Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 36 prej 36
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e Alti Elezi
    Anėtarėsuar
    04-04-2010
    Postime
    794
    Kjo ishte Shaka?
    se aLBO jeton ne usa apo jo?

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar mė parė nga Alti Elezi Lexo Postimin
    Kjo ishte Shaka?
    se aLBO jeton ne usa apo jo?
    Jo re shko ke ajo tema e 55 gabimeve te qeveris e lexo me kujdes postimin e funit te albos aty e ke
    JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e Alti Elezi
    Anėtarėsuar
    04-04-2010
    Postime
    794
    Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
    Jo re shko ke ajo tema e 55 gabimeve te qeveris e lexo me kujdes postimin e funit te albos aty e ke
    Po po e pashe,epo SINDROMA Sali cfare nuk ben,pastaj kam degjuar qe hashashin ne Turqi e pine me Nargjile quhet apo e kam gabim?

  4. #24
    E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
    Anėtarėsuar
    30-07-2005
    Vendndodhja
    me ariun polar
    Postime
    2,219
    Citim Postuar mė parė nga ari.ani Lexo Postimin
    sa eshte koha e pritjes per te marre nje nenshtetsi canadaze,dhe cfar normash duhet te plotesohen,me kryesoret.
    per te aplikuar duhet te jesh njehere resident permanent pergjat 3 viteve. duhet te kesh jetuar ne Kanada per dy vjet periudhe kohore pa nderprerje. (nese ka pasur hyrje dalje, mungesat hiqen dyfish nga kjo periudhe, pra duhet te presesh sa te plotesosh ditet). pasi ben aplikimin procedura zgjat 19 muaj deri ne marrjen ne dore te certifikates kanadeze.
    What goes around---comes around

  5. #25
    E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
    Anėtarėsuar
    30-07-2005
    Vendndodhja
    me ariun polar
    Postime
    2,219
    Citim Postuar mė parė nga Patrioti Lexo Postimin
    Gjate muhabeteve qe bej me shoke qe kam ne Europe i them atyre ti lene ato vende muti (vecenarisht ata qe jetojne ne Greqi) dhe te vijne ne Kanada, POR asnjerit nuk ia keshilloj qe te vije ne te zeze. Ve ne rezik gjithato pare dhe kur vjen ne Kanada duhet te fillosh procedurat e azilit. Procedurat jane te gjata dhe avokatet ta masin koken me spango. Gjasat per te fituar azilin jane te vogla dhe vetem nese ke ndonje histori te blinduar me artikuj gazete apo fakte te tjera te forta.
    Keshilla ime eshte qe vazhdo e provo sipas procedurave te dhena ne faqen zyrtare se ndryshe nuk ia vlen.

    Suksese

    per te qene i sigurt ne marrjen e azilit, duhet te jesh ne kategorine e gjakmarrjes ose te diskriminimit (gay, jevg,, etc).
    What goes around---comes around

  6. #26
    E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
    Anėtarėsuar
    30-07-2005
    Vendndodhja
    me ariun polar
    Postime
    2,219
    per me shume info , vizitoni www.cic.gc.ca
    What goes around---comes around

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-02-2012
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    16
    PERSHENDEJTE, i lexova te gjitha komentet touaj per te mare informacion, nue po perpiqem per te ardh ne kanada ne menyre ilegale dhe se shpejti do nisem jam 26 vjec me kan vdekur prindrit qe ne moshen 15 vjec per arsye gjakmarje dhe kam qen ne greqi 7 vjet e tani jam kthyer ne shqiperi, po ketu gjerat jan shum keq e me duhet te emigroj prap, ju lutem me ndimoni me informacion qe nga momenti qe do zbres nga avjoni ca duhet te bej per te kerkuar azil???? a te sistemon shteti aty se une nuk kam asnje njeri aty gjuhen nuk e di mire dhe kam vetem shkollen e mesme a do ta kem te veshtir per pune?? ju lutem meshkrunai ju qe jeni aty.

  8. #28
    Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
    Anėtarėsuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    More une ne Canada po muj shkoj, po aty kur te shkoj tregomni qka me ba ?

  9. #29
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-10-2010
    Postime
    56

    pershendetje

    Citim Postuar mė parė nga Lexuesi_ Lexo Postimin
    More une ne Canada po muj shkoj, po aty kur te shkoj tregomni qka me ba ?
    hi shoku ty merem edhe mua,kurse atje une te garantoj per gjithcka,se une nuk po di si me shku? nese don shkruajm ne email privat tung flm
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ardititii : 19-03-2012 mė 12:21 Arsyeja: gabim ne drejtshkrim

  10. #30
    Citim Postuar mė parė nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
    per te qene i sigurt ne marrjen e azilit, duhet te jesh ne kategorine e gjakmarrjes ose te diskriminimit (gay, jevg,, etc).
    SHqiperia nuk eshte ne listen e diskriminimit. Keshtu qe nuk do te pranonin per keto opsione qe ke permendur. E vetmja menyre eshte te jesh ne gjakmarrje ose te kesh me vete Cash $ 500.000 dhe te japin menjehere pashapordhen
    Revolution 1848

  11. #31
    T'majt e jotja. Maska e Reiart
    Anėtarėsuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    Atje ku arrin tymi i SHARRES
    Postime
    621
    Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
    Albos i kishte than ni plak ne tiron qe i kan heq vizat per kanada.
    Pse nuk thua qe paskemi per ta bo Kanaden lesh arapi se me europen mbaruam pune.
    Injoranti eshte......
    Injorant nuk eshte ai qe nuk di, por ai qe nuk meson!

  12. #32
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    23-09-2011
    Vendndodhja
    Dardanė
    Postime
    1,813
    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    SHqiperia nuk eshte ne listen e diskriminimit. Keshtu qe nuk do te pranonin per keto opsione qe ke permendur. E vetmja menyre eshte te jesh ne gjakmarrje ose te kesh me vete Cash $ 500.000 dhe te japin menjehere pashapordhen
    Sikur te kisha 500. 000 $ stacioni im i fundit do te iste Marsi (nese zbulohen gjurme jete), per ndryshe do te qendroja ne vendin tim. Do te bleja 500 vetura me nga 1000 $ ne cope e do te jepja me qera 20 $ ne dite dhe brenda 60 ditesh prap 500. 000 $ do te ktheheshin ne vend.

    Fitimi: brenda 60 ditesh do te ngelin "Veturat" e mija. E c'me nevojitet mua Kanada kur ne vendin tim jam me 500 vetura dhe me 500. 000 $ kesh te paluara nen krevat !?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gon! : 30-03-2012 mė 07:49

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e landi45
    Anėtarėsuar
    10-04-2008
    Postime
    1,711
    me anije ose me avion,,,,me makine vetem nga amerika

  14. #34
    100% DIBRAN Maska e barce
    Anėtarėsuar
    23-02-2012
    Postime
    16
    Citim Postuar mė parė nga YoUGoTNoGaMe Lexo Postimin
    Meqe ky siper sygjeroi Afriken e Jugut .,ja ku keni disa rrugezgjidhje se si mund te vini

    Per te ardhur ne menyre legale ne AFRIKEN E JUGUT
    thone qe afrika e jugut eshte me e lehte per te marre vize dhe leje qendrimi(nuk e di se skom qene., me tnigjume e kom).,

    nejse

    Me poshte do te gjeni dy faqe(rrjeti)interneti nga "South African Department of Home Affairs"

    Official forms & documents

    While some of the forms listed here are available for download (Adobe Acrobat format.,http://="http://www.adobe.com/produc...adstep2.html"]), all forms are available at any regional or district office of the Department.

    Select a form to download, or choose a category to see only selected forms:

    http://="http://www.home-affairs.gov...?topic=visas"]

    http://="http://www.home-affairs.gov...ts/bi-84.pdf"]

    pershendetje neqoftese un shkoj i pa ligjshem ne kanada cfar te drejtash kam ,,kam ndonje shpres per dokumenta dhe me pas te mar dhe familjen time femit

  15. #35
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    30-05-2009
    Vendndodhja
    Thorolld ON
    Postime
    224
    Brace mos besh gabim te vish i paligjshem dhe pa familje se te mori lumi.
    Do merohesh.
    hidh llotarin per ne amerik dhe do Zoti ke fat

  16. #36
    100% DIBRAN Maska e barce
    Anėtarėsuar
    23-02-2012
    Postime
    16
    faleminderit per pergjigjen dhe dicka tjeter, nqs ke mundesi .un tani per tani jam ne greqi dhe me del pashaporta kreke , kam mundesi te vi un si person dhe pastaj pas ca kohe te mar dhe femit dhe nusen. Femit i kam 8 vjec dhe 4 ato nuk kan pashaporta greke, kan vetem dokumenta 10 vjecare , me duhet te iki patjeter sepse ketu esht shum veshtir nuk ka fare prespektiv as per mua as per femit faleminderit

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

  1. Pėrvoja dhe pėrshtypjet e forumistėve nė Kanada
    Nga landleli nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 264
    Postimi i Fundit: 02-07-2016, 05:48
  2. Studente ne Kanada
    Nga skerdi nė forumin Mentori akademik
    Pėrgjigje: 16
    Postimi i Fundit: 22-12-2014, 10:32
  3. Emigracioni ne Kanada
    Nga SUPERSTAR_N1 nė forumin Emigracioni
    Pėrgjigje: 58
    Postimi i Fundit: 13-02-2013, 17:05
  4. Ulet numri i pikėve tė pranimit pėr nė Kanada
    Nga Henri nė forumin Portali i forumit
    Pėrgjigje: 19
    Postimi i Fundit: 22-10-2003, 01:28
  5. Policia alarmohet se dikush po Shante Presidentin
    Nga alumni nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 12-07-2002, 19:57

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •