Close
Faqja 1 prej 48 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 2391 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 475
  • Postime: 18,001
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 284
  • Postime: 4,145
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 09:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 281
  • Lexime: 144,376
  29-08-2017, 06:42 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 8,155
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 16:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 35,735
  18-12-2012, 18:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 125,706
  10-12-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 16,075
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 35,240
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 18:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 96,514
  03-03-2009, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 112,638
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 88,300
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 39,492
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 16,151
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 19,563
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Oktapod - Bota flet shqip

  Hapur nga Akuamarini, 23-03-2018 06:10
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 504
  09-06-2018, 13:08 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 395
  31-05-2018, 00:02 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Legjenda dhe Historia e Durresit…

  Hapur nga ALBA, 26-07-2005 18:40
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 10,677
  22-05-2018, 14:43 Shko tek mesazhi i fundit
 3. A ėshtė shqip fjala Dushman?

  Hapur nga alibaba, 13-04-2008 22:54
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 27
  • Lexime: 4,455
  19-05-2018, 08:35 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 237
  05-05-2018, 11:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 51
  • Lexime: 2,023
  29-04-2018, 14:37 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 792
  24-03-2018, 08:14 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Arvanitėt

  Hapur nga Eni, 20-01-2003 12:05
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 48
  • Lexime: 19,757
  13-03-2018, 05:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 457
  05-03-2018, 09:24 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Arvanitet

  Hapur nga Hanny, 04-03-2018 13:09
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 307
  04-03-2018, 13:09 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Gjergj Kastriot Skėnderbeu

  Hapur nga Arbushi, 26-04-2002 10:25
  22 Faqe
  1 2 3 ... 22
  • Pėrgjigje: 432
  • Lexime: 144,914
  23-02-2018, 13:46 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Fjalor katergjuhesh i vitit 1760

  Hapur nga Archicad, 31-12-2010 17:14
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 3,776
  18-02-2018, 20:15 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Lightbulb Enigma ... u zgjidh

  Hapur nga kosovar, 26-06-2002 23:35
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 5,471
  30-01-2018, 05:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,812
  24-01-2018, 14:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 851
  23-01-2018, 07:38 Shko tek mesazhi i fundit
 9. 136 vjet nga Lindja e tė Madhit Fan S. Noli

  Hapur nga pirro10, 06-01-2018 07:45
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 605
  07-01-2018, 14:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 486
  03-01-2018, 12:33 Shko tek mesazhi i fundit
 10. DNA test

  Hapur nga shkodrane~, 24-12-2017 13:48
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 757
  02-01-2018, 04:07 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Gjenetika Shqiptare

  Hapur nga skerdilaidas, 26-07-2017 22:29
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 648
  28-12-2017, 12:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,398
  12-12-2017, 05:57 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Hapur nga Rrjeti, 13-11-2016 06:46
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 131
  • Lexime: 16,223
  03-12-2017, 12:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,094
  29-11-2017, 15:07 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Sa ka qene i lart numri i koloneve osmane?

  Hapur nga Eed, 09-07-2017 13:41
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,225
  29-11-2017, 08:06 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 525
  13-10-2017, 06:02 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Filozofia inovative e Fishtės

  Hapur nga abica, 09-10-2017 11:43
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 592
  09-10-2017, 11:43 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Mbi origjinėn e disa fiseve nė Shqipėri

  Hapur nga Eni, 27-06-2002 09:38
  44 Faqe
  1 2 3 ... 44
  • Pėrgjigje: 863
  • Lexime: 337,419
  13-09-2017, 09:04 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Greqishtja E Lashte Dhe Shqipja

  Hapur nga Seminarist, 12-12-2005 07:08
  33 Faqe
  1 2 3 ... 33
  • Pėrgjigje: 640
  • Lexime: 107,596
  24-08-2017, 03:55 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Kleopatra e Egjiptit.

  Hapur nga Lazo, 26-07-2017 10:46
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 520
  26-07-2017, 10:46 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Ok, so about the same amount of incest..

  Hapur nga goldfreee, 25-07-2017 15:10
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 483
  25-07-2017, 15:10 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 512
  25-07-2017, 07:09 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 602
  06-07-2017, 22:33 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Qysh Shqiperia u be nje shtet Musulmane?

  Hapur nga Drini_Mene, 25-06-2017 10:16
  istoria shqipetare, musilmane
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 726
  25-06-2017, 18:32 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Te Drejtat e Shqiperise Etnike

  Hapur nga Akuamarini, 04-06-2017 04:05
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 3,061
  23-06-2017, 12:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,223
  30-05-2017, 13:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 947
  27-05-2017, 12:25 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Minoriteti grek ne Shqiperi

  Hapur nga Eed, 01-05-2017 15:49
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 923
  20-05-2017, 13:08 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Historia e ēajit rus

  Hapur nga Val9, 10-05-2009 14:56
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 14,310
  02-05-2017, 14:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 946
  19-04-2017, 03:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 806
  14-04-2017, 20:14 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Exclamation Mbiemrat e Familjeve Shkodrane me Prejardhje te huaj.

  Hapur nga Ura e Cekajve, 12-07-2013 22:16
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 71
  • Lexime: 15,066
  05-04-2017, 13:08 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Fahri Xharra-SHASI ILIR I 365 KISHAVE

  Hapur nga Rrjeti, 31-03-2017 10:49
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 693
  31-03-2017, 10:49 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 961
  19-03-2017, 09:18 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,864
  17-03-2017, 15:39 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Post Jenikale pershkrim nga Evlia Ēelebi

  Hapur nga GezimKopani, 16-03-2017 04:23
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 906
  16-03-2017, 04:23 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Islami dhe Kazaja e Pukės

  Hapur nga GezimKopani, 10-03-2017 16:29
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 926
  10-03-2017, 16:29 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Harta e Ilirise

  Hapur nga Capitalius, 03-03-2017 16:51
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 851
  03-03-2017, 16:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 2,011
  01-03-2017, 14:57 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Shqiptarėt nė perandorinė osmane

  Hapur nga Xhemis, 08-09-2013 06:58
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 123
  • Lexime: 24,836
  18-02-2017, 13:25 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Post Ura e Hoxhės, Gomsiqe,Pukė

  Hapur nga GezimKopani, 14-02-2017 06:33
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,101
  14-02-2017, 08:24 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Gjenocidi i Ēamėrisė

  Hapur nga Eed, 04-02-2017 08:16
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 943
  04-02-2017, 08:16 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 48 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •