Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 58
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-03-2008
    Postime
    4

    Red face Nervozohem shpejt. Ju lutem mė ndihmoni

    Tungatjeta, si po kaloni , jam pak i ri ndoshta se besoni per cka do ju them..
    Psikolog,jam pak si i tepert ne nervoze, nje dy me hyp nervoza, po kallem me 1 fjale Shpejt, nervezohem shpejt,a me vjet jam i ri 19 vjecare, sdi cka me ka kap , cka une prej kete kohe me Nervoze, spo kam fmi e gajle te mdhaja, po thjesht jam Single , jam i shoqeruar, nervoza mir keq me hyp, nese kishte pat mundesi me ndihmosh sben keq,
    pres pergjigje nga ju??

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Nuk jam psikologe kam punu pak pran tyre e vertet ata nuk epin kshilla po epin hapa te dopojn njiher mirź....
    Kisha me te propozu me u marr me sport,shum sport,aty lergon energjin negative e energjin pozitive e gjen te e dashura pasi qenke i soqeruar , shyqyr qe ka femra se ato epin vetem dashuri.
    lexu diqka qka te argeton e jo qka ta hyp nervozen.
    pij qaj bjeshke dhe kamomile mbas dite e tutje keto jan qetsuese.

    zotroi nervat ,mbaje ndemend ket fjali :ai qe zotron nervat e tij zotron boten ...a e gati
    benu i mir me shoqen nese don ta kthei me mir
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  3. #3
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anėtarėsuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Mundohu te besh seks, vetem seksi te qeteson nervat. (ilac popullor) lol
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  4. #4
    Never say never Maska e besa.a.best
    Anėtarėsuar
    08-01-2008
    Vendndodhja
    Maqedoni
    Postime
    539
    Citim Postuar mė parė nga maturanti Lexo Postimin
    Tungatjeta, si po kaloni , jam pak i ri ndoshta se besoni per cka do ju them..
    Psikolog,jam pak si i tepert ne nervoze, nje dy me hyp nervoza, po kallem me 1 fjale Shpejt, nervezohem shpejt,a me vjet jam i ri 19 vjecare, sdi cka me ka kap , cka une prej kete kohe me Nervoze, spo kam fmi e gajle te mdhaja, po thjesht jam Single , jam i shoqeruar, nervoza mir keq me hyp, nese kishte pat mundesi me ndihmosh sben keq,
    pres pergjigje nga ju??
    Edhe un sjam psikologe thejshte mora incitiven te shkruaj ne kete teme preshkak se edhe un kam perjetuar nje gje te till ku cdo gje me pengonte ate e bente koha mirpo une do te keshilloja qe te duhet ndoshta nje pushim ose dikund ne nje vend te qete dhe te arish te zberthejsh shum gjera qe te shkaktojne nervoz dhe ne njefare menyre te arrish te kontrollosh veten sepse me te vrtete ka disa gjera qe te shqetesojn dhe te bejne nervoz por poashtu ka gjera qe te shkaktojne nervoz te pakuptim cdoher me fryme pozitiviteti dhe te kujdesshem se mund te ndodh qe ajo nervoz e castit te lendoj dikend me fjale edhe me pas te ndjehemi fajtor gjithmone. Shpresoj tet ndihmojne fjalte e mia cdo te mire
    ... “Unė besoj se pėrkufizimi mė i mirė i njeriut ėshtė dykėmbėsh pėrbuzės.’..Fyodor Dostoyevsky..

  5. #5
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Per mendimin tim duket te mesohesh qe ti pranosh te gjitha gjerat madje dhe ato qe te nervozojne, pasi gjithēka eshte e mundur ne kete jete. Dmth mesohu me kete ide.

    Njehere qe i pranon mund t'i injorosh . Nqs i lejon qe te jeni mendimi jot fiks atehere nervat do te dominojne dhe jo t'i ato e kur njeriu eshte i nevrikosur e kumbet kthejlltesine dhe aftesine per te logjikuar drejte. Kjo te sjell dobesi.

    Te nevrikosesh eshte njesoj si te mos e vesh logjiken ne pune por te bihesh pre e nje "mashtrimi" e thene me fjale te thjeshta cdo veprim/fjale/gjest qe mund te te nervozoje mjafton ta analizosh ne koken tende duke u perpjekur ta analizosh dhe te kontrollosh emocionet nevative qe te ēojne drejt nervpzizmit.

    Logjika e kthjellet eshte arma me e mire e ēdo situate
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar [Perla] pėr postimin:

    Neteorm (26-08-2018)

  7. #6
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Citim Postuar mė parė nga Apollyon Lexo Postimin
    Mundohu te besh seks, vetem seksi te qeteson nervat. (ilac popullor) lol

    e ku bahet seksi me nervoz a kujtove qe femnat jan kerr ferari a ?
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  8. #7
    WoRkInG Maska e [Neo]
    Anėtarėsuar
    05-10-2008
    Vendndodhja
    A man can be happy with any woman, as long as he does not love her.
    Postime
    247
    Une nuk jam psikolog por e kam kaluar vete me pare kete faze dhe prandaj do te them nja dy fjale.
    NJe e para nervozohesh shume kur gjene me te vogel e mer shume perpjekur, mos e merr perpjekur, merre lehte.
    E dyta gjera merri pak me te qeshur se ndryshe nuk i zgjidh dot.
    E treta mundohu qe te kalosh pak kohe ne qetesi larg zhurmes dhe stresit ne ndonje bregdet apo ne ndonje mal apo kudo qofte vetem te jete qetesi se te ndihmon shume qe te gjesh qetesine.
    Kaq kisha per te te thene.
    Always forgive your enemies, nothing annoys them so much.

    Oscar Wilde.

  9. #8
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anėtarėsuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Citim Postuar mė parė nga Dorontina Lexo Postimin
    e ku bahet seksi me nervoz a kujtove qe femnat jan kerr ferari a ?
    Dorontine, perballe pjeshkes jan gjunjezu burra me te forte se ky qe ka hap temen, edhe un bashke me te.

    Ska nervozllik kur je perballe asaj gjose, leje kte muhabet, seksi eshte ilac kundra stresit.
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  10. #9
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    23-12-2007
    Postime
    119
    Mundohu te mos i thuash vetes qe ke gjithmone te drejte.

  11. #10
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Citim Postuar mė parė nga Apollyon Lexo Postimin
    Ska nervozllik kur je perballe asaj gjose, leje kte muhabet, seksi eshte ilac kundra stresit.
    jom dakord me ty asht ilaē por kur ke probleme tjera ske shije te ketij ilaēi ...ndodh edhe kjo ne medicin po....
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  12. #11
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anėtarėsuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Shko vizitohu per Tiroide, kur njerezit kane tiroide behen shume nervoz.
    Life's too short to remove USB safely.

  13. #12
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Citim Postuar mė parė nga Jack Watson Lexo Postimin
    Shko vizitohu per Tiroide, kur njerezit kane tiroide behen shume nervoz.
    asht e mundur qe qregullimi ne gjendren tiroīde ta ndrron karaterin..
    mund te fonkcionon shpejt apo ngadal e jo siq asht normaja.

    ket e ben me nji analiz te gjakut .
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  14. #13
    i/e regjistruar Maska e showgirl
    Anėtarėsuar
    13-09-2008
    Vendndodhja
    brenda vetes time
    Postime
    169
    Maturanti, keshilla ime eshte te permiresosh frymemarrjen...do te duket cudi por eshte nje nga terapite qe te meson yoga pikerisht per qetesine mendore (dhe ate fizike).
    Ne momentin preciz qe dikush apo dicka te ben nervoz ti duhet te Perqendrohesh me mendje tek frymemarrja jote: merr fryme THELLE me ane te barkut dhe lirohe ate me ane te gojes. Behe prove disa here, edhe gjate dites e perdite; te siguroj qe vlen.
    Ka edhe terapi te tjera..nese do ti them. Jam dakort me shoket me siper qe mund te jene tiroidet por provo njehere kete (duhet ta besh shpesh here) para se te shkosh tek doktori e te te mbush me ilace.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga showgirl : 20-10-2008 mė 13:05

  15. #14
    Cun Fantastik Maska e Tribal_heart
    Anėtarėsuar
    23-08-2007
    Vendndodhja
    Anej dhe Knej
    Postime
    63
    Lale mos e vrit menjen eshte mosha e atille ku nevrikosesh shpejte je ne nje moshe ku nuk e di mo ca do per jeten je fare marimit te moshes se pare fillon jete tjetr tani dukefilliar qe nga shkolla puna a ku ta di une ca bohet gjithmon mendo se cdo e gje cdo provlrm cdo kthe e kane nje perfundim dhe nje zgjidje mundohu ta kontrollosh veten se je ti ai qe e shkoktan nevozismin brenda teje dhe je ti ai qe mund ta frenosh klm kujdesu per veten se vetem ti mund te kujdesesh per te as kush tjetr

  16. #15
    ***VIP***
    Anėtarėsuar
    26-08-2008
    Postime
    800
    Nje gje skuptoj une. Kur nuk jeni psikolog, ca dreqin (spo them ate fjalen tjeter) doni qe jepni keshilla kot me se koti ne temen: Pyetni psikologun.
    C'jemi ne shqiptaret per te vjedh zanatin, do dalim te tere si Zeqo Pilafi. Sa per ty lale qe ke hall me nervat; une them shko e shiko nje psikolog (qe ka mbaru per psikologji e kam fjalen) mos u merr me ne se ne muhabet duam. Hajt shnet e mos u nxeh shume.

  17. #16
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anėtarėsuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    Pėrdor camcakez ose ndonjė gjė te but mbaje ne dor dhe luaj me te, psh. ndonjė sfungjer. dhe mendo ne ndonjė gjė te bukur. Mua camcakezi me ndihmon, dhe mendimet ne ditėt me te bukura qe kisha, kuptohet kur rri vetėm i bej keto, se po kesh nervoz dhe jam em dike plasa krejt. provoje njehere.

    Ps: Ate punėn e sfungjerit ma ka than njė mėsuese, ishte ber njė zbulim diku ne Angli dhe kishte funksionuar, dhe te unė ka funksionu. Kam njė top madhėsia e topit te tenisit, por ėshtė i but, me qetėson pėr kohe te shkurtėr.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga strange : 20-10-2008 mė 15:43
    Mėso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  18. #17
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Ajo qe me habit eshte se je i ndergjegjshem qe nervozohesh shpejt, por nuk arrin dot ta kontrollosh.

    Perderisa ti e di qe po nervozohesh, dmth e kupton, atehere nuk duhet te jete aspak e veshtire ta ndalosh.

    Te duhet ca kohe te reflektosh me veten dhe te analizosh shkaqet e nervozizmit, ti je psikologu me i mire i vetes, mjafton pak kohe dhe sinqeritet me veten.

  19. #18
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-03-2008
    Postime
    4
    Tungatjeta, se kam prit se te do me ejpni komente,
    Femna ka boll shyqir, e din ku eshte problemi, jam mesuar vet, pa asnje pergjegjsie.
    kam bere shkollen e mesme larg familjes
    atje me shoqeri konvikti krejt ne koke veti, sa erdha ne shtepi ndal at ndal ket, me pengonin njerzit fjalet, inatin e kam te forte.,
    kam qen 3 jave pushime me ka ndihmuar shum pa celular ika, isha Pushime larg, kam dal ne bregdet tash, ne mal sport e gjithkund jam djal i gjith puneve hobeve .edhe te Seksit shyqir,, po nje fjale ketu empelqeu: nese vet ju i ndaloni jeni zotruesi i botes. fjale me vend.,.
    E kuptoj dhe une . ama se di si do ja dal me kete., ishalla punen .me nje fjALE DO E BEJ Rafsh be.. SJA VARR ATI QE ME NERVOZON,FMIA ESHTE FMI. KOT . ! APO?? si thuani Ju ..
    kalofshh bukur,

  20. #19
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Citim Postuar mė parė nga maturanti Lexo Postimin
    Tungatjeta, se kam prit se te do me ejpni komente,
    Femna ka boll shyqir, e din ku eshte problemi, jam mesuar vet, pa asnje pergjegjsie.
    kam bere shkollen e mesme larg familjes
    atje me shoqeri konvikti krejt ne koke veti, sa erdha ne shtepi ndal at ndal ket, me pengonin njerzit fjalet, inatin e kam te forte.,
    kam qen 3 jave pushime me ka ndihmuar shum pa celular ika, isha Pushime larg, kam dal ne bregdet tash, ne mal sport e gjithkund jam djal i gjith puneve hobeve .edhe te Seksit shyqir,, po nje fjale ketu empelqeu: nese vet ju i ndaloni jeni zotruesi i botes. fjale me vend.,.
    E kuptoj dhe une . ama se di si do ja dal me kete., ishalla punen .me nje fjALE DO E BEJ Rafsh be.. SJA VARR ATI QE ME NERVOZON,FMIA ESHTE FMI. KOT . ! APO?? si thuani Ju ..
    kalofshh bukur,

    Po prap te them: nese i dominon emocionet tua ti dominon Boten
    ket e kan then fillozof te njoftur franqez dhe mbaje ndermend ket fjali .

    ta them tjetren: Jeta asht lum qe te duhet me notu tan jeten ather nese nuk din te notosh ke interes me u mesu...ket e ka then nji belg

    ke edhe nji qe ka then nji franqeze: Nese dikush te kput sikur lulen , mos rri me ter po hyn ne nji vaze , vje nji gocź e te merr erź.

    Jeta asht si koha ajo ndrron shpesh ...
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  21. #20
    Texas Ranger Maska e Clauss
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    1,483
    po po na zhdepe me klishe
    You were meant for me. Perhaps as a punishment.

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. me ndihmoni shpejt ju lutem
    Nga MoskoSoft nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 15-06-2009, 12:49
  2. Klosi: Levizjet e qeverisë, shumë shpejt revoltë popullore
    Nga Brari nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 26-10-2005, 13:24
  3. Shpejt do vdes
    Nga kulla nė forumin Letėrsia shqiptare
    Pėrgjigje: 18
    Postimi i Fundit: 23-09-2004, 12:47

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •