Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 28
  1. #1
    Ruhid Maska e ruhit
    Anëtarësuar
    31-12-2002
    Vendndodhja
    Debresh
    Postime
    100

    Post 8 vjet burg për babanë që abuzoi me vejzën

    Gjykata e Apelit në Korçë rrit me 3 vjet dënimin ndaj 41- vjeçarit Bibil Dajko.Gjykata e Apelit në Korçë rrit me 3 vjet dënimin ndaj 41- vjeçarit Bilbil Dajko.

    Gjykata e Apelit në Korçë ka rritur nga 5 vjet në 8 vjet burg denimin e babait që u akuzua se ngacmonte seksualisht vajzën e tij 13- vjecare.Dënimi ndaj 41- vjeçarit Bilbil Dajko është dhënë para 3 ditëve nga trupi gjykues i gjykatës së Apelit,drejtuar nga Meriban Multaj.Kjo masë ishte kërkuar nga prokurori i çështjes që në gjykatën e shkallës së parë,e cila vendosi dy javë më parë dënimin me 5 vjet burg për 41- vjeçarin Dajko.
    Akuza vendosi ta apelojë çështjen në fjalë dhe gjytari I Apelit me vendimin e para 3 ditëve ka rritur në 3 vjet dënimin për babain e akuzuar.Kështu babai 41- vjeç do të vuajë dënimin me 8 vjet burg,nën akuzën e kryerjes së veprimeve të turpëshme me një të mitur,e cila është dhe vajza e tij.
    Sipas akuzës babai kryente prej kohësh veprimeve të turpëshme me vajzën e tij,J.D 13 vjeç.Vajza jetonte me babanë,pasi ai ishte divorcuar me nënën e saj,Marjanën.Gruaja e dytë e të atit ishte motra e nënës së saj dhe vajza ndihej mirë në familje.Por dhe gruaja e dytë u divorcua nga Bilbili, ndërsa u duk sikur ky i fundit hoqi dorë nga martesa dhe u mblodh me të bijën 13- vjeçare.
    Ngjarja për të cilën u dënua 41- vjeqari Dajko ka ndodhur në 17 dhjetor të vitit të kaluar.Sipas akuzës Blibili u kthye në shtëpi në orët e vona të mbrëmjes së asaj dite dhe zgjoi nga gjumi vajzën e tij 13 - vjeçare.Ai filloi ta përkëdhelë në gjoks dhe në organet gjenitale.Vajza e tmerruar është shkëputur nga duart e të atit dhe është larguar nga shtëpia për ta gdhirë natën në një shtëpi të vjetër ,që e përdornin si haur.Aty ka qëndruar deri në mëngjes për t'u larguar më pas tek familja e re e së ëmës,Marjanës,dhe i tregoi asaj gjithçka që i kishte ndodhur.Njerku që e mesoi historinë e vajzës e ka lejuar Marjanën që ta mbajë vajzën në shtëpi e ta rrisin së bashku me 2 vajzat e tyre të lindura nga martesa.
    Si në gjykatën e shkallës së parë ashtu dhe në atë të Apelit Bilbil Dajko nuk e ka pranuar akuzën dhe e ka quajtur një intrigë të dy ish-bashkëshorteve të tij (të cilat janë motra).Sipas tij,të dyja motrat janë hakmarrë ndaj tij.Po trupi gjykues i Apelit vlerësoi si provë të krimit ekspertizën që fill pas ngjarjes i është bërë 13- vjeçares dhe që sipas saj vajza e mitur kishte shenja dhune.

    Jepni mendimin tuaj per kete tem.A i ka mjaftuar 8 vjet burg Bilbil Dajkos apo ka merituar ma pak vite ne burge apo ka merituar ma shum se 8 vite ne burge.Une mendoj se Bilbil Dajko ka merituar ma shum se 8 vjet burg,pasi ate krim qe e ka ber eshte diqka jo e pelqyeshme dhe turp per popullin shqipetare.
    I pres mendmet e juve per kete tem.Besoj se do te jepni mendime te mira.
    I CAN'T STOP LOVIN YOU

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e leci
    Anëtarësuar
    14-01-2003
    Vendndodhja
    Goetheanum,Italy
    Postime
    1,742
    Para disa kohesh ne Itali liruan nje person mbasi kishte bere 16 vjet burg.Akuza ishte nje nga me te tmerrshmet.kishte abuzuar seksualisht mbi femijen 15 vjeçare.E ema dakord me te bijen e kishin denoncuar sepse te lodhura nga jeta qe benin.Ky person ishte pijanec.Mbasi e ema vdiq ne nje aksident vajza e penduar tregon te verteten.Mendoni qe ky prind mund ta fale femijen e vet per jeten qe i mori?
    Ne qofte se eshte fajtor ai qe thua me siper te ben te pendohesh qe kan hequr denimin me vdekje.Eshte turp per te gjithe dhe jo vetem per popullin shqiptar
    Quod timor cladis.
    Sed intuitum amet elit vitae est

  3. #3
    Mendoj qe Bilbili qenka i semure psiqikisht. Me mire ti jepej udhezim per ndonje spital psiqik, se sa te perdhunoj dhe ndonje te burgosur aty ne qeli.

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-06-2003
    Vendndodhja
    austri
    Postime
    4

    Re: 8 vjet burg për babanë që abuzoi me vejzën

    ju Pershendes!
    un mendoj se aj njeri duhet te shkoj ne burg te perjetshem, kesisoj njerez nuk i nevojiten botes ton!!
    Vertete esht psikik i semur!!!
    Mendoj vertet se duhet ta vrasin!!!
    flm per mirkuptim!!
    :)

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e altin uku
    Anëtarësuar
    04-05-2003
    Vendndodhja
    milano(itali)
    Postime
    25
    ate nuk mjafton qe ta plasin ne burg perjete por me mire eshte qe te vene ate dreq lgjii me vdekje.. kur ai kerkon te kryeje marredhenie me te bijen po me femrat e tjera cfare ben ai....ose me mire eshte qe ate person ta vrasin sepse nuk e meriton te jetoje!!!!te pakten ky eshte mendimi im
    mund te me urresh ose dashurosh por indiferente te lutem mos te me qendrosh!

  6. #6
    ~*PlaYfuLl*~*Pr|nCeS*~ Maska e Vo|i
    Anëtarësuar
    14-06-2003
    Vendndodhja
    Analulu:)
    Postime
    108
    Une jam gjithmone kundra vdekjes besoj se cdo njeri ka te drejte per te jetura. Te gjithe kemi lind per nje qellim ne kete bote te mire te keq varet nga jeta e personit. Ky person per mendimin te denoheshe me burk te perjeteshem se eshte krim te shkosh me femije jo vetem me te tijen po kushdo qe te ket qen eshte gjaja me e shpifur qe kam degjuar te bej babai mbi femijen e vet.
    Te Dua Ty
    ndoshta eshte e kot
    Por si loti ne sy
    nuk te largoj dot
    Por do jete shume vone
    s'ke per te me takuar mua
    Edhe pse ende do te Dua.
    :^xhan

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Vendndodhja
    Rahovec
    Postime
    7
    Kjo me te vertet seshte per tu besuar! Por nese eshte e vertete atehere personi ne fjale duhet zhdukur nga syte e te gjalleve. Mos ti infektoj te tjeret. Kjo eshte minimumi per mendimin tim

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e zeus
    Anëtarësuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Këtu
    Postime
    944

    Thumbs down

    ---------------------------------------------------------

    Shume pak i ka!

    ---------------------------------------------------------
    Në botë ka 10 lloje njerëzish: ata që kuptojnë sistemin binar, dhe ata që nuk e kuptojnë!

  9. #9
    Ruhid Maska e ruhit
    Anëtarësuar
    31-12-2002
    Vendndodhja
    Debresh
    Postime
    100
    Ju flm per mendimet e tuaja.Keni dhen mendime te mira.Por cfar me i be Gjykates se Apelit ne Korçe qe ka rritur vetem 3 jet burg.Ata nuk mendojn denim per vdekje.Une them se Bilbil Dajko meriton burge te perjeteshem.Vazhdoni keshtu dhe te bina ne perfundim se a i mjafton 8 vjet burg apo meriton ma shum se 8 vjet burg.
    I CAN'T STOP LOVIN YOU

  10. #10
    Authentic Maska e DeuS
    Anëtarësuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    Vetem Hitleri u bente derman njerezve te tille !

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-05-2003
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    60
    Postuar më parë nga WOLF POWER
    Vetem Hitleri u bente derman njerezve te tille !
    Ku do gjejme ndonje Hitler tjeter mor lali, qe te disinfektoje edhe shqiperine.
    E sotmja, mesim i se djeshmes:
    E nesermja, mesimi tjeter

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-05-2003
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    60
    Mua me vjen shume keq qe me arritjen e zhvillimit ekonomik dhe social-shoqeror ne vendin tone vitet e fundit, fatkeqesisht kemi thithur edhe semundje te tilla. Per mendimin tim 8 vjet jane shume pak, dhe pervec kesaj edhe mekat per vitet me te bukura te jetes se vajzes.
    Nje dite kur i atii saj ( si duhet thene baba po nejse )te lirohet nga burgu vajza do te jete ne kulmin e jetes por ska per te qene kur ne humorine duhur sepse ka per te pasur perballe fytyren e neveritshme. Per te mos permendur amnistite qe miratojne shqiptaret, duke liruar kriminele, hajdut, pedofile dhe kafshe te tjera qe kam frike se po na e njollosin ca si shume shoqerine shqiptare.
    Shresoj te punoj me shume brezi yne per te arritur nje Shqiperi te perkryer nje dite te ardhme.
    Ju pershendes te gjitheve.
    E sotmja, mesim i se djeshmes:
    E nesermja, mesimi tjeter

  13. #13
    Vajza e Eres Maska e Puhiza
    Anëtarësuar
    28-06-2002
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    355
    Gjynah qe nuk e miratuam denimin me vdekje.
    Te pakten do jetonim me te qete!!!!!
    Tingujt e heshtjes së mendimeve te pathëna
    perplasen në detin e renkimit pamor,
    Lotet e kuq gjurmët keqaz mbulojnë
    U mpiksën tingujt, ngrirja filloi
    Heshtja ime u trishtua...

  14. #14
    Ruhid Maska e ruhit
    Anëtarësuar
    31-12-2002
    Vendndodhja
    Debresh
    Postime
    100
    Keni te drejt,gjynah qe nuk ben burge te perjeteshem , pasi ai njeri nuk duhet me dal nga burgi.Nuk meriton te jetoj.
    I CAN'T STOP LOVIN YOU

  15. #15
    i/e larguar Maska e dora
    Anëtarësuar
    11-09-2002
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    75
    per mendimin time i kane dhen shume pak vjet duhet te ishte denuar me burg te perjecem.dhe pasi te kishin ber kete duhet ta kishin torturuar.keta njerez nuk duhet te rin ne liri.

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-11-2002
    Postime
    6
    edhe une jam me mendimin qe duhet ti jepnin burgim te perjetshem,pastaj me falni po po se mori ky burgimin e perjetshem kush e merr,thua ka gje me keqe se kjo???????????

  17. #17
    Ruhid Maska e ruhit
    Anëtarësuar
    31-12-2002
    Vendndodhja
    Debresh
    Postime
    100
    Ju keni dhen mendim te mir, por cfar te bej qe Gjygji nuk mendon ashtu, i ka dhen vetem 8 vjet burg,qe Bilbil Dojko keto 8 vite nuk i mreiton,por meriton me burgim te perjeteshem.
    I CAN'T STOP LOVIN YOU

  18. #18
    Miss. Congeniality
    Anëtarësuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Where else babe?
    Postime
    180
    Une mendoj qe rehabilitimi i babait te behej ne nje burg ku do kalonte te pakten nje periudhe 10-15 vjet!
    Nuk besoj se denimi me vdekje do ishte ideal, sepse nuk dihet kure e verteta nese eshte akazuar ne base se realitetit qe ka ndodhur, si ai shembulli i mesiperm qe kishte ndodhur ne itali.
    Me respek Laerta
    prane detit i pa lare
    prane drites i pa pare
    prane sofres i pa ngrene
    prane dijes i pa nxene

  19. #19
    Vajza e trendafilave Maska e Zonjusha
    Anëtarësuar
    25-03-2003
    Vendndodhja
    Belgium
    Postime
    390
    atij duhej ti jepej burg i perjeteshem shume pak i ka ato 8 vite
    Une jam Puro shqipetare
    me mua nuk te ecen fare!!

  20. #20
    Ruhid Maska e ruhit
    Anëtarësuar
    31-12-2002
    Vendndodhja
    Debresh
    Postime
    100
    Po ti mendon ashtu Laerta.Por pyeta atevajzen se si ndjehet,deri sa te jetoj ajo jeten e vet do ta ket parasysh ate qe i ja ka ber babai,dhe kurdo te flen naten ka me e edneru ate te keqe cfar i ka ndodh.Kete qe e ka bere Bilbil Dojko eshte diqka e pa paramendushme, eshte nj turp i madhe,si domos per vajzen e tij e cila deri ne vdekje ka ti rikujtohet ajo e keqe cfar i ka ndodh.
    Kaq kisha dhe ju shok te nderuar vazhdoni me dhen pergjigje ne kete tem.
    I CAN'T STOP LOVIN YOU

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Pandi Kristo deshmon per historine
    Nga Albo në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 13
    Postimi i Fundit: 29-10-2013, 23:57
  2. Si ma zhdukën vajzën murgeshat!
    Nga Agim Bardhi në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 21
    Postimi i Fundit: 15-11-2012, 10:01
  3. "Pse vramë babanë e vëllanë"
    Nga ALBA në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 12-06-2003, 02:31
  4. Dëshmia: Si linda fëmijën me vajzën e xhaxhait
    Nga Beqari002 në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 31
    Postimi i Fundit: 29-05-2003, 15:31
  5. Prej 4 vitesh kosovari kërkon babanë e humbur
    Nga Beqari002 në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 11-05-2003, 09:47

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •