Close
Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 88
  1. #1
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    13-06-2010
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    456

    Te investosh 10.000 Euro

    Doja nje ndime nga ju forumiste qe jeni ne mardhenje me biznesin

    Posedoj nje shum te vogel prej 10.000 euro dhe doja te investoja ne nje aktivitet te vogel ne perpjekje per ti shtuar ato.
    Cfar me keshilloni ?
    Ju puc te gjithve

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-08-2007
    Postime
    1,281
    Citim Postuar mė parė nga Elisa Hoxha Lexo Postimin
    Doja nje ndime nga ju forumiste qe jeni ne mardhenje me biznesin

    Posedoj nje shum te vogel prej 10.000 euro dhe doja te investoja ne nje aktivitet te vogel ne perpjekje per ti shtuar ato.
    Cfar me keshilloni ?
    Ju puc te gjithve
    Vetėm nė bankė mos i afatizo. Unė i pata afatizuar 500 euro pėr njė vit. Pas njė viti, mė thanė se kam kamatė 12 euro. Gjashtė thanė mund t'i marrėsh e 6 ngelin pėr mirėmbajtje tė kontos.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga xani1 : 05-08-2010 mė 07:19

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665
    Citim Postuar mė parė nga Elisa Hoxha Lexo Postimin
    Doja nje ndime nga ju forumiste qe jeni ne mardhenje me biznesin

    Posedoj nje shum te vogel prej 10.000 euro dhe doja te investoja ne nje aktivitet te vogel ne perpjekje per ti shtuar ato.
    Cfar me keshilloni ?
    Ju puc te gjithve
    pa na thuaj si i fitove ato leke qe te themi c'te besh me ato

  4. #4
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    13-06-2010
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    456
    Nuk i kam fituar une moj zemer, por burri i ka kursyer kur ka qen ne emigrim, por ai eshte i pamundur te punoje nga nje aksident qe ka pesuar ne pune dhe barra me bie mua. Une nuk kam eksperienc pune as nje dite, prandaj kerkova ndimen tuaj

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-06-2010
    Postime
    94
    Keshilla ime:
    Nderto nje fushe futbolli ne nje ambient te mbyllur ku mund te luajne te gjithe por me para.
    Pra ajo te punoje edhe naten edhe diten, nuk eshte ide e keqe dhe mund te fitosh prej kesaj, por nuk jam i sigurt nese mund ta kryesh kete pune me 10.000 Euro.
    ███████████
    HOLLANDA
    ███████████

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    nuk dij ku je duke jetuar,ne gjermani sben gje me 10.mij euro,ndersa ne shqiperi ndoshta,nese gjen ndonje mik te mire mund te investoni bashke keshtuqe edhe fitoni per gjysem,se me 20mij euro normal se mund te besh dicka qe me 10mi nuk mundesh....nuk dij...me vjen vertet keq per burin tuaj,zoti ju ndihmofte
    Jetė e rėndė.......!!!

  7. #7
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Citim Postuar mė parė nga Elisa Hoxha Lexo Postimin
    Doja nje ndime nga ju forumiste qe jeni ne mardhenje me biznesin

    Posedoj nje shum te vogel prej 10.000 euro dhe doja te investoja ne nje aktivitet te vogel ne perpjekje per ti shtuar ato.
    Cfar me keshilloni ?
    Ju puc te gjithve
    Nese je banore e Kosoves ju kisha kshilluar te ndiqni nji kurs per frizer (floktore)apo ta punsoni nji qup me nji eksperienc dhe nji dit shpresoi se do me jeni mirenjohs per ket keshill.Gruja ime veq keto dy muaj pesumdhjet her ka rregullu flokt per ahengje sa nuk me ka len lek ne badifok (kulet)Llogarit grat e vllaznive te mi e te kojshive te mi te tezeve te mija ,tezet e plakut ,tezet e fqijve te mi e grat e kusherive te tyre pastaj mbesat e rejave te tezeve te mija ,te hallave te mija e te gruas sime te rejave te agjes sim e te tjetrit axh e grat e kojshive te ture ,tezet e ktyre miqve t'rij e hallat e grave te grues se dyte te dajes ton veq prej babe te babegjyshit
    ....... nesra e vazhdoi se ofaaaaaa jom lodh
    lista esht shum e gjat....Pare me thes te garantoi nese e ben ket pune me kujdes dhe i prit myshterit me llafe veq sa me la gojen saper makiazh si i thon.

  8. #8
    Citim Postuar mė parė nga ganimet Lexo Postimin
    Nese je banore e Kosoves ju kisha kshilluar te ndiqni nji kurs per frizer (floktore)apo ta punsoni nji qup me nji eksperienc dhe nji dit shpresoi se do me jeni mirenjohs per ket keshill.Gruja ime veq keto dy muaj pesumdhjet her ka rregullu flokt per ahengje sa nuk me ka len lek ne badifok (kulet)Llogarit grat e vllaznive te mi e te kojshive te mi te tezeve te mija ,tezet e plakut ,tezet e fqijve te mi e grat e kusherive te tyre pastaj mbesat e rejave te tezeve te mija ,te hallave te mija e te gruas sime te rejave te agjes sim e te tjetrit axh e grat e kojshive te ture ,tezet e ktyre miqve t'rij e hallat e grave te grues se dyte te dajes ton veq prej babe te babegjyshit
    ....... nesra e vazhdoi se ofaaaaaa jom lodh
    lista esht shum e gjat....Pare me thes te garantoi nese e ben ket pune me kujdes dhe i prit myshterit me llafe veq sa me la gojen saper makiazh si i thon.
    HAHAHAHAHAH,,,,HAHAHAHAHAHAH,,,,HAHAHAHAHAAH,,,,HA HAHAHAHAHA
    GAGAGAGAGAGA,,,,GAGAGAGAGAG,,,,GAGAGAGAGAG,,,,GAGA GAGAGAGAGAAAAAAA,,,,
    Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

  9. #9
    Ketu e gjete te pyesesh per investime?!
    Qe te investosh ne nje biznes duhet t'i kesh bere mire detyrat e shtepise dhe duhet te jete dicka qe ty te pelqen ta besh dhe per te cilen ti je e afte. Ka te beje shume vendi ku jeton, niveli ekonomik ne ate vend, vendi ku do te hapesh bisnesin, klientela qe po perpiqesh te terheqesh, e shume, e shume faktore te tjere.

    FSH-ja nuk eshte vendi per te marre info te tilla.

  10. #10
    . Maska e illyrian rex
    Anėtarėsuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Citim Postuar mė parė nga Elisa Hoxha Lexo Postimin
    Nuk i kam fituar une moj zemer, por burri i ka kursyer kur ka qen ne emigrim, por ai eshte i pamundur te punoje nga nje aksident qe ka pesuar ne pune dhe barra me bie mua. Une nuk kam eksperienc pune as nje dite, prandaj kerkova ndimen tuaj
    Te pershendes Elisa. Besom se qe 30 min po mendoj per ndonje ide, por siq e tha edhe Infinity, eshte e pamundur qe me kaq pak informata te japim ndonje ide.

    Mendoj se me mire do te ishte te gjeje ndonje pune, se sa ti rrezikosh ato 10.000 euro, pasi qe ju mungon pervoja...dhe ne tregun e sotem eshte e pamundur te mbijetosh nese nuk e ke pervojen.

    I deshiroj sherim te shpejte burrit tuaj.

    p.s. ato qeshje me duken te pahijshme ne kete teme.

  11. #11
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Citim Postuar mė parė nga INFINITY© Lexo Postimin
    Ketu e gjete te pyesesh per investime?!
    Qe te investosh ne nje biznes duhet t'i kesh bere mire detyrat e shtepise dhe duhet te jete dicka qe ty te pelqen ta besh dhe per te cilen ti je e afte. Ka te beje shume vendi ku jeton, niveli ekonomik ne ate vend, vendi ku do te hapesh bisnesin, klientela qe po perpiqesh te terheqesh, e shume, e shume faktore te tjere.

    FSH-ja nuk eshte vendi per te marre info te tilla.
    Jo valla qetash me dole prej qefit ,pse po ia prish punet ore vlla ..... auuu sa gjeloz jemi kure dike e shofim me mire se neve.
    Vendi per pare u pa me lart.. Une njof nji te aferme timen qe per dy vjet beri shtepi,makin dhe beri jeten sa me beso me heret kishte veshtirsi ta siguronte kashiren e gojes.
    esht nji investim qe nuk kerko shum para,
    Une ne ket tem edhe kom mundur te jem pak jo serjoz po ne fakt nuk dija qfar te preferoja se vet kom humbur ne nji biznes por ate ma beri shteti i kak.s e ktu ose kishit fituar sa te mbijetoni ose nuk do humbeshit shum se fundja ato paisje qe do i bleni do i shisni prap e mua mu dogj malli dhe gjithqa mori fund aq sa i pata dhen Uck-es vullnetartisht.Shnosh diaspora e per rastin tuaj nuk ta preferova nji biznes me rreziqe.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ganimet : 05-08-2010 mė 13:11

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anėtarėsuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    Unė kisha kshillu ndonjė restaurant tė madh pėr dasma nė KS/AL. ... kėshtu ja bėra(bėri) dhe unė(vllau) ama unė(vllau) kam(kemi) investu njė shumė mbi 50.000+ dhe tani suksesi nuk ka tė ndalur prej vitit 2005/2010.

    Vetėm verės mjafton ma.

    Mė gėnjeu pasuria, jeta vrap mė iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka nė dhe tė huaj do tė vdes..

  13. #13
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Citim Postuar mė parė nga bani Lexo Postimin
    HAHAHAHAHAH,,,,HAHAHAHAHAHAH,,,,HAHAHAHAHAAH,,,,HA HAHAHAHAHA
    GAGAGAGAGAGA,,,,GAGAGAGAGAG,,,,GAGAGAGAGAG,,,,GAGA GAGAGAGAGAAAAAAA,,,,
    Q'fare ka per tu qeshur o vlla ketu1/?
    une sjom fanatik si vlla Ximi me i len floktoret me profesion e pa lek.
    Pse mose fola une ne gjum vlla bani.Mose mi shiqo qkronjat ajon te forta a te liga po shiqoje ne thelb temen .
    Sa per dialekt ta kthej borgjin e sa per zanat mund ta shprehesh mendimin tuaj edhe une ju mirepres
    Edhe une kom kerkesa pej hugjuti te qesh ndo i her.
    Te kapi per qafe.

  14. #14
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Citim Postuar mė parė nga Nice_Boy Lexo Postimin
    Unė kisha kshillu ndonjė restaurant tė madh pėr dasma nė KS/AL. ... kėshtu ja bėra(bėri) dhe unė(vllau) ama unė(vllau) kam(kemi) investu njė shumė mbi 50.000+ dhe tani suksesi nuk ka tė ndalur prej vitit 2005/2010.

    Vetėm verės mjafton ma.

    edhe grat po vin te rregulluara me frizura nga shoqata Nena Tereze aa
    pom doket shyqyr e gjeti menyren si te bej klonimin e tyre pa e hap ne mundin tia sigurojm nji biznes.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ganimet : 05-08-2010 mė 13:26

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar mė parė nga Elisa Hoxha Lexo Postimin
    Doja nje ndime nga ju forumiste qe jeni ne mardhenje me biznesin

    Posedoj nje shum te vogel prej 10.000 euro dhe doja te investoja ne nje aktivitet te vogel ne perpjekje per ti shtuar ato.
    Cfar me keshilloni ?
    Ju puc te gjithve
    Per mendimin tim,me ato te holla mund te hapesh nje butik..ka fitime,,por mvaret edhe rrethina ku jeton,,duhet kesh parasysh.

    ose gjej nje pune te punosh e ato afatizoi ne banke.

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar mė parė nga ganimet Lexo Postimin
    edhe grat po vin te rregulluara me frizura nga shoqata Nena Tereze aa
    pom doket shyqyr e gjeti menyren si te bej klonimin e tyre pa e hap ne mundin tia sigurojm nji biznes.
    O Ganimet..po edhe nga restaurantet eshte fitimi shum i madh,po qe eshte shume e vogel ajo te investoj ,ajo tjeter gje

  17. #17
    Lab 100% Maska e Station
    Anėtarėsuar
    26-02-2010
    Vendndodhja
    Shqipėri
    Postime
    6,624
    Citim Postuar mė parė nga Elisa Hoxha Lexo Postimin
    Posedoj nje shum te vogel prej 10.000 euro dhe doja te investoja ne nje aktivitet te vogel ne perpjekje per ti shtuar ato.
    Mi jep mua me pėrqindje ato 10,000 euro, fitimi ėshtė i sigurt, jep njė dhe fiton tre.

  18. #18
    Ēufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
    Anėtarėsuar
    06-03-2009
    Vendndodhja
    In the Jungle, the mighty Jungle!
    Postime
    1,576
    Per mendimin tim, ideja e ganimet eshte ideale per rastin tend.

    Me 10.000 euro mund te sigurosh nje vend te mire per dyqanin tend, mund te sigurosh paisjet e duhura, dhe mund te shkosh edhe 3-4 muaj kurs per te modeluar edhe prere floke vete. Madje edhe punesimin e dikujt tjeter mund ta perballosh.

    Sallonet e bukurise nuk mbesin kurre pa fitim... "ne mos do rrjedhi, do pikoje", thone nga anet e mija...

    te tjerat ide qe me vijne ne mendje, duan shume perkushtim, dhe te ze me teper perkushtim lodhja e kokes... ndersa per kete, mjafton vec pak vullnet...
     /l、
    (゚、 。 7
     l、 ~ヽ   
     じしf_, )ノ
    ...e Dio disse kung e kung fu...
    哈哈

  19. #19
    Citim Postuar mė parė nga Elisa Hoxha Lexo Postimin
    Doja nje ndime nga ju forumiste qe jeni ne mardhenje me biznesin

    Posedoj nje shum te vogel prej 10.000 euro dhe doja te investoja ne nje aktivitet te vogel ne perpjekje per ti shtuar ato.
    Cfar me keshilloni ?
    Ju puc te gjithve
    Pershendetje Elisa

    Me vjen keq per situaten ne te cilen je dhe sinqerisht te uroj nga zemra suksese ne jete dhe sherim te shpejte bashkeshortit.

    Une do i bashkangjitem Illyrianit sa i perket keshilles. Meqe the qe nuk ke fare experience pune, mos rreziko tani ne investime sepse tregu dhe konkurenca jane te pameshirshem. Mundohu te gjejsh ndonje pune dhe parate leni anesh njehere.
    Experimento me drejtimet te cilet mendon se do te te pelqejne ty dhe mblidh experience. Jo cdo profesion eshte i pershtatshem per cdo person, prandaj e them provoji gjerat dhe aty ku gjen kenaqesine me te madhe pastaj mund te bejsh plane me afatgjata.


    Ajo ideja me sallon kozmetike dhe floktore nuk eshte ide e keqe, por edhe per aty duhet te kesh experience pune.
    Une kam nje te aferme qe ishte ne situate te ngjajshme si ti, ajo ca kohe punoj per dikend tjeter dhe me pas u be e pamvarur.
    Tani me sallonin e saj arrin ta mbaje familjen dhe bejne nje jete te kenaqur.

    Gjithe te mirat!


    Citim Postuar mė parė nga illyrian rex Lexo Postimin
    Te pershendes Elisa. Besom se qe 30 min po mendoj per ndonje ide, por siq e tha edhe Infinity, eshte e pamundur qe me kaq pak informata te japim ndonje ide.

    Mendoj se me mire do te ishte te gjeje ndonje pune, se sa ti rrezikosh ato 10.000 euro, pasi qe ju mungon pervoja...dhe ne tregun e sotem eshte e pamundur te mbijetosh nese nuk e ke pervojen.

    I deshiroj sherim te shpejte burrit tuaj.

    p.s. ato qeshje me duken te pahijshme ne kete teme.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Dritė : 05-08-2010 mė 14:20

  20. #20
    Citim Postuar mė parė nga Elisa Hoxha Lexo Postimin
    Doja nje ndime nga ju forumiste qe jeni ne mardhenje me biznesin

    Posedoj nje shum te vogel prej 10.000 euro dhe doja te investoja ne nje aktivitet te vogel ne perpjekje per ti shtuar ato.
    Cfar me keshilloni ?
    Ju puc te gjithve
    pyt 100 , e bej si di vete !
    Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •