Close
Faqja 1 prej 20 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 966 gjithsej

Forumi: Gjuha shqipe

Albanologjia, historiku i shqipes, studime shkencore qė hedhin dritė mbi origjinalitetin e gjuhės sonė. Janė tė mirėpritura studimet mbi dialektet e shqipes dhe evoluimin e saj nė kohė.

» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Emra shqip

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 26-03-2003 03:57
  12 Faqe
  1 2 3 ... 12
  • Pėrgjigje: 224
  • Lexime: 223,440
  06-10-2017, 15:01 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Studiues tė gjuhės shqipe

  Hapur nga Eni, 19-02-2003 11:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 29
  • Lexime: 22,493
  26-09-2017, 14:18 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Tastierė nė shqip (pėr shkronjat Ė, ė, Ē, ē)

  Hapur nga drini_nė_TR, 20-03-2003 19:29
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 112
  • Lexime: 200,716
  24-05-2017, 15:58 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: 1974- Kongresi i Drejtshkrimit tė Gjuhės Shqipe

  Hapur nga Muhamed Dolaku, 10-01-2011 08:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 24,206
  24-12-2015, 07:41 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Gustav Majer dhe albanologjia

  Hapur nga Darius, 03-02-2009 00:12
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 19,532
  12-04-2015, 14:34 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Libra pėr drejtshkrimin dhe gramatikėn e gjuhės shqipe

  Hapur nga LJanina, 31-05-2010 09:17
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 24,355
  20-02-2015, 11:24 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Poezi dhe krijime qė i kushtohen gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 19-06-2003 02:47
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 49
  • Lexime: 99,970
  23-12-2014, 06:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 13,391
  02-10-2009, 16:44 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Hyrje e bibliotekės sė gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 28-07-2003 02:21
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 8,052
  28-07-2003, 02:49 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 573
  10-12-2017, 08:02 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Etimologjia e fjales darkė.

  Hapur nga Raina, 02-03-2017 11:34
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,054
  06-10-2017, 15:11 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,306
  16-09-2017, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 978
  07-09-2017, 20:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 742
  18-07-2017, 17:56 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 571
  07-07-2017, 00:17 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Lightbulb Gramatika e Gjuhes Shqipe - testime

  Hapur nga Solomoni, 21-03-2009 09:19
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 29
  • Lexime: 92,599
  20-06-2017, 06:44 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 919
  08-05-2017, 22:27 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Daut

  Hapur nga ajzberg, 09-07-2016 13:25
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 919
  12-04-2017, 07:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 810
  18-03-2017, 06:03 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Fjalė tė reja

  Hapur nga kapllani, 13-03-2017 04:23
  dialektet, fjale dialektore
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 459
  13-03-2017, 04:23 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Gėzuar 7 Marsin tė dashur sivėllezėr mėsues!

  Hapur nga projekti21_dk, 07-03-2009 07:33
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 135
  • Lexime: 57,871
  07-03-2017, 18:41 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Poezia e pare e shkruajtur ne shqip

  Hapur nga ajzberg, 22-10-2009 16:59
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,520
  28-02-2017, 07:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 522
  25-02-2017, 06:05 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 479
  29-12-2016, 03:48 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Gramatikė dhe rregulla drejtshkrimi shqip

  Hapur nga alvi, 17-02-2003 01:15
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 85
  • Lexime: 51,467
  26-12-2016, 11:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 4,540
  26-12-2016, 10:08 Shko tek mesazhi i fundit
 8. 12 fjalė qė zakonisht shkruhen gabim

  Hapur nga BOKE, 29-09-2015 12:59
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 1,961
  14-12-2016, 16:41 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Idioma: Tė keqen mami...

  Hapur nga Albo, 28-09-2015 22:40
  idioma
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 2,566
  21-11-2016, 13:09 Shko tek mesazhi i fundit
 10. "skandergji" ne leksikun keta

  Hapur nga SERAFIM DILO, 05-11-2016 19:28
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 466
  05-11-2016, 19:28 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Prejardhja e fjales Albania?

  Hapur nga s0ni, 11-09-2002 00:09
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 86
  • Lexime: 30,696
  26-10-2016, 07:37 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Etimologjia e emrit Afėrditė

  Hapur nga ikthus, 21-08-2010 23:19
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 4,770
  26-10-2016, 07:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 4,837
  26-10-2016, 07:18 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Si bejne kafshet ne shqip ?

  Hapur nga Qerim, 27-01-2006 09:46
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 8,041
  26-10-2016, 07:05 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Cili eshte kuptimi i fjales "kalle"?

  Hapur nga Gerard, 03-12-2015 10:01
  kalle, shqip
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,353
  24-10-2016, 09:14 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Kuptimi i disa fjaleve ne Shqip ..

  Hapur nga ALBA, 29-08-2006 18:34
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 55
  • Lexime: 17,297
  24-10-2016, 07:58 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Emrat dhe mbiemrat dhe ndikim mbi ne

  Hapur nga Akuamarini, 24-09-2016 13:17
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,018
  24-09-2016, 13:27 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Domethėnia e emrave

  Hapur nga projekti21_dk, 04-09-2009 11:46
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 145
  • Lexime: 172,036
  04-09-2016, 08:49 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Fjalė tė ndryshme tė gegėrishtes dhe tė toskėrishtes

  Hapur nga zogu dukagjinas, 16-06-2009 15:31
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 138
  • Lexime: 120,234
  03-07-2016, 15:24 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Idoma: Do ha bukė

  Hapur nga Albo, 28-09-2015 22:32
  idoma
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 941
  09-06-2016, 11:13 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Khalil Gibran - i shipėruar

  Hapur nga Pellazgu, 22-05-2016 12:36
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 723
  22-05-2016, 12:36 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Huazimet e gjuhėve tė huaja nga gjuha shqipe

  Hapur nga bela70, 07-05-2006 15:44
  33 Faqe
  1 2 3 ... 33
  • Pėrgjigje: 648
  • Lexime: 89,548
  15-05-2016, 11:50 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Smile Libra elektronik

  Hapur nga skordiani, 09-05-2009 09:54
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 3,379
  01-05-2016, 08:11 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Emrat e familjeve ne rrethin e Vlores

  Hapur nga SERAFIM DILO, 09-04-2016 21:55
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,611
  16-04-2016, 17:17 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Cetnik ??

  Hapur nga kurreshtar1, 12-12-2015 11:07
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 2,109
  01-01-2016, 17:10 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 42
  • Lexime: 15,965
  22-12-2015, 04:01 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 1,789
  10-12-2015, 16:36 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Gjuha e arbėneshėve tė Kroacisė

  Hapur nga DYDRINAS, 29-11-2015 09:33
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 1,814
  02-12-2015, 16:39 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Idioma: E mbushe kupėn

  Hapur nga Albo, 22-10-2015 02:13
  idioma
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 799
  23-10-2015, 02:40 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Idioma: Vėri fre gjuhės

  Hapur nga Albo, 22-10-2015 02:05
  idioma
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 610
  22-10-2015, 02:05 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Idioma: Vėri gishtin kokės

  Hapur nga Albo, 22-10-2015 01:56
  idioma
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 644
  22-10-2015, 01:56 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Shkolla E Parė Shqipė Nė Shkodėr Nė Vitin 1638

  Hapur nga Darius, 26-08-2015 12:36
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 4,183
  13-10-2015, 06:21 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Idioma: Tė marsha tė ligat

  Hapur nga PINK, 12-10-2015 22:51
  idioma
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 574
  12-10-2015, 23:12 Shko tek mesazhi i fundit
 31. Idioma: Faleminderit

  Hapur nga Albo, 12-10-2015 23:03
  idioma
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 812
  12-10-2015, 23:03 Shko tek mesazhi i fundit
 32. Idioma: Mė la me gojė hapur

  Hapur nga Albo, 12-10-2015 22:40
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 588
  12-10-2015, 22:40 Shko tek mesazhi i fundit
 33. Idioma: Vėri veshin fjalės

  Hapur nga Albo, 12-10-2015 22:34
  idioma
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 582
  12-10-2015, 22:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 908
  29-09-2015, 21:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,677
  29-09-2015, 15:23 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 6,425
  18-09-2015, 12:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,074
  24-08-2015, 12:40 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 20 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •