Close
Faqja 1 prej 20 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 972 gjithsej

Forumi: Gjuha shqipe

Albanologjia, historiku i shqipes, studime shkencore qė hedhin dritė mbi origjinalitetin e gjuhės sonė. Janė tė mirėpritura studimet mbi dialektet e shqipes dhe evoluimin e saj nė kohė.

» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Studiues tė gjuhės shqipe

  Hapur nga Eni, 19-02-2003 11:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 23,800
  30-01-2018, 10:23 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Tastierė nė shqip (pėr shkronjat Ė, ė, Ē, ē)

  Hapur nga drini_nė_TR, 20-03-2003 19:29
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 113
  • Lexime: 214,915
  10-01-2018, 22:15 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Emra shqip

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 26-03-2003 03:57
  12 Faqe
  1 2 3 ... 12
  • Pėrgjigje: 224
  • Lexime: 228,271
  06-10-2017, 15:01 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: 1974- Kongresi i Drejtshkrimit tė Gjuhės Shqipe

  Hapur nga Muhamed Dolaku, 10-01-2011 08:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 25,229
  24-12-2015, 07:41 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Gustav Majer dhe albanologjia

  Hapur nga Darius, 03-02-2009 00:12
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 20,381
  12-04-2015, 14:34 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Libra pėr drejtshkrimin dhe gramatikėn e gjuhės shqipe

  Hapur nga LJanina, 31-05-2010 09:17
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 25,087
  20-02-2015, 11:24 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Poezi dhe krijime qė i kushtohen gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 19-06-2003 02:47
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 49
  • Lexime: 103,883
  23-12-2014, 06:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 13,748
  02-10-2009, 16:44 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Hyrje e bibliotekės sė gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 28-07-2003 02:21
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 8,299
  28-07-2003, 02:49 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Pozicioni i gjuhes shqipe sipas Eric Hamp

  Hapur nga Kreksi, 11-02-2018 07:23
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 20
  • Lexime: 356
  20-02-2018, 16:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,432
  19-02-2018, 15:40 Shko tek mesazhi i fundit
 2. SESI apo SE SI?

  Hapur nga Thawne, 14-02-2018 00:37
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 213
  16-02-2018, 13:49 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Shqipėrime nga anglishtja

  Hapur nga dodoni, 13-08-2006 11:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 24
  • Lexime: 5,625
  16-02-2018, 10:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 118
  16-02-2018, 06:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Fjalėt turke nė Gjuhėn Shqipe

  Hapur nga chino, 27-05-2009 17:46
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 81
  • Lexime: 42,716
  16-02-2018, 02:43 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Germat dhe fjalet shqipe ne anglisht

  Hapur nga Albo, 25-01-2004 22:05
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 3,656
  16-02-2018, 02:29 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Chamois

  Hapur nga ajzberg, 07-12-2008 16:19
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 858
  13-02-2018, 18:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 122
  13-02-2018, 18:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 138
  13-02-2018, 18:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 2,998
  12-02-2018, 19:37 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Fjalor SHQIP ANGLISHT

  Hapur nga gt2xf, 20-02-2009 12:10
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,588
  12-02-2018, 16:57 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Gjuha Shqipe dhe mediat

  Hapur nga Davius, 14-04-2006 20:52
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 7,807
  08-02-2018, 16:00 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 390
  04-02-2018, 08:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 852
  03-02-2018, 14:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,594
  02-02-2018, 02:57 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Fjalor shqip-shqip

  Hapur nga EugeniB, 13-02-2006 10:15
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 19,773
  30-01-2018, 23:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,852
  30-01-2018, 05:33 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Fjale te perbashketa me gjermanishten

  Hapur nga zerbina, 25-09-2009 13:49
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 4,891
  30-01-2018, 01:41 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Etimologjia e fjales darkė.

  Hapur nga Raina, 02-03-2017 11:34
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,437
  26-01-2018, 10:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 857
  10-12-2017, 08:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 1,121
  07-09-2017, 20:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 810
  18-07-2017, 17:56 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 636
  07-07-2017, 00:17 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Lightbulb Gramatika e Gjuhes Shqipe - testime

  Hapur nga Solomoni, 21-03-2009 09:19
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 29
  • Lexime: 95,253
  20-06-2017, 06:44 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,025
  08-05-2017, 22:27 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Daut

  Hapur nga ajzberg, 09-07-2016 13:25
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 979
  12-04-2017, 07:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 911
  18-03-2017, 06:03 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Fjalė tė reja

  Hapur nga kapllani, 13-03-2017 04:23
  dialektet, fjale dialektore
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 516
  13-03-2017, 04:23 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Gėzuar 7 Marsin tė dashur sivėllezėr mėsues!

  Hapur nga projekti21_dk, 07-03-2009 07:33
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 135
  • Lexime: 59,944
  07-03-2017, 18:41 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Poezia e pare e shkruajtur ne shqip

  Hapur nga ajzberg, 22-10-2009 16:59
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,580
  28-02-2017, 07:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 562
  29-12-2016, 03:48 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Gramatikė dhe rregulla drejtshkrimi shqip

  Hapur nga alvi, 17-02-2003 01:15
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 85
  • Lexime: 53,077
  26-12-2016, 11:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 4,914
  26-12-2016, 10:08 Shko tek mesazhi i fundit
 18. 12 fjalė qė zakonisht shkruhen gabim

  Hapur nga BOKE, 29-09-2015 12:59
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 2,123
  14-12-2016, 16:41 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Idioma: Tė keqen mami...

  Hapur nga Albo, 28-09-2015 22:40
  idioma
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 2,815
  21-11-2016, 13:09 Shko tek mesazhi i fundit
 20. "skandergji" ne leksikun keta

  Hapur nga SERAFIM DILO, 05-11-2016 19:28
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 529
  05-11-2016, 19:28 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Prejardhja e fjales Albania?

  Hapur nga s0ni, 11-09-2002 00:09
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 86
  • Lexime: 31,525
  26-10-2016, 07:37 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Etimologjia e emrit Afėrditė

  Hapur nga ikthus, 21-08-2010 23:19
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 4,967
  26-10-2016, 07:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 5,087
  26-10-2016, 07:18 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Si bejne kafshet ne shqip ?

  Hapur nga Qerim, 27-01-2006 09:46
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 8,593
  26-10-2016, 07:05 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Cili eshte kuptimi i fjales "kalle"?

  Hapur nga Gerard, 03-12-2015 10:01
  kalle, shqip
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,465
  24-10-2016, 09:14 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Kuptimi i disa fjaleve ne Shqip ..

  Hapur nga ALBA, 29-08-2006 18:34
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 55
  • Lexime: 18,096
  24-10-2016, 07:58 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Emrat dhe mbiemrat dhe ndikim mbi ne

  Hapur nga Akuamarini, 24-09-2016 13:17
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,168
  24-09-2016, 13:27 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Domethėnia e emrave

  Hapur nga projekti21_dk, 04-09-2009 11:46
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 145
  • Lexime: 177,880
  04-09-2016, 08:49 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Fjalė tė ndryshme tė gegėrishtes dhe tė toskėrishtes

  Hapur nga zogu dukagjinas, 16-06-2009 15:31
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 138
  • Lexime: 125,955
  03-07-2016, 15:24 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Idoma: Do ha bukė

  Hapur nga Albo, 28-09-2015 22:32
  idoma
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,010
  09-06-2016, 11:13 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Khalil Gibran - i shipėruar

  Hapur nga Pellazgu, 22-05-2016 12:36
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 769
  22-05-2016, 12:36 Shko tek mesazhi i fundit
 31. Huazimet e gjuhėve tė huaja nga gjuha shqipe

  Hapur nga bela70, 07-05-2006 15:44
  33 Faqe
  1 2 3 ... 33
  • Pėrgjigje: 648
  • Lexime: 91,328
  15-05-2016, 11:50 Shko tek mesazhi i fundit
 32. Smile Libra elektronik

  Hapur nga skordiani, 09-05-2009 09:54
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 3,504
  01-05-2016, 08:11 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 20 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •