Close
Faqja 1 prej 20 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 982 gjithsej

Forumi: Gjuha shqipe

Albanologjia, historiku i shqipes, studime shkencore qė hedhin dritė mbi origjinalitetin e gjuhės sonė. Janė tė mirėpritura studimet mbi dialektet e shqipes dhe evoluimin e saj nė kohė.

» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Emra shqip

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 26-03-2003 02:57
  12 Faqe
  1 2 3 ... 12
  • Pėrgjigje: 225
  • Lexime: 239,498
  11-05-2018, 16:54 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Studiues tė gjuhės shqipe

  Hapur nga Eni, 19-02-2003 10:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 26,283
  30-01-2018, 09:23 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Tastierė nė shqip (pėr shkronjat Ė, ė, Ē, ē)

  Hapur nga drini_nė_TR, 20-03-2003 18:29
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 113
  • Lexime: 250,617
  10-01-2018, 21:15 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: 1974- Kongresi i Drejtshkrimit tė Gjuhės Shqipe

  Hapur nga Muhamed Dolaku, 10-01-2011 07:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 27,625
  24-12-2015, 06:41 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Gustav Majer dhe albanologjia

  Hapur nga Darius, 02-02-2009 23:12
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 22,266
  12-04-2015, 13:34 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Libra pėr drejtshkrimin dhe gramatikėn e gjuhės shqipe

  Hapur nga LJanina, 31-05-2010 08:17
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 26,643
  20-02-2015, 10:24 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Poezi dhe krijime qė i kushtohen gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 19-06-2003 01:47
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 49
  • Lexime: 112,332
  23-12-2014, 05:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 14,657
  02-10-2009, 15:44 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Hyrje e bibliotekės sė gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 28-07-2003 01:21
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 9,163
  28-07-2003, 01:49 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 636
  20-09-2018, 05:15 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Cili eshte kuptimi i fjales "kalle"?

  Hapur nga Gerard, 03-12-2015 09:01
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 1,800
  19-09-2018, 15:11 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Agron Dalipaj “Gjuha Kozmike”

  Hapur nga Akuamarini, 17-06-2018 05:25
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 807
  11-09-2018, 04:22 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 31
  • Lexime: 34,865
  07-09-2018, 16:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 223
  23-08-2018, 06:56 Shko tek mesazhi i fundit
 3. ndryshimi ndermjet "e dashur" dhe "dashnore"

  Hapur nga ledio2, 08-08-2018 17:11
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 228
  10-08-2018, 17:23 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Ai mė bėn tė vuajė, apo tė vuaj?

  Hapur nga Thawne, 20-03-2018 15:41
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 445
  08-08-2018, 14:50 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 2,091
  31-05-2018, 23:18 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Fjalorėt Shqip - Gjuhė e Huaj

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 20-11-2003 22:16
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,795
  19-05-2018, 09:10 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Domethėnia e emrave

  Hapur nga projekti21_dk, 04-09-2009 10:46
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 147
  • Lexime: 191,622
  11-05-2018, 16:56 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Shkarko 39 libra shqip ne versioni Pdf

  Hapur nga buli_2009, 21-08-2008 12:52
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 94,992
  02-05-2018, 11:29 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Nga tre fjale dialektore per qytet

  Hapur nga imprint, 31-05-2006 11:17
  13 Faqe
  1 2 3 ... 13
  • Pėrgjigje: 245
  • Lexime: 77,143
  20-03-2018, 09:17 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kodi i gjuhes Shqipe:Fjale me dy germa

  Hapur nga begaj2005, 23-02-2018 02:17
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 560
  19-03-2018, 05:19 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Shqipėrime nga anglishtja

  Hapur nga dodoni, 13-08-2006 10:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 6,359
  12-03-2018, 21:31 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Gjuha Shqipe dhe mediat

  Hapur nga Davius, 14-04-2006 19:52
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 8,421
  11-03-2018, 13:32 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Pozicioni i gjuhes shqipe sipas Eric Hamp

  Hapur nga Kreksi, 11-02-2018 06:23
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 46
  • Lexime: 1,620
  09-03-2018, 11:18 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 330
  05-03-2018, 19:49 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Gratė e tjera apo gratė tjera?

  Hapur nga Thawne, 05-03-2018 09:23
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 328
  05-03-2018, 09:23 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 409
  03-03-2018, 10:42 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Perzierje midis dy gjuheve(code switching)

  Hapur nga Semi, 02-03-2013 17:39
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 1,819
  01-03-2018, 09:21 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Dita Ndėrkombėtare e Gjuhės Amtare

  Hapur nga sirena_adria, 21-02-2018 15:50
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,013
  28-02-2018, 13:31 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Si duhet te jete kjo fjale...

  Hapur nga [xeni], 04-01-2005 13:42
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 60
  • Lexime: 7,098
  25-02-2018, 09:41 Shko tek mesazhi i fundit
 17. SESI apo SE SI?

  Hapur nga Thawne, 13-02-2018 23:37
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 458
  16-02-2018, 12:49 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 327
  16-02-2018, 05:24 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Fjalėt turke nė Gjuhėn Shqipe

  Hapur nga chino, 27-05-2009 16:46
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 81
  • Lexime: 47,628
  16-02-2018, 01:43 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Germat dhe fjalet shqipe ne anglisht

  Hapur nga Albo, 25-01-2004 21:05
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 3,893
  16-02-2018, 01:29 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Chamois

  Hapur nga ajzberg, 07-12-2008 15:19
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 995
  13-02-2018, 17:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 292
  13-02-2018, 17:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 287
  13-02-2018, 17:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 3,255
  12-02-2018, 18:37 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Fjalor SHQIP ANGLISHT

  Hapur nga gt2xf, 20-02-2009 11:10
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,744
  12-02-2018, 15:57 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,401
  04-02-2018, 07:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 1,375
  03-02-2018, 13:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,975
  02-02-2018, 01:57 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Fjalor shqip-shqip

  Hapur nga EugeniB, 13-02-2006 09:15
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 20,087
  30-01-2018, 22:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,219
  30-01-2018, 04:33 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Fjale te perbashketa me gjermanishten

  Hapur nga zerbina, 25-09-2009 12:49
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 5,235
  30-01-2018, 00:41 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Etimologjia e fjales darkė.

  Hapur nga Raina, 02-03-2017 10:34
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,847
  26-01-2018, 09:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,063
  10-12-2017, 07:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 1,392
  07-09-2017, 19:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,018
  18-07-2017, 16:56 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 842
  06-07-2017, 23:17 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Lightbulb Gramatika e Gjuhes Shqipe - testime

  Hapur nga Solomoni, 21-03-2009 08:19
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 29
  • Lexime: 101,078
  20-06-2017, 05:44 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,295
  08-05-2017, 21:27 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Daut

  Hapur nga ajzberg, 09-07-2016 12:25
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,149
  12-04-2017, 06:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 1,160
  18-03-2017, 05:03 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Fjalė tė reja

  Hapur nga kapllani, 13-03-2017 03:23
  dialektet, fjale dialektore
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 686
  13-03-2017, 03:23 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Gėzuar 7 Marsin tė dashur sivėllezėr mėsues!

  Hapur nga projekti21_dk, 07-03-2009 06:33
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 135
  • Lexime: 64,292
  07-03-2017, 17:41 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Poezia e pare e shkruajtur ne shqip

  Hapur nga ajzberg, 22-10-2009 15:59
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,809
  28-02-2017, 06:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 790
  29-12-2016, 02:48 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 20 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •