Close
Faqja 1 prej 20 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 979 gjithsej

Forumi: Gjuha shqipe

Albanologjia, historiku i shqipes, studime shkencore qė hedhin dritė mbi origjinalitetin e gjuhės sonė. Janė tė mirėpritura studimet mbi dialektet e shqipes dhe evoluimin e saj nė kohė.

» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Emra shqip

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 26-03-2003 02:57
  12 Faqe
  1 2 3 ... 12
  • Pėrgjigje: 225
  • Lexime: 236,131
  11-05-2018, 16:54 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Studiues tė gjuhės shqipe

  Hapur nga Eni, 19-02-2003 10:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 25,419
  30-01-2018, 09:23 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Tastierė nė shqip (pėr shkronjat Ė, ė, Ē, ē)

  Hapur nga drini_nė_TR, 20-03-2003 18:29
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 113
  • Lexime: 242,273
  10-01-2018, 21:15 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: 1974- Kongresi i Drejtshkrimit tė Gjuhės Shqipe

  Hapur nga Muhamed Dolaku, 10-01-2011 07:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 26,876
  24-12-2015, 06:41 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Gustav Majer dhe albanologjia

  Hapur nga Darius, 02-02-2009 23:12
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 21,598
  12-04-2015, 13:34 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Libra pėr drejtshkrimin dhe gramatikėn e gjuhės shqipe

  Hapur nga LJanina, 31-05-2010 08:17
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 26,130
  20-02-2015, 10:24 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Poezi dhe krijime qė i kushtohen gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 19-06-2003 01:47
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 49
  • Lexime: 108,516
  23-12-2014, 05:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 14,355
  02-10-2009, 15:44 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Hyrje e bibliotekės sė gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 28-07-2003 01:21
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 8,883
  28-07-2003, 01:49 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Agron Dalipaj “Gjuha Kozmike”

  Hapur nga Akuamarini, 17-06-2018 05:25
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 352
  16-07-2018, 15:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,920
  31-05-2018, 23:18 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 26
  • Lexime: 34,415
  26-05-2018, 16:30 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Fjalorėt Shqip - Gjuhė e Huaj

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 20-11-2003 22:16
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,729
  19-05-2018, 09:10 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Domethėnia e emrave

  Hapur nga projekti21_dk, 04-09-2009 10:46
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 147
  • Lexime: 187,695
  11-05-2018, 16:56 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Shkarko 39 libra shqip ne versioni Pdf

  Hapur nga buli_2009, 21-08-2008 12:52
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 93,606
  02-05-2018, 11:29 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Ai mė bėn tė vuajė, apo tė vuaj?

  Hapur nga Thawne, 20-03-2018 15:41
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 338
  20-03-2018, 15:41 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Nga tre fjale dialektore per qytet

  Hapur nga imprint, 31-05-2006 11:17
  13 Faqe
  1 2 3 ... 13
  • Pėrgjigje: 245
  • Lexime: 76,154
  20-03-2018, 09:17 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kodi i gjuhes Shqipe:Fjale me dy germa

  Hapur nga begaj2005, 23-02-2018 02:17
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 476
  19-03-2018, 05:19 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Shqipėrime nga anglishtja

  Hapur nga dodoni, 13-08-2006 10:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 6,198
  12-03-2018, 21:31 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Gjuha Shqipe dhe mediat

  Hapur nga Davius, 14-04-2006 19:52
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 8,265
  11-03-2018, 13:32 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Pozicioni i gjuhes shqipe sipas Eric Hamp

  Hapur nga Kreksi, 11-02-2018 06:23
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 46
  • Lexime: 1,405
  09-03-2018, 11:18 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 279
  05-03-2018, 19:49 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Gratė e tjera apo gratė tjera?

  Hapur nga Thawne, 05-03-2018 09:23
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 291
  05-03-2018, 09:23 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 355
  03-03-2018, 10:42 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Perzierje midis dy gjuheve(code switching)

  Hapur nga Semi, 02-03-2013 17:39
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 1,720
  01-03-2018, 09:21 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Dita Ndėrkombėtare e Gjuhės Amtare

  Hapur nga sirena_adria, 21-02-2018 15:50
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 792
  28-02-2018, 13:31 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Si duhet te jete kjo fjale...

  Hapur nga [xeni], 04-01-2005 13:42
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 60
  • Lexime: 6,925
  25-02-2018, 09:41 Shko tek mesazhi i fundit
 15. SESI apo SE SI?

  Hapur nga Thawne, 13-02-2018 23:37
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 386
  16-02-2018, 12:49 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 291
  16-02-2018, 05:24 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Fjalėt turke nė Gjuhėn Shqipe

  Hapur nga chino, 27-05-2009 16:46
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 81
  • Lexime: 46,400
  16-02-2018, 01:43 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Germat dhe fjalet shqipe ne anglisht

  Hapur nga Albo, 25-01-2004 21:05
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 3,819
  16-02-2018, 01:29 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Chamois

  Hapur nga ajzberg, 07-12-2008 15:19
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 953
  13-02-2018, 17:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 259
  13-02-2018, 17:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 250
  13-02-2018, 17:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 3,177
  12-02-2018, 18:37 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Fjalor SHQIP ANGLISHT

  Hapur nga gt2xf, 20-02-2009 11:10
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,704
  12-02-2018, 15:57 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,523
  04-02-2018, 07:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 1,203
  03-02-2018, 13:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,862
  02-02-2018, 01:57 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Fjalor shqip-shqip

  Hapur nga EugeniB, 13-02-2006 09:15
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 19,996
  30-01-2018, 22:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,113
  30-01-2018, 04:33 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Fjale te perbashketa me gjermanishten

  Hapur nga zerbina, 25-09-2009 12:49
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 5,094
  30-01-2018, 00:41 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Etimologjia e fjales darkė.

  Hapur nga Raina, 02-03-2017 10:34
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,730
  26-01-2018, 09:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,011
  10-12-2017, 07:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 1,324
  07-09-2017, 19:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 968
  18-07-2017, 16:56 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 777
  06-07-2017, 23:17 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Lightbulb Gramatika e Gjuhes Shqipe - testime

  Hapur nga Solomoni, 21-03-2009 08:19
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 29
  • Lexime: 100,113
  20-06-2017, 05:44 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,230
  08-05-2017, 21:27 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Daut

  Hapur nga ajzberg, 09-07-2016 12:25
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,099
  12-04-2017, 06:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 1,075
  18-03-2017, 05:03 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Fjalė tė reja

  Hapur nga kapllani, 13-03-2017 03:23
  dialektet, fjale dialektore
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 644
  13-03-2017, 03:23 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Gėzuar 7 Marsin tė dashur sivėllezėr mėsues!

  Hapur nga projekti21_dk, 07-03-2009 06:33
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 135
  • Lexime: 63,600
  07-03-2017, 17:41 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Poezia e pare e shkruajtur ne shqip

  Hapur nga ajzberg, 22-10-2009 15:59
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,738
  28-02-2017, 06:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 727
  29-12-2016, 02:48 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Gramatikė dhe rregulla drejtshkrimi shqip

  Hapur nga alvi, 17-02-2003 00:15
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 85
  • Lexime: 55,004
  26-12-2016, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 5,106
  26-12-2016, 09:08 Shko tek mesazhi i fundit
 29. 12 fjalė qė zakonisht shkruhen gabim

  Hapur nga BOKE, 29-09-2015 11:59
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 2,487
  14-12-2016, 15:41 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Idioma: Tė keqen mami...

  Hapur nga Albo, 28-09-2015 21:40
  idioma
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 3,080
  21-11-2016, 12:09 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 20 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •