Close
Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 141
  1. #41
    Citim Postuar më parë nga Prishtina.C Lexo Postimin
    Ore ti dine ti ndajsh gjerat apo prap fillon te laujsh ping-pong ne rastin ne fjale esht ne pytje Morali Dinjiteti krenaria kombetare shqiptare te cilen po e poshtrojn perdhosin vet shqiptaret e shkodres me deshiren e tyre dhe martesat qe po bejn me Sllavo-shkijet e serbis

    Ndersa esht krejt diqka tjeter ajo se qfare thone serbet per shqiptaret si komb e entitet kjo nuk i intereson askujt edhe une kam mendimin time per serbet si kombe dhe popull KANEBAL.
    Ka dhe te tjere qe na turperojne qe marrin pasaporta serbe. Po mbase te gjithe keta jane serb ne shpirt dhe shume mire qe Shqiperia pastrohet nga keta. DHe ne gjithashtu marrim ca leke.

    Por te keshilloj perseri qe mjaft lexove gazeta serbe, se nuk nuk bej diskutime mbi ato qe thone serbet, se jane budalliqe.

  2. #42
    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin
    Kurse une them do jene si Gjergj Kastrioti, qe shkuan qe femije te turku, po se harruan asnjehere atdheun e tyre.

    Ju prift e mbara juve dhe heroinave tuaja te cialt martohen me armiqt e kombit shqiptare vetem vazhdoni se fundin afer e keni .

    Vetem nje gje mos harroni se ne gjofte se dikur kosova derdhi lumenj gjaku per ta ber shqiperi kjo kosove me nuk do te der gjak per ata te cilet deshirojn ta zhbejn shqiperin .


    Pavrasia e shkodres dhe e tan shqiperis erdhi si rezultat i kryngritjeve gjigante te kosoves ne krye me ISA BOLETINI.


    Ju prift e mbara ...........


    KAQ

  3. #43
    Citim Postuar më parë nga Prishtina.C Lexo Postimin
    Ju prift e mbara juve dhe heroinave tuaja te cialt martohen me armiqt e kombit shqiptare vetem vazhdoni se fundin afer e keni .

    Vetem nje gje mos harroni se ne gjofte se dikur kosova derdhi lumenj gjaku per ta ber shqiperi kjo kosove me nuk do te der gjak per ata te cilet deshirojn ta zhbejn shqiperin .


    Pavrasia e shkodres dhe e tan shqiperis erdhi si rezultat i kryngritjeve gjigante te kosoves ne krye me ISA BOLETINI.


    Ju prift e mbara ...........


    KAQ
    Shume faleminderit qe na cliruat heren e pare, po vetem te jeni budallenj qe ne te rrime duarkryq dhe ju te luftoni per ne perseri.

    Po e pushtoi Serbia Shkodren dhe Shqiperine, do e vuajme ne vete. Ti ne Prishtine do jesh rehat, mos ki merak.

  4. #44
    LIVERPOOL FC Maska e geezer
    Anëtarësuar
    29-09-2007
    Vendndodhja
    Windy City Chicago.USA
    Postime
    836
    o veq mos te thojn qe jon shqiptar se qikjo po na dhem le te jen qka te jen zoti i vraft
    LIVERPOOL
    you`ll never walk alone

  5. #45
    Gone!
    Anëtarësuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Larg nga ketu!
    Postime
    2,871
    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin

    Po e pushtoi Serbia Shkodren dhe Shqiperine, do e vuajme ne vete. Ti ne Prishtine do jesh rehat, mos ki merak.
    cfare frymezimi patriotik

    Trim mbi trima Qyfyrja
    Qe nente vjet nente plage ne shtat i ka
    Sa here mbi det fryen stuhia
    Celin ato plage te medha
    Sa here mbi det fryen ere e lehte
    Del ai ta merr plagen e dhjete
    Ndryshuar për herë të fundit nga Rina_87 : 11-01-2011 më 16:49

  6. #46
    i larguar Maska e bindi
    Anëtarësuar
    17-10-2009
    Vendndodhja
    Ne bregdet
    Postime
    1,523
    Ne fakt shume nga te intervistuaret as nuk kane nje origjin sllave per te mos thene ,nga feja ,shumica e tyre jane ose katolik apo musliman ,me perjashtim te rasteve ndonje ortodos,qe nuk do te thote patjeter ,qe te jesh ortodoks ,duhet te jesh edhe serb,E njoh shume mire kete kategori njerzish!Eshte pikrishte ajo "kurvash" si ç,tha edhe PrishtinaC jane njerze pa dinjitet,qe e ndrojne identitetin e tyre mbreda nates qe rrijne me dhjete flamuj ne xhep,kjo eshte kategoria e pare e matrapazve ,qe benin kontrabanden me nafte dhe kontrabadat e tjera me ish jugosllavi,te cilet kane patur rastin ,dhe te msoj aty ketu dhe gjuhen sllave,te tile kur vijne ne Ulqin per te bere tregti deklarohen si Shqiptare,ndersa kur shkojne ne podgorice malazez dhe serbe....!Pikrishte eshte kjo kategori e njerzve qe serbet i perdorin si
    si element ,per te pretenduar nje histori te tyren dhe ne teritorin e shtetit shqiptare!
    Po te lezosh historin e sajuar te serbve ,ata pretendojne qe kalane e rrozafes e kane ndertuar tre vllazer serbe,ndersa gnjeshtrat e tyre i kane shendruar ne mit, mbi te cilin gjithmone kane patur pretendime.....

  7. #47
    Ka qe marrin pasaporta serbe e greke. Ka qe martohen me serb e kinez e grek e turq. Por jane 0.0001% e shqiptareve. Por rendesi ka qe me video e intervista te dy tre vetave nuk ndryshohet historia. Kjo eshte histori forumesh sa per debate, se historia e vertete eshte ajo qe eshte e nuk e ndryshon dot njeri.

  8. #48
    Citim Postuar më parë nga GANGO of SG Lexo Postimin
    Urime e shum lumturi cifteve. Le te riperterihet Aleanca e Krishtere Pan Ballkanase neperpmejt ketyre martesave ogurmira Si ne Kohen e Huniadit a ne Betejen e Kosoves. Te trashigoheni more motra e vllazen, te trashigoheni me Nora Kelmendit, Gjergj Kastriota e Millosh Kopiliqa qe te na pastrohet kjo tok e shejt Kristjane prej ne Danub e deri ne Kostandinopoje prej thundres te pushtusit turk ...
    Qyre more çka po shoh,. inshAllah po me bejn syt ::

    Chino,...

    Si mendon per kete aleancën e re pan-krishtere ?!

    Mafiawarz,.. urime martesa e motres ! Per hajr, si themi ne.
    "Shqiptar, Elhamdulilah"

  9. #49
    Citim Postuar më parë nga Prishtina.C Lexo Postimin
    Kta po ta kerkojn Shkodren ju vetem perpara me sisitemet perendimore ore ju duhet te mesoheni dhe te na ndegjoni neve shqiptarve te ish-Jugosllavise se ne ju njofim edhe genjet sllaveve dhe serbve ne veqanti e lereni ma ket injoranc psikike me ato sistemet e juaja perendimore se skeni mbetur ju qe te tejni pioneret e sistemit perendimor


    http://www.youtube.com/watch?v=7wagf...layer_embedded
    Kjo shprehja injorance psikike me pelqeu ...............
    Tani duam ne shqiptaret apo nuk duam e ardhmja eshte bashkimi me serbet, malazezet, boshnjaket, bullgaret, greket sllovenet deri ne kufirin perendimor te Europes bile dhe Izraeli do te behet pjese e Unionit per t'i shpetuar rrezikut te shfarosjes. Pra, per 20 vjet, ketu do te jemi(me deshiren e All-llahut per ty dhe te Zotit per mua) do te hame mengjezin ne Tirane, dreken ne Prishtine dhe darken ne Beograd.... apo ne Sofje, Athine etj. Behu realist meso, degjo dhe po nuk besove, prit vitet.

    Kjo shprehja injorance psikike me pelqeu.....
    Europa kristiane po zgjohet, po merr masat per riperteritje, po fillon te rifitoje lavdine e zbehur. Pastrimi i saj fillon me bashkimin e kombeve te vet dhe kjo po ndodh. Cdo gje eshte e studiuar nga ata qe po ribejne Europen, mesoje thuaje dhe tek arabet e turqit qe ta dine. nderi i Gjergj Kastriotit, enderra e tij per liri po behet realitet... Europe kristiane e paster pa myslimane. Keto jane shenja lumturie kjo do te thote te shijosh bekimin e Zotit... . Amin!

    Kjo shprehja injorance psikike me pelqeu... pse ta fsheh?
    Paqe!

  10. #50
    S'kemi as aleat krishter e as aleat mysliman. Po kemi budallenj ama nga te dyja palet.

  11. #51
    Jooo tash qe e berem aleat Grekun e Serbin,. punet kan me na hecur per se mbari !

    Vec sa ta fitojm edhe simpatin e Maqedonasve., dhe do e shifni !!

    Zivelja Aleanca, hë KryçiPoqës ?
    "Shqiptar, Elhamdulilah"

  12. #52
    Citim Postuar më parë nga Rina_87 Lexo Postimin
    cfare frymezimi patriotik

    Trim mbi trima Qyfyrja
    Qe nente vjet nente plage ne shtat i ka
    Sa here mbi det fryen stuhia
    Celin ato plage te medha
    Sa here mbi det fryen ere e lehte
    Del ai ta merr plagen e dhjete
    Irona eshte e veshtire per tu kapur ndonjehere. Po kur nuk e kap, del pak si budalla

  13. #53
    Citim Postuar më parë nga >_Ilirian_> Lexo Postimin
    Jooo tash qe e berem aleat Grekun e Serbin,. punet kan me na hecur per se mbari !

    Vec sa ta fitojm edhe simpatin e Maqedonasve., dhe do e shifni !!

    Zivelja Aleanca, hë KryçiPoqës ?
    Shto dhe turkun dhe italianin e gjermanin, per te mos harruar asnje nga armiqte dhe pushtuesit.

  14. #54
    Citim Postuar më parë nga >_Ilirian_> Lexo Postimin
    Jooo tash qe e berem aleat Grekun e Serbin,. punet kan me na hecur per se mbari !

    Vec sa ta fitojm edhe simpatin e Maqedonasve., dhe do e shifni !!

    Zivelja Aleanca, hë KryçiPoqës ?
    Живели!.... Унион
    Ndryshuar për herë të fundit nga Kryqi i Paqes : 11-01-2011 më 17:09
    Paqe!

  15. #55
    Shqip ju lutem, se nuk jemi ne forum serb

  16. #56
    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin
    Shto dhe turkun dhe italianin e gjermanin, per te mos harruar asnje nga armiqte dhe pushtuesit.
    Turku, gjermani e italiani nuk erdhen per t'na eliminuar si komb. Ky eshte dallimi me serbet, greket dhe maqedonasit !
    "Shqiptar, Elhamdulilah"

  17. #57
    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin
    Shto dhe turkun dhe italianin e gjermanin, per te mos harruar asnje nga armiqte dhe pushtuesit.
    Jo ketu flasim vetem per Europen Azia nuk perfshihet.
    Paqe!

  18. #58
    Citim Postuar më parë nga >_Ilirian_> Lexo Postimin
    Turku, gjermani e italiani nuk erdhen per t'na eliminuar si komb. Ky eshte dallimi me serbet, greket dhe maqedonasit !
    Na pushtuan per te na marr domatet se i kishim me fare te mire

  19. #59
    Citim Postuar më parë nga Kryqi i Paqes Lexo Postimin
    Живели!....

    Po cirkuz je

    "Shqiptar, Elhamdulilah"

  20. #60
    Gone!
    Anëtarësuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Larg nga ketu!
    Postime
    2,871
    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin
    Irona eshte e veshtire per tu kapur ndonjehere. Po kur nuk e kap, del pak si budalla
    Me fal se nuk e pata me ndonje qellim t'keq, po isha duke duke ju lexuar e mu kujtuan ato vargje. Vetem hajgare pak.

Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •