Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-10-2003
    Vendndodhja
    prishtine
    Postime
    67

    Cili nga politikanet shqiptar do te ishte me i pershtatshmi per udheheqes vendi?

    Ju pershendes me kete teme te re, duke ju ftuar qe te merrni pjese me propozimet tuaja.

    Mendoj se kjo do te jete nje teme mjaft interesante, po qe se do te shprehnim ate qe ne mendojme dhe te mos replikojme per ate qe thote tjetri. Mendon se ky/ai/ajo, jane te pershtatshem per udheheqes vendi, e perse mendon keshtu? -natyrisht pason pergjigjja e atij qe mendon keshtu. Une shpresoj ne nje diskutim konstruktive dhe tolerant.
    Kjo teme vlen edhe per Kosoven.


    Ju mirepres te gjithve !






    "Diplomatet e bejne punen e tyre, duke fshehur faktet".

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-10-2003
    Vendndodhja
    prishtine
    Postime
    67
    Tashti une dua ta shpreh mendimin tim personal se cili nga politikanet shqiptar ne Shqiperi me pelqen dhe qe vertet do te pershtatej per udheheqes vendi. Une them se ky politikan eshte Edi Rama. Ai, vertet mua me duket se ka vizion te qarte dhe te ndershem. Ky eshte njeriu qe i ktheje identitetin Tiranes, natyrisht me punen e tij te palodhshme, dhe eshte shembull i mire mbare shqiptar dhe evropian. Ai e nxori nga nje humnere e thelle, nje popull te tere qe ishte ne zhytje e siper. Pavaresisht perkatesise se tij politike, ai eshte duke i sherbyer popullit te tij te shume vuajtur.
    Ndersa, politikani shqiptar nga Kosova qe duhej te vihej ne maje te shtetit, sipas meje eshte Veton Surroi. Mendoj se ky njeri e meriton plotesisht emrin DIPLOMAT. Po qe se ky njeri do te behej udheheqes vendi, mendoj se shume gjera do t'i kanalizonte shume qarte dhe shpejt, dhe do te ishte nje shembull i kendshem per te gjithe. Prindi i Veton Surroit ka qene politikan i shkathet.


    Kaq per fillim.

    Pershendetje te gjithve !

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-10-2003
    Vendndodhja
    prishtine
    Postime
    67
    Pershendetje!

    Une e di se jo te gjithe mendojme njesoji, dhe jo te gjithve na pelqen ky apo ai apo ajo, mirepo ta themi ate qe ne mendojme se do te bente me shume per shqiptaret dhe shqiperine etnike.
    Tashti edhe pse une mendoj se Edi Rama dhe Veton Surroi jane politikane te mire dhe qe do te ishin me te pershtatshmit per udheheqes vendesh, s'do te thote se vetem ata jane dhe tjere s'do te benin fare. Ketu jemi per te diskuatuar dhe natyrisht per ta thene propozimin tone se bashku me arsyen.

    Ju mirepres te gjithve !

  4. #4
    ki-ki
    Anėtarėsuar
    30-06-2003
    Vendndodhja
    shteti polar
    Postime
    11
    Sipas mendimit time pesoni me i afte the qe i nevoitet shtetit shqiptar eshte Pandeli Majko, e Kosoves Veton Surroi. Edi Rama eshte i mire si kryetar bashkie. Nuk e ka ate ekstra qe kerkohet nga nje udheheqes shteti.
    Njerėzit behet "nacionalista" kur kane frigė, kur pėrgjigjja e vetme ne pyetjen "KUSH MĖ MBRONĖ TASH?" bėhet "POPULLI IM".

Tema tė Ngjashme

  1. Ē'mendim keni pėr nacionalizmin shqiptar?
    Nga Anton nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 45
    Postimi i Fundit: 25-09-2012, 16:09
  2. Mbi konfliktin nė Komunitetin Musliman Shqiptar
    Nga Brari nė forumin Problematika shqiptare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 27-03-2009, 10:00
  3. Paketa e propozuar nga Ahtisari pėr statusin final tė Kosovės
    Nga Nice_Boy nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 451
    Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
  4. Cili ėshtė synimi i AKSH-sė?
    Nga Faik nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 65
    Postimi i Fundit: 04-12-2003, 04:22

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •