Close
Faqja 1 prej 20 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 967 gjithsej

Forumi: Gjuha shqipe

Albanologjia, historiku i shqipes, studime shkencore qė hedhin dritė mbi origjinalitetin e gjuhės sonė. Janė tė mirėpritura studimet mbi dialektet e shqipes dhe evoluimin e saj nė kohė.

» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Tastierė nė shqip (pėr shkronjat Ė, ė, Ē, ē)

  Hapur nga drini_nė_TR, 20-03-2003 19:29
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 113
  • Lexime: 206,506
  10-01-2018, 22:15 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Emra shqip

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 26-03-2003 03:57
  12 Faqe
  1 2 3 ... 12
  • Pėrgjigje: 224
  • Lexime: 225,632
  06-10-2017, 15:01 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Studiues tė gjuhės shqipe

  Hapur nga Eni, 19-02-2003 11:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 29
  • Lexime: 23,022
  26-09-2017, 14:18 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: 1974- Kongresi i Drejtshkrimit tė Gjuhės Shqipe

  Hapur nga Muhamed Dolaku, 10-01-2011 08:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 24,674
  24-12-2015, 07:41 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Gustav Majer dhe albanologjia

  Hapur nga Darius, 03-02-2009 00:12
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 19,958
  12-04-2015, 14:34 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Libra pėr drejtshkrimin dhe gramatikėn e gjuhės shqipe

  Hapur nga LJanina, 31-05-2010 09:17
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 24,652
  20-02-2015, 11:24 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Poezi dhe krijime qė i kushtohen gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 19-06-2003 02:47
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 49
  • Lexime: 100,885
  23-12-2014, 06:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 13,561
  02-10-2009, 16:44 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Hyrje e bibliotekės sė gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 28-07-2003 02:21
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 8,166
  28-07-2003, 02:49 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 110
  16-01-2018, 15:12 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Etimologjia e fjales darkė.

  Hapur nga Raina, 02-03-2017 11:34
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,289
  11-01-2018, 00:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 782
  10-12-2017, 08:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,401
  16-09-2017, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 1,043
  07-09-2017, 20:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 769
  18-07-2017, 17:56 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 601
  07-07-2017, 00:17 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Lightbulb Gramatika e Gjuhes Shqipe - testime

  Hapur nga Solomoni, 21-03-2009 09:19
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 29
  • Lexime: 93,553
  20-06-2017, 06:44 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 968
  08-05-2017, 22:27 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Daut

  Hapur nga ajzberg, 09-07-2016 13:25
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 944
  12-04-2017, 07:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 849
  18-03-2017, 06:03 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Fjalė tė reja

  Hapur nga kapllani, 13-03-2017 04:23
  dialektet, fjale dialektore
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 484
  13-03-2017, 04:23 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Gėzuar 7 Marsin tė dashur sivėllezėr mėsues!

  Hapur nga projekti21_dk, 07-03-2009 07:33
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 135
  • Lexime: 58,823
  07-03-2017, 18:41 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Poezia e pare e shkruajtur ne shqip

  Hapur nga ajzberg, 22-10-2009 16:59
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,543
  28-02-2017, 07:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 549
  25-02-2017, 06:05 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 526
  29-12-2016, 03:48 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Gramatikė dhe rregulla drejtshkrimi shqip

  Hapur nga alvi, 17-02-2003 01:15
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 85
  • Lexime: 52,162
  26-12-2016, 11:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 4,732
  26-12-2016, 10:08 Shko tek mesazhi i fundit
 8. 12 fjalė qė zakonisht shkruhen gabim

  Hapur nga BOKE, 29-09-2015 12:59
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 2,030
  14-12-2016, 16:41 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Idioma: Tė keqen mami...

  Hapur nga Albo, 28-09-2015 22:40
  idioma
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 2,689
  21-11-2016, 13:09 Shko tek mesazhi i fundit
 10. "skandergji" ne leksikun keta

  Hapur nga SERAFIM DILO, 05-11-2016 19:28
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 497
  05-11-2016, 19:28 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Prejardhja e fjales Albania?

  Hapur nga s0ni, 11-09-2002 00:09
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 86
  • Lexime: 31,068
  26-10-2016, 07:37 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Etimologjia e emrit Afėrditė

  Hapur nga ikthus, 21-08-2010 23:19
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 4,834
  26-10-2016, 07:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 4,963
  26-10-2016, 07:18 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Si bejne kafshet ne shqip ?

  Hapur nga Qerim, 27-01-2006 09:46
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 8,255
  26-10-2016, 07:05 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Cili eshte kuptimi i fjales "kalle"?

  Hapur nga Gerard, 03-12-2015 10:01
  kalle, shqip
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,401
  24-10-2016, 09:14 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Kuptimi i disa fjaleve ne Shqip ..

  Hapur nga ALBA, 29-08-2006 18:34
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 55
  • Lexime: 17,645
  24-10-2016, 07:58 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Emrat dhe mbiemrat dhe ndikim mbi ne

  Hapur nga Akuamarini, 24-09-2016 13:17
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,094
  24-09-2016, 13:27 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Domethėnia e emrave

  Hapur nga projekti21_dk, 04-09-2009 11:46
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 145
  • Lexime: 174,705
  04-09-2016, 08:49 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Fjalė tė ndryshme tė gegėrishtes dhe tė toskėrishtes

  Hapur nga zogu dukagjinas, 16-06-2009 15:31
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 138
  • Lexime: 122,402
  03-07-2016, 15:24 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Idoma: Do ha bukė

  Hapur nga Albo, 28-09-2015 22:32
  idoma
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 975
  09-06-2016, 11:13 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Khalil Gibran - i shipėruar

  Hapur nga Pellazgu, 22-05-2016 12:36
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 741
  22-05-2016, 12:36 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Huazimet e gjuhėve tė huaja nga gjuha shqipe

  Hapur nga bela70, 07-05-2006 15:44
  33 Faqe
  1 2 3 ... 33
  • Pėrgjigje: 648
  • Lexime: 90,431
  15-05-2016, 11:50 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Smile Libra elektronik

  Hapur nga skordiani, 09-05-2009 09:54
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 3,435
  01-05-2016, 08:11 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Emrat e familjeve ne rrethin e Vlores

  Hapur nga SERAFIM DILO, 09-04-2016 21:55
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,678
  16-04-2016, 17:17 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Cetnik ??

  Hapur nga kurreshtar1, 12-12-2015 11:07
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 2,191
  01-01-2016, 17:10 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 42
  • Lexime: 16,335
  22-12-2015, 04:01 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 1,851
  10-12-2015, 16:36 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Gjuha e arbėneshėve tė Kroacisė

  Hapur nga DYDRINAS, 29-11-2015 09:33
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 1,901
  02-12-2015, 16:39 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Idioma: E mbushe kupėn

  Hapur nga Albo, 22-10-2015 02:13
  idioma
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 825
  23-10-2015, 02:40 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Idioma: Vėri fre gjuhės

  Hapur nga Albo, 22-10-2015 02:05
  idioma
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 636
  22-10-2015, 02:05 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Idioma: Vėri gishtin kokės

  Hapur nga Albo, 22-10-2015 01:56
  idioma
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 672
  22-10-2015, 01:56 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Shkolla E Parė Shqipė Nė Shkodėr Nė Vitin 1638

  Hapur nga Darius, 26-08-2015 12:36
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 4,337
  13-10-2015, 06:21 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Idioma: Tė marsha tė ligat

  Hapur nga PINK, 12-10-2015 22:51
  idioma
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 606
  12-10-2015, 23:12 Shko tek mesazhi i fundit
 31. Idioma: Faleminderit

  Hapur nga Albo, 12-10-2015 23:03
  idioma
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 837
  12-10-2015, 23:03 Shko tek mesazhi i fundit
 32. Idioma: Mė la me gojė hapur

  Hapur nga Albo, 12-10-2015 22:40
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 612
  12-10-2015, 22:40 Shko tek mesazhi i fundit
 33. Idioma: Vėri veshin fjalės

  Hapur nga Albo, 12-10-2015 22:34
  idioma
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 603
  12-10-2015, 22:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 959
  29-09-2015, 21:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,759
  29-09-2015, 15:23 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 6,556
  18-09-2015, 12:28 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 20 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •