Close
Faqja 1 prej 48 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 2382 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 471
  • Postime: 18,027
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 280
  • Postime: 4,125
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 09:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 280
  • Lexime: 119,784
  22-07-2015, 12:25 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 5,376
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 16:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 28,800
  18-12-2012, 18:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 104,336
  10-12-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 12,425
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 32,042
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 18:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 78,722
  03-03-2009, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 87,168
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 71,023
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 32,781
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 13,377
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 18,561
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Hapur nga Rrjeti, 13-11-2016 06:46
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 61
  • Lexime: 3,652
  28-03-2017, 14:40 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 218
  19-03-2017, 09:18 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,215
  17-03-2017, 15:39 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 146
  16-03-2017, 19:58 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Post Jenikale pershkrim nga Evlia Ēelebi

  Hapur nga GezimKopani, 16-03-2017 04:23
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 154
  16-03-2017, 04:23 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Islami dhe Kazaja e Pukės

  Hapur nga GezimKopani, 10-03-2017 16:29
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 213
  10-03-2017, 16:29 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Harta e Ilirise

  Hapur nga Capitalius, 03-03-2017 16:51
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 254
  03-03-2017, 16:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 956
  01-03-2017, 14:57 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Shqiptarėt nė perandorinė osmane

  Hapur nga Xhemis, 08-09-2013 06:58
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 123
  • Lexime: 17,315
  18-02-2017, 13:25 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Post Ura e Hoxhės, Gomsiqe,Pukė

  Hapur nga GezimKopani, 14-02-2017 06:33
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 234
  14-02-2017, 08:24 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Gjenocidi i Ēamėrisė

  Hapur nga Eed, 04-02-2017 08:16
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 193
  04-02-2017, 08:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. SS Skanderbeg

  Hapur nga IllyrianWarlord, 05-04-2004 23:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 26
  • Lexime: 6,902
  02-02-2017, 19:42 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Demografia historike e Kosoves ne Wikipedia

  Hapur nga Eed, 21-01-2017 12:28
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 304
  02-02-2017, 10:15 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Shqiperia ne vitin 1916

  Hapur nga SERAFIM DILO, 24-01-2017 00:38
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 166
  24-01-2017, 01:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 1,459
  23-01-2017, 20:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 155
  22-01-2017, 12:16 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Regjistri turk i popullsise i vitit 1485

  Hapur nga Eni, 23-04-2002 03:31
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 6,871
  21-01-2017, 13:31 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Rritja e Tiranės

  Hapur nga Lazo, 19-01-2017 16:00
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 273
  19-01-2017, 17:34 Shko tek mesazhi i fundit
 13. kalaja e tepelenes

  Hapur nga abcdef, 14-01-2017 09:18
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 186
  14-01-2017, 11:27 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Mbi origjinėn e disa fiseve nė Shqipėri

  Hapur nga Eni, 27-06-2002 09:38
  44 Faqe
  1 2 3 ... 44
  • Pėrgjigje: 862
  • Lexime: 293,533
  09-01-2017, 13:55 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Feja dhe gjuhes shqipe.

  Hapur nga SERAFIM DILO, 04-01-2017 21:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 298
  08-01-2017, 18:23 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Stradiotėt

  Hapur nga ajzberg, 04-01-2017 17:36
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 343
  05-01-2017, 14:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 416
  04-01-2017, 16:23 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Cameria gjate rruges se pavaresise

  Hapur nga Albo, 11-01-2013 18:37
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 1,144
  15-11-2016, 19:09 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Shkoza dhe Baba Arshi Bazaj

  Hapur nga Albo, 24-03-2013 14:45
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 27
  • Lexime: 9,045
  13-11-2016, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 1,085
  27-10-2016, 09:23 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 4,341
  22-10-2016, 05:10 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 729
  19-10-2016, 09:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 557
  19-10-2016, 08:45 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Letrat e E. Hoxhes per hetuesit ne 1983

  Hapur nga Brari, 01-10-2004 01:01
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 7,426
  19-10-2016, 08:32 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Kur Karl Marksi shkruante pėr shqiptarėt

  Hapur nga Rrjeti, 17-04-2016 08:20
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 833
  19-10-2016, 08:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 418
  19-10-2016, 08:02 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Plisi-prej Pellazgėve deri mė sot

  Hapur nga Rrjeti, 19-12-2015 13:25
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 3,819
  19-10-2016, 08:00 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Feja e pellazgėve ka qenė natyralizmi

  Hapur nga Darius, 15-09-2015 18:57
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 1,914
  19-10-2016, 07:50 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Napolon Bonoparta shqiptar?!

  Hapur nga Rrjeti, 30-04-2016 17:07
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 639
  19-10-2016, 07:38 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Shqiptari me emrin e vetem ne botė.

  Hapur nga Akuamarini, 15-07-2016 06:10
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 588
  17-10-2016, 07:20 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Xhemail Hasani/Xhemė Hasa

  Hapur nga Rrjeti, 20-08-2016 05:01
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 604
  17-10-2016, 07:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 789
  17-10-2016, 06:59 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Shqipėria, njė vend i vogėl nė Evropė

  Hapur nga Akuamarini, 30-09-2016 03:33
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 32
  • Lexime: 1,479
  30-09-2016, 14:46 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 498
  17-09-2016, 22:35 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 532
  21-08-2016, 07:56 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 498
  20-08-2016, 07:43 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Kujtesė: 8 gusht 1991

  Hapur nga Albo, 08-08-2016 10:36
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 386
  08-08-2016, 10:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 341
  05-08-2016, 22:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 3,203
  26-07-2016, 13:25 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Beteja e Fushė-Kosovės nė vitin 1389 nė Drenicė

  Hapur nga ZANOR, 29-04-2009 12:14
  24 Faqe
  1 2 3 ... 24
  • Pėrgjigje: 477
  • Lexime: 108,845
  30-06-2016, 14:51 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Kanuni i Skėnderbeut

  Hapur nga Rina_87, 21-04-2007 18:15
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 8,833
  13-06-2016, 04:07 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 636
  24-04-2016, 16:42 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 560
  15-04-2016, 18:04 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 48 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •