Close
Faqja 1 prej 48 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 2385 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 472
  • Postime: 17,963
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 281
  • Postime: 4,134
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 10:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 281
  • Lexime: 139,680
  29-08-2017, 07:42 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 18:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 7,434
  15-09-2014, 18:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 17:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 34,250
  18-12-2012, 19:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 04-07-2007 00:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 121,284
  10-12-2012, 18:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 13:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 15,286
  29-09-2012, 13:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 14:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 34,504
  31-05-2011, 16:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 19:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 93,160
  03-03-2009, 12:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 11:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 106,274
  10-06-2007, 14:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 13:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 84,996
  08-06-2007, 20:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 11:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 38,267
  08-06-2007, 12:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 10:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 15,487
  07-06-2007, 11:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 23:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 19,269
  14-08-2004, 23:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Fjalor katergjuhesh i vitit 1760

  Hapur nga Archicad, 31-12-2010 18:14
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 3,391
  18-02-2018, 21:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 46
  • Lexime: 869
  18-02-2018, 08:39 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Legjenda dhe Historia e Durresit…

  Hapur nga ALBA, 26-07-2005 19:40
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 10,103
  13-02-2018, 18:22 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Lightbulb Enigma ... u zgjidh

  Hapur nga kosovar, 27-06-2002 00:35
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 5,158
  30-01-2018, 06:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,581
  24-01-2018, 15:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 402
  23-01-2018, 08:38 Shko tek mesazhi i fundit
 4. 136 vjet nga Lindja e tė Madhit Fan S. Noli

  Hapur nga pirro10, 06-01-2018 08:45
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 273
  07-01-2018, 15:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 221
  03-01-2018, 13:33 Shko tek mesazhi i fundit
 5. DNA test

  Hapur nga shkodrane~, 24-12-2017 14:48
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 436
  02-01-2018, 05:07 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Gjenetika Shqiptare

  Hapur nga skerdilaidas, 26-07-2017 23:29
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 421
  28-12-2017, 13:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,052
  12-12-2017, 06:57 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Hapur nga Rrjeti, 13-11-2016 07:46
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 131
  • Lexime: 14,228
  03-12-2017, 13:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 731
  29-11-2017, 16:07 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Sa ka qene i lart numri i koloneve osmane?

  Hapur nga Eed, 09-07-2017 14:41
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 919
  29-11-2017, 09:06 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 307
  13-10-2017, 07:02 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Filozofia inovative e Fishtės

  Hapur nga abica, 09-10-2017 12:43
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 331
  09-10-2017, 12:43 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Mbi origjinėn e disa fiseve nė Shqipėri

  Hapur nga Eni, 27-06-2002 10:38
  44 Faqe
  1 2 3 ... 44
  • Pėrgjigje: 863
  • Lexime: 329,070
  13-09-2017, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Greqishtja E Lashte Dhe Shqipja

  Hapur nga Seminarist, 12-12-2005 08:08
  33 Faqe
  1 2 3 ... 33
  • Pėrgjigje: 640
  • Lexime: 106,100
  24-08-2017, 04:55 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kleopatra e Egjiptit.

  Hapur nga Lazo, 26-07-2017 11:46
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 323
  26-07-2017, 11:46 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Ok, so about the same amount of incest..

  Hapur nga goldfreee, 25-07-2017 16:10
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 303
  25-07-2017, 16:10 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 347
  25-07-2017, 08:09 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 385
  06-07-2017, 23:33 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Qysh Shqiperia u be nje shtet Musulmane?

  Hapur nga Drini_Mene, 25-06-2017 11:16
  istoria shqipetare, musilmane
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 502
  25-06-2017, 19:32 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Te Drejtat e Shqiperise Etnike

  Hapur nga Akuamarini, 04-06-2017 05:05
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 2,584
  23-06-2017, 13:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 884
  30-05-2017, 14:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 699
  27-05-2017, 13:25 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Minoriteti grek ne Shqiperi

  Hapur nga Eed, 01-05-2017 16:49
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 701
  20-05-2017, 14:08 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Historia e ēajit rus

  Hapur nga Val9, 10-05-2009 15:56
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 13,653
  02-05-2017, 15:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 700
  19-04-2017, 04:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 598
  14-04-2017, 21:14 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Exclamation Mbiemrat e Familjeve Shkodrane me Prejardhje te huaj.

  Hapur nga Ura e Cekajve, 12-07-2013 23:16
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 71
  • Lexime: 14,266
  05-04-2017, 14:08 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Fahri Xharra-SHASI ILIR I 365 KISHAVE

  Hapur nga Rrjeti, 31-03-2017 11:49
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 503
  31-03-2017, 11:49 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 743
  19-03-2017, 10:18 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,656
  17-03-2017, 16:39 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Post Jenikale pershkrim nga Evlia Ēelebi

  Hapur nga GezimKopani, 16-03-2017 05:23
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 667
  16-03-2017, 05:23 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Islami dhe Kazaja e Pukės

  Hapur nga GezimKopani, 10-03-2017 17:29
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 706
  10-03-2017, 17:29 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Harta e Ilirise

  Hapur nga Capitalius, 03-03-2017 17:51
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 665
  03-03-2017, 17:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 1,731
  01-03-2017, 15:57 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Shqiptarėt nė perandorinė osmane

  Hapur nga Xhemis, 08-09-2013 07:58
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 123
  • Lexime: 23,493
  18-02-2017, 14:25 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Post Ura e Hoxhės, Gomsiqe,Pukė

  Hapur nga GezimKopani, 14-02-2017 07:33
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 880
  14-02-2017, 09:24 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Gjenocidi i Ēamėrisė

  Hapur nga Eed, 04-02-2017 09:16
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 748
  04-02-2017, 09:16 Shko tek mesazhi i fundit
 26. SS Skanderbeg

  Hapur nga IllyrianWarlord, 06-04-2004 00:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 26
  • Lexime: 9,159
  02-02-2017, 20:42 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Demografia historike e Kosoves ne Wikipedia

  Hapur nga Eed, 21-01-2017 13:28
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 862
  02-02-2017, 11:15 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Shqiperia ne vitin 1916

  Hapur nga SERAFIM DILO, 24-01-2017 01:38
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 568
  24-01-2017, 02:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 2,844
  23-01-2017, 21:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 860
  22-01-2017, 13:16 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Regjistri turk i popullsise i vitit 1485

  Hapur nga Eni, 23-04-2002 04:31
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 8,753
  21-01-2017, 14:31 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Rritja e Tiranės

  Hapur nga Lazo, 19-01-2017 17:00
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 808
  19-01-2017, 18:34 Shko tek mesazhi i fundit
 31. kalaja e tepelenes

  Hapur nga abcdef, 14-01-2017 10:18
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 588
  14-01-2017, 12:27 Shko tek mesazhi i fundit
 32. Feja dhe gjuhes shqipe.

  Hapur nga SERAFIM DILO, 04-01-2017 22:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 776
  08-01-2017, 19:23 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 48 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •