Close
Faqja 1 prej 20 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 963 gjithsej

Forumi: Gjuha shqipe

Albanologjia, historiku i shqipes, studime shkencore qė hedhin dritė mbi origjinalitetin e gjuhės sonė. Janė tė mirėpritura studimet mbi dialektet e shqipes dhe evoluimin e saj nė kohė.

» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: 1974- Kongresi i Drejtshkrimit tė Gjuhės Shqipe

  Hapur nga Muhamed Dolaku, 10-01-2011 07:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 21,294
  24-12-2015, 06:41 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Gustav Majer dhe albanologjia

  Hapur nga Darius, 02-02-2009 23:12
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 17,199
  12-04-2015, 13:34 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Libra pėr drejtshkrimin dhe gramatikėn e gjuhės shqipe

  Hapur nga LJanina, 31-05-2010 08:17
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 22,090
  20-02-2015, 10:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Poezi dhe krijime qė i kushtohen gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 19-06-2003 01:47
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 49
  • Lexime: 88,274
  23-12-2014, 05:36 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Emra shqip

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 26-03-2003 02:57
  12 Faqe
  1 2 3 ... 12
  • Pėrgjigje: 223
  • Lexime: 207,937
  23-02-2014, 10:53 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Tastierė nė shqip (pėr shkronjat Ė, ė, Ē, ē)

  Hapur nga drini_nė_TR, 20-03-2003 18:29
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 111
  • Lexime: 162,151
  10-04-2013, 15:40 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Studiues tė gjuhės shqipe

  Hapur nga Eni, 19-02-2003 10:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 28
  • Lexime: 19,089
  06-02-2013, 06:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 12,540
  02-10-2009, 15:44 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Hyrje e bibliotekės sė gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 28-07-2003 01:21
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 7,521
  28-07-2003, 01:49 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 251
  21-04-2017, 12:29 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Daut

  Hapur nga ajzberg, 09-07-2016 12:25
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 688
  12-04-2017, 06:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 292
  23-03-2017, 17:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 533
  18-03-2017, 05:03 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Fjalė tė reja

  Hapur nga kapllani, 13-03-2017 03:23
  dialektet, fjale dialektore
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 252
  13-03-2017, 03:23 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Gėzuar 7 Marsin tė dashur sivėllezėr mėsues!

  Hapur nga projekti21_dk, 07-03-2009 06:33
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 135
  • Lexime: 52,322
  07-03-2017, 17:41 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Etimologjia e fjales darkė.

  Hapur nga Raina, 02-03-2017 10:34
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 303
  02-03-2017, 10:34 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Poezia e pare e shkruajtur ne shqip

  Hapur nga ajzberg, 22-10-2009 15:59
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,182
  28-02-2017, 06:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 252
  25-02-2017, 05:05 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 644
  13-02-2017, 14:41 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 272
  29-12-2016, 02:48 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Gramatikė dhe rregulla drejtshkrimi shqip

  Hapur nga alvi, 17-02-2003 00:15
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 85
  • Lexime: 46,435
  26-12-2016, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 3,580
  26-12-2016, 09:08 Shko tek mesazhi i fundit
 7. 12 fjalė qė zakonisht shkruhen gabim

  Hapur nga BOKE, 29-09-2015 11:59
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 1,409
  14-12-2016, 15:41 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Idioma: Tė keqen mami...

  Hapur nga Albo, 28-09-2015 21:40
  idioma
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 1,935
  21-11-2016, 12:09 Shko tek mesazhi i fundit
 9. "skandergji" ne leksikun keta

  Hapur nga SERAFIM DILO, 05-11-2016 18:28
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 289
  05-11-2016, 18:28 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Prejardhja e fjales Albania?

  Hapur nga s0ni, 10-09-2002 23:09
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 86
  • Lexime: 28,308
  26-10-2016, 06:37 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Etimologjia e emrit Afėrditė

  Hapur nga ikthus, 21-08-2010 22:19
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 4,263
  26-10-2016, 06:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 4,143
  26-10-2016, 06:18 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Si bejne kafshet ne shqip ?

  Hapur nga Qerim, 27-01-2006 08:46
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 6,563
  26-10-2016, 06:05 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Cili eshte kuptimi i fjales "kalle"?

  Hapur nga Gerard, 03-12-2015 09:01
  kalle, shqip
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,034
  24-10-2016, 08:14 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Kuptimi i disa fjaleve ne Shqip ..

  Hapur nga ALBA, 29-08-2006 17:34
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 55
  • Lexime: 14,771
  24-10-2016, 06:58 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Emrat dhe mbiemrat dhe ndikim mbi ne

  Hapur nga Akuamarini, 24-09-2016 12:17
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 574
  24-09-2016, 12:27 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Domethėnia e emrave

  Hapur nga projekti21_dk, 04-09-2009 10:46
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 145
  • Lexime: 149,018
  04-09-2016, 07:49 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Fjalė tė ndryshme tė gegėrishtes dhe tė toskėrishtes

  Hapur nga zogu dukagjinas, 16-06-2009 14:31
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 138
  • Lexime: 93,898
  03-07-2016, 14:24 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Idoma: Do ha bukė

  Hapur nga Albo, 28-09-2015 21:32
  idoma
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 767
  09-06-2016, 10:13 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Khalil Gibran - i shipėruar

  Hapur nga Pellazgu, 22-05-2016 11:36
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 561
  22-05-2016, 11:36 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Huazimet e gjuhėve tė huaja nga gjuha shqipe

  Hapur nga bela70, 07-05-2006 14:44
  33 Faqe
  1 2 3 ... 33
  • Pėrgjigje: 648
  • Lexime: 83,670
  15-05-2016, 10:50 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Smile Libra elektronik

  Hapur nga skordiani, 09-05-2009 08:54
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 3,008
  01-05-2016, 07:11 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Emrat e familjeve ne rrethin e Vlores

  Hapur nga SERAFIM DILO, 09-04-2016 20:55
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,122
  16-04-2016, 16:17 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Cetnik ??

  Hapur nga kurreshtar1, 12-12-2015 10:07
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 1,613
  01-01-2016, 16:10 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 42
  • Lexime: 14,139
  22-12-2015, 03:01 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 1,460
  10-12-2015, 15:36 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Gjuha e arbėneshėve tė Kroacisė

  Hapur nga DYDRINAS, 29-11-2015 08:33
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 1,274
  02-12-2015, 15:39 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Idioma: E mbushe kupėn

  Hapur nga Albo, 22-10-2015 01:13
  idioma
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 659
  23-10-2015, 01:40 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Idioma: Vėri fre gjuhės

  Hapur nga Albo, 22-10-2015 01:05
  idioma
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 483
  22-10-2015, 01:05 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Idioma: Vėri gishtin kokės

  Hapur nga Albo, 22-10-2015 00:56
  idioma
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 513
  22-10-2015, 00:56 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Shkolla E Parė Shqipė Nė Shkodėr Nė Vitin 1638

  Hapur nga Darius, 26-08-2015 11:36
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 3,471
  13-10-2015, 05:21 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Idioma: Tė marsha tė ligat

  Hapur nga PINK, 12-10-2015 21:51
  idioma
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 446
  12-10-2015, 22:12 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Idioma: Faleminderit

  Hapur nga Albo, 12-10-2015 22:03
  idioma
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 621
  12-10-2015, 22:03 Shko tek mesazhi i fundit
 31. Idioma: Mė la me gojė hapur

  Hapur nga Albo, 12-10-2015 21:40
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 457
  12-10-2015, 21:40 Shko tek mesazhi i fundit
 32. Idioma: Vėri veshin fjalės

  Hapur nga Albo, 12-10-2015 21:34
  idioma
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 450
  12-10-2015, 21:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 684
  29-09-2015, 20:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,281
  29-09-2015, 14:23 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 5,322
  18-09-2015, 11:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 877
  24-08-2015, 11:40 Shko tek mesazhi i fundit
 33. Fjalor i gjuhės shqipe, 2006

  Hapur nga BHGod, 31-07-2013 14:06
  fjalor, shqipe
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 7,817
  20-08-2015, 04:48 Shko tek mesazhi i fundit
 34. “Filozofi E Robėrisė”.

  Hapur nga Darius, 06-08-2015 08:02
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 2,201
  07-08-2015, 10:24 Shko tek mesazhi i fundit
 35. Si i thonė shqip?

  Hapur nga nimf, 16-07-2002 18:26
  53 Faqe
  1 2 3 ... 53
  • Pėrgjigje: 1,043
  • Lexime: 120,559
  26-06-2015, 07:27 Shko tek mesazhi i fundit
 36. Gjuha shqipe Robert Elsie

  Hapur nga inc-seo, 21-04-2015 18:56
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,010
  21-04-2015, 18:56 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 20 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •