Close
Faqja 1 prej 48 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 2385 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 472
  • Postime: 17,963
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 281
  • Postime: 4,134
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 10:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 281
  • Lexime: 139,618
  29-08-2017, 07:42 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 18:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 7,422
  15-09-2014, 18:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 17:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 34,222
  18-12-2012, 19:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 04-07-2007 00:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 121,215
  10-12-2012, 18:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 13:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 15,267
  29-09-2012, 13:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 14:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 34,493
  31-05-2011, 16:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 19:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 93,089
  03-03-2009, 12:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 11:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 106,201
  10-06-2007, 14:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 13:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 84,932
  08-06-2007, 20:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 11:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 38,245
  08-06-2007, 12:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 10:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 15,477
  07-06-2007, 11:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 23:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 19,264
  14-08-2004, 23:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 43
  • Lexime: 794
  16-02-2018, 23:59 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Legjenda dhe Historia e Durresit…

  Hapur nga ALBA, 26-07-2005 19:40
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 10,092
  13-02-2018, 18:22 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Lightbulb Enigma ... u zgjidh

  Hapur nga kosovar, 27-06-2002 00:35
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 5,150
  30-01-2018, 06:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,574
  24-01-2018, 15:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 388
  23-01-2018, 08:38 Shko tek mesazhi i fundit
 3. 136 vjet nga Lindja e tė Madhit Fan S. Noli

  Hapur nga pirro10, 06-01-2018 08:45
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 269
  07-01-2018, 15:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 217
  03-01-2018, 13:33 Shko tek mesazhi i fundit
 4. DNA test

  Hapur nga shkodrane~, 24-12-2017 14:48
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 428
  02-01-2018, 05:07 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Gjenetika Shqiptare

  Hapur nga skerdilaidas, 26-07-2017 23:29
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 415
  28-12-2017, 13:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,046
  12-12-2017, 06:57 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Hapur nga Rrjeti, 13-11-2016 07:46
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 131
  • Lexime: 14,199
  03-12-2017, 13:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 723
  29-11-2017, 16:07 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Sa ka qene i lart numri i koloneve osmane?

  Hapur nga Eed, 09-07-2017 14:41
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 908
  29-11-2017, 09:06 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 302
  13-10-2017, 07:02 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Filozofia inovative e Fishtės

  Hapur nga abica, 09-10-2017 12:43
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 326
  09-10-2017, 12:43 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Mbi origjinėn e disa fiseve nė Shqipėri

  Hapur nga Eni, 27-06-2002 10:38
  44 Faqe
  1 2 3 ... 44
  • Pėrgjigje: 863
  • Lexime: 328,897
  13-09-2017, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Greqishtja E Lashte Dhe Shqipja

  Hapur nga Seminarist, 12-12-2005 08:08
  33 Faqe
  1 2 3 ... 33
  • Pėrgjigje: 640
  • Lexime: 106,078
  24-08-2017, 04:55 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kleopatra e Egjiptit.

  Hapur nga Lazo, 26-07-2017 11:46
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 319
  26-07-2017, 11:46 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Ok, so about the same amount of incest..

  Hapur nga goldfreee, 25-07-2017 16:10
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 299
  25-07-2017, 16:10 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 343
  25-07-2017, 08:09 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 380
  06-07-2017, 23:33 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Qysh Shqiperia u be nje shtet Musulmane?

  Hapur nga Drini_Mene, 25-06-2017 11:16
  istoria shqipetare, musilmane
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 498
  25-06-2017, 19:32 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Te Drejtat e Shqiperise Etnike

  Hapur nga Akuamarini, 04-06-2017 05:05
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 2,572
  23-06-2017, 13:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 879
  30-05-2017, 14:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 693
  27-05-2017, 13:25 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Minoriteti grek ne Shqiperi

  Hapur nga Eed, 01-05-2017 16:49
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 697
  20-05-2017, 14:08 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Historia e ēajit rus

  Hapur nga Val9, 10-05-2009 15:56
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 13,638
  02-05-2017, 15:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 695
  19-04-2017, 04:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 594
  14-04-2017, 21:14 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Exclamation Mbiemrat e Familjeve Shkodrane me Prejardhje te huaj.

  Hapur nga Ura e Cekajve, 12-07-2013 23:16
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 71
  • Lexime: 14,249
  05-04-2017, 14:08 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Fahri Xharra-SHASI ILIR I 365 KISHAVE

  Hapur nga Rrjeti, 31-03-2017 11:49
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 496
  31-03-2017, 11:49 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 738
  19-03-2017, 10:18 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,651
  17-03-2017, 16:39 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Post Jenikale pershkrim nga Evlia Ēelebi

  Hapur nga GezimKopani, 16-03-2017 05:23
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 663
  16-03-2017, 05:23 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Islami dhe Kazaja e Pukės

  Hapur nga GezimKopani, 10-03-2017 17:29
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 701
  10-03-2017, 17:29 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Harta e Ilirise

  Hapur nga Capitalius, 03-03-2017 17:51
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 661
  03-03-2017, 17:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 1,726
  01-03-2017, 15:57 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Shqiptarėt nė perandorinė osmane

  Hapur nga Xhemis, 08-09-2013 07:58
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 123
  • Lexime: 23,464
  18-02-2017, 14:25 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Post Ura e Hoxhės, Gomsiqe,Pukė

  Hapur nga GezimKopani, 14-02-2017 07:33
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 876
  14-02-2017, 09:24 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Gjenocidi i Ēamėrisė

  Hapur nga Eed, 04-02-2017 09:16
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 742
  04-02-2017, 09:16 Shko tek mesazhi i fundit
 25. SS Skanderbeg

  Hapur nga IllyrianWarlord, 06-04-2004 00:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 26
  • Lexime: 9,152
  02-02-2017, 20:42 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Demografia historike e Kosoves ne Wikipedia

  Hapur nga Eed, 21-01-2017 13:28
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 852
  02-02-2017, 11:15 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Shqiperia ne vitin 1916

  Hapur nga SERAFIM DILO, 24-01-2017 01:38
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 563
  24-01-2017, 02:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 2,836
  23-01-2017, 21:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 854
  22-01-2017, 13:16 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Regjistri turk i popullsise i vitit 1485

  Hapur nga Eni, 23-04-2002 04:31
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 8,743
  21-01-2017, 14:31 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Rritja e Tiranės

  Hapur nga Lazo, 19-01-2017 17:00
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 803
  19-01-2017, 18:34 Shko tek mesazhi i fundit
 30. kalaja e tepelenes

  Hapur nga abcdef, 14-01-2017 10:18
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 584
  14-01-2017, 12:27 Shko tek mesazhi i fundit
 31. Feja dhe gjuhes shqipe.

  Hapur nga SERAFIM DILO, 04-01-2017 22:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 769
  08-01-2017, 19:23 Shko tek mesazhi i fundit
 32. Stradiotėt

  Hapur nga ajzberg, 04-01-2017 18:36
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,017
  05-01-2017, 15:58 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 48 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •