Close
Faqja 1 prej 48 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 2397 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 481
  • Postime: 18,012
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 286
  • Postime: 4,152
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 09:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 284
  • Lexime: 149,431
  14-10-2018, 07:01 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 8,835
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 16:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 37,097
  18-12-2012, 18:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 130,156
  10-12-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 16,906
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 35,970
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 18:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 99,805
  03-03-2009, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 116,260
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 91,605
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 40,861
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 16,802
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 19,805
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Mbi origjinėn e disa fiseve nė Shqipėri

  Hapur nga Eni, 27-06-2002 09:38
  44 Faqe
  1 2 3 ... 44
  • Pėrgjigje: 868
  • Lexime: 345,277
  15-10-2018, 13:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 120
  14-10-2018, 11:30 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Oktapod - Bota flet shqip

  Hapur nga Akuamarini, 23-03-2018 06:10
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 769
  14-10-2018, 07:19 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 110
  06-10-2018, 16:37 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Jusuf Buxhovi shkruan historinė e Kosovės

  Hapur nga Dar_di, 18-10-2010 10:31
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 88
  • Lexime: 21,394
  06-10-2018, 09:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 198
  30-09-2018, 05:00 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Masakrat serbe ndaj shqiptarėve nė Kosovė

  Hapur nga Nertili, 30-04-2007 06:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 34
  • Lexime: 18,266
  10-09-2018, 08:29 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Binak Alia dhe brezat pas tij

  Hapur nga Akuamarini, 09-08-2018 13:37
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 227
  16-08-2018, 15:54 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Ku gjindet Kulla e Oroshit te Kanunit gjitheshqiptar?

  Hapur nga Baptist, 30-11-2006 15:55
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 193
  • Lexime: 30,444
  09-07-2018, 14:06 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 190
  05-07-2018, 07:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 596
  31-05-2018, 00:02 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Legjenda dhe Historia e Durresit…

  Hapur nga ALBA, 26-07-2005 18:40
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 11,412
  22-05-2018, 14:43 Shko tek mesazhi i fundit
 8. A ėshtė shqip fjala Dushman?

  Hapur nga alibaba, 13-04-2008 22:54
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 27
  • Lexime: 5,082
  19-05-2018, 08:35 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 382
  05-05-2018, 11:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 51
  • Lexime: 3,009
  29-04-2018, 14:37 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 1,216
  24-03-2018, 08:14 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Arvanitėt

  Hapur nga Eni, 20-01-2003 12:05
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 48
  • Lexime: 20,425
  13-03-2018, 05:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 742
  05-03-2018, 09:24 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Arvanitet

  Hapur nga Hanny, 04-03-2018 13:09
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 442
  04-03-2018, 13:09 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Gjergj Kastriot Skėnderbeu

  Hapur nga Arbushi, 26-04-2002 10:25
  22 Faqe
  1 2 3 ... 22
  • Pėrgjigje: 432
  • Lexime: 146,688
  23-02-2018, 13:46 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Fjalor katergjuhesh i vitit 1760

  Hapur nga Archicad, 31-12-2010 17:14
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 4,054
  18-02-2018, 20:15 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Lightbulb Enigma ... u zgjidh

  Hapur nga kosovar, 26-06-2002 23:35
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 5,803
  30-01-2018, 05:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 2,045
  24-01-2018, 14:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,169
  23-01-2018, 07:38 Shko tek mesazhi i fundit
 14. 136 vjet nga Lindja e tė Madhit Fan S. Noli

  Hapur nga pirro10, 06-01-2018 07:45
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 845
  07-01-2018, 14:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 683
  03-01-2018, 12:33 Shko tek mesazhi i fundit
 15. DNA test

  Hapur nga shkodrane~, 24-12-2017 13:48
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,002
  02-01-2018, 04:07 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Gjenetika Shqiptare

  Hapur nga skerdilaidas, 26-07-2017 22:29
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 814
  28-12-2017, 12:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,696
  12-12-2017, 05:57 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Hapur nga Rrjeti, 13-11-2016 06:46
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 131
  • Lexime: 18,168
  03-12-2017, 12:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,380
  29-11-2017, 15:07 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Sa ka qene i lart numri i koloneve osmane?

  Hapur nga Eed, 09-07-2017 13:41
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,490
  29-11-2017, 08:06 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 698
  13-10-2017, 06:02 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Filozofia inovative e Fishtės

  Hapur nga abica, 09-10-2017 11:43
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 794
  09-10-2017, 11:43 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Greqishtja E Lashte Dhe Shqipja

  Hapur nga Seminarist, 12-12-2005 07:08
  33 Faqe
  1 2 3 ... 33
  • Pėrgjigje: 640
  • Lexime: 109,154
  24-08-2017, 03:55 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Kleopatra e Egjiptit.

  Hapur nga Lazo, 26-07-2017 10:46
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 653
  26-07-2017, 10:46 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Ok, so about the same amount of incest..

  Hapur nga goldfreee, 25-07-2017 15:10
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 608
  25-07-2017, 15:10 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 638
  25-07-2017, 07:09 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 773
  06-07-2017, 22:33 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Qysh Shqiperia u be nje shtet Musulmane?

  Hapur nga Drini_Mene, 25-06-2017 10:16
  istoria shqipetare, musilmane
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 887
  25-06-2017, 18:32 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Te Drejtat e Shqiperise Etnike

  Hapur nga Akuamarini, 04-06-2017 04:05
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 3,573
  23-06-2017, 12:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,451
  30-05-2017, 13:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,128
  27-05-2017, 12:25 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Minoriteti grek ne Shqiperi

  Hapur nga Eed, 01-05-2017 15:49
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,074
  20-05-2017, 13:08 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Historia e ēajit rus

  Hapur nga Val9, 10-05-2009 14:56
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 14,984
  02-05-2017, 14:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,115
  19-04-2017, 03:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 924
  14-04-2017, 20:14 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Exclamation Mbiemrat e Familjeve Shkodrane me Prejardhje te huaj.

  Hapur nga Ura e Cekajve, 12-07-2013 22:16
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 71
  • Lexime: 16,024
  05-04-2017, 13:08 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Fahri Xharra-SHASI ILIR I 365 KISHAVE

  Hapur nga Rrjeti, 31-03-2017 10:49
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 779
  31-03-2017, 10:49 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 48 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •