Close
Faqja 1 prej 48 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 2394 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 477
  • Postime: 18,004
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 284
  • Postime: 4,146
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 09:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 281
  • Lexime: 146,845
  29-08-2017, 06:42 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 8,509
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 16:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 36,499
  18-12-2012, 18:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 127,982
  10-12-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 16,543
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 35,635
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 18:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 98,219
  03-03-2009, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 114,437
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 90,031
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 40,196
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 16,502
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 19,691
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Binak Alia dhe brezat pas tij

  Hapur nga Akuamarini, 09-08-2018 13:37
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 129
  16-08-2018, 15:54 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Ku gjindet Kulla e Oroshit te Kanunit gjitheshqiptar?

  Hapur nga Baptist, 30-11-2006 15:55
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 193
  • Lexime: 30,053
  09-07-2018, 14:06 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 131
  05-07-2018, 07:02 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Oktapod - Bota flet shqip

  Hapur nga Akuamarini, 23-03-2018 06:10
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 653
  09-06-2018, 13:08 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 512
  31-05-2018, 00:02 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Legjenda dhe Historia e Durresit…

  Hapur nga ALBA, 26-07-2005 18:40
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 10,864
  22-05-2018, 14:43 Shko tek mesazhi i fundit
 5. A ėshtė shqip fjala Dushman?

  Hapur nga alibaba, 13-04-2008 22:54
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 27
  • Lexime: 4,837
  19-05-2018, 08:35 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 324
  05-05-2018, 11:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 51
  • Lexime: 2,600
  29-04-2018, 14:37 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 1,056
  24-03-2018, 08:14 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Arvanitėt

  Hapur nga Eni, 20-01-2003 12:05
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 48
  • Lexime: 20,152
  13-03-2018, 05:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 613
  05-03-2018, 09:24 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Arvanitet

  Hapur nga Hanny, 04-03-2018 13:09
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 383
  04-03-2018, 13:09 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Gjergj Kastriot Skėnderbeu

  Hapur nga Arbushi, 26-04-2002 10:25
  22 Faqe
  1 2 3 ... 22
  • Pėrgjigje: 432
  • Lexime: 145,868
  23-02-2018, 13:46 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Fjalor katergjuhesh i vitit 1760

  Hapur nga Archicad, 31-12-2010 17:14
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 3,939
  18-02-2018, 20:15 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Lightbulb Enigma ... u zgjidh

  Hapur nga kosovar, 26-06-2002 23:35
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 5,667
  30-01-2018, 05:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,947
  24-01-2018, 14:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,049
  23-01-2018, 07:38 Shko tek mesazhi i fundit
 11. 136 vjet nga Lindja e tė Madhit Fan S. Noli

  Hapur nga pirro10, 06-01-2018 07:45
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 750
  07-01-2018, 14:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 581
  03-01-2018, 12:33 Shko tek mesazhi i fundit
 12. DNA test

  Hapur nga shkodrane~, 24-12-2017 13:48
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 898
  02-01-2018, 04:07 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Gjenetika Shqiptare

  Hapur nga skerdilaidas, 26-07-2017 22:29
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 748
  28-12-2017, 12:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,572
  12-12-2017, 05:57 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Hapur nga Rrjeti, 13-11-2016 06:46
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 131
  • Lexime: 17,235
  03-12-2017, 12:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,258
  29-11-2017, 15:07 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Sa ka qene i lart numri i koloneve osmane?

  Hapur nga Eed, 09-07-2017 13:41
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,388
  29-11-2017, 08:06 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 618
  13-10-2017, 06:02 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Filozofia inovative e Fishtės

  Hapur nga abica, 09-10-2017 11:43
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 704
  09-10-2017, 11:43 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Mbi origjinėn e disa fiseve nė Shqipėri

  Hapur nga Eni, 27-06-2002 09:38
  44 Faqe
  1 2 3 ... 44
  • Pėrgjigje: 863
  • Lexime: 340,938
  13-09-2017, 09:04 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Greqishtja E Lashte Dhe Shqipja

  Hapur nga Seminarist, 12-12-2005 07:08
  33 Faqe
  1 2 3 ... 33
  • Pėrgjigje: 640
  • Lexime: 108,372
  24-08-2017, 03:55 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Kleopatra e Egjiptit.

  Hapur nga Lazo, 26-07-2017 10:46
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 591
  26-07-2017, 10:46 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Ok, so about the same amount of incest..

  Hapur nga goldfreee, 25-07-2017 15:10
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 555
  25-07-2017, 15:10 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 583
  25-07-2017, 07:09 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 702
  06-07-2017, 22:33 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Qysh Shqiperia u be nje shtet Musulmane?

  Hapur nga Drini_Mene, 25-06-2017 10:16
  istoria shqipetare, musilmane
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 824
  25-06-2017, 18:32 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Te Drejtat e Shqiperise Etnike

  Hapur nga Akuamarini, 04-06-2017 04:05
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 3,372
  23-06-2017, 12:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,374
  30-05-2017, 13:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,045
  27-05-2017, 12:25 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Minoriteti grek ne Shqiperi

  Hapur nga Eed, 01-05-2017 15:49
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,002
  20-05-2017, 13:08 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Historia e ēajit rus

  Hapur nga Val9, 10-05-2009 14:56
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 14,668
  02-05-2017, 14:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,046
  19-04-2017, 03:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 875
  14-04-2017, 20:14 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Exclamation Mbiemrat e Familjeve Shkodrane me Prejardhje te huaj.

  Hapur nga Ura e Cekajve, 12-07-2013 22:16
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 71
  • Lexime: 15,555
  05-04-2017, 13:08 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Fahri Xharra-SHASI ILIR I 365 KISHAVE

  Hapur nga Rrjeti, 31-03-2017 10:49
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 741
  31-03-2017, 10:49 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,037
  19-03-2017, 09:18 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,954
  17-03-2017, 15:39 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Post Jenikale pershkrim nga Evlia Ēelebi

  Hapur nga GezimKopani, 16-03-2017 04:23
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 989
  16-03-2017, 04:23 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Islami dhe Kazaja e Pukės

  Hapur nga GezimKopani, 10-03-2017 16:29
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 999
  10-03-2017, 16:29 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Harta e Ilirise

  Hapur nga Capitalius, 03-03-2017 16:51
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 902
  03-03-2017, 16:51 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 48 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •