Close

Rezultati i Sondazhit: FEMER & MASHKULL! EKZISTON SHOQERIA?

Votues
37. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
  • PO

    16 43.24%
  • JO

    7 18.92%
  • ME RASTE

    14 37.84%
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 27
  1. #-19
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    23-04-2003
    Vendndodhja
    Grecee
    Postime
    14

    MALE - FEMALE

    A EKZISTON SHOQERIA NDERMJET NJE FEMRE DHE NJE MASHKULLI SOT ? NQS JO, PSE? SI MUND TE EKZISTOJ?

  2. #-18
    I DASHURUAR PAS DETIT Maska e FJORIN
    Anėtarėsuar
    26-02-2003
    Vendndodhja
    E.U.** SHQIPTAR DHE JO FETAR
    Postime
    432
    shoqeria ekziston po ne shqiperi rusho te shikojne te gjithe nga xhepat si meshkujt dhe femrat. kshu nuk eshte?
    1. ARSYEJA E GRUAS QENDRON NE BUKURINE E SAJ ,BUKURIA E BURIT NE QENDRON NE ARSYEN E TIJ
    2.ESHTE E LEHTE TE BEHESH HOXHE APO PRIFT, POR ESHTE E VESHTIRE TE BEHESH NJERI
    WEN MY LOVE SWEARS THAT SHE IS MADE OF TRUTH, I DO BELIVE HER,THOUGH I KNOW SHE LIES....(W.Shekspire)

  3. #-17
    i/e regjistruar Maska e Dritusha
    Anėtarėsuar
    23-04-2003
    Vendndodhja
    Suedija
    Postime
    11

    pėr EMILIANO 17

    Pėrgjigja ėshtė JO. Fatėkeqsisht sot nuk ekziston njė shoqri nė mes njė femre dhe mashkulli. Jetojmė nė njė botė tė tillė ku seksualiteti ndėrhynė nė mes femres dhe mashkullit dhe prandaj ėshtė e pamundur tė mos ket mendime seksuale kur ata dy asociojnė.

    Nė qoftė se e lexon Simone de Beauvoir, atėhere e kupton pėrse mashkulli dhe femra nuk mund tė shoqėrohen nė njė bazė vetėm shoqėrore.

    Njeriu nuk lindet femėr apo mashkull, por bėhet. Tė gjitha kėrkesat qė i kemi prej societit i vendosin rolet tona dhe ato role sot e bėjnė tė pamundur miqėsinė nė mes MALE dhe FEMALE.
    Mėsoj pėr te jetuar, jetoj pėr te mėsuar...

  4. #-16
    maniac AMORPHIS fan Maska e Jeans-boy
    Anėtarėsuar
    18-05-2002
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    239
    Moj Dritusha
    Po qenke e fiksuar per Simone de Beauvoir moj !
    Po ti vete a ke ndonje shok apo cdo djale qe te flet te duket sikur do vetem te te coje ne shtrat?
    ...niente che amassi di piu'...

  5. #-15
    i/e regjistruar Maska e vagabondi1
    Anėtarėsuar
    11-01-2003
    Vendndodhja
    Where the bitches are...CaLiFoRnIa BaBY !
    Postime
    217
    hahahah... me ty jam dhe un jeans boy
    per mua egziston nje shoqeri midis mashkullit dhe femres

  6. #-14
    i/e regjistruar Maska e Dritusha
    Anėtarėsuar
    23-04-2003
    Vendndodhja
    Suedija
    Postime
    11

    Pėr Jeans boy

    Ha ha ha...

    Po, unė jamė e martuar dhe studijoj nė fakultet.

    Sa cudi qė tė dukem e fiksuar por ke gabim.

    Nuk jamė e fiksuar, vetėm mė pelqen teorija e saj e roleve tė femres dhe tė mashkullit nė boten tonė.

    Nė qoftė se e kupton teorinė e saj, atėhere e din si formohet njeriu nė societin tonė.

    Njeriu nuk ėshtė cfarė lindet, por cfarė krijohet!!!!
    Mėsoj pėr te jetuar, jetoj pėr te mėsuar...

  7. #-13
    Moderatore
    Anėtarėsuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    Mendoj se egziston. Perjashtoj ketu rastet kur qofte femra apo mashkulli kane uri seksuale dhe nuk shmangin dot raportet intime. Nje shok per mua duhet si nje shoqe, nuk kam frike ta shoh ne sy apo te bisedoj per ore te tera me te. Te kesh frike nga shoqeria e nje mashkulli do te thote qe te mungon siguria dhe jo vetem ne kete pike.
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  8. #-12
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    23-04-2003
    Vendndodhja
    Grecee
    Postime
    14
    Mbas leximet e tuaja dhe mendimi im qe mund te ekzistoj shoqeri nderjet mashkullit dhe femres. Sigurisht qe te njerez manjak per sex qe nuk mund te ekzistoj por kjo pergjigje nuk ofendon njeri sepse e kunderta nuk ndoth!

  9. #-11
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-12-2002
    Postime
    112
    Te gjithe kemi deshire te kemi nje njeri te cilit mund ti besojme per shum gjera.
    Pervec mikeshave femrat duan te kene dhe nje shok te mire, dhe arsyeja qe e kerkojne kete eshte se ai (shoku) nuk eshte femer . Pra ai gjykon krejt ndryshe nga femrat per probleme te ndryshme. Per mendimin tim miqesia midis nje mashkulli e nje femre esht reale dhe e pranishme kudo .
    Me nje mashkull shok te ngushte ndjehesh me e sigurt, mund te diskutosh per politike dhe sport,duke biseduar me te perhere njeh me mire psikologjine e meshkujve dhe njekohesisht ke nje "te dashur" per te larguar te bezdisshmit
    Vetem se duhet me pas kujdes se ndoshta i dashuri ose burri mund te filloje te shikoje me xhelozi kete miqesi.

  10. #-10
    El-Letėrsia Maska e macia_blu
    Anėtarėsuar
    04-05-2002
    Vendndodhja
    michigan usa
    Postime
    2,492
    egziston...madje mund te them se shoqeri e tille jo vetem qe eshte me e fort e besnike, por mund te jete edheme e gjata.
    ...
    kam mjaft shoqe.... nje me te miren. Kam mjaft miq, te gjithe te mire!
    ...
    jam krejt e sigurt se nje shok nuk abuzon mbi femren shoqe, po nuk pa shenja qe e shkelin shoqerin edhe e bejne ose loje ose dashuri.
    Shoqerine me meshkuj kane ekuiliber, perkushtim, mirkuptim , dhe siguri. Ndoshta jam gabim , po nuk me ka qelluar te prish nje shoqeri me ndonje shok , ndersa me shoqe kam patur rste qe i kam prishur shoqerite..ndoshta jo per fare por jam zemruar shpesh.
    "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

  11. #-9
    Perjashtuar Maska e korcaprincess
    Anėtarėsuar
    24-10-2002
    Vendndodhja
    Detroit MI
    Postime
    510
    e kam ENDERR te kem nje shoqeri te ngushte me nje mashkull e cila te jete VETEM SHOQERI!! deri me sot nuk me ka ndodhur kjo gje. nuk them qe nuk ekziston, por eshte SHUME e veshtire per te pasur nje marrdhenje miqesore te ngushte me nje mashkull se heret ose vone....ndoshta do hyjne ndjenjat tek njeri apo tek tjetri.
    GERTA

  12. #-8
    Postuar mė parė nga macia_blu
    egziston...madje mund te them se shoqeri e tille jo vetem qe eshte me e fort e besnike, por mund te jete edheme e gjata.
    ...
    Jam shume dakort me Macen. Shoqeria midis nje femre dhe mashkulli ekziston, dhe ne shume raste eshte me e forte dhe me e paster se midis dy femrave... Meshkujt me duken me "te pjekur" ne shoqeri ...

  13. #-7
    maniac AMORPHIS fan Maska e Jeans-boy
    Anėtarėsuar
    18-05-2002
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    239
    Dritusha
    Po shume mire! Kur them qe ekziston shoqeria vajze-djale, nuk perjashtoj aspak te martuarit.


    p.s
    Macja blu
    Pse s'me je pergjigjur?Te kane ardhur mailet e mi?Mos je merzitur per ndonje gje? Te perqafoj , Jeans
    ...niente che amassi di piu'...

  14. #-6
    Shoqeria ekziston po me kalimin e kohes kthehet ne dashuri dhe me vone prishet fare shoqeria e pare. Megjithate ia vlen ta kerkosh ate shoqeri se une e kam provuar dhe eshte me e paster se shoqeria vajze me vajze.
    Keep it REAL!!!

  15. #-5
    Programues Softueresh Maska e edspace
    Anėtarėsuar
    04-04-2002
    Vendndodhja
    Filadelfia, SHBA
    Postime
    2,573
    Shoqėria ėshtė e bukur, e pastėr po si mund tė ndalėsh aty pa provuar dashurinė?
    Prej natyre njerėzit lakmojnė pėr gjithnjė e mė shumė duke filluar te paraja, pronat e deri tek gėzimet dhe dashuria. Pra nqs dy njerėz bashkohen nga shoqėria ata do lakmojnė pėr diēka mė shumė dhe kjo ėshtė dashuria. Tė gjithė e pranojmė dashurinė si kulmin e lidhjes midis dy njerėzve. Shoqėria i afron njerėzit por dashuria i bėn njė.

    Nqs mashkulli dhe femra (shok/shoqe) kanė mundėsinė pėr dashuri ėshtė pothuajse e sigurtė qė njeri prej tyre do tė hedhi hapin e parė nė atė drejtim. Kjo ėshtė mėse e natyrshme dhe besoj se dashuria qė fillon nga shoqėria ka mundėsinė mė tė madhe pėr sukses. Pra shoqėria u prish sepse lindi dashuria. Pasi bėhet hapi drejt dashurisė ka vetėm dy mundėsi:
    1. Mashkulli dhe femra jetojnė tė lumtur nė krahėt e njeri tjetrit
    2. Dashuria prishet, zihen, ndahen dhe mund tė jenė armiq tė pėrjetshėm ose mund tė vazhdojnė tė kenė shoqėrinė por nuk do jetė njėsoj pasi ata kanė dėshtuar nė dashuri.

    Nė anėn tjetėr mashkulli dhe femra mund tė jenė shokė tė ngushtė por njeri prej tyre nuk mund tė ketė mundėsi tė dashuroj pėr shumė arsye. psh: ėshtė martuar
    Nė kėtė rast lind njė konflikt sepse njėri kėrkon diēka qė tjetri nuk ka mundėsi ta plotėsojė. Pėrsėri ka dy zgjidhje:
    1. Njėri prish martesėn dhe dashuron shokun/shoqen e ngushtė
    2. Nuk e prish martesėn dhe i thotė shokut/shoqes qė ska mundėsi pėr dashuri. Personi tjetėr nė 99.99% tė rasteve nuk do ta pranojė kėtė pėrgjigje dhe do tė mėrzitet, do bėj me faj shokun/shoqen dhe nuk do vazhdojė shoqėrinė.

    Rasti i fundit ėshtė qė tė dy janė tė martuar dhe qė tė dy nuk kanė mundėsi pėr tė lakmuar dashurinė sepse e kanė gjetur. Nė kėtė rast nuk kanė interes tek njeri-tjetri dhe idealisht mundėsia pėr shoqėri ekziston por nė praktikė asnjeri nuk ka kohė tė plotėsojė pėrgjegjėsitė e martesės, familjes, punės dhe nė tė njėjtėn kohė tė mbajė shoqėri tė ngushta.

    Vini re se nuk kam zėnė nė gojė xhelozinė, reagimin kundėr zhgėnjimit dhe shumė faktorė tė tjerė qė do ta zvogėlonin mundėsinė pėr shoqėri njė nė njė milion ( 0.000001 ).
    Nqs e keni gjetur kėtė shoqėri jeni me fat dhe shtrėngojeni mirė. Mos guxoni tė mendoni pėr dashuri se do ju quajnė "njeri".
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga edspace : 01-05-2003 mė 00:45
    Edi

  16. #-4
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Shoqeri ??? Te perkohshme , mbase po.
    Ore , me duket se po talleni.....Per ēfare e krijoi zoti Havanė dhe Ademin, per te bere mbledhje organizate?
    Po iki me fjet me mire, se ju te shkrini....heeej belą ! (lol)
    Where does a thought go when it's forgotten?

  17. #-3
    Vajza e Eres Maska e Puhiza
    Anėtarėsuar
    28-06-2002
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    355
    Patjeter qe ekziston miqesia mes mashkullit dhe femres, madje eshte me e fuqishme se mes dy femrave. Femra ka nje lloj zilie dhe xhelozie te pashpjegueshme ne shpirt per nje femer tjeter, qofte kjo edhe e pandergjegjshme. Mashkulli eshte nje lloj sigurie dhe mburoje te cilat kurre nuk mund t'ia ofroje nje femer.
    Kuptohet qe si mendja e mashkullit ashtu dhe ajo e femres nuk mund t'i shpetojne kurthit te mishit, ose ndjesive seksuale. Ka raste kur keto mund te kontrollohen ose te pakten te minimizohen. Ka raste kur ato marrin trajtat e nje dashurie, dhe ju siguroj, se kjo lloj dashurie eshte nga me te vertetat, nese vertet mund te gjendet nje e vertete e tille.
    Tingujt e heshtjes sė mendimeve te pathėna
    perplasen nė detin e renkimit pamor,
    Lotet e kuq gjurmėt keqaz mbulojnė
    U mpiksėn tingujt, ngrirja filloi
    Heshtja ime u trishtua...

  18. #-2
    Programues Softueresh Maska e edspace
    Anėtarėsuar
    04-04-2002
    Vendndodhja
    Filadelfia, SHBA
    Postime
    2,573
    Puhiza,
    Nqs dy njerėz mendojnė pėr seks pėr njeri tjetrin atėherė nuk mund tė thuash qė kanė shoqėri. Dashuria qė kanė dy njerėz pėr njeri tjetrin mund tė tregohet edhe pa seks. Seksi ėshtė shėnjė qė dy njerėz lėnė mbrapa shoqėrinė dhe fillojnė familjen e tyre.
    Edi

  19. #-1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    31-07-2003
    Postime
    726
    Besoj se ekziston me raste!
    Be yourself and you will always be in fashion.

  20. #0
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    04-08-2003
    Postime
    2,152
    A EKZISTON SHOQERIA NDERMJET NJE FEMRE DHE NJE MASHKULLI SOT ?
    Po ekziston.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Cilat janė vetitė qė vlerėsoni tek njė mashkull apo femėr?
    Nga Poetesha nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 98
    Postimi i Fundit: 21-03-2024, 03:23
  2. Si Behet Nje Mashkull Per Vete ???
    Nga klandestini nė forumin Grupmoshat e komunitetit
    Pėrgjigje: 62
    Postimi i Fundit: 15-03-2024, 05:08
  3. Arti i joshjes.
    Nga shigjeta nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 16
    Postimi i Fundit: 08-02-2011, 21:35
  4. Si ndihet nje mashkull kur ...?
    Nga biloba nė forumin Pyetni psikologun
    Pėrgjigje: 82
    Postimi i Fundit: 01-12-2008, 18:20
  5. Ėshtė e vėshtirė tė jesh mashkull
    Nga Kryeplaku nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 84
    Postimi i Fundit: 18-03-2006, 02:15

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •