Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 35
  1. #1
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anėtarėsuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781

    Unhappy Pse me linde?!!!!

    Sote me befasoj nje grua mu duke se ishte 30 vjeqe,erdhi ne vizit te nena vete dhe filloj te fjaloset me te kur shkoj e pyeta nene e vete nje femer e moshuar qe jeton ne azil se cka e kishte dhe cka kerkoj nga ajo.E shkreta me sy te perlotur me tha azgje vetem me tha pse me linde?!!!Per mua qe shokante kjo ngjarje,ne vend qe te falenderohet nje nene ajo akuzohet!
    Po juve Antar te nderuar a ju ka ndodhur nje gje e tille, ti thoni nenes apo te ju thote femija juaj pse me linde?
    - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
    Agim Metbala"

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Mua nuk me ka ndodh ,,por kam has edhe une shum nga keto fjale,,keto perdorin ato gra qe keqtrajtohen nga bashkeshorti ,por ka edhe nga ato nga skamja e mjerimi,qe nuk i perballon!!

  3. #3
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    ka raste oj sueda qe e thua kete...
    por jo ne form ironie,me te keq....
    ka raste....shembull....jeta e nje femre eshte teper e veshtir,e sidomos kure i ndodhin lloj lloj problemesh a fatkesish....
    dhe nga tao vuajte mund ta thuash kete fjale,por jo te akuzosh nenen ose ta malltretosh....jo...
    pershembull: nena ime ka vuajtur shume ne jete,shume,sa qe as edhe nje roman nuk do me mjafonte t'a preshkruaj jeten e saj,pastaj ne fund,dy vitet e fundit u semur,dhe kishte teper dhimbje,e sa here thoshte oj nene pse me linde,e une ia ktheja,po ti nena ime,pasi e dije se eshte keq, pse me linde mua...ia thoja ne form shakaje.....

    por mvaret,se ajo femer c'fare jete ka.....ku ta dishe.....

    sidoqofte kjo fjale si thuhet nje nene me seriozitet....
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga tetovarja87 : 18-07-2010 mė 15:24
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e daniel00
    Anėtarėsuar
    05-06-2004
    Vendndodhja
    tr
    Postime
    2,836
    Cdokush perdite te pakten nje here ne dite duhet te pyese prinderit e vet se pse e kane lindur dhe kush eshte i pakenaqur me pergjigjen , mund edhe ta korrigjoje faktin .


    A nuk e kishe menduar ndonjehere ti Sueda se ajo femer ne vend qe te bente kerkonte llogari nga e ema do ishte me mire te mbytej ne lume ?

    Kete keshille kam kushdo qe gjen gabime te prinderit qe i kane bere shume vjet me pare , le t'i korrigjoje menjehere tani .

    Ne te kundert eshte nje qaravitje qe s'ben dy lek .
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga daniel00 : 18-07-2010 mė 15:39
    Ngjeshur me brezin e se vertetės,parzmoren e drejtėsisė,mburojėn e besimit dhe shpatėn e Frymės.

  5. #5
    Kur njeriu e ka jeten teper te veshtire dhe eshte i pazoti te zgjidhi problemet e veta ateher duhet te gjej 'fajtorin' per vuajtjet e tij. Ne kete rast nena meret si fillesa e gjithe dhimbjes.

    Vetem se problemi eshte se nuk eshte nena qe e zgjedh femijen, as femija qe zgjedh nenen.

  6. #6
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anėtarėsuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Citim Postuar mė parė nga daniel00 Lexo Postimin
    Cdokush perdite te pakten nje here ne dite duhet te pyese prinderit e vet se pse e kane lindur dhe kush eshte i pakenaqur me pergjigjen , mund edhe ta korrigjoje faktin .


    A nuk e kishe menduar ndonjehere ti Sueda se ajo femer ne vend qe te bente kerkonte llogari nga e ema do ishte me mir ete mbytej ne lume ?

    Kete keshille kam kushdo qe gjen gabime te prinderit qe i kane bere shume vjet me pare , le t'i korrigjoje menjehere tani .

    Ne te kundert eshte nje qaravitje qe s'ben dy lek .
    Simbas skenes une pash vetem qe e beri nene e vete te qaj,te vuaj ne vend qe ti sjell pak lumturi, se ashtu ashtu ajo nene ishte e abondonuar ne nje azil.
    Per mua se qe nje pyetje se ajo ishte e vuajtur por qe nje gjest egoiste nga ana e saj.
    - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
    Agim Metbala"

  7. #7
    Nga qejfi nuk ja ka thene te jemes ato fjale.

    Njeriu duhet te dije te filtroj fjalet boshe te thena pa arsye, emocjonalisht.

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665
    Citim Postuar mė parė nga DontWorryBeHapp Lexo Postimin
    Nga qejfi nuk ja ka thene te jemes ato fjale.

    Njeriu duhet te dije te filtroj fjalet boshe te thena pa arsye, emocjonalisht.
    per femrat eshte mission impossible 4


    Sueda
    sa do te te degjojne syte e do te te shikojne veshet nqs do besh animatrice avec des personne agees
    c'do dite do na hapesh nga nje teme te re
    Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

  9. #9
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anėtarėsuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    hahaha si e pashe temen thash Sueda po thot ate fjale,LOOL jo shyqyr haha

    ka raste,psh,babai nuk i jep femive llogarine qe ka dhe eshte martua me nje te re,kurse ajo ne moshe eshte me djalin qe ka me te madhin,kesi prindi cka mi thane???!!

  10. #10
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anėtarėsuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
    per femrat eshte mission impossible 4


    Sueda
    sa do te te degjojne syte e do te te shikojne veshet nqs do besh animatrice avec des personne agees
    c'do dite do na hapesh nga nje teme te re
    Jo me sdua te behem animatrice per personat e moshuar,se kete jave vetem kam qare.

    Do te behem mamie keshtu cdo dite do te jem e gezuar.
    - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
    Agim Metbala"

  11. #11
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750
    Sueda,separi behu vetevetja,pastaj zgjidh profesionin zemer!Po kaloi tek pyetja e shtruar nga Ti?A e keni pardor shprehjen,,Pse me linde?"Po ,por Jo kurr ne prani te Nenes,jo te i drejtohem nenes me at pyetje(akuze)por ne vetevete kur ndihesha e vetmuar ose e merzitur shum,e thoja,por nuk me degjonte kush!
    Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

  12. #12
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    Citim Postuar mė parė nga e panjohura Lexo Postimin
    Sueda,separi behu vetevetja,pastaj zgjidh profesionin zemer!Po kaloi tek pyetja e shtruar nga Ti?A e keni pardor shprehjen,,Pse me linde?"Po ,por Jo kurr ne prani te Nenes,jo te i drejtohem nenes me at pyetje(akuze)por ne vetevete kur ndihesha e vetmuar ose e merzitur shum,e thoja,por nuk me degjonte kush!
    ashtu eshte e pa njohura....
    shumicen degjojm sote se e thuan kete "fjale" por jo ashtu si thua ti (akuz)....
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  13. #13
    Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
    Anėtarėsuar
    07-01-2010
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    1,079
    O none mi none,
    c'deshe qe na bone

    fajin e pat yte ate,
    ishte note e gjate

    fajin e pate vete,
    qe i ngrejte komet perpjete!

    Perchč er coro che famo tutti quanti insieme
    dice LAZIO sei grande te volemo bene!

  14. #14
    ~SmiLe~ Maska e BaBy_BiRbA
    Anėtarėsuar
    30-04-2002
    Vendndodhja
    Melbourne, Land Down Under
    Postime
    582
    LoL...dhe une si puna e Boy...me shaka i them mamit ndonjehere...Ah mi none, cpate qe na bone hahaha. Po shyqyr mami sma kthen pergjigjen si poezia e boy-t hahahaha. Qesh e shkreta dhe nuk thote gje.
    Shmile Pweet Face..Me Wubz U :D

  15. #15
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anėtarėsuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar mė parė nga Boy Lexo Postimin
    O none mi none,
    c'deshe qe na bone

    fajin e pat yte ate,
    ishte note e gjate

    fajin e pate vete,
    qe i ngrejte komet perpjete!

    LOOL...................

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar mė parė nga Sueda Lexo Postimin
    Jo me sdua te behem animatrice per personat e moshuar,se kete jave vetem kam qare.

    Do te behem mamie keshtu cdo dite do te jem e gezuar.
    Ec se nuk qenke per mjeke

    nese don te jesh e gezuar,e gjithnje duke qeshur,beju edukatore femijesh

  17. #17
    Pergjigjia e pyetjes 'pse me linde' eshte shume e thjesht, se ashtu deshti mema natyre.

    Pergjigja e asaj cfare do behesh ne jete qe te jesh e lumtur dhe te mos pyesesh mamin pse te beri eshte i shume me e veshtire per tu gjet.

    Ps. Nuk e di perse ju femrat e beni kaq shpesh kete pyetje. I cik tju dhembi dhe 'o ma pse me bere' thoni.

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e ILMGAP
    Anėtarėsuar
    10-04-2009
    Vendndodhja
    In
    Postime
    2,791


    e zgjuar dreqi =====> ajo goca qe paska pyet me ngulm "cdeshe qe mbere"
    Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

  19. #19
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750
    Ps. Nuk e di perse ju femrat e beni kaq shpesh kete pyetje. I cik tju dhembi dhe 'o ma pse me bere' thoni.
    ,,pse me linde''
    Nuk e bejm at pyetje kur kemi diku dhembje,pasi qe ne jemi me te perballueshme se sa Ju tek dhembjet,por jo tek ato shpirterore!Vuajtjet jane ato qe na shtyejn ta bejm at pyetje!
    Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

  20. #20
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anėtarėsuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    kurr nuk i kam then dhe kurr nuk do i them sepse qe te vij une ne ket bot nuk ka vendos nena ime por ka vendos zoti dhe nese dikush duhet fajsuar per ardhjen time ne ket bot ather duhet fajsuar zoti e jo nena

    keto fjal zakonisht i thojn femrat kur kan probleme mirpo kurr si kam degju duke i then direkt nenes mirpo gjat jetes ka qaste te veshtira dhe njeriu nuk din qka flet mirpo ato qaste shum shpejt kalojn dhe shumica e ketyre personave pendohen per ate qe kan then

    une nuk do i them kurr keto fjal mirpo do mundohem me gjith fuqin time qe prinderve te mi teju mundsoj qe ket pjes te jetes qe ju ka mbet te kalojn te lumtur dhe te mos ju mungoj asgje ne ket bot
    Pėrderisa ėshtė dikush nė Qiell qė mė mbron...
    Nuk ka askush nė Tokė qė mė mposhtė...”

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •