Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 51
  1. #21
    . Maska e nausika
    Anėtarėsuar
    26-03-2005
    Vendndodhja
    .
    Postime
    774
    Citim Postuar mė parė nga Mina
    Nqs. keni fytyre delikate dhe trajtimet eksfoljimi e bejne te kuqe dhe te irituar, atere provoni menyren time: KOS!
    ***************************
    Behet fjale per lekuren e trupit!!!! Sa per eksfolimin e fytyres edhe lekurat delikate eksfoliohen.

    ne fakt pervec kosit cdo gje tjeter qe ve ne fytyre si ekfoliom e ben te kuqe dhe e irriton...kurse ne trup te them te drejten nuk e kam mare mundimin ta eksofioloj me produkte organike ...too much mess
    When in Doubt, Act Stupid!

  2. #22
    . Maska e nausika
    Anėtarėsuar
    26-03-2005
    Vendndodhja
    .
    Postime
    774
    Citim Postuar mė parė nga PINK
    Se harrova .. po vitamina merrni ju oj chicks ? lol

    une mar:
    C
    E
    A
    Zinc
    B50 komplex
    Omega3-6-9.

    por ne doza te vogla dhe me shume per te komplimentuar dieten.
    When in Doubt, Act Stupid!

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-10-2003
    Vendndodhja
    Big Apple
    Postime
    1,256
    Citim Postuar mė parė nga nausika
    une mar:
    C
    E
    A
    Zinc
    B50 komplex
    Omega3-6-9.

    por ne doza te vogla dhe me shume per te komplimentuar dieten.

    Komplimente dietes lolol

    Hani fruta cupa qe tu behen faqkat e bukura si molla te kuqe loooooool

    Vitamina C, mi japin kur semurem, se une harroj ti marr,por aman, une pij lengje shume, uje te parin dhe portokalli e grapefruit kur kam nevoje per lengje.

    Per kosin jam shume dakort: Nje miku im amerikan thote: Kosi eshte "vera e dyte e shenjte" e larsusist--

    do te dobesohesh i kos, do mengjes: ha kos me cereal, te ka djegur dielli: ver kos, te duhet fytyra e bukur: ver kos---do besh supe: e ben me kos e me veze; embelsire: prape me kos, buke: prape me kos--- kos, kos, nakatos
    TBD

  4. #24
    . Maska e nausika
    Anėtarėsuar
    26-03-2005
    Vendndodhja
    .
    Postime
    774
    Citim Postuar mė parė nga Larsus
    ha kos me cereal, te ka djegur dielli: ver kos, te duhet fytyra e bukur: ver kos---do besh supe: e ben me kos e me veze; embelsire: prape me kos, buke: prape me kos--- kos, kos, nakatos
    Kete punen e kosit me cereal e provova si per eskperimentim por eshte DA BOMB ...sidomos kur i hedh persiper edhe shege e cila ngaqe eshte pakes majoshe dhe e embel ne te njejten kohe, e ben kombinimin super-duper. Ate ha tani cdo darke (dhe me shume lloj cerealesh...tamam pershesh )

    Tani ne teme:

    sbulova nje maske te re per fytyren (dhe sigurisht e provova menjehere)...vijon me poshte:

    Per lekure disi te thate dhe pa probleme te vockela (eshte mire tani qe fillon dimri dhe nga kaloriferet ajri eshte i thate brenda ne shtepi dhe nuk ka egrasi..)

    Kemi the themi:

    1/2 molle (te qerruar), ta zieni deri sa te behet e bute dhe bejeni pure

    1 luge kafeje mjelte (une me sy e hodha ne fakt)

    dhe pakes oatmeal....(si i thone ne shqip more aman...(miell tershere?)

    Ne nje tas nakatosini mire e mire dhe pasten e bere vijeni ne fytyre. Lereni per 10 min dhe shplani fytyren me uje te vaket.

    Si punon kjo maska: Mielli i tersheres (oatmeal-i) e qeteson lekuren, acidet e molles pastrojne poret dhe heqin lekuren e thare dhe mjalti eshte anti-mikrobik dhe rafinon poret.

    When in Doubt, Act Stupid!

  5. #25
    E dini qe floket qe te shkelqejne sa me shume dhe te duken sa me te shendetshem, shplahen me uje te ftohte (kuptohet aq sa mund te durohet).
    Por mqs dhe limoni ndihmon ne shkelqimin e tyre, mbani gjithmone nje gote te vogel tel dushi qe ta mbushni me ujin e fresket e me disa pika limon e derdheni ne floke.
    Kjo behet ne fund fare pasi te keni shplare koken plotesisht nga produktet e tjera (shampo apo zbutesi). Shkelqim i garantuar. Do futem perseri per keshilla te tjera.

  6. #26
    Gezuar Vitin e Ri te gjithave e ju uroj nje vit "te BUKUR" mqs jemi tek kozmetika

  7. #27
    kurrė s'do ta kuptosh Maska e hope_thebest
    Anėtarėsuar
    06-02-2006
    Vendndodhja
    nė njė shtėpi tė vogėl
    Postime
    64
    Shume interesante kjo tema ...Keni ndonje maske qe eshte e mire per fytyre me pucrra?..Flm
    Ti mė ke bėrė magji, se nuk ka mundėsi tė tė dua kaq shumė unė ty!!

  8. #28
    Moderatore
    Anėtarėsuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    Pucrat lyhen me leng limoni, lihen per disa minuta, me pas pastrohen me nje tampon me birre, pa shplarje ne fund.
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  9. #29
    Perjashtuar Maska e shkodrane82
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    1,750
    Mina kam degjuar shume ne Shqiperi perdorin nje kure me veze dhe vaj
    ulliri per floket, gje e cila te forcon rrenjen dhe te shkelqen flokun.
    Gjithmone me eshte duke si gjeja me e sikletshme per tu vene ne koke.
    A rekomandohet, dhe a e di se sa eshte masa e gjerave qe hidhen ne te..??
    Thnx.

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    11-09-2007
    Postime
    2
    na trego moj Bruna se si quhet ai qaji, per ti shmangur rudhat

  11. #31
    beby Maska e jesu
    Anėtarėsuar
    08-10-2006
    Vendndodhja
    Reklamat nuk lejohen pa lejen e admin
    Postime
    354
    Citim Postuar mė parė nga BruNe EmBeL Lexo Postimin
    . Per ato grate qe kane rrudha poshte syve, nese do blenin pak caj ne plasmas, ta ngrohnin pak, dhe ta mbanin mbi sy rreth 15 minuta, brenda 7 ditesh do shofin se s'do kene asnje rrudhe nen sy. Bye
    Se pari ju uroj per kontributin tuaj ne recetat e maskave. Do doja nje sqarim per kete marke qe keni permendur me larte. Mund te meshpjegoni pjesen ku ju kam nenvizuar? Dhe me sa kuptova, marim caj e zjejme dhe me garza e mbajme tek syte per 15min???
    Nese keni mundesi me ktheni pergjigje ne pc.
    Ju faleminderit e gjithe te mirat!
    Jeta eshte e bukur mjafton te dish ta jetosh!

    Fuqia ekziston brenda teje!!!

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-10-2004
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    1,599
    Kurse une di nje qe e perdor shpesh here eshte thjesht patrim per te gjitha moshat:
    Vaj Ulliri me sheqer.E ve me nje pambuk edhe e le 5 min pasi me pambuk i ben masazh.Me pas e lane fytyren mire edhe ve qumesht edhe perseri ben masazh.
    Di edhe nje tjeter per te hequr pucrat e zeza.
    Ne nje ene me uje te ngrohet hedh 2 luge kamomil edhe ve fytyren me nje peshqir brenda ne avull.Pastaj per te hequr ben piling.Por une perdor piling fizike jo kimikate.

  13. #33
    Carpe Vinum Maska e Zombi
    Anėtarėsuar
    27-08-2007
    Vendndodhja
    Postime
    1,035
    Jam e kenaqur me fytyren time, akoma s'me duhet maske.........por keto keshilla do te me duhet ne nje te ardhme te afert

    Mendimi im eshte se sa me pak preparate kozmetike te perdoresh aq me te shendetshem do ta kesh fytyren!
    • The rest is silence.


  14. #34
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar mė parė nga Zombi Lexo Postimin
    Mendimi im eshte se sa me pak preparate kozmetike te perdoresh aq me te shendetshem do ta kesh fytyren!
    i te njejtit mendim jam dhe une.
    kozmetiket jane si puna e viruseve te PC,
    ata qe bejne antiviruse, bejne dhe viruse pastaj.
    ata qe shesin kozmetike, i fusin ndonje pisllik aty, qe kur ta shohesh ti qe fytyra te eshte prishur ne vend sa te jete rregulluar, ti do blesh prap pastaj.

    qyqa me gra, na falni se u bera si grua llafazane .

  15. #35
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    2)Maske me banane.(lekure te yndyrshme)
    Perziej 1 banane te pjekur e te shtypur,1 luge kafeje kos natyral dhe 1 luge kafeje leng limoni.Vendose mbu fytyre perveē rrotull syve.Lere 20 min.Shpelaje me uje te vaket.
    E kam provuar vetem me limon, pa banane dhe kos. Por me bere kurioze.
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  16. #36
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Disa maska me frutat e stinės, pėr lėkurat e thata dhe tė yndyrshme:

    Ftoi - lėkura e yndyrshme, ėshtė frutė i pėrshtatshėm pėr kėtė tip lėkure, pasi taninit e tij ndikojnė nė mbledhjen e poreve. Merret njė kokėrr ftua dhe grihet imėt me rende. Vendoset nė fytyrė (jo afėr syrit dhe gojės), mbahet 20 minuta dhe shpėrlahet me ujė tė vakėt


    Limoni - Lėkura e tij ėshtė mjaft e pasur me Vitaminė C, sidomos lėngu, i cili ka Vitaminė C dhe kalcium (Ca). Pėr lėkurėn e yndyrshme dhe me pore preferohet lėkura e limonit, pasi ka ndikim nė pastrimin e lėkurės dhe tė mbylljes sė poreve.
    Limoni ėshtė i mirė dhe pėr lėkurėn me quka, pasi ka veprim depigmentues karshi njollave

    E bardha e vezės - E rrahim deri sa tė bėhet shkumė; i shtojmė njė lugė ēaji lėng limoni dhe e pėrziejmė. Hapeni kėtė maskė nė fytyrė dhe lihet deri sa tė thahet. Shpėrlahet me ujė tė vakėt nė fund.


    Lėngun e limonit e pėrziejmė me maja birre dhe njė lugė mjaltė. Lyhet fytyra, mbahet 15 minuta dhe nė fund shpėrlahet me ujė tė vakėt. Ėshtė i vlefshėm pėr lėkurėn me yndyrė dhe pore tė zmadhuara. Kjo maskė pastron dhe mbyll poret.
    Pėr lėkurė tė thatė, me limon pėrgatisni kėtė maskė:


    E verdha e vezės rrihet mirė me disa pika limoni. Nė tė shtojmė 1 lugė vaj ulliri ose mjaltė.

    Spekter
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    Maskat jane te mira, po me shume fytyres i duhet krem ose locion me spf te larte per mbrojtjen nga dielli dhe rrezet e demshme. Gjithashtu i duhet bere dhe peeling dhe scrub per te hequr lekuren e demtuar dhe per ta rigjeneruar. I vija re femrat ne Tirane shume lekure te ashper ose te vrare kishin. Se eshte nga pluhuri i madh, se nga ato ushqimet e shpifura, nuk e di. Gjynaf se tiparet e bukura ne pergjithesi.

  18. #38
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga D&G Feminine Lexo Postimin
    Maskat jane te mira, po me shume fytyres i duhet krem ose locion me spf te larte per mbrojtjen nga dielli dhe rrezet e demshme. Gjithashtu i duhet bere dhe peeling dhe scrub per te hequr lekuren e demtuar dhe per ta rigjeneruar. I vija re femrat ne Tirane shume lekure te ashper ose te vrare kishin. Se eshte nga pluhuri i madh, se nga ato ushqimet e shpifura, nuk e di. Gjynaf se tiparet e bukura ne pergjithesi.
    une them se eshte nga tualeti i rende qe bejne atje . nuk e lene lekuren e fitires te marre fryme lirisht. plus dhe pluhuri po. dhe dielli po . Lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    Ti ca i ben Pink ndonje gje speciale.

  20. #40
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga D&G Feminine Lexo Postimin
    Ti ca i ben Pink ndonje gje speciale.
    une pi milk. Ne vend te bej maska. Lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Per Motrat Muslimane
    Nga abdurrahman_tir nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 04-02-2009, 11:12
  2. Tradita ilire tek shqiptarėt e Maqedonisė
    Nga alibaba nė forumin Arkeologji/antropologji
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 19-11-2008, 15:40
  3. Kushtet E Islamit Nė Kur’an Dhe Bibėl
    Nga Senadi_ul nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 21-11-2006, 08:10
  4. Tė dhėnat fosile hedhin poshtė evolucionin
    Nga monarku nė forumin Shkenca dhe jeta
    Pėrgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 02-11-2006, 10:34
  5. Kushtet E Islamit
    Nga FCSAWYER nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 17-03-2006, 21:58

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •