Close
Faqja 1 prej 20 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 977 gjithsej

Forumi: Gjuha shqipe

Albanologjia, historiku i shqipes, studime shkencore qė hedhin dritė mbi origjinalitetin e gjuhės sonė. Janė tė mirėpritura studimet mbi dialektet e shqipes dhe evoluimin e saj nė kohė.

» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Studiues tė gjuhės shqipe

  Hapur nga Eni, 19-02-2003 10:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 24,312
  30-01-2018, 09:23 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Tastierė nė shqip (pėr shkronjat Ė, ė, Ē, ē)

  Hapur nga drini_nė_TR, 20-03-2003 18:29
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 113
  • Lexime: 220,835
  10-01-2018, 21:15 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Emra shqip

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 26-03-2003 02:57
  12 Faqe
  1 2 3 ... 12
  • Pėrgjigje: 224
  • Lexime: 230,067
  06-10-2017, 14:01 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: 1974- Kongresi i Drejtshkrimit tė Gjuhės Shqipe

  Hapur nga Muhamed Dolaku, 10-01-2011 07:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 25,737
  24-12-2015, 06:41 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Gustav Majer dhe albanologjia

  Hapur nga Darius, 02-02-2009 23:12
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 20,786
  12-04-2015, 13:34 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Libra pėr drejtshkrimin dhe gramatikėn e gjuhės shqipe

  Hapur nga LJanina, 31-05-2010 08:17
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 25,363
  20-02-2015, 10:24 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Poezi dhe krijime qė i kushtohen gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 19-06-2003 01:47
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 49
  • Lexime: 105,538
  23-12-2014, 05:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 13,945
  02-10-2009, 15:44 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Hyrje e bibliotekės sė gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 28-07-2003 01:21
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 8,467
  28-07-2003, 01:49 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Nga tre fjale dialektore per qytet

  Hapur nga imprint, 31-05-2006 11:17
  13 Faqe
  1 2 3 ... 13
  • Pėrgjigje: 245
  • Lexime: 72,042
  20-03-2018, 09:17 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kodi i gjuhes Shqipe:Fjale me dy germa

  Hapur nga begaj2005, 23-02-2018 02:17
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 299
  19-03-2018, 05:19 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Shqipėrime nga anglishtja

  Hapur nga dodoni, 13-08-2006 10:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 5,924
  12-03-2018, 21:31 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Gjuha Shqipe dhe mediat

  Hapur nga Davius, 14-04-2006 19:52
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 8,002
  11-03-2018, 13:32 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Pozicioni i gjuhes shqipe sipas Eric Hamp

  Hapur nga Kreksi, 11-02-2018 06:23
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 46
  • Lexime: 945
  09-03-2018, 11:18 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 151
  05-03-2018, 19:49 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Gratė e tjera apo gratė tjera?

  Hapur nga Thawne, 05-03-2018 09:23
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 199
  05-03-2018, 09:23 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 179
  03-03-2018, 10:42 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Perzierje midis dy gjuheve(code switching)

  Hapur nga Semi, 02-03-2013 17:39
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 1,593
  01-03-2018, 09:21 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Dita Ndėrkombėtare e Gjuhės Amtare

  Hapur nga sirena_adria, 21-02-2018 15:50
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 387
  28-02-2018, 13:31 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Si duhet te jete kjo fjale...

  Hapur nga [xeni], 04-01-2005 13:42
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 60
  • Lexime: 6,654
  25-02-2018, 09:41 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Domethėnia e emrave

  Hapur nga projekti21_dk, 04-09-2009 10:46
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 146
  • Lexime: 179,926
  24-02-2018, 09:48 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,502
  19-02-2018, 14:40 Shko tek mesazhi i fundit
 11. SESI apo SE SI?

  Hapur nga Thawne, 13-02-2018 23:37
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 263
  16-02-2018, 12:49 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 187
  16-02-2018, 05:24 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Fjalėt turke nė Gjuhėn Shqipe

  Hapur nga chino, 27-05-2009 16:46
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 81
  • Lexime: 43,676
  16-02-2018, 01:43 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Germat dhe fjalet shqipe ne anglisht

  Hapur nga Albo, 25-01-2004 21:05
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 3,714
  16-02-2018, 01:29 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Chamois

  Hapur nga ajzberg, 07-12-2008 15:19
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 892
  13-02-2018, 17:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 195
  13-02-2018, 17:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 168
  13-02-2018, 17:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 3,043
  12-02-2018, 18:37 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Fjalor SHQIP ANGLISHT

  Hapur nga gt2xf, 20-02-2009 11:10
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,624
  12-02-2018, 15:57 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 631
  04-02-2018, 07:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 942
  03-02-2018, 13:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,658
  02-02-2018, 01:57 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Fjalor shqip-shqip

  Hapur nga EugeniB, 13-02-2006 09:15
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 19,820
  30-01-2018, 22:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,931
  30-01-2018, 04:33 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Fjale te perbashketa me gjermanishten

  Hapur nga zerbina, 25-09-2009 12:49
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 4,949
  30-01-2018, 00:41 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Etimologjia e fjales darkė.

  Hapur nga Raina, 02-03-2017 10:34
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,508
  26-01-2018, 09:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 893
  10-12-2017, 07:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 1,178
  07-09-2017, 19:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 853
  18-07-2017, 16:56 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 673
  06-07-2017, 23:17 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Lightbulb Gramatika e Gjuhes Shqipe - testime

  Hapur nga Solomoni, 21-03-2009 08:19
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 29
  • Lexime: 96,303
  20-06-2017, 05:44 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,073
  08-05-2017, 21:27 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Daut

  Hapur nga ajzberg, 09-07-2016 12:25
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,006
  12-04-2017, 06:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 952
  18-03-2017, 05:03 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Fjalė tė reja

  Hapur nga kapllani, 13-03-2017 03:23
  dialektet, fjale dialektore
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 549
  13-03-2017, 03:23 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Gėzuar 7 Marsin tė dashur sivėllezėr mėsues!

  Hapur nga projekti21_dk, 07-03-2009 06:33
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 135
  • Lexime: 62,462
  07-03-2017, 17:41 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Poezia e pare e shkruajtur ne shqip

  Hapur nga ajzberg, 22-10-2009 15:59
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,611
  28-02-2017, 06:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 598
  29-12-2016, 02:48 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Gramatikė dhe rregulla drejtshkrimi shqip

  Hapur nga alvi, 17-02-2003 00:15
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 85
  • Lexime: 53,540
  26-12-2016, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 4,979
  26-12-2016, 09:08 Shko tek mesazhi i fundit
 25. 12 fjalė qė zakonisht shkruhen gabim

  Hapur nga BOKE, 29-09-2015 11:59
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 2,210
  14-12-2016, 15:41 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Idioma: Tė keqen mami...

  Hapur nga Albo, 28-09-2015 21:40
  idioma
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 2,887
  21-11-2016, 12:09 Shko tek mesazhi i fundit
 27. "skandergji" ne leksikun keta

  Hapur nga SERAFIM DILO, 05-11-2016 18:28
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 558
  05-11-2016, 18:28 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Prejardhja e fjales Albania?

  Hapur nga s0ni, 10-09-2002 23:09
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 86
  • Lexime: 31,697
  26-10-2016, 06:37 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Etimologjia e emrit Afėrditė

  Hapur nga ikthus, 21-08-2010 22:19
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 5,042
  26-10-2016, 06:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 5,134
  26-10-2016, 06:18 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Si bejne kafshet ne shqip ?

  Hapur nga Qerim, 27-01-2006 08:46
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 8,721
  26-10-2016, 06:05 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 20 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •