Close
Faqja 13 prej 14 FillimFillim ... 311121314 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 241 deri 260 prej 280
  1. #241
    i/e regjistruar Maska e alem_de
    Anėtarėsuar
    02-10-2009
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    6,745
    Mire se ju gjeje Korcare.Ndoshta i vjen kismeti dhe e ju vizitoj ne realitet.
    Da steh' ich nun, ich armer Tor,
    Und bin so klug als wie zuvor!

  2. #242
    Vetem nje here kam qene ne Korce por u kenaqa jashte mase me muzike, birra e kernacka!

    Kur eshte festa e birres kte vit, dini gje?

  3. #243
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e ēudirave
    Postime
    3,776
    Citim Postuar mė parė nga pranvera bica Lexo Postimin
    Anita!Kam deshire vertet qe kur te behet festa e lakrorit te vini ne Korce e te ini mysafirja ime...sekreti i lakrorit te tille eshte se behet vetem me dy pete te holla dhe piqet me sac!Behen shume te shijshem...
    Ne e bejme keshtu teta:
    zeme brumin miell uje e kripe,e ndajme ne kuleq, te vegjel sa nje top ping pongu....une i bej 14 se kam tepsine mesatare(sia di permasat)..
    i hapim se pari ne pete te vogla rreth 20 cm diametrin i ndajme nga shtate i bejme me vaj secilen nga pak ,e shperndajme vajin shume njetrajshem(une ve aq pak vaj sa mezi shperndahet me luge) dhe bashkojme 7 ne nje pete,e 7 ne nje tjeter. Sdi a isha e qarte dmth dy pete secila nga shtate keto petezat me diameter rreth 20 cm. i leme pak te vijne(te ne themi te leshohen) dhe i zgjasim me dore(ben edhe me tehollojse) ne madhesi nje cm me e madhe se tepsia. e veme njeren ne tepsi terheqim skajt pak,veme gjellen e mulojme me peten tjeter dhe skajet e te dy peteve i bashkojme e bejme nje rreth ne forme litari rreth tepsise(ups e perziva krejt tani)
    e lyejme prape permbi me vaj(ose me ajke) dhe e pjekim...
    gjate pjekjes ato petezat ndahen nga njera tjetra prandaj pas pjekjes eshte mire te sperkatet pakez me uje e te mbulohet perndryshe thahen....

    Epo nese e ke kuptu teta bravo hahahahaha.
    AUTOCHTHONOUS

  4. #244
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e ēudirave
    Postime
    3,776
    Citim Postuar mė parė nga pranvera bica Lexo Postimin
    Anita!Eshte mekat mos vizitosh Korcen dhe rrethinat turistike te saj!Ne qofte se ke deshire te vish ,une te pres, besoj se do te ikesh e mrekulluar ne qytetin tend!Une dhe familja ime gjendemi kollaj se jemi ne mes te Korces dhe aty ku do ndaloni (tek agjensia) aty eshte edhe pallati im!Vetem me lajmero!
    Faleminderit shume shume .
    AUTOCHTHONOUS

  5. #245
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-05-2008
    Vendndodhja
    Oslo, Norway
    Postime
    759
    Citim Postuar mė parė nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
    Lakrori me i mire eshte lakron pe kungulli
    give me a slice

    kjo gatuhet e kripur apo e sheqerosur?

  6. #246
    i/e regjistruar Maska e K.i EPERM
    Anėtarėsuar
    09-03-2009
    Postime
    924
    anita340--citim--Epo nese e ke kuptu teta bravo hahahahaha.

    ---ky ishte Laknori mė Petė,kemi edhe mė Rrathė harrove ndoshta!!!njė e dijė se mė pelqen ,do t'ju tregoj edhe unė kėtė pregaditjėn e Laknorit (gruaja ime pregaditė ndonji tė Diele)njė tė Diele erdhi njė franqeze (ėshtė Drejtoreshė shkolle)dhe asaj i dhamė dy copa Laknori(me rrath) se donte ta provonte,pas disa ditėsh mė telefonoj se ēka duhet blerė pė ta pregaditur kėtė specialitet se i kishte lepirė edhe gishtat ajo dhe Burri i saj;i tregoj Gruaja dhe erdhen tė dytė mė ato zarzavatet e Lakrorit dhe ajo filloj nė njėrėn anė tė tavolinės ndersa Gruaja ime nė anen tjeter ,kurse Burri i franqezes inqizonte mė Kamerė gjatė gjithė kohės ,unė mė Femijė shikonim TV nė Salon dhe mė nė fund shkuam pėr tė ngrenė ,mirėpo Lakrori Shqiptar na pelqeu mė shumė,dhe nga inati franqezja na ftoj pas 2/3 javesh nė drekė (Lakrorė kishte gatuar)mirėpo u befasuam se e kishte zbuluar fshehtėsinė dhe na pelqeu shumė .
    E zuri sherri mė Laknorė ,se tė gjitha mbesat dhe nipėrit e saj tani ēdo tė Diele i kerkonin Lakrorė.
    Ju bėftė mirė Laknori,vetem kujdes nga yndyra se Laknori ska lezet pa yndyrė,kos dhe speca te djegės(sertė)

    Pėshendetje

  7. #247
    i/e regjistruar Maska e K.i EPERM
    Anėtarėsuar
    09-03-2009
    Postime
    924
    citim--Postuar mė parė nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
    Lakrori me i mire eshte lakron pe kungulli

    Neve nė Kosovė i themi kėtij Kungullorė!!natyrishtė ėshtė edhe i ėmbėl dhe ka shije tė mirė

    Pėrshendetje

  8. #248
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anėtarėsuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet nė Bllog
    1
    Lakrori me sac behet vetem me dy pete!Nje pete poshte ,gjella ne mes dhe nje pete siper,,,petet te holla sigurisht.Sperkatet pas perfundimit me uje dhe piqet me sac!Kur e nxjerrim nga saci e lyejme me gjalpe dhe vetem ta hash,te lepish duart si profesorja franceze!

  9. #249
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anėtarėsuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet nė Bllog
    1
    Citim Postuar mė parė nga Bamba Lexo Postimin
    Vetem nje here kam qene ne Korce por u kenaqa jashte mase me muzike, birra e kernacka!

    Kur eshte festa e birres kte vit, dini gje?
    Ne 11 deri ne 14 gusht Bamba!Te pres!

  10. #250
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    24-06-2011
    Postime
    267
    Si behet ky laknor me sac ?, a keni ndonje foto qe ta shohim ?!

  11. #251
    Citim Postuar mė parė nga pranvera bica Lexo Postimin
    Ne 11 deri ne 14 gusht Bamba!Te pres!
    Ok, do vij me shume qef se me pelqeu si qytet dhe si njerez! Edhe pse per informacione nuk na ndihmuan shume!

    Tani u pa puna do te bijme ne qaf ty!

  12. #252
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anėtarėsuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet nė Bllog
    1
    Je ne vete?As mos e diskutoni fare ,bile do te kenaqemi shume!Do ta shikoni...

  13. #253
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anėtarėsuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet nė Bllog
    1
    Citim Postuar mė parė nga figaro Lexo Postimin
    Si behet ky laknor me sac ?, a keni ndonje foto qe ta shohim ?!
    figaro!Shiko postimin 234, aty ke lakroret me sac!

  14. #254
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    24-06-2011
    Postime
    267
    Citim Postuar mė parė nga pranvera bica Lexo Postimin
    figaro!Shiko postimin 234, aty ke lakroret me sac!
    Duket shume e shishme ! Shpresoj te kaloj ndonjehere ne Korēe, vec per keta lakror

  15. #255
    i/e regjistruar Maska e ajzberg
    Anėtarėsuar
    22-09-2004
    Postime
    2,214
    LAKRORI,KUNGULLORI,PETANIKU,QUMESHTORI etj.........te gjitha prodhime tipike shqiptare mjaft te shishme ....cudi ne Tirane perdoret fjala Byrek dhe byrektore per vendin qe tregetohet.
    BYREK vjen nga turqishtja.
    Po te shikoni me kujdes foton e derguar nga une ,do te gjeni disa elemente qe i perkasin tradites se gatimit mbare shqiptar,une do te ju pyesja per kuriozitet se cfare emrash kane ato
    psh TEPSI=TAVE ejt
    PERUSTI
    JASTAGAC
    MASHE
    SAC
    OKLLAI
    Dija eshte injorance e mesuar.....

  16. #256
    i/e regjistruar Maska e K.i EPERM
    Anėtarėsuar
    09-03-2009
    Postime
    924
    CITIM--.te gjitha prodhime tipike shqiptare mjaft te shishme.....

    Prsh. e keni harruar HETHENIKUN--poashtu i shijshem!!!!!!!!

  17. #257
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e ēudirave
    Postime
    3,776
    Citim Postuar mė parė nga K.i EPERM Lexo Postimin
    anita340--citim--Epo nese e ke kuptu teta bravo hahahahaha.

    ---ky ishte Laknori mė Petė,kemi edhe mė Rrathė harrove ndoshta!!!njė e dijė se mė pelqen ,do t'ju tregoj edhe unė kėtė pregaditjėn e Laknorit (gruaja ime pregaditė ndonji tė Diele)njė tė Diele erdhi njė franqeze (ėshtė Drejtoreshė shkolle)dhe asaj i dhamė dy copa Laknori(me rrath) se donte ta provonte,pas disa ditėsh mė telefonoj se ēka duhet blerė pė ta pregaditur kėtė specialitet se i kishte lepirė edhe gishtat ajo dhe Burri i saj;i tregoj Gruaja dhe erdhen tė dytė mė ato zarzavatet e Lakrorit dhe ajo filloj nė njėrėn anė tė tavolinės ndersa Gruaja ime nė anen tjeter ,kurse Burri i franqezes inqizonte mė Kamerė gjatė gjithė kohės ,unė mė Femijė shikonim TV nė Salon dhe mė nė fund shkuam pėr tė ngrenė ,mirėpo Lakrori Shqiptar na pelqeu mė shumė,dhe nga inati franqezja na ftoj pas 2/3 javesh nė drekė (Lakrorė kishte gatuar)mirėpo u befasuam se e kishte zbuluar fshehtėsinė dhe na pelqeu shumė .
    E zuri sherri mė Laknorė ,se tė gjitha mbesat dhe nipėrit e saj tani ēdo tė Diele i kerkonin Lakrorė.
    Ju bėftė mirė Laknori,vetem kujdes nga yndyra se Laknori ska lezet pa yndyrė,kos dhe speca te djegės(sertė)

    Pėshendetje
    Pitet me rrathe(me lakra,djath, mish,spanac,patate,kungull,hithera) ato jane tjeter muhabet tani. une po lepije gishterinjte pa e provu hic ate lakrorin e grus tane K. i Eperm.
    AUTOCHTHONOUS

  18. #258
    i/e regjistruar Maska e alem_de
    Anėtarėsuar
    02-10-2009
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    6,745
    Mire se ju gjeje Korcare.
    Da steh' ich nun, ich armer Tor,
    Und bin so klug als wie zuvor!

  19. #259
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anėtarėsuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet nė Bllog
    1
    Citim Postuar mė parė nga alem_de Lexo Postimin
    Mire se ju gjeje Korcare.
    Mire se erdhe alem-de! Ishalla vjen njehere ketej nga Korca!

  20. #260
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anėtarėsuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet nė Bllog
    1
    He miq te dashur!Sot ne oren gjashte eshte festa e lakrorit ne qytetin tim te bukur e te dashur...urdheroni kush ka mundesi se vertet eshte bukur e hame edhe nga nje cope lakror me sac...ndoshta e shikoni edhe ne televizor!

Faqja 13 prej 14 FillimFillim ... 311121314 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Tė mėsosh aktrimin njėherėsh me abetaren
    Nga TiLoNcE nė forumin Kinematografia dhe televizioni
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 21-09-2005, 09:48

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •