Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anėtarėsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,426
    Postimet nė Bllog
    17

    Cili eshte misioni i Zotit per ju?

    Si besimtare qe jeni, pasi jeni njohur me fjalen e Zotit dhe veprat e tij, pasi merrni pjese rregullisht ne komunitetin fetar te cilit i perkisni, vjen nje moment ku ju mund te pyesni veten:

    Cfare planesh ka Zoti per jeten time mbi toke?
    Cili eshte misioni i Tij qe me ka caktuar mua?

    Albo
    "Babai i shtetit ėshtė Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencėtari!"

  2. #2
    Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
    Anėtarėsuar
    16-10-2002
    Vendndodhja
    Torino (Itali)
    Postime
    1,700
    per mua zoti eshte nje imagjinate e njerezve dhe fete jane disa parti qe u ngjajne atyre politike.
    askush ska pasur ndonje fakt qe zoti ekziston ose me sakte duhet te kuptojme cfare perfaqeson fjala zot.
    nje qenie te mbinatyrshme?
    nje programator ?
    nje roje virtuale?
    etj etj.

    per mua jane gjera qe njerezit i kane mbajtur me shekuj e me shekuj te lidhur..

    ps: mendim personal

    kacaku basket

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-10-2002
    Vendndodhja
    pėrjashtuar
    Postime
    1,008
    Une mendoj se eshte e kunderta. Ne jemi ne mision... Misioni yne eshte te arriturit (afrimi) kah e Drejta, kah e Mira, kah Drita...dhe te gjitha keto: AFRIMI DHE BASHKANGJITJA ZOTIT, meqenese ne jemi pjese perberese e Tij.

    Nga ana tjeter, nder miresite qe nuk mund te numerohen fare qe na i ka bere/dhene Ai eshte edhe ajo e vendosjes: Te pranosh te behesh pjese e Tij ose ta refuzosh kete.

    Kaq pata une dhe keshtu e kuptoj une kete.

    flm per vemendjen!
    klipp&klar

  4. #4
    Perjashtuar nga Mod. Maska e Klevis2000
    Anėtarėsuar
    21-02-2003
    Vendndodhja
    Ne jeten reale
    Postime
    1,120
    oj norca me fal por keto qe shkruan ti ketu nuk jane reale 1)afrimi dhe bashkengjitja kujdes edhe kur flet me hiperbola ose figura letrare sepse Zoti eshte i ndare nga krijesat edhe ne nuk jami pjese perberese e tij kurse persa i perket albos misioni jot qe ta ka caktuar Zoti eshte qe ti ta falenderosh ate dhe ta adhurosh ate per gjithcka qe ai te ka dhuruar nese une do te jepja nje gote uje do te thoje thnx apo jo po kur ti pi prej ujit .jeton ne token , ngohesh ne diellin,merr ajerr prej krijesave te Zotit ti duhet ta falenderosh pra te gjitha keto krijesa gjigante te sherbeken ty po ti kujt duhet ti sherbesh ose ke duhet te falenderosh dhe te adhurosh per keto miresi pastaj programi qe ta ka caktu Zoti ty ne toke eshte i qarte pra adhuroje ate besoje faliu atij edhe mos adhuro njerzit edhe profetet e krijesat mos i shkel dozpozitat e tij.

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-10-2002
    Vendndodhja
    pėrjashtuar
    Postime
    1,008
    [QUOTE]Postuar mė parė nga klevis2000
    oj norca me fal por keto qe shkruan ti ketu nuk jane reale 1)afrimi dhe bashkengjitja kujdes edhe kur flet me hiperbola ose figura letrare sepse Zoti eshte i ndare nga krijesat edhe ne nuk jami pjese perberese e tij

    Klevisi2000
    Une e thash mendimin tim por edhe bindjet e mia, por jo me hiperbola a figura letrare. Une thash se synim apo mision yni eshte shkuarja kah Drita... Ku ka drite me se shumti aty eshte Zot/Allah. Une e di se neve jemi te shkeputur nga Ai, shume bile. Mirepo, ata qe i permbahen Ligjeve Hyjnore (pra, ligjeve te Zotit) te tillet e kane dhe duhet ta kene per qellim afrimin sa me te madh afer Tij.

    Nese ti mendon ndryshe, pune per ty! Kjo eshte ceshtje qe ka te beje me te perceptuarit e cdo individi vec e vec. Sejcili i ka bindjet e veta, aftesite e veta, perfytyrimet e veta... Nderkaq, nese ti ke te drejte e une jo - Zoti ma falte gabimin!


    Cdo te mire!

  6. #6
    Perjashtuar nga Mod. Maska e Klevis2000
    Anėtarėsuar
    21-02-2003
    Vendndodhja
    Ne jeten reale
    Postime
    1,120
    afrimi eshte shpirteror dhe tani e ke sqaru me mir epor muslimanet e madherojen Zotin edhe me fjale edhe mundohen te jene te kujdeshem ne thenien e shprehjeve pra tjeter eshte afrimi tjeter eshte bashkimi

Tema tė Ngjashme

  1. Misioni Amerikan Nė Shqipėri (1946)
    Nga DriniM nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 30-07-2010, 21:39
  2. Agjenti 91-vjeēar i CIA: Misioni pėr tė rrėzuar Hoxhėn
    Nga REALIST nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 25-02-2009, 21:55
  3. Cili ėshtė Misioni i Forumit Shqiptar?
    Nga Albo nė forumin Pyetje - pėrgjigje
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 28-07-2006, 11:57
  4. Shėn Justini: Misioni i brendshėm i Kishės sonė
    Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 27-09-2004, 06:46

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •