Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 56
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e nitROSHI
    Anėtarėsuar
    17-04-2002
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    710

    Kurvat, une dhe bota

    Ajo eshte kengetare, por nganjehere pallohet edhe me leke. Besoj se kete te dyten e ben me mire. Ndersa ajo tjetra I ka gjinjte e varur si dekorata, e vaginen te shqyer si flamur I nje ushtrie te shkaterruar. Kjo qe sapo u ndava uleret per cdo gje, dhe goja I kundermon era sperme. Po eshte edhe nje tjeter qe dergon letra te pakuptimta qe nuk ben gje tjeter vec qahet, shan e mallkon fatin per gjendjen e veshtire. Ne vagine ka nje infeksion me te vjeter se qeni I gjyshes sime, e nje dreq e di sa vete mund te kete marre ne qafe.
    Te tera jane kurva, te tera kane vagina hipokrite.
    Une kam filluar te urrej gjithe boten, aq sa do te kisha vrare te parin qe do te me shikonte ne sy, e do te guxonte te me kerkonte qofte edhe nje arsye te zemerimit tim.
    Nuk jam i cmendur, thjeshte kam nevoje te vras dike.
    Une shkoj me kurva.
    Ato te gjitha thone te njejtat fjale, qeshin ne te njejten menyre, bile dhe pallohen njesoj. Te gjitha vijne era nikotine, bile edhe ato qe nuk pine cigare. Shpesh mendoj se ne vaginat e tyre zhvillohen beteja pafund spermatosoitesh, koleksionohen semundje.
    Ato qeshin dhe nuk e dine se nga momenti ne moment une mund ti vras. Mund te filloj ti hap me thonje duke filluar nga fund-barku, tamam aty prej nga fillon jeta, e duke perfunduar me nje te shkulur te gjuhes.
    Me thonje dua tu nxjerre syte, prej te cilave tani u burone vetem frike, makth, dhembje. Ato jargaviten, lotojne shurrosin e madje edhe dhjesin nga tmerri, ndersa kafshimi im eshte me I shpejte se mendimi I tyre. Ato nuk kane kohe te kuptojne se tashme po I vras, tashme ato jane ushqim I zemerimit tim, monedha me te cilen me duhet te blej qetesine. Ato kafshojne, cjerrin, duke shpresuar se keshtu do te mund ti shpetojne urise sime, por nuk e kuptojne se me yshtin me teper, me ndersejne per tu ndier shijen e gjakut. I kafshoj ne fyt, aq forte sa ato nuk mund te marrin me fryme, aq sa ato fillojne te leshohen fuqi prera tek ndiejne engjellin e vdekjes, tek fillojne te shohin silueten e tij, hijen qe avitet, e luten qe ky te jete fundi. Por une vendos ta zgjas edhe pak. Nuk mund ti jap kaq shpejte fund, e ta le zemerimin tim te panginjur. Ua leshoj fytin, i godas me grusht ne gjoks, e ato te tera klithin. Me teper se mbushje me fryme, eshte tmerr, mungese fuqie. I terheq prej flokesh, e ashtu te pergjakura me vagina te shqyera me gjoks te nxire e me sy te gjakosur i lidh mbi nje karrige, e filloj te dirigjoj simfonine e renkimit te tyre.
    Me luten ti vras.
    Ti vras?
    Ato jane kurvat e ima.
    Afrohem dhe kerkoj ti puth ne buze. Goja nuk u vjen me era sperme, u kundermon gjak. Ua kafshoj gjuhen forte dhe ua shkul nga goja. Keshtu nuk do te kene me mundesi te qeshin.
    Une u perkethel fytyren, dhe me duken me te bukura keshtu, te heshtura, pa te qeshuren e tyre te sajuar, pa vaginen e shkarravitur, pa gjoksin e shfryre, dhe pamundesine per tu palluar.
    Ato tani nuk kane mundesi te me zemerojne. Nuk jane me subjekt i urrejtjes sime, dhe as i meshires sime.
    ………………………………….
    Ajo kthen filxhanin e kafese me buzeqesh dhe te dy dalim per ne shtepine time. Rruges me flet per te njejtat gjera te cilat asnjehere nuk i degjoj deri ne fund. Ne pallohemi. Ajo iken, ndersa une ndihem i vrare, gjuhe shkulur, gjoks nxire, sy gjakosur, **** shtrydhur, i pafuqishem, per ti dhene fund mendimit dhe as per te mbytur peshen e te qeshures se saj te zbrazet.
    Mendimet rizgjojne zemrimin tim.
    Shkund urrejtjen ne nje vagine hipokrite.
    Bote e pjerdhur, e une pjese e saj deri ne hipokrizi.

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e nitROSHI
    Anėtarėsuar
    17-04-2002
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    710
    Nuk e di pse me duket gjithmone aktual ky postim. Mbase ngaqe une bej gjithmone te njejtat gabime, e kjo jo sepse jam kokeforte, por sepse e kam te veshtire te mesoj prej tyre.
    Edhe pse jam i ndergjegjshem per kete, kjo nuk ndryshon asgje!!!!
    Plotesisht i pafuqishem per tiu bindur vetes.
    Kam nje teori te tere per kete vete/bindje qe quhet "teoria e karriges", po kush ja ka ngene teorive sot???
    Mbase nje dite tjeter do te flas per te!!!

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
    Anėtarėsuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
    Postime
    2,799
    Tė lexova vendi s’mė zinte
    Mė vloj shpirti si kazan...
    Nga lashtėsia njė zė mė vinte:
    “Gim pse han veē m..tin tand!”
    Gimi

  4. #4
    nitROSHI ,

    bukur...me pelqeu...
    Thuaje te verteten; le te largohen prej teje te poshtrit.

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-10-2003
    Vendndodhja
    Big Apple
    Postime
    1,256
    Citim Postuar mė parė nga nitROSHI
    Nuk e di pse me duket gjithmone aktual ky postim. Mbase ngaqe une bej gjithmone te njejtat gabime, e kjo jo sepse jam kokeforte, por sepse e kam te veshtire te mesoj prej tyre.
    Edhe pse jam i ndergjegjshem per kete, kjo nuk ndryshon asgje!!!!
    Plotesisht i pafuqishem per tiu bindur vetes.
    ne pritje..per te degjuar me...koncept familjar, perdhunshmerisht i pandalueshem, si puna e tualetit(hales), eshte aty e ndyte dhe e pazevendesueshme..

    c'me ben kjo koha gri! arrrrrrrrrrrrrrr

  6. #6
    Jam Tea :) Maska e My_Soul
    Anėtarėsuar
    07-02-2004
    Vendndodhja
    Diku...
    Postime
    464
    Eshte fantastike se si reflektohet jeta me te gjithe elementet e saj letersi.
    Reflektohen momente historike, romantike, heroike, natyra te qeta, natyra te rrembyera, moti i keq e me furtune, dita me diell, nje nate e ftohte dimri me hene, etj. etj. etj.

    Por edhe pleherat e globit pasqyrohen ndonjehere dhe cdo gje rrotull vjen ere te keqe.

    Kjo nuk eshte letersi.
    HAKUNA MATATA

  7. #7
    Citim Postuar mė parė nga My_Soul
    Eshte fantastike se si reflektohet jeta me te gjithe elementet e saj letersi.
    Reflektohen momente historike, romantike, heroike, natyra te qeta, natyra te rrembyera, moti i keq e me furtune, dita me diell, nje nate e ftohte dimri me hene, etj. etj. etj.

    Por edhe pleherat e globit pasqyrohen ndonjehere dhe cdo gje rrotull vjen ere te keqe.

    Kjo nuk eshte letersi.

    Cila nuk eshte letersi?

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-01-2004
    Postime
    46
    BRAVO nitROSHI...kjo eshte letersi, jo si ato shkrimet "uje trendafili" te disave qe te bejne te vjellesh.
    Pres te rilexoj.

  9. #9
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anėtarėsuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahēen time
    Postime
    3,882
    Mendoj qe letersia nuk duhet vulgarizuar deri ne kete pike!!!


    Dito.

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e Anisela
    Anėtarėsuar
    20-01-2004
    Postime
    764
    Citim Postuar mė parė nga nitROSHI
    Nuk e di pse me duket gjithmone aktual ky postim. Mbase ngaqe une bej gjithmone te njejtat gabime, e kjo jo sepse jam kokeforte, por sepse e kam te veshtire te mesoj prej tyre.
    Edhe pse jam i ndergjegjshem per kete, kjo nuk ndryshon asgje!!!!
    Plotesisht i pafuqishem per tiu bindur vetes.
    Kam nje teori te tere per kete vete/bindje qe quhet "teoria e karriges", po kush ja ka ngene teorive sot???
    Mbase nje dite tjeter do te flas per te!!!
    Ke lexuar gje,ose me mire te themi,ke gje idene e "KARRiges elektrike"???
    Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
    Anėtarėsuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
    Postime
    2,799
    KURVAT ose e thene ndrysh PROSITUTAT personalisht i konsideroj personazhe dinjitoze te kesaj jete te felliqur. Per mua, me kurve eshte ajo qe duke qene me nje familje dhe duke aktruar te "ndershmen" shet dengla per ndershmeri, sesa nje femer qe ne Shtepi Publike mbijeton me seksin qe u dhuron meshkujve te uritur seksualisht. Poeti i madh Walt Witman ka thurur poezine me te arrire duke i shkruar vargje te mrekullueshme nje prositute...
    Fatkeqsisht jam mashkull se po te isha femer do isha miliardere! Po,po! Do shkoja me te gjithe meshkujt deri lodhje...deri ne telefllek. Pra do behesha telef duke ua dhene seksin te gjitheve. Kur veme maska jemi falls dhe sa keq...sa keq!

    NJE PROSITUTE

    Te njoha krejt rastesisht
    tek prisje nje klient te ri
    u dashurova marrezisht
    gjithshka me ty ishte magji...

    Mbaj mend qe ishte dimri ne kulm
    dhe gjith liqenet kishin ngrire
    ti kishe aq nxehtsi ne kurm
    ti ishe mjeshtre per tu q.i.r.e

    Bile me dhe gjithshka nga vehtja
    kerkove dhe te besh femij
    Ti ishe vete e Gjithpushtetshmja
    dhe Prostitute dhe Shen Mari...

    Nuk te harroj sa te jem gjalle
    se ti me deshe aq sinqerisht
    gjith jeten une do te ndjej malle
    Per ty une behem ne cast dhe Krisht

    Te me kryqzojne gjith hipokritet
    Ata qe gjoja kane dhe dashnore
    une te dhurova spermatozoidet
    ti gjithshka tenden shpirt me dhurove

  12. #12
    E dua letėrsinė Maska e herta
    Anėtarėsuar
    26-11-2005
    Postime
    5
    Citim Postuar mė parė nga My_Soul
    Eshte fantastike se si reflektohet jeta me te gjithe elementet e saj letersi.
    Reflektohen momente historike, romantike, heroike, natyra te qeta, natyra te rrembyera, moti i keq e me furtune, dita me diell, nje nate e ftohte dimri me hene, etj. etj. etj.

    Por edhe pleherat e globit pasqyrohen ndonjehere dhe cdo gje rrotull vjen ere te keqe.

    Kjo nuk eshte letersi.

    ketu kthehemi tek thembra e Akilit

    cila eshte letersia dhe cduhet te pasqyroje ajo vec histori dashurickash qe perfundojne gjithnje me hapyend?!?

    letersia eshte pasqyrim dhe shembellim i jetes se perditshme e ky tregim rrjedh heshtur paralel me jetet tona ne nuk i shohim, ne nuk duam ti shohim por ato jane jete qe jetohen prane nesh
    Arianiti na trondit pasi rreshtat e tij te kaperthejne fort ne bark, na trondit pasi i lejone vetes te shkojne aty ku tjeter kush nuk ka guxuar por nuk kuptoj pse per kete duhet te paguaje cmimin "kjo nuk eshte letersi"
    Por freret e fatit s'me binden.
    Kuajt e diteve
    braktisur hazdisen.

  13. #13
    i/e larguar Maska e dibrani2006
    Anėtarėsuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    2,693
    U Kenaqa Tu Lexu Nuk Kishte Vend Per Te Shkru

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e baby dream
    Anėtarėsuar
    04-02-2006
    Vendndodhja
    Tirane,Albania
    Postime
    126
    hajde letersi hajde per mua eshte kanibalizem kjo pjese ky robi paska nevoje per kurim per psikiater letersi e bukur shume qe te meson sesa bukur vritet njeriu qofte edhe prostituta turp
    ESHTE E PAMUNDUR TE LEPISH BERRYLIN

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Trebeshina
    Anėtarėsuar
    12-09-2004
    Postime
    107
    Ky pseudoshkrimtari i ketij pershkrimi idiot, duhet te drejtohet tek ndonje psikolog sepse ka probleme serioze me psiqiken e tij. Me vjen keq per te!
    Qe "prostitucioni" eshte "zanati" me i vjeter ne bote, kjo dihet; Po ka menyra e menyra per te pershkruar apo trajtuar kete "fenomen " le te themi.
    Kur ky njeri ka kete kendveshtrim per "prostitutat", pse shkon me to??? Apo per te na dale me keto konkluzione ē'njerezore?! (ma va, vaaa)
    Ai i ndyri ne kete mes eshte ai jo ato.
    ......................................
    Perendia dhe Bajadera (Gete)
    ......................................
    Mahadohu,zot i dherit,
    Per se gjashti zbret perdhe,
    vjen pas gazit edhe vrerit
    Qe te behet posi ne.
    Mire i vjen ketu te rroje,
    i merr punet krejt lirisht.
    Njerezit, qe t'i gjykoje,
    do t'i shohe njerezisht.

    Dhe kur si shtegetar ne qytet pat vershuar,
    Te fortet pergjuar,te vegjelit degjuar,
    Ndaj mbremjes i le, shkon me tej qetesisht.

    Dhe si jashte ai pat dale,
    Nder shtepite e fundit sheh
    Nje te bukur te perdale
    Faqelyer per hare.
    -"Falem,vashe!"-"Lum per ndere!
    Ja, po vi me ty tani".
    -"Dhe kush je ti?"-"Bajadere,
    Kjo shtepi,per dashuri".

    Dhe ajo ze nje valle e godet me ēapare
    Dhe dridhet, perdridhet ne qark ledhatare,
    Dhe ulet, perkulet me lule drejt tij.

    E terheq, ne prag nga pak,
    Ne shtepize e shpie me nxit.
    -"Bukurosh i huaj, flake
    Ty kasollen do ta ndrit.
    Ne je lodhur, te ēlodh une,
    Kembeve t'u sjell sherim.
    Do kenaqesh me ēdo pune
    Qofte prehje apo defrim".

    Ajo ia lehetson dhembjet false me duar;
    I qiellshmi qesh,si sheh i gezuar
    Nje zemer njeriu n'ate prishje e shkretim.

    Do sherbime skllaverore,
    Po m'e qeshur ajo flet;
    Behen lajkat vajzerore
    Ca nga ca duf i vertete.
    Keshtu lulja e lulezuar
    Pjek dhe pemen shpejt a vone;
    Per nje zemer te kushtuar,
    Dashuria nuk vonon.

    Ai, sa me keq ne provim per ta sjelle,
    Si njohes qe di ēdo te larte e te thelle,
    Gezim edhe vuajtje asaj i shkakton.

    Dhe e puth fort, ashtu te lyer,
    Dhe ajo djeg per dashuri,
    Dhe rri vasha mendrrembyer,
    Dhe se pari qan tani;

    Dhe nder kembe i bie e mbaruar,
    Jo per epsh,as per fitim,
    Ah, te shkathtat kembe e duar,
    Ato s'bejne dot sherbim.

    Keshtu,per ne shtrat,per ne festen gazmore,
    I endet pelhures se embl'erresore,
    Nga oret e nates i hijshmi mbulim.

    Vone,si i fjet nder duar,
    Befas,zgjohet perseri:
    Mikn' e shumedashuruar
    E gjen vdekur permbi gji.
    Britma sakaqhere u ndien,
    Bie mbi te, po s'e zgjon dot.
    Dhe te grope e zjarrit shpien
    Trupn'e mpire qe me s'lot.

    Me kengen e vdekjes degjon prifterine,
    Vrapon e gulēon e pershkon njerezine.
    -"Kush je ti? ē'te shtyn per ne varr kaq me bot?"

    Ndaj qivurit u rrezua,
    Britm'e saj buēet me zjarr:
    -"Burrin tim e mjera dua!
    Dhe e kerkoj ketu ne varr.
    Te ma shkrije hiri i shkrete
    Ate shtat si perendi?
    Imi, imi ish perjete!
    Ah,o nate, o embelsi!"

    Kendon prifteria:-"Ne pleqte e moshuar
    I shpiem si mpihen e thahen vonuar,
    Ne shpjeme rinine, kur edhe s'e di.

    Degjo prifterinjte e ndjere:
    Ky pra burri yt nuk qe.
    Se ti rron si bajadere
    Dhe detyre aspak nuk ke.
    Vetem trupin e ndjek hija
    Ne te vdekjes mbreteri;
    Burrin vetem shoq'e tija:
    Si detyre e si lavdi.

    Buēit, o trumbete, per vajin e shenjte!
    O merrni, ju zoter, stoline e shtrenjte.
    O merrni me flaket djaloshin ne gji!"

    Keshtu kori, pa meshire,
    Vrerin e zemres ia shton
    Dhe ajo me krahe shtrire
    Per ne vdekje e zjarr sulmon.
    Porse lart, prej asaj flake,
    Ngrihet djali-perendi,
    Dhe nder krahet fluturake
    Mban te dashuren e tij.

    Pendimin hyjnite me gaz seē e ndjene,
    femijen qe humb te pavdekshmit e ngren
    Me krahe te zjarrshem ne qiell e lavdi.


    E solla kete Balade te Getes, per te rrahur virtualisht "letersine mostruoze" te ketij "askushit" qe ka guxuar (psikopatisht) te hyje ne boten e letersise.
    Duam te te dua!

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e nitROSHI
    Anėtarėsuar
    17-04-2002
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    710
    Ashtu mendoj edhe une, qe ky pseudoshkrimtar eshte nje psikopat i marre qe ka nevoje te menjehershme per nje mjek psikiater, bile per mendimin tim ky duhet te izolohet nga shoqeria, pasi paraqet rrezikshmeri te larte.
    Madje po te kisha me shume pushtet ne dore do te kisha urdheruar ta mbyllnin menjehere ne ndonje spital psiqiatrik.
    Bile une propozoj qe moderatoret te marrin mase ndaj tij, ndersa ne te gjithe duhet ta bojkotojme ate, e te mos lexojme shkrimet e tij, qe jo rralle shprehin perversitete, ligesi, dhe simptoma te nje te semuri psiqik.
    Ftoj te gjithe ju qe keni ende nje moral te paster te reagoni ndaj ketij shkrimi, dhe te mos harroni te pini nje kakao Van Luzden.
    Rrofte Gete.

    Ju pershendes

  17. #17
    E gjifa Maska e Henri
    Anėtarėsuar
    14-04-2002
    Vendndodhja
    Kanada
    Postime
    1,086
    Jo mer Nit, rrofte letersia! (sa shume rimon kjo fjala me pallėria, apo kjo e fundit nuk eshte fjale?!)
    Perėndia nuk ėshtė mace...

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-10-2003
    Vendndodhja
    Big Apple
    Postime
    1,256
    Citim Postuar mė parė nga Henri
    Jo mer Nit, rrofte letersia! (sa shume rimon kjo fjala me pallėria, apo kjo e fundit nuk eshte fjale?!)


    nese kjo nuk do te ekzistonte, ne do ta krijonim ate ... zotin..I mean..kenaqesine...

    eh, what's the biggie difference? nga Maria.. tek ..virgjerira
    TBD

  19. #19
    C O B sanguin Maska e whisper
    Anėtarėsuar
    14-11-2004
    Vendndodhja
    Toronto ( perkohesisht ne Tirane)
    Postime
    1,028
    Pergezime nitROSH per postimin e debatuar me lart! Mua me pelqeu shume!Te operosh pa anestezi eshte e dhimbshme...Aq me teper ne art...Eshte nje narative normale e realizuar me mjete disi "anormale"...Po valle kush e paska tagrin e percaktimit te normales dhe anormales???

    Nuk mendoj se ne ate rrefim shprehet shabllon mendimi i autorit per kurvat (madje kurvat jane nje gjetje...nje artific ne funksion te asaj qe perjetohet pasi e ke lexuar vemendshem dhe sic duhet)...nenrreshtat fshehin gje tjeter....dhe ajo eshte letersi.

    S'eshte turp te mos dish te shkruash..turp eshte te mos dish te lexosh...lol


    ps, Shoh qe dikush nga postuesit ne kete teme ngaterron konceptet relative "kurve" dhe "prostitute" qe ne fakt jane dy gjera teper te ndryshme...E para ka lidhje me shpirtin , kurse e dyta me trupin...Ndryshimi? Kurva prostituon me SHPIRTIN ( kur ka nje te tille...) kurse prostituta kurveron me Trupin. Kurva "dashuron" perhere, kurse prostituta edhe mund te dashuroje nje dite....
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga whisper : 27-02-2006 mė 17:22
    ......dhe Udhe e Qumeshtit ne qiell
    drejt gjinjve te tu me ndjell...

  20. #20
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anėtarėsuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    mua per vete me tromaksi pak ky shkrimi, po mbase ngaqe kam vite qe sjetoj ne atdhe, se aty mbaj mend te lexoja lloj-lloj frymezimesh dhe krijimesh artistiko-letrare te tilla, te cilat gjithmone kishin nje audience te tyren qe vleresonte lart kete lloj krimtarie te nje natyre te ralle


    Citim Postuar mė parė nga Henri
    Jo mer Nit, rrofte letersia! (sa shume rimon kjo fjala me pallėria, apo kjo e fundit nuk eshte fjale?!)
    lol

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Kryebashkiaku fsheh 6 milion euro nga buxheti i Bashkisė pėr zgjedhjet
    Nga white-knight nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 40
    Postimi i Fundit: 15-03-2009, 02:51

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •