Close
Faqja 48 prej 48 FillimFillim ... 38464748
Duke renditur temat 2351 deri 2391 prej 2391 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 475
  • Postime: 18,001
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 284
  • Postime: 4,145
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 09:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 281
  • Lexime: 144,570
  29-08-2017, 06:42 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 8,190
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 16:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 35,791
  18-12-2012, 18:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 125,872
  10-12-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 16,108
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 35,278
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 18:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 96,639
  03-03-2009, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 112,782
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 88,427
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 39,546
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 16,182
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 19,584
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Himny kombetar dhe rendesia e tij?

  Hapur nga Kallmeti, 31-08-2002 13:33
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,639
  31-08-2002, 13:33 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Ballisti per MUKJEN

  Hapur nga Brari, 31-08-2002 13:22
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,959
  31-08-2002, 13:22 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Rilindja Shqiptare

  Hapur nga Kallmeti, 26-08-2002 00:53
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,092
  26-08-2002, 00:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,501
  24-08-2002, 03:13 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Naim Frasheri dhe Bibla.

  Hapur nga Brari, 22-08-2002 16:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,140
  22-08-2002, 16:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,751
  20-08-2002, 17:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 8,140
  19-08-2002, 14:13 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Arratisjet

  Hapur nga Brari, 27-07-2002 10:56
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 5,168
  18-08-2002, 09:04 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Familja Kastrioteve (1383-1474)

  Hapur nga elda, 09-08-2002 10:37
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 21
  • Lexime: 10,761
  17-08-2002, 16:53 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Minoritetet

  Hapur nga baobabi, 09-07-2002 12:52
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 5,367
  13-08-2002, 05:32 Shko tek mesazhi i fundit
 8. A ishte ai turk nje pushtim?

  Hapur nga Anton, 13-05-2002 06:24
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 160
  • Lexime: 16,401
  13-08-2002, 03:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 5,331
  08-08-2002, 13:16 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Zog I dhe Toptani sipas Durhamit

  Hapur nga Bohemian, 16-07-2002 18:06
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,323
  03-08-2002, 10:10 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Thumbs up Historia

  Hapur nga Eda H, 27-07-2002 23:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 20
  • Lexime: 5,162
  03-08-2002, 07:16 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Shqipja ne/prej Bullgarie

  Hapur nga alumni, 02-08-2002 08:13
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,121
  03-08-2002, 03:32 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kadri Bardulla

  Hapur nga Brari, 31-07-2002 09:11
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,992
  31-07-2002, 09:11 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Ihsan Qereshniku

  Hapur nga Brari, 30-07-2002 15:10
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,036
  30-07-2002, 15:10 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Mbi Tiranen

  Hapur nga Brari, 12-07-2002 13:02
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,861
  28-07-2002, 09:56 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Golgotha Shqiptare - (Shqiptar)

  Hapur nga Eni, 24-04-2002 03:36
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 2,792
  27-07-2002, 09:10 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Ernest Koliqi per Nolin, Gurakuqin dhe Currin.

  Hapur nga Brari, 24-07-2002 08:37
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,350
  24-07-2002, 08:37 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Spiunazhi

  Hapur nga Brari, 16-07-2002 13:59
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 7,407
  23-07-2002, 08:11 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Shqiptarėt nė Malin e Zi

  Hapur nga alumni, 22-07-2002 20:27
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,880
  22-07-2002, 20:27 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Doreshkrim Historik Unikal i shek. XVIII

  Hapur nga alumni, 18-07-2002 15:47
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,486
  18-07-2002, 15:47 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Lindja dhe zhvillimi i qyteteve Ilire

  Hapur nga W-A-N-T-E-D, 15-07-2002 16:18
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 4,867
  15-07-2002, 16:18 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 4,195
  10-07-2002, 13:32 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Post Albanese ne Italisht

  Hapur nga onchesmos, 19-05-2002 15:52
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,590
  19-05-2002, 15:52 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Individi dhe Historia.

  Hapur nga bursa33, 19-05-2002 15:01
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,154
  19-05-2002, 15:01 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 11,134
  03-05-2002, 23:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,998
  30-04-2002, 07:49 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Kosova gjatė luftėrave austro-turke

  Hapur nga ILovePejaa, 29-04-2002 20:45
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,654
  30-04-2002, 07:43 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Papandreu pėr Kosovėn

  Hapur nga Eni, 29-04-2002 04:40
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,212
  29-04-2002, 14:43 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Shqiperia ne Lidhjen e Kombeve (Shqiptar)

  Hapur nga Eni, 26-04-2002 09:40
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 10,680
  26-04-2002, 09:40 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Historiku i burgut te Tiranes

  Hapur nga Eni, 26-04-2002 09:15
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,944
  26-04-2002, 09:15 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Incidenti i Korfuzit (edmondfieri)

  Hapur nga Eni, 26-04-2002 09:12
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,186
  26-04-2002, 09:12 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 5,912
  24-04-2002, 04:02 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Vrasja e tretė e Bajram Currit

  Hapur nga Eni, 24-04-2002 03:51
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 5,419
  24-04-2002, 03:51 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Enciklopedia Katolike mbi Shqiperine

  Hapur nga Eni, 24-04-2002 03:47
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 6,171
  24-04-2002, 03:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 5,723
  23-04-2002, 03:57 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Luigj Gurakuqi mbi shtetin ne Shqipni

  Hapur nga Eni, 23-04-2002 03:54
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,967
  23-04-2002, 03:54 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,290
  23-04-2002, 03:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,041
  23-04-2002, 03:27 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 48 prej 48 FillimFillim ... 38464748

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •