Close
Faqja 1 prej 20 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 978 gjithsej

Forumi: Gjuha shqipe

Albanologjia, historiku i shqipes, studime shkencore qė hedhin dritė mbi origjinalitetin e gjuhės sonė. Janė tė mirėpritura studimet mbi dialektet e shqipes dhe evoluimin e saj nė kohė.

» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Studiues tė gjuhės shqipe

  Hapur nga Eni, 19-02-2003 10:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 24,338
  30-01-2018, 09:23 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Tastierė nė shqip (pėr shkronjat Ė, ė, Ē, ē)

  Hapur nga drini_nė_TR, 20-03-2003 18:29
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 113
  • Lexime: 221,285
  10-01-2018, 21:15 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Emra shqip

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 26-03-2003 02:57
  12 Faqe
  1 2 3 ... 12
  • Pėrgjigje: 224
  • Lexime: 230,165
  06-10-2017, 14:01 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: 1974- Kongresi i Drejtshkrimit tė Gjuhės Shqipe

  Hapur nga Muhamed Dolaku, 10-01-2011 07:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 25,766
  24-12-2015, 06:41 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Gustav Majer dhe albanologjia

  Hapur nga Darius, 02-02-2009 23:12
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 20,805
  12-04-2015, 13:34 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Libra pėr drejtshkrimin dhe gramatikėn e gjuhės shqipe

  Hapur nga LJanina, 31-05-2010 08:17
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 25,380
  20-02-2015, 10:24 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Poezi dhe krijime qė i kushtohen gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 19-06-2003 01:47
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 49
  • Lexime: 105,617
  23-12-2014, 05:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 13,954
  02-10-2009, 15:44 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Hyrje e bibliotekės sė gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 28-07-2003 01:21
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 8,475
  28-07-2003, 01:49 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Ai mė bėn tė vuajė, apo tė vuaj?

  Hapur nga Thawne, 20-03-2018 15:41
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 110
  20-03-2018, 15:41 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Nga tre fjale dialektore per qytet

  Hapur nga imprint, 31-05-2006 11:17
  13 Faqe
  1 2 3 ... 13
  • Pėrgjigje: 245
  • Lexime: 72,168
  20-03-2018, 09:17 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kodi i gjuhes Shqipe:Fjale me dy germa

  Hapur nga begaj2005, 23-02-2018 02:17
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 300
  19-03-2018, 05:19 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Shqipėrime nga anglishtja

  Hapur nga dodoni, 13-08-2006 10:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 5,940
  12-03-2018, 21:31 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Gjuha Shqipe dhe mediat

  Hapur nga Davius, 14-04-2006 19:52
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 8,007
  11-03-2018, 13:32 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Pozicioni i gjuhes shqipe sipas Eric Hamp

  Hapur nga Kreksi, 11-02-2018 06:23
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 46
  • Lexime: 951
  09-03-2018, 11:18 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 152
  05-03-2018, 19:49 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Gratė e tjera apo gratė tjera?

  Hapur nga Thawne, 05-03-2018 09:23
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 199
  05-03-2018, 09:23 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 181
  03-03-2018, 10:42 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Perzierje midis dy gjuheve(code switching)

  Hapur nga Semi, 02-03-2013 17:39
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 1,594
  01-03-2018, 09:21 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Dita Ndėrkombėtare e Gjuhės Amtare

  Hapur nga sirena_adria, 21-02-2018 15:50
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 393
  28-02-2018, 13:31 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Si duhet te jete kjo fjale...

  Hapur nga [xeni], 04-01-2005 13:42
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 60
  • Lexime: 6,655
  25-02-2018, 09:41 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Domethėnia e emrave

  Hapur nga projekti21_dk, 04-09-2009 10:46
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 146
  • Lexime: 180,071
  24-02-2018, 09:48 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,503
  19-02-2018, 14:40 Shko tek mesazhi i fundit
 12. SESI apo SE SI?

  Hapur nga Thawne, 13-02-2018 23:37
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 263
  16-02-2018, 12:49 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 189
  16-02-2018, 05:24 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Fjalėt turke nė Gjuhėn Shqipe

  Hapur nga chino, 27-05-2009 16:46
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 81
  • Lexime: 43,737
  16-02-2018, 01:43 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Germat dhe fjalet shqipe ne anglisht

  Hapur nga Albo, 25-01-2004 21:05
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 3,714
  16-02-2018, 01:29 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Chamois

  Hapur nga ajzberg, 07-12-2008 15:19
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 892
  13-02-2018, 17:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 195
  13-02-2018, 17:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 169
  13-02-2018, 17:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 3,046
  12-02-2018, 18:37 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Fjalor SHQIP ANGLISHT

  Hapur nga gt2xf, 20-02-2009 11:10
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,625
  12-02-2018, 15:57 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 665
  04-02-2018, 07:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 944
  03-02-2018, 13:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,660
  02-02-2018, 01:57 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Fjalor shqip-shqip

  Hapur nga EugeniB, 13-02-2006 09:15
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 19,823
  30-01-2018, 22:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,934
  30-01-2018, 04:33 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Fjale te perbashketa me gjermanishten

  Hapur nga zerbina, 25-09-2009 12:49
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 4,950
  30-01-2018, 00:41 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Etimologjia e fjales darkė.

  Hapur nga Raina, 02-03-2017 10:34
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,509
  26-01-2018, 09:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 894
  10-12-2017, 07:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 1,179
  07-09-2017, 19:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 855
  18-07-2017, 16:56 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 673
  06-07-2017, 23:17 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Lightbulb Gramatika e Gjuhes Shqipe - testime

  Hapur nga Solomoni, 21-03-2009 08:19
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 29
  • Lexime: 96,390
  20-06-2017, 05:44 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,074
  08-05-2017, 21:27 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Daut

  Hapur nga ajzberg, 09-07-2016 12:25
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,007
  12-04-2017, 06:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 955
  18-03-2017, 05:03 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Fjalė tė reja

  Hapur nga kapllani, 13-03-2017 03:23
  dialektet, fjale dialektore
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 550
  13-03-2017, 03:23 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Gėzuar 7 Marsin tė dashur sivėllezėr mėsues!

  Hapur nga projekti21_dk, 07-03-2009 06:33
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 135
  • Lexime: 62,491
  07-03-2017, 17:41 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Poezia e pare e shkruajtur ne shqip

  Hapur nga ajzberg, 22-10-2009 15:59
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,612
  28-02-2017, 06:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 601
  29-12-2016, 02:48 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Gramatikė dhe rregulla drejtshkrimi shqip

  Hapur nga alvi, 17-02-2003 00:15
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 85
  • Lexime: 53,570
  26-12-2016, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 4,981
  26-12-2016, 09:08 Shko tek mesazhi i fundit
 26. 12 fjalė qė zakonisht shkruhen gabim

  Hapur nga BOKE, 29-09-2015 11:59
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 2,212
  14-12-2016, 15:41 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Idioma: Tė keqen mami...

  Hapur nga Albo, 28-09-2015 21:40
  idioma
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 2,890
  21-11-2016, 12:09 Shko tek mesazhi i fundit
 28. "skandergji" ne leksikun keta

  Hapur nga SERAFIM DILO, 05-11-2016 18:28
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 560
  05-11-2016, 18:28 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Prejardhja e fjales Albania?

  Hapur nga s0ni, 10-09-2002 23:09
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 86
  • Lexime: 31,712
  26-10-2016, 06:37 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Etimologjia e emrit Afėrditė

  Hapur nga ikthus, 21-08-2010 22:19
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 5,043
  26-10-2016, 06:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 5,134
  26-10-2016, 06:18 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 20 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •