Close
Faqja 1 prej 48 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 2378 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 469
  • Postime: 17,936
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 281
  • Postime: 4,132
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 09:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 281
  • Lexime: 130,704
  29-08-2017, 06:42 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 6,496
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 16:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 31,567
  18-12-2012, 18:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 113,154
  10-12-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 13,810
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 33,360
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 18:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 85,793
  03-03-2009, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 96,714
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 77,968
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 35,579
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 14,501
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 18,948
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Hapur nga Rrjeti, 13-11-2016 06:46
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 115
  • Lexime: 9,602
  16-09-2017, 13:57 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Mbi origjinėn e disa fiseve nė Shqipėri

  Hapur nga Eni, 27-06-2002 09:38
  44 Faqe
  1 2 3 ... 44
  • Pėrgjigje: 863
  • Lexime: 311,365
  13-09-2017, 09:04 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Greqishtja E Lashte Dhe Shqipja

  Hapur nga Seminarist, 12-12-2005 07:08
  33 Faqe
  1 2 3 ... 33
  • Pėrgjigje: 640
  • Lexime: 102,218
  24-08-2017, 03:55 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Gjenetika Shqiptare

  Hapur nga skerdilaidas, 26-07-2017 22:29
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 223
  26-07-2017, 22:29 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Sa ka qene i lart numri i koloneve osmane?

  Hapur nga Eed, 09-07-2017 13:41
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 471
  26-07-2017, 14:15 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kleopatra e Egjiptit.

  Hapur nga Lazo, 26-07-2017 10:46
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 176
  26-07-2017, 10:46 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Ok, so about the same amount of incest..

  Hapur nga goldfreee, 25-07-2017 15:10
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 152
  25-07-2017, 15:10 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 325
  25-07-2017, 08:05 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 209
  25-07-2017, 07:09 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 539
  09-07-2017, 13:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 222
  06-07-2017, 22:33 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Qysh Shqiperia u be nje shtet Musulmane?

  Hapur nga Drini_Mene, 25-06-2017 10:16
  istoria shqipetare, musilmane
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 305
  25-06-2017, 18:32 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Te Drejtat e Shqiperise Etnike

  Hapur nga Akuamarini, 04-06-2017 04:05
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 1,554
  23-06-2017, 12:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 532
  30-05-2017, 13:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 476
  27-05-2017, 12:25 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Minoriteti grek ne Shqiperi

  Hapur nga Eed, 01-05-2017 15:49
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 522
  20-05-2017, 13:08 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Historia e ēajit rus

  Hapur nga Val9, 10-05-2009 14:56
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 11,856
  02-05-2017, 14:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 508
  19-04-2017, 03:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 428
  14-04-2017, 20:14 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Exclamation Mbiemrat e Familjeve Shkodrane me Prejardhje te huaj.

  Hapur nga Ura e Cekajve, 12-07-2013 22:16
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 71
  • Lexime: 12,685
  05-04-2017, 13:08 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Fahri Xharra-SHASI ILIR I 365 KISHAVE

  Hapur nga Rrjeti, 31-03-2017 10:49
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 366
  31-03-2017, 10:49 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 531
  19-03-2017, 09:18 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,462
  17-03-2017, 15:39 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Post Jenikale pershkrim nga Evlia Ēelebi

  Hapur nga GezimKopani, 16-03-2017 04:23
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 454
  16-03-2017, 04:23 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Islami dhe Kazaja e Pukės

  Hapur nga GezimKopani, 10-03-2017 16:29
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 519
  10-03-2017, 16:29 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Harta e Ilirise

  Hapur nga Capitalius, 03-03-2017 16:51
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 512
  03-03-2017, 16:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 1,336
  01-03-2017, 14:57 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Shqiptarėt nė perandorinė osmane

  Hapur nga Xhemis, 08-09-2013 06:58
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 123
  • Lexime: 20,553
  18-02-2017, 13:25 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Post Ura e Hoxhės, Gomsiqe,Pukė

  Hapur nga GezimKopani, 14-02-2017 06:33
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 592
  14-02-2017, 08:24 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Gjenocidi i Ēamėrisė

  Hapur nga Eed, 04-02-2017 08:16
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 510
  04-02-2017, 08:16 Shko tek mesazhi i fundit
 20. SS Skanderbeg

  Hapur nga IllyrianWarlord, 05-04-2004 23:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 26
  • Lexime: 8,002
  02-02-2017, 19:42 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Demografia historike e Kosoves ne Wikipedia

  Hapur nga Eed, 21-01-2017 12:28
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 631
  02-02-2017, 10:15 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Shqiperia ne vitin 1916

  Hapur nga SERAFIM DILO, 24-01-2017 00:38
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 394
  24-01-2017, 01:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 2,111
  23-01-2017, 20:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 475
  22-01-2017, 12:16 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Regjistri turk i popullsise i vitit 1485

  Hapur nga Eni, 23-04-2002 03:31
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 7,804
  21-01-2017, 13:31 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Rritja e Tiranės

  Hapur nga Lazo, 19-01-2017 16:00
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 579
  19-01-2017, 17:34 Shko tek mesazhi i fundit
 25. kalaja e tepelenes

  Hapur nga abcdef, 14-01-2017 09:18
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 429
  14-01-2017, 11:27 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Feja dhe gjuhes shqipe.

  Hapur nga SERAFIM DILO, 04-01-2017 21:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 557
  08-01-2017, 18:23 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Stradiotėt

  Hapur nga ajzberg, 04-01-2017 17:36
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 725
  05-01-2017, 14:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 771
  04-01-2017, 16:23 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Cameria gjate rruges se pavaresise

  Hapur nga Albo, 11-01-2013 18:37
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 1,646
  15-11-2016, 19:09 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Shkoza dhe Baba Arshi Bazaj

  Hapur nga Albo, 24-03-2013 14:45
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 27
  • Lexime: 10,307
  13-11-2016, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 1,560
  27-10-2016, 09:23 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 4,795
  22-10-2016, 05:10 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,004
  19-10-2016, 09:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 767
  19-10-2016, 08:45 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Letrat e E. Hoxhes per hetuesit ne 1983

  Hapur nga Brari, 01-10-2004 01:01
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 7,884
  19-10-2016, 08:32 Shko tek mesazhi i fundit
 31. Kur Karl Marksi shkruante pėr shqiptarėt

  Hapur nga Rrjeti, 17-04-2016 08:20
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,195
  19-10-2016, 08:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 709
  19-10-2016, 08:02 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 48 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •