Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 28

Tema: Hipokrizia

  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826

    Hipokritet..

    Si dallohet nje hipokrit?

    Ata fyejne e shajne ne Forum e u bien ne qafe njerzve paqesore por akoma me te eger e te qelbur jane ne shpirtin e tyre ku e cfaqin ne mesazhet private qe u dergojne "armiqve".
    Kam mare shpesh mesazhe me nga nje faqe me te shara po nuk i kam ruajtur por zakonisht jane te kesaj forme e stili si kjo me poshte..

    Ja cme shkruan ne Privat nje me nick "pogradecari":

    ""Une nuk e di se kur do te te gjej por di qe do te te gjen o nene,moter shkerdhyer e ishalla ke ndonje gjalle andej nga shqiperia femije a prinder se si keca do te te theren me nje telefon o moter shkerdhyer o putane e qelbur
    qe u krojte me mua pale po te gjeta ty me ndonje klecke kam per te ti nxjere syte o moter shkerdhyer gishterinjte nje nga nje kam per te ti thyer po me pare do te ti shkul thonjte o motershkerdhyer po si sa ta mer mendja sa do zgjase gjersa te ta gjej racen familjen e ku i ke o motershkerdhyer si dhi do tju djeg te tereve e ty te fundit do te te qerroj qe ta shohesh ci bere vetes o moter shkerdhyer
    ishalla ke ndonje gjalle ne shqiperi ishalla ishalla"""


    Mendoj te kemi kete rubrik ketu per te treguar ftyren e atyre ujqerve me lekur qengji..e kush ka te tilla raste le ti postoje ketu.

    Cdo te mire..


    Moderator...mos e fshi kte teme e kte tekst...

    Le te jete kjo nje forme e demaskimit te ktyre banditve.

  2. #2
    ZANĖ MALI Maska e DIDIBE
    Anėtarėsuar
    10-05-2003
    Vendndodhja
    PRISHTINA
    Postime
    71
    JE VET TI BRARI QE SHAN E FYEN SI NJE I KRISUR.

    ME VJEN SHUM KEQE, QE NJE I KEQ SI BRARI, E NDYEN ME FJALET ME BANALE KETE FORUM QE E FREKUENTOJN TE GJITHE SHQIPTARET NGADO QE JANE.

    JU PERSHENDES PERZEMERSISHT NGA PRISHTINA TRIME.
    DENIANA

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e ALBA
    Anėtarėsuar
    21-05-2002
    Vendndodhja
    Gjermani (Dortmund)
    Postime
    2,609

    Me vjen shume keq qe njerez te tille marrin pjese ne kete forum!

    Brar Vllai!Mos u merzit per plehra si ky ka boll kudo ne bote,shyqyr qe jemi ne nje bote virtuale,dhe ruajm dhe fshehim idenditetin tone.Por ju lutem administratoreve,ketij personi t'i behet ban,se nuk eshte i denje per nje shoqeri ketu ne forum.Gjithkush mund te behet trim ketu ne virtualitet,por njeriu duhet te tregoj edukat kultur,kudo qe te jete,mos ti humbim vlerat tona.E ti Didibe ,po na tregon ne se kush eshte Brari,ne Brarin e njohim shume mire se kush eshte,dhe nuk e kam pare ndonjehere te ofendoje njeri pa e ngacmuar.Normal se po e ngacmove,edhe ai me gjak i punon trupi,jo me uje.Keshtu sa do rrosh do mesosh ne kete jete.
    "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
    .

  4. #4
    Moderator
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Postime
    2,009
    Postuar mė parė nga DIDIBE
    JE VET TI BRARI QE SHAN E FYEN SI NJE I KRISUR.

    ME VJEN SHUM KEQE, QE NJE I KEQ SI BRARI, E NDYEN ME FJALET ME BANALE KETE FORUM QE E FREKUENTOJN TE GJITHE SHQIPTARET NGADO QE JANE.

    JU PERSHENDES PERZEMERSISHT NGA PRISHTINA TRIME.
    Po ti cfare po ben ne kete rast? Nuk po fyen?

    Brari ne kete forum nuk eshte vetem "lezeti i muhabetit" por eshte nje nga ata qe e kane bere kete forum kaq masiv. Nuk te takon ty te japesh opinione per Brari-n. Je shume e re ne kete forum per te dhene mendime dhe opinione per dike qe nuk e njeh.
    Ai e thote te verteten ashtu sic eshte dhe pa doreza, pa furēe dhe domosdo do kete njerez qe kjo gje nuk ju pelqen.

    Ne forum eshte normale qe do kete edhe diskutime dhe debate, por une mendoj se asgje nuk eshte personale. Mund te te mos pelqeje mendimi i tjetrit dhe ajo cfare shkruan, por kjo nuk do te thote se ti duhet ti pervishesh me te shara me "rob shpie". Kjo nuk eshte normale, por nga ana tjeter tregon dhe eshte simbolike e shqiptarit, mosdashja e njeritjetrit. Keshtu ka qene historikisht dhe keshtu eshte akoma dhe besoj se edhe do jete.
    E kemi tolerancen zero midis nesh. Nuk eshte mire keshtu.

  5. #5
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    04-08-2003
    Postime
    2,152
    Brari :

    Cdo njeri tregon veten e tij.

    Edhe pse shan tjetri, nuk ke perse ta ulesh ti veten ne nivelin e tjetrit.

    Dy njerez me tru nuk zihen kurre!

    Pra ti mos u shqeteso nga hipokritat, por shqetesohu kur gabon nje i mire...sepse smund te presesh nje te mire nga hipokriti.

    Gjithe te mirat.

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
    Anėtarėsuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
    Postime
    2,799

    Madre Tereza shkon tek engjejt, ne kemi mbetur endé me djallin!

    Shenjtėrisė sė Saj
    MADRE TEREZA – GONXHE BOJAXHIU

    Toka ka diellin, engjejt kanė qiellin
    Zemra e Nėnės mban dashurinė.
    Nga dashurija gjithė lulet ēelin
    Pėr Nėnė Terezėn nė Shenjtėrim

    O Nėnė e Lume, Nėnė e Pėrjetshme
    Veē dora e jote dhimbjen largonte
    Buzqeshja e ngrohtė na pėrshėndeste
    Shpresa rilindte nga Motra Gonxhe

    Ti ishe Nanė pėr tė vobegtit
    Ti ishe zemra qė kurrė s’pushoj
    Gonxhe Shqiptarja bashkė me gjith shenjtit
    Pranverė e shpirtit tek tek Ti bleroj

    Lutem pėr motrėn qė shenjtėrohet
    Lutem pėr tokėn e baballarėve
    Pėr Nanė Terezėn qė sot bekohet
    Shenjten e botės, Shenjten Shqiptare

    Shkruar me dt.19 tetor nė Piazza San Pietro.

    Agim Doēi

    Balladė qė do kėndohet nė Vatikan nga kori i artistėve shqiptarė dhe Orkestra Kombėtare „Nanė Tereza“ me dirigjent Ylli Leka.

    TĖ GJITHĖ BASHKĖFORUMASVE!

    Tė mos lejoni assesi tė ngjasin gjėra tė tilla midis nesh. Jam i bindur qė edhe "podgradecari" do e kuptojė kėtė, duke kėrkuar nga Brari pardon. Me gjuhėn e pėrdorur nė mesazhin qė ai i dėrgon Brarit, asnjeri prej nesh nuk ėshtė dakord. Brari ka VLERA dhe MERITA tė jashtė zakonshme nė forum. Ne tė gjithė e duam dhe Brari nuk ja ka askujt me dashakeqėsi apo me hile.
    Unė do tė pyesja "mesazherin" prej Podgradecit, se ēfarė e ka detyruaer atė tė shkruaj nė atė mėnyrė? Ku e ka fyer dhe prekur Brari atė? Brari askend nuk fyen, por kurr nuk lejon tė preken gjerat e shenjta. Atdheu, Shqipėria, Kosova, Trojet shqiptare kudondodhen! Pėrse ka lindur ky inat dhe mllef e mbajtėsit tė nickut "pogradecari" dhe mbajtėsit e nickut Brari, qė mė kujton gjuhėn e bandave tė vitit 1997 kur greku dhe armiqtė e Shqipėrisė dogjėn vendin pėr tė marrė pushtetin nga njė forcė politike atdhetare PD-ja(me gabime dhe me mangėsi tė mėdha nė qeverisje prej 1992 e deri nė 1997)???!
    Nuk anashkalohet ky problem duke bėrė tifozllėk ndaj njerit apo tjetrit! Jooo! Kjo sqarohet nepėrmjet debatit, po tė kemi parasysh qė ME KĖ QENDRON E DREJTA?!
    Lajmėroheni "podgradecarin" qė dhuna e tij ka si pėrgjigje nga ana e jonė qė jemi anėtarė tė thjeshtė dhe BESOJ edhe nga ana e organizatorėve dhe drejtuesėve tė FORUMIT (nuk besoj se do tė ketė ndonji kundėrshtim) nuk do mundet me dhunė! Jo! Do mundet me dashuri! Kėto janė mėsimet e Madre Terezės pėr tė gjithė njerzimin. Ndaj ne shqipėtarve aq mė tepėr na detyron dhe na angazhon SHENJTĖRIA E SAJ MADRE TEREZA - GONXHE KOLĖ BOJAXHIU, qė tė duam njeri tjetrin!
    Kujdes! Mos gjykoni me gjaknxehtėsi, se unė jam kampion gjakėnxehtėsije (mė mirė tė them qė kam qenė), por nėse edhe kėshtu siē propozoj unė nuk qetson gjakrat e veta "podgradecari" unė nuk i rekomandoj variantin e fundit: PA PROVOJE NJĖ HERĖ! Nuk besoj tė kesh ndonji lidhje me Nuēi Tirėn e Podgradecit, qė ka shumė gjynahe sidomos pėr kosovarėt e internuar nė Myzeqe! Prandaj i dashur "pogradecari" edhe nėse je kėshilluar nga STAFI disa herė pėr mungesė serioziteti apo diēka tjetėr, kur shkruan diku nė temėn Ēka po thue?!...je treguar djalosh vėrtetė i pjekur dhe serioz pėr mua! Aty shkruan pėr njė mikun tėnd nė albani qė:...nė vend qė tė punojė merret me fera dhe me politikra...mendja ėshtė njė grusht me mitza!
    Bukur! Fort bukur! Me qė ra fjala a ke miza ti? Pėrse tė tė "sundojnė" mizat? Ti i ke tė gjitha mundėsitė tė ndėrtosh tė ardhmen tėnde tepėr hijshėm, Nėse nuk dėshiron, mbaji vetė tė gjitha pasojat qė rjedhin nga fjalori yt!
    Me sinqeritet
    Agimi

  7. #7
    ustai i permetit Maska e fantaKLAID_PR
    Anėtarėsuar
    16-04-2003
    Vendndodhja
    kur s'e dini ju,une do ta di?
    Postime
    110
    nuk kuptoj pse nuk e quan NENE TEREZA,por MADRE TEREZA zoti agim?(me falni per devijimin nga tema).
    KLD
    e lujma,lujma belin.......

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
    Anėtarėsuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
    Postime
    2,799
    sepse i perket Njerzimit dhe jo Pukes, Tepelenes apo Mirdites dhe Rahovecit
    Agim

  9. #9
    Perjashtuar nga Mod. Maska e Klevis2000
    Anėtarėsuar
    21-02-2003
    Vendndodhja
    Ne jeten reale
    Postime
    1,120
    O brar do te ishte e mira qe mos ta vije emrin e pogradecarit aty ta hapje temen duke folur ne pergjithesi se besoj se duhet ta mbyllin si teme sipas pervojes sime ne forum.Megjithese disa te nenes disa te njerkes.
    Te them dicka mos e harro
    Pasqyra e ofendimit eshte heshtja
    "Nqs grenza te bickon mos iu pergjigj nese nuk je i sigurte se do ta vrasesh"
    Nuk ka vetem djem qe te fyejne por edhe vajza mos i shaj asnjehere le te ofendojne bej durim po ti kesh perballe ne realitet ndryshon puna.
    Allahu thote ne kuran
    Atij qe e ke armik sillu me te mire dhe ai do te behet miku yt me i mire.
    Pastaj une semurem keshtu se te shan ai e ske ti cte besh se eshte mbrapa kompiuterit per pogradecarin s'kam ndonje dicka personale se mos me keqkuptosh pogradecar se nuk e di fare si eshte c'eshtja juaj prandaj nuk kam pse gjykoj derisa nuk jam brenda saj por po flas ne pergjithesi por inatin me te madh e kam me dy djem dhe nje vajze ketu ne forum.Po i le te gezohen me veteveten e tyre se nje dite do ti kthehet ne deshperim gezimi.
    "Ti japesh qenit buke te kafshoje"
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Klevis2000 : 21-10-2003 mė 10:34

  10. #10
    ustai i permetit Maska e fantaKLAID_PR
    Anėtarėsuar
    16-04-2003
    Vendndodhja
    kur s'e dini ju,une do ta di?
    Postime
    110
    komplimente per poezine tuaj.
    KLD
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mina : 21-10-2003 mė 12:47
    e lujma,lujma belin.......

  11. #11
    ZANĖ MALI Maska e DIDIBE
    Anėtarėsuar
    10-05-2003
    Vendndodhja
    PRISHTINA
    Postime
    71
    Jashte teme!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mina : 21-10-2003 mė 12:48
    DENIANA

  12. #12
    ustai i permetit Maska e fantaKLAID_PR
    Anėtarėsuar
    16-04-2003
    Vendndodhja
    kur s'e dini ju,une do ta di?
    Postime
    110
    Jashte teme! Hollesirat kerkohen ne MP jo ne publik.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mina : 21-10-2003 mė 12:50
    e lujma,lujma belin.......

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e ALBA
    Anėtarėsuar
    21-05-2002
    Vendndodhja
    Gjermani (Dortmund)
    Postime
    2,609

    pershendetje

    Postuar mė parė nga DIDIBE
    ORE I VET QUAJTURI SHKRIMTAR DOĒI E DI TI SE SHKALLA E PARĖ E MARRIS ĖSHTĖ TĖ MENDOSH SE JE I MENQUR ?

    NĖNĖ TEREZA ĖSHTĖ E SHQIPĖTARVE NGADO QĖ JANĖ:PUKĖ,VLORĖ,TIRANĖ,SHKUP,PRISHTINĖ,RAHOVEC,ETJ ,ETJ.
    E JO SIQ MENDON DOĒI E SHUMĖ BASHKMENDIMTAR TĖ TIJ SLLAV.
    Po ti Didibe a e din se shkalla e zgjursis eshte te llogjikosh e pastaj te reagosh????.E reagimi jote eshte pak si i shpejt ne dy postimet e tua ketu,ku je nxituar dhe nuk ke llogjikuar fare.Agimi tha qe nene Tereza eshte Nena e te gjithe njerzimit,dhe per ne ,per kombin Shqiptar eshte nje nder i madh ,qe ajo i sherbeu gjithe njerzimit ,ai nuk tha qe eshte e Shqiperis,e jo i Kosoves apo i Maqedonisqe. Ti e ofendon dhe ne nje gjuhe,qe tregon nje edukat jo te sjellshme per moshen qe ke ketu ne forum e krahason me nje sllav.A mos pe gje ti qe shpreu ndonje ofendim rreth kombit.Me vjen shume keq per ty,por besoj se do mesohesh ti respektosh me te rriturit, dhe para se te japesh nje mendim mos reago kaq shpejt ,por llogjiko.Mos ma mer per keq,te mesoj si nje patriote,qe gjuha me e mire eshte mirkuptimi.
    "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
    .

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
    Anėtarėsuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
    Postime
    2,799
    Didibe
    Pa lexoje tė lutem edhe njė herė se ēfarė shkruaj unė menjėherė mbas "Vėshtruesja"!!!
    Hajde se tė kam xhan shumė!...Gonxhe Kol Bojaxhiu. Megjithatė nuk ka gja! Unė tė sqarova qė bota e quan dhe Mother Teresa, edhe Muter Tereza, ndėrsa unė e quaj Shenjtja Shqiptare Nanė Tereza e Kalkutės.
    Me respekt dhe pa dėshirė me ba sherr me askend!
    Agimi
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mina : 21-10-2003 mė 13:41

  15. #15
    ustai i permetit Maska e fantaKLAID_PR
    Anėtarėsuar
    16-04-2003
    Vendndodhja
    kur s'e dini ju,une do ta di?
    Postime
    110
    Jashte teme!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mina : 21-10-2003 mė 12:51
    e lujma,lujma belin.......

  16. #16
    Moderatore
    Anėtarėsuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    Postuar mė parė nga DIDIBE
    JE VET TI BRARI QE SHAN E FYEN SI NJE I KRISUR.

    ME VJEN SHUM KEQE, QE NJE I KEQ SI BRARI, E NDYEN ME FJALET ME BANALE KETE FORUM QE E FREKUENTOJN TE GJITHE SHQIPTARET NGADO QE JANE.

    JU PERSHENDES PERZEMERSISHT NGA PRISHTINA TRIME.
    DIDIBE; Duhet ta argumentosh kete akuze!
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  17. #17
    ustai i permetit Maska e fantaKLAID_PR
    Anėtarėsuar
    16-04-2003
    Vendndodhja
    kur s'e dini ju,une do ta di?
    Postime
    110
    me vjen keq qe mesazhet e mia qenkan jashte teme kurse te mikut tuaj agim,jo.me sa duket klanet ekzistojne edhe ketu.
    e lujma,lujma belin.......

  18. #18
    Moderatore
    Anėtarėsuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    Postuar mė parė nga fantaKLAID_PR
    me vjen keq qe mesazhet e mia qenkan jashte teme kurse te mikut tuaj agim,jo.me sa duket klanet ekzistojne edhe ketu.
    Me thuaj ku ka gabuar z. Agim dhe jam e gatshme te fshij. Une ju kam te gjitheve miq, jo vetem z. Agim. Klanet ketu nuk ekzistojne. Nese jeni me te vemendeshem me rregulloren dhe e respektoni ate, nuk ka vend per konflikte. Juve keni qene vertet jashte teme. Nuk ka lidhje tema me pyetjet private qe u behen anetareve nese dine gjuhe te huaj apo jo.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mina : 22-10-2003 mė 14:15
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  19. #19
    ustai i permetit Maska e fantaKLAID_PR
    Anėtarėsuar
    16-04-2003
    Vendndodhja
    kur s'e dini ju,une do ta di?
    Postime
    110
    Postuar mė parė nga Agim Doēi
    Didibe
    Pa lexoje tė lutem edhe njė herė se ēfarė shkruaj unė menjėherė mbas "Vėshtruesja"!!!
    Hajde se tė kam xhan shumė!...Gonxhe Kol Bojaxhiu. Kur familja ime e mbante me bukė nanėn Drande dhe teze Agen dhe sllavėt me nė krye PPsh-nė e komandant Enverin as nuk lejuan tė vinte tu hedhė njė grusht tokė shqiptare nė vitin 1976 kur i vdiq Gonxhe Bojaxhiut Nana e vet nė Tiranė dhe pastaj nė 1978 i vdiq edhe motra e vet Age Bojaxhiu, nuk e di se ku ka qenė baba yt oj Didie! Kam qenė unė "sllavi i yt" dhe KRYESISHT familja e nderuar e prof. Ali Zajmit (me origjinė nga Kosova) dhe fėmijtė e tij Dhurata, Mirnija, Fatosi dhe Genci qė e kanė mbajt me bukė Drane Bojaxhiun dhe Age Bojaxhiun. Megjithatė nuk ka gja! Unė tė sqarova qė bota e quan dhe Mother Teresa, edhe Muter Tereza, ndėrsa unė e quaj Shenjtja Shqiptare Nanė Tereza e Kalkutės.
    Me respekt dhe pa dėshirė me ba sherr me askend!
    Agimi
    tema flet per hipokritet.nqs ky shkrim ka te beje me hipokritet,mos e fshi.me respekt
    KLD
    e lujma,lujma belin.......

  20. #20
    Moderatore
    Anėtarėsuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    Madre Tereza shkon tek engjejt, ne kemi mbetur endé me djallin!
    --------------------------------

    Ketu ke nje mesazh kuptimplote qe i sherben temes. Eshte posti 6, dhe thirrja eshte teresisht paqesore.
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Si ju duket hipokrizia nė Perėndim?
    Nga Manulaki nė forumin Kulturė demokratike
    Pėrgjigje: 69
    Postimi i Fundit: 28-03-2007, 23:06
  2. Kombėtarja Shqiptare - (Lajme)
    Nga zeus nė forumin Sporti nėpėr botė
    Pėrgjigje: 158
    Postimi i Fundit: 01-03-2006, 16:22
  3. Hipokrizia
    Nga AuGuSt_ nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 21-04-2005, 07:05
  4. Shenjat e hipokritėve
    Nga Klevis2000 nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 08-04-2005, 07:51
  5. Hipokrizia!
    Nga Mina nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 29-07-2002, 20:45

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •