastaj ka vazhduar rrugën teposhtë. Unë kam shkuar përpjetë deri në Kastriot, të kryej disa punë. Pas kryerjes së punëve jam kthyer.

    Arsyen përse kam qenë në Kastriot e di Kadri Haliti e të gjithë ushtarët e Kastriotit bashkë me komandantin e tyre. Në kerr kam qenë bashkë me Avni Haxhën, Besim Dajakun, Bashkim Gecin dhe Afrim Gecin. Duke u kthyer te shtëpia e mjeshtrit të kerreve e kemi parë BMW-në e ndalur tërthor. Në momentin kur e kanë parë kerrin tonë kanë dalë dy të parët dhe i kanë nxjerrë automatikët mbi dyer.

    Menjëherë filluan të shtijnë. Shokët kanë bërtitur: - Na vranë! dhe kanë fillue me ikë. Unë e kam pasë automatikun në prehër, jam përkulur dhe nën timon e kam hapur derën. Automatikun e kam ngritur dhe kam shti në drejtim të tyre. Mandej kam dal jashtë. Kam ikur prapa kerrit dhe kam shkuar në drejtim të një shtëpie në anën e poshtme të rrugës.

    Të shtëna janë dëgjuar nga shumë drejtime. Kam pasur gjak në fytyrë nga spirrat e xhamave. I kam larë sytë dhe jam kthye për të parë se çka është bërë. Te kerri e kam takuar Skënderin, e kam pyetur se kush është vrarë, dhe a janë vrarë ata që kanë qenë me mua? Ai m'u ka përgjigj se: - Është vrarë Abedini. Skënderit i kam thënë se duhet ta tregonte realitetin. Vlen të theksohet se diku nja 5 - 6 metra, në anën e djathtë ka qenë një traktor me disa fëmijë e gra. Ata e dinë rastin shumë mirë. Kur jam kthyer te kerri BMW, kerri im nuk ishte më aty, e kishin marrë disa djem dhe e kishin dërguar dikund.

    Deklaraten e jep Gani Geci
    (nënshkrimi) me 10 tetor, 1998


    DEKLARATË
    e pesë dëshmitarëve

    Më 7 tetor 1998 jemi takuar te mjeshtri i kerreve me Imer Kadri Halitin, në fshatin Kastriot, me Gani Gecin, Avni Haxhen, Afrim Gecin dhe Bashkim Gecin. Aty kemi biseduar rreth situatës së përgjithshme dhe problemeve të cilat na mundonin të gjithëve, rreth disa plaçkitjeve që i bënte policia serbe, pothuajse çdo ditë në lagjen Topallaj si dhe lagjet tjera. Me Ganiun dhe Avniun biseduam për mungesë të disa armëve me durbi (snajperka).

    Ganiu dhe Avniu na premtuan se «kur të doni ua sjellim». Më në fund vendosëm për të nesërmen, më 8 tetor 1998, diku rreth orës 12.00. Të nesërmen Ganiu dhe Avniu, të shoqëruar me Afrimin dhe Bashkimin na i sollën 3 snajperka. Pasi që ishte koha e drekës ne hëngrëm së bashku të gjithë. Ata deshën të na shoqërojnë në një aksion, mirëpo ne propozuam që aksionin ta kryejmë vetë. Ata na thanë: - Si të doni, ne nuk përtojmë as nuk ua imponojmë, vendosni vetë.

    Ne vendosëm që aksionin ta kryejmë vetë pa personat në fjalë. Me Ganiun, Avniun, Bashkimin e Afrimin u përshëndetëm dhe iu tham të ktheheshin rreth orës 17.00 dhe t'i marrin armët e veta. Ne e kryem punën tonë dhe u tërhoqëm pak para orës 17.00. Ganiu, Avniu, Besimi, Afrimi dhe Bashkimi pas pak kohe arritën për t'i marrë armët e veta. Personat në fjalë vazhduan rrugën, i falënderuam dhe u përshëndetëm. Pas 5 - 10 minuta u dëgjuan disa rafale të gjata automatiku.

    Ne menduam se në fshat hyri policia serbe. Dolëm në oborr dhe dëgjuam se nga po shtihet. Vrapuam në drejtim të të shtënave. Rrugës morëm vesh se dikush në mes veti. Po sa arritëm në vendin e ngjarjes, pamë xhipin me të gjithë xhamat e thyer, vetura ishte në kontakt. Më poshtë pamë një BMW, të ndalur tërthorazi, në anën e majtë. Aty pamë, mbi BMW-në, karikatorin e zbrazur. Aty afër 4 - 5 metra, pamë kufomën e Abedinit, pranë saj e pamë Skënder Dragën. (Skënder Mujë Skënderin). Mbi gjoksin e së cilës (kufomës) ishte një automatik me dy karikatore.

    Vërtetuan: 1. nënshkrim (Rushit Haliti)
    2. nënshkrim (Sadik Halili)
    3. nënshkrim
    4. nënshkrim
    5. nënshkrim


    DEKLARATË
    e dy dëshmitarëve

    Deklarojmë me përgjegjësi të plotë se më 8 tetor të vitit 1998, rreth orës 17.00 e kemi parë Abedinin dhe dy persona tjerë: Hamit Binakun dhe Skënder Dragën, te servisi janë takuar me Gani Bekën. Abedini kishte qenë shumë nervoz. I a ka marrë Ganiut automatikun dhe gjyksorën dhe menjëherë ia ka çu në tyt plumbin, pastaj i ka dhënë shllajf rrotëve të BMW-së dhe ka marrë rrugën përpjetë.
    Dëshmitarët që e kanë parë janë:
    1. Xhevat Selimi (nënshkrimi)
    2. Bekim Shala (nënshkrimi)


    DEKLARATË
    e dëshmitarit Refki Abazi

    Kur ka qenë rasti mes Gani Gecit dhe Abedinit, kam qenë aty prezent. Fillimisht isha duke ndejtur me disa shokë, kur ka ardhur Ganiu me kerr me disa shokë të vet. Kur e pa kushëririn e vet, u ndal dhe bisedoi me neve dhe u afruan edhe disa të tjerë. Ka ndejtur kështu me neve rreth disa minuta, duke bërë llaf dhe muhabet. Pastaj u përshëndet me neve dhe tha: «Më falni se jam pa kohë, më duhet të shkoj deri te i biri i Kadri Monit për me kqyrë një kerr se nuk po më punon mirë».

    Duke hyrë në veturë, në atë moment ka ardhur rastësisht Abedini dhe e ka ndalur veturën, ka folur diçka me Ganiun. Pastaj kanë zbritur nga veturat dhe janë larguar disa metra, rreth 30 metra. Se çka kanë biseduar mes vete nuk e di, ne e kemi vazhduar muhabetin, unë fola me Bajramin, vetëm e kam ni kur kanë ndërhyrë disa të tjerë në mes tyre dhe i kanë ndarë. Kur u afrua e kemi dëgjuar Abedinin duke thënë se «me m'ja bâ nënës kështu e ashtu se me mua s'ki me u nda mirë». Pastaj Abedini hipi në veturë dhe u nis në drejtim të Tyriçefcit. Pas 10 minutash u kthye me shpejtësi dhe në hymje të Kastriotit janë dëgjuar disa të shtëna, dhe pastaj nuk di asgjë.

    Kjo te jep me kuptuar se cilet luftetar kan qen per qlirimin ekoosves e cilet jo,,ka qen thaqi a po Geci me keta Klyshet e vet,,kjo te jep me kuptuar se edhe ne lufte sikur sot ne paq qe po mundohet ganiu me vllezer dhe me keta klyshet te jet i pari i kosoves ,po jo se ket drenica dhe poplli i kosoves e din mire se kush jan keta kush kan qen ne lufte dhe qka kan ber keta gjat lufte dhe pas lufte..Gecet dhe klyshet e tyre kan kerkuar siku sot vetem te mira matirjal dhe perfitim te tyre duke u marrure edhe me prostuticion edhe ne lufte,ket po e deshmojen edhe sot,,
    se sandokani e ka leshuar punen ne Gjermoni e at vetem e vetem ti sherbej atdheut,,po klyshet e serbis dhe shqipe folsat sikur ta nuk e lejuan ta luftoj ushtrin e serbis se nese dikush eshte tradhtar i kombit jan pikrishte keta se bashku me adem salihajn dhe klysghet e tyre,ket e deshmon edhe ky rast ,,i ketyre dekleratav se i ndjeri ka deshiruar te shkoj ne at vendin e quajtur vitak ti sulmoj forcat serbe e ket ja pa mundeson Ganiu me shoket e vet,ne vende se ta sulmoj puntin e sulmon sandokani lexojeni me vemendje deklarata e tyre dhe te jep me kuptu se cili ishte qellimi i tyre dhe i klyshve te tyre,,,nese dikush e ka vrar Ahmet krasniqi jan pikrishet Gecet e llaushes se keta sipas dekleratav te tyre dhe klyshve te tyre kuptojeni se keta e kan vrar at vetem evetm mos te vije ne kosove keta jan qe i kan qite hije te keqe Luftes se UQJ-se dhe Kosoves,,keta jan kriminelet e rugoves te cilet i kan vrar njerzit dhe i kan akuzuar te tjeret per krimet si i kan be vete,,kete strategji e ka pasur edhe serbija gjdo kohe per shqiptaret e kosoves edhe ne luften epar botrore edhe ne te dyten,,edhe lufta e tashtit,,i degjoni dekleratat e serbis dhe merrni e anlizoni keto te ganiut dhe klyshve te tyre,,si Serbija kur i bike ushtaret e Koosves ne arkivole gjoja se kan be vete vrasje etj ,,dhe ishin kunder jugosllavis,,ket sistem sot ,ne lufte e PERDORIN VLLEZRIT GECI DHE KLYSHET E TYRE,,,vetem ju kisha lutur merrni dhe leconi me vemendje dhe ,lexoni te kaluarn e serbis se qfar strategjije ka perdorur per shqiptare e qfare perdorin ganija ne lufte edhe sot,,,se ket e kan tradit dhe i ka kshillat nga Akademija e Serbise.......

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e liridoni703
    Anëtarësuar
    17-02-2007
    Postime
    212
    kJO TE JEP ME KUPTU SE NUK DO TE JET NJERI KETU NE KOSOVE SIPAS FJALVE TE GANI GECI SE ESHTE I MIRE PER KET POPULL,,VETEM KUSH DO TE JEN TE MIRE SIPAS FJALEVE TE TI DHE KLYSHVE TE TI JAN GANIJA ME KLYSHET E VET,,KJO JU JEP ME KUPTU SE NJE DITE DO TE FLET EDHE PER RUGOVEN ..SI E KA RANIT PAS LUFTE SI QET I KA MBAJTE AFER VETI

Faqja 3 prej 14 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •