Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 59
  1. #1
    carpe diem Maska e drini_nė_TR
    Anėtarėsuar
    28-09-2002
    Vendndodhja
    Tiranė, AL
    Postime
    1,585

    Smile eNjeri nė forumishqiptar

    eNjeri!
    Edhe njė tjetėr pseudonim nė forumin shqiptar. Mendova termi eNjeri (njeri elektronik) ėshtė mė i pėrshtaturi pėr njė prezantim virtual pėr faktin sepse bota virtuale s’do tė harrij kurrė ta zėvėndesoj takimin e vėrtetė qė bėhet fizikisht, dhe pėr mė tepėr, tė paktėn unė shkruaj ndryshe nga mynyra sesi flas nė tė vėrtetė...

    Shiko versionin e shkurtėr ---> kėtu

    Quhem Drini Nosi
    Kam lindur nė Tiranė 10-10-81

    Jeta

    Qė 40 ditėsh gjeri shtatė vjeē jam rritur nė Romė. Hera e parė qė kam folur ka qėnė kur isha 3 vjeē, dhe kur fillova tė flas isha dy-gjuhėsh, zotėroja si italishten ashtu edhe shqipen. Kur mbusha 7 vjeē u ktheva nė Tiranė ku fillova klasėn e parė nė shkollėn tetvjeēare “Fan Noli”. Jetoja nė Tiranė tė Re, dhe nga klasa e dytė gjeri nė klasė tė tetė shkova nė shkollėn “Edith Durham.” Mė pas vajta tek “Petro Nini Luarasi” ku kryva vetėm vitin e parė sepse u ktheva nė Romė pėr tė vazhduar shkollėn e mesme atje. Nė vitin 99, vit i veēantė pėr Kosovėn, vajta vullnetarė aty dy javė pasi mbaruan bombardimet e NATOs. Ishte hera e parė pėr mua nė Dardanķ, dhe ēfarė pash, ēfarė dėgjova, dhe ēfarė mėsova atje s’do ta harroj dot kurrė. Nė atė vit kalova edhe verėn e fundit nė Shqipėrķ ashtusķ edhe nė Evropė. Amerikanėt me tė cilėt punova nė Kosovė mė pyetėn njė ditė nėse kisha dėshirė tė vija nė Sh.B.A. dhe ndaj kėshtu pėrfundova edhe nė Los Angeles, vėndi ku jetoj dhe ngaku po ju shkruaj tani. Kam gati katėr vjetė qė jetoj kėtu, dhe mė pėlqen L.A. Klima sidomos ėshtė e mrrekullueshme. Gjatė kėsaj kohe kam ndryshuar shumė si nga mėndja, por edhe nė vetvete. Nga njė Drin qė urrente Shqipėrinė pėr arsyet qė janė tė pėrditshme, mėsova tė jem mė shumė sesa unė, mėsova se shpresa mund tė thyej edhe urrejtjen, tė keqen, dhe sė fundi tė ndjelli mirėsķ. Personi qė mė mungon mė shumė tani ėshtė nėna ime qė s’e kam parė pėr gati katėr vjetė.

    Ēfarė pėlqen dhe bėn tregojnė sekush je!

    Gjėrat qė pėlqej janė tė shumta. Nr.1 dhe e pazėvėndėsueshme ėshtė vajza. Padashur tė tingėlloj tėrheqės, jam i sinqert, e them se jam feminist pasiqė e ndjej se pa qėnė i dashur me vajzėn e kam tė vėshtirė ta shof dritėn dhe tė kem vullnetin tė shkoj pėrpara...

    ...megjithatė, muzika ėshtė nr.2. Qė i vogėl muzikėn e kam pas pėlqyer. Kur isha 12 vjeē mėsova baterinė, dhe isha nė grupin e parė Death Metal nė Shqipėrķ. Nė forum ka edhe njė anėtarė qė mė ka parė nė koncertin e 93-shit, por dreqi s'mė thotė se kush ėshtė, lol. Kur isha 14 vjeē pata njė grup rock (Black Iceberg) me Genc Salihun, Kristi Popėn, dhe Erjon Zaloshnjėn, me tė cilėt bėmė edhe njė kėngė nė studio muzikore. Me Ritfolkėt i kam pasė rėnė nė njė restorant tek rruga e Elbasanit nė Tiranė, pikėrisht Taverna Bushi. Lol, isha si njė tip nxėnėsi i Leksit (bateristi i Ritfolkėve) pasi at'herė isha vetėm 13 vjeē. Kur jetova nė Romė pata njė grup Punk nė italisht. Ndėrsa edhe nė L.A. para dy vjetėsh formova njė grup trio, ku bėnim ndonjė kėngė nėpėr klube rreth zonės sė Melrose dhe Hollywood. Tani sė fundi po ushtrohem edhe me kitarrė dhe synthe dhe sė fundi kam harritur tė bėj edhe disa kėngė tė mijat, megjithėse amator . Kam bėrė edhe disa cover pėr ato kėngė ku mund t'i shikoni kėtu

    Shoqėria! Kush do tė ishe pa shoqėrinė? Njėrzit qė njeh, ata/ato me tė cilėt e kalon kohėn thonė se kush je. Meqė s'mund t'ju prezantoj shoqėrinė nė L.A. dhe gjithandej ku janė, shokėt e mij nė forum do duken vetė se kush janė .

    Arkitektura ėshtė dega qė po studioj tani. Mė pėlqen sepse ėshtė njė ndėrthurje e pastėr e artit me shkencėn. Pa njėrėn ose tjetrėn objekti final s'do qėndronte dot nė kėmbė ose s'do ishte funksional, ndaj ėshtė njė degė me krijimtari por edhe mė kembė nė tokė njėkohėsisht. Shpresoj qė njė ditė tė harrij tė pėrfundoj ose shkollėn, ose tė marrė liēencėn e Arkitektit, dhe tė ndihmoj njėrzimin ose grupe njėrzish tė veēantė me hapsirat e tyre dhe shfrytėzimin mė tė mirė tė kėsaj hapsire. Disa prej projekteve tė mija mund t'i shikoni edhe nė forum:

    - Abstraktizmi Gjeometrik
    - Projekt pėr Galeri Arti
    - Projekt pėr njė restaurim ndėrtese

    Peozia ėshtė njė mynyrė e mirė pėr t'i shprehur ndjenjat. Megjithėse mė pėlqejnė shumė si tekse kėngėsh (pasi lidhen edhe me muzikėn) mundohem tė shkruaj diē nė ēaste tė duhura. Disa prej kėtyre mund t'i lexoni mė poshtė, ashtusķ edhe njė tregim tė shkurtėr nė anglisht:

    - Kthimi nė qetėsķ
    - Fjalėt qė s'kam thėnė
    - Trupi mė tha
    - Mendime nė Anglisht
    - The Man and the Medusa - A Short Tale

    Nga sportet mė pėlqen pamasė noti. Delfinin kam harritur ta perfeksionoj. Bėj vrap, skiim, dhe pak body surfing.

    Pse vij nė forum? Njė pyetje me vėnd pėr tė gjithė ne...

    Po tė lexoni shkrimin tim nr.1 nė forum do ta kuptoni edhepse erdha nė kėtė forum. E ēuditshme, shkrimi im i parė ėshtė bėrė me emrin tim tė vėrtetė, dhe jo me pseudominim tim... kam hyrė me kėmbė tė mbarė mbase ---> Libėr pėr kulturėn shqiptare

    Mesazh dhe Falemnderim

    Nė rradhė tė parė dua tė falemnderoj dhe pėrshėndes krijuesit dhe mirėmbajtėsit e kėtij forumi njėkohėsisht komunitet virtual, pasķ pa ta, tani s'do isha duke shkruar kėtu, dhe ti s'do lexoje dot kėtė shkrim. Sė dyti dua tė pėrshėndes miqtė qė kam krijuar nė kėtė forum. Me tė vėrtetė qė kam zbuluar se ka shqiptarė tė mėdhenj, sidomos edhe midis nesh nė forum. Sė treti dua t'i jem mirėnjohės tė gjithė forumistave pasiqė prej tė gjithėve ju, sot jam nė gjėndje ta shkruaj Shqipen gati tė pėrkryer, dhe kjo ėshtė nė saj tė lexim/shkrimit nė forum. Shkrimi im i parė kėtu s'krahasohet dot me shkrimin tim tė tanishėm.

    Ju Falem Nderit!(Arbėrisht)

    Mesazh bashkombasve! Thjeshtė po dua tė pėrcjell dy fjalķ: "Paragjykimin midis nesh le ta lėmė mėnjanė, sepse s'do na bėj asnjė punė. Le ta shohim shishen gjysėm tė mbushur pėrsa i pėrket ēėshtjes Shqiptare!"

    p.s. Motoja: Vetėm gėzimi dhe dashuria kanė rėndėsķ nė jetė!

    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  2. #2
    carpe diem Maska e drini_nė_TR
    Anėtarėsuar
    28-09-2002
    Vendndodhja
    Tiranė, AL
    Postime
    1,585
    Harrova tė pėrmėnd motorat cruiser qė i kam shumė qjef, dhe nė fakt pjesė tė jetės time

    Mbase mė vonė mund tė hedh mė shumė foto tė mijat, nuk e di, megjithatė mirsejutakoj

    Sinqerisht
    Drini.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  3. #3
    yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
    Anėtarėsuar
    12-09-2002
    Vendndodhja
    the black light
    Postime
    1,786
    Meqenėse jam i pari qė tė uroj, jo mirėseardhjen, se ke qenė dhe je i mirėseadhur gjithmonė... por, prezantimin tėnd... dhe tė them mirėseuhape!

    Drin, shumė prezantim i kėndshėm edhepse pak a shumė tė gjitha i kam ditur mė parė.

    Nuk dua tė zgjatem shumė, qė tė lė vend edhe pėr tjerėt... por falemnderimi im tė takon ty, thjesht pėr faktin se je nė forum dhe se tė kam mik tė madh.

    ASD

  4. #4
    dr.j Maska e james l.
    Anėtarėsuar
    27-03-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    122
    Mire se erdhe Drini.Prezantimi yt ishte shume komplet dhe i kendshem.Befsh qejf mik.
    sa do te doja te ishe nje pike loti
    te lindja ne syte e tu..
    te jetoja ne faqen tende.. &
    te vdisja ne buzet e tua..

  5. #5
    i regjistruar Maska e rezi_Mynihut
    Anėtarėsuar
    13-10-2002
    Vendndodhja
    Munich, Germany
    Postime
    367
    Nje nga prezantimet me te bukur persa kohe jam une moderator tek ky forum.
    Hallall koha dhe mundimi qe morre Drino!

    Pas pushimeve ja vleu te lexoje nje prezantim te tille nga fillimi deri ne fund.

    Pershendetje nga ana tjeter e globit, Munich Germany

    Rezi

  6. #6
    madmoiselle Maska e angeldust
    Anėtarėsuar
    08-06-2002
    Vendndodhja
    Michigan
    Postime
    1,368
    Eh Drini, Drini, Drini... e bere prezantimin me ne fund.

    Te uroj c'te te doje zemra dhe cdo te mire ne jete.
    Mire se te na rrish ne forum, se te kemi pak te vjeter ty ketu.

    Me te vertete qe kam zbuluar se ka shqiptare te medhenj, sidomos edhe midis nesh ne forum.
    Pa diskutim qe per mua tek keta shqiptare te medhenj ben pjese ti. Njerezit si ty me bejne dhe mua te futem dhe te frekuentoj forumin shqiptar. Ka qene nje kenaqesi e madhe qe te kam njohur, edhe pse vetem virtualisht.

    Respekte nga zemra, angeldust

    P.S.: Mua me kishe thene qe je mare dhe ende merresh me muzike, po edhe qe ke mare pjese ne kaq shume grupe e me emra aq te degjuar, s'ma kishe thene. Ncncncnc... gjithmone impresionues.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga angeldust : 14-08-2003 mė 10:23
    In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

  7. #7
    .:.ClaSSy.:. Maska e GoDDeSS
    Anėtarėsuar
    27-12-2002
    Vendndodhja
    Detroit, MI
    Postime
    690
    Urime per Prezantimin. Me i bukuri qe kam lexuar deri me sot. Nejse, kam lexuar disa nga shkrimet e tua me pare dhe dukesh si nje person shume i zgjuar, dhe i mire. Shpresoj te vazhdosh t'ja kalosh mrekullueshem ketu ne forum. Fat dhe mbaresi kudo!

    Gjithe te mirat,
    GoDDeSS
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    And all I can taste is this moment
    And all I can breathe is your life

  8. #8
    Authentic Maska e DeuS
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    Drini.....Respektin tim do gezosh per prezantimin !

    Me pelqeu dhe te uroj fat ne endrrat e jetes vlla.
    Mesazhin qe ke dashur te na dhurosh u munduan figura kombetare dhe s,ja arriten dot vetem me dhune nganjehere ....uroj qe dhuna jote psikologjike te ndikoje sa me shume dhe te c,rrenjosi kthetrat e kesaj shtrige qe s,na eshte ndare prej shekujsh.

    Mire u lexofshim !

  9. #9
    LarG Maska e Flava
    Anėtarėsuar
    22-01-2003
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    547
    drini ke ber nje prezantim te shkelqyer..Nuk di cte them..me le pa fjale..Uroj qe cdogje cfar deshiron te te behet realitet dhe cdogje te te eci sic e do ti..Sukese,fat dhe lumturi..
    Sinqerisht, Flava!
    Te dua se s'te urrej dot......

  10. #10

    Ylli polar

    Drini je nje yll polar...xixellon edhe kur je vetem !

    Mburrem me ty

    Te perqafi shume

    Mjellma

  11. #11
    carpe diem Maska e drini_nė_TR
    Anėtarėsuar
    28-09-2002
    Vendndodhja
    Tiranė, AL
    Postime
    1,585
    Dhe ēfarė t'ju them?!
    Mė latė pafjalė
    a shokė
    o miqė
    o motra
    o vllezėr!

    ...e vetmja gjė qė mund t'ju dhuroj kėtu ėshtė njė buzėqeshje e sinqertė. Njė foto me buzėqeshje

    Dhe gjithashtu qė ta dini se po ju ra rruga nė L.A.
    dhe unė jam kėtu...
    vetėm nuk do gjėndeni


    (fotoja u hoq me kėrkesė tė... )

  12. #12

    Re: eNjeri nė forumishqiptar

    Postuar mė parė nga drini_nė_L.A.
    p.s. Motoja: Vetėm gėzimi dhe dashuria kanė rėndėsķ nė jetė!

    Atehere te uroj plot gezim e dashuri ne jete

  13. #13
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anėtarėsuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    UNE JAM SHOQJA DRINIT! UNE JAM SHOQJA DRINIT!!!

    Drini, po te erdhi turp, ta kishe bere ate listen e shokeve tek "Shoqeria"! LoL!

    Seriozisht, pac fat me synimet qe ke ne jete. Me pelqeu shume prezantimi jot.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  14. #14
    WEST SIDE Maska e AK-47
    Anėtarėsuar
    02-07-2003
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    59
    ec te vdeksha alamet prezantimi! me i kompletuari qe kam pare deri tani! Mireserdhe dhe ja kalofsh sa me mire!
    O malet e shqiperise dhe ju o lisat e gjate duhet ta vej firmen shqip se sme lejne operatorat!

  15. #15
    Kuksjan_Forever Maska e Blerim London
    Anėtarėsuar
    31-05-2002
    Vendndodhja
    Atje ku nuk ta pret mendja ty!.
    Postime
    836
    Pershendetje.
    Me te vertet ky prezantim me ka pelqyer shum .
    nga te gjitha anet.si nga e shkruara ashtu edhe nga se si mendon ti ne te ardhmen.
    shpresoj qe te kalosh nje jet sa me te bukur >Byrazel.
    Me respekt Blerimi
    I love you not only for who you are,but for what I am when i'm with you!

  16. #16
    Mafia Negra Maska e gega
    Anėtarėsuar
    05-07-2003
    Vendndodhja
    canada
    Postime
    25
    Shum i mire prezantimi jot!
    Shum biografi interresante, dhe shum e njerzore vizita e jote ne Kosove. Te uroj fat dhe te marrish pashaporten qe te shofish Nenen.
    Pershendetje.
    la tierra de las įguilas

  17. #17
    Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
    Anėtarėsuar
    07-11-2002
    Postime
    3,393
    Drini eNjeri shqiptar gjithmonė spektakolar, entuziast dhe i tėri mbushur me ambicie. Ambiciet ėshtė njė nga premisat kryesore nė jetėn e njeriut pėr progres dhe kėto patjetėr qė do tė japin rezultate edhe mė tė mėdha nė tė ardhmen me gjithė respektin dhe vlerėsimin e rezultateve tė deritanishme.
    Natyrisht qė femra duhet dashur dhe tė uroj qė tė gjesh me gjithė besimin tim tė plotė pa asnjė dyshim qė do ta gjesh femrėn pėr tė cilin do ta kenė lakminė gjithė meshkujt (vetėm jo mė tė mirė se femra ime ende tė pagjetur hahaha).
    Muzikėn e krijuar nga juve kam qenė njė nga tė parėt qė kisha rastin dhe kėnaqėsinė ta dėgjoja dhe ėshtė shumė premtuese ashtu siē jeni edhe juve vet shumė premtues nė gjitha fushat jetėsore qė pėrkushtoheni.
    Poashtu edhe librin Drini duke pasur parasysh shkrimet e tuaja qė burojnė nga studimet e tuaja vetjake ėshtė njė paralajmėrim serioz pėr suksesin e pashmangshėm qė libri do tė ketė me daljen nė dritė.
    Suksese edhe nė arkitekturė dhe kudo tjetėr Drini, gjėja mė e bukur qė keni Drini ėshtė pėrkatėsia juaj kombėtare dhe atdhetarizmi qė ashtu si edhe ēdo shqiptari tjetėr i jep edhe gjithēka tjetėr tė mirė nė jetė.
    PARA DRINI SUKSESE

    Me respekt dhe pėrzemėrsi
    Burimi
    Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

    Rrofte Shqiperia Etnike

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Po bredh ne koken tende tani!
    Postime
    1,269
    Drino do me ngelej qefi nese dhe une sdo linja shenimin tim tek kjo teme.


    Te uroj realizimin e deshirave dhe endrave.

  19. #19
    i/e larguar Maska e Gjallica
    Anėtarėsuar
    26-12-2002
    Vendndodhja
    My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
    Postime
    596
    Drini me te vertet nje prezantim shume i bukur.
    Talenti yt ka dal ne pak me kohe ketu ne forum,dhe vertet duhet te krenohemi me ty.

    Te uroj te gjith te mirat e kesaj Bote.

    Sinqerisht ^^Gjalica^^

  20. #20
    DuRrEsAk&MoDeRaToR Maska e Bledari
    Anėtarėsuar
    22-04-2002
    Vendndodhja
    Durres - Shqiperi
    Postime
    2,071
    MIreserdhe lal

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •