Close
Faqja 1 prej 20 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 974 gjithsej

Forumi: Gjuha shqipe

Albanologjia, historiku i shqipes, studime shkencore qė hedhin dritė mbi origjinalitetin e gjuhės sonė. Janė tė mirėpritura studimet mbi dialektet e shqipes dhe evoluimin e saj nė kohė.

» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Studiues tė gjuhės shqipe

  Hapur nga Eni, 19-02-2003 11:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 23,885
  30-01-2018, 10:23 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Tastierė nė shqip (pėr shkronjat Ė, ė, Ē, ē)

  Hapur nga drini_nė_TR, 20-03-2003 19:29
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 113
  • Lexime: 215,873
  10-01-2018, 22:15 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Emra shqip

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 26-03-2003 03:57
  12 Faqe
  1 2 3 ... 12
  • Pėrgjigje: 224
  • Lexime: 228,580
  06-10-2017, 15:01 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: 1974- Kongresi i Drejtshkrimit tė Gjuhės Shqipe

  Hapur nga Muhamed Dolaku, 10-01-2011 08:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 25,331
  24-12-2015, 07:41 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Gustav Majer dhe albanologjia

  Hapur nga Darius, 03-02-2009 00:12
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 20,476
  12-04-2015, 14:34 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Libra pėr drejtshkrimin dhe gramatikėn e gjuhės shqipe

  Hapur nga LJanina, 31-05-2010 09:17
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 25,126
  20-02-2015, 11:24 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Poezi dhe krijime qė i kushtohen gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 19-06-2003 02:47
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 49
  • Lexime: 104,296
  23-12-2014, 06:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 13,775
  02-10-2009, 16:44 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Hyrje e bibliotekės sė gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 28-07-2003 02:21
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 8,327
  28-07-2003, 02:49 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Pozicioni i gjuhes shqipe sipas Eric Hamp

  Hapur nga Kreksi, 11-02-2018 07:23
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 31
  • Lexime: 531
  25-02-2018, 12:07 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Si duhet te jete kjo fjale...

  Hapur nga [xeni], 04-01-2005 14:42
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 60
  • Lexime: 6,533
  25-02-2018, 10:41 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Domethėnia e emrave

  Hapur nga projekti21_dk, 04-09-2009 11:46
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 146
  • Lexime: 178,269
  24-02-2018, 10:48 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kodi i gjuhes Shqipe:Fjale me dy germa

  Hapur nga begaj2005, 23-02-2018 03:17
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 195
  24-02-2018, 04:14 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Dita Ndėrkombėtare e Gjuhės Amtare

  Hapur nga sirena_adria, 21-02-2018 16:50
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 221
  23-02-2018, 04:11 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,445
  19-02-2018, 15:40 Shko tek mesazhi i fundit
 6. SESI apo SE SI?

  Hapur nga Thawne, 14-02-2018 00:37
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 227
  16-02-2018, 13:49 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Shqipėrime nga anglishtja

  Hapur nga dodoni, 13-08-2006 11:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 24
  • Lexime: 5,632
  16-02-2018, 10:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 144
  16-02-2018, 06:24 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Fjalėt turke nė Gjuhėn Shqipe

  Hapur nga chino, 27-05-2009 17:46
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 81
  • Lexime: 42,854
  16-02-2018, 02:43 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Germat dhe fjalet shqipe ne anglisht

  Hapur nga Albo, 25-01-2004 22:05
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 3,658
  16-02-2018, 02:29 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Chamois

  Hapur nga ajzberg, 07-12-2008 16:19
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 863
  13-02-2018, 18:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 162
  13-02-2018, 18:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 141
  13-02-2018, 18:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 3,001
  12-02-2018, 19:37 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Fjalor SHQIP ANGLISHT

  Hapur nga gt2xf, 20-02-2009 12:10
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,592
  12-02-2018, 16:57 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Gjuha Shqipe dhe mediat

  Hapur nga Davius, 14-04-2006 20:52
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 7,834
  08-02-2018, 16:00 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 400
  04-02-2018, 08:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 865
  03-02-2018, 14:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,600
  02-02-2018, 02:57 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Fjalor shqip-shqip

  Hapur nga EugeniB, 13-02-2006 10:15
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 19,775
  30-01-2018, 23:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,860
  30-01-2018, 05:33 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Fjale te perbashketa me gjermanishten

  Hapur nga zerbina, 25-09-2009 13:49
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 4,894
  30-01-2018, 01:41 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Etimologjia e fjales darkė.

  Hapur nga Raina, 02-03-2017 11:34
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,446
  26-01-2018, 10:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 858
  10-12-2017, 08:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 1,128
  07-09-2017, 20:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 811
  18-07-2017, 17:56 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 640
  07-07-2017, 00:17 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Lightbulb Gramatika e Gjuhes Shqipe - testime

  Hapur nga Solomoni, 21-03-2009 09:19
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 29
  • Lexime: 95,434
  20-06-2017, 06:44 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,028
  08-05-2017, 22:27 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Daut

  Hapur nga ajzberg, 09-07-2016 13:25
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 979
  12-04-2017, 07:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 913
  18-03-2017, 06:03 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Fjalė tė reja

  Hapur nga kapllani, 13-03-2017 04:23
  dialektet, fjale dialektore
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 516
  13-03-2017, 04:23 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Gėzuar 7 Marsin tė dashur sivėllezėr mėsues!

  Hapur nga projekti21_dk, 07-03-2009 07:33
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 135
  • Lexime: 60,139
  07-03-2017, 18:41 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Poezia e pare e shkruajtur ne shqip

  Hapur nga ajzberg, 22-10-2009 16:59
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,580
  28-02-2017, 07:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 566
  29-12-2016, 03:48 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Gramatikė dhe rregulla drejtshkrimi shqip

  Hapur nga alvi, 17-02-2003 01:15
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 85
  • Lexime: 53,139
  26-12-2016, 11:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 4,921
  26-12-2016, 10:08 Shko tek mesazhi i fundit
 22. 12 fjalė qė zakonisht shkruhen gabim

  Hapur nga BOKE, 29-09-2015 12:59
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 2,129
  14-12-2016, 16:41 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Idioma: Tė keqen mami...

  Hapur nga Albo, 28-09-2015 22:40
  idioma
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 2,820
  21-11-2016, 13:09 Shko tek mesazhi i fundit
 24. "skandergji" ne leksikun keta

  Hapur nga SERAFIM DILO, 05-11-2016 19:28
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 531
  05-11-2016, 19:28 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Prejardhja e fjales Albania?

  Hapur nga s0ni, 11-09-2002 00:09
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 86
  • Lexime: 31,552
  26-10-2016, 07:37 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Etimologjia e emrit Afėrditė

  Hapur nga ikthus, 21-08-2010 23:19
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 4,973
  26-10-2016, 07:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 5,090
  26-10-2016, 07:18 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Si bejne kafshet ne shqip ?

  Hapur nga Qerim, 27-01-2006 09:46
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 8,612
  26-10-2016, 07:05 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Cili eshte kuptimi i fjales "kalle"?

  Hapur nga Gerard, 03-12-2015 10:01
  kalle, shqip
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,466
  24-10-2016, 09:14 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Kuptimi i disa fjaleve ne Shqip ..

  Hapur nga ALBA, 29-08-2006 18:34
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 55
  • Lexime: 18,117
  24-10-2016, 07:58 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Emrat dhe mbiemrat dhe ndikim mbi ne

  Hapur nga Akuamarini, 24-09-2016 13:17
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,182
  24-09-2016, 13:27 Shko tek mesazhi i fundit
 31. Fjalė tė ndryshme tė gegėrishtes dhe tė toskėrishtes

  Hapur nga zogu dukagjinas, 16-06-2009 15:31
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 138
  • Lexime: 126,332
  03-07-2016, 15:24 Shko tek mesazhi i fundit
 32. Idoma: Do ha bukė

  Hapur nga Albo, 28-09-2015 22:32
  idoma
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,012
  09-06-2016, 11:13 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 20 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •