Close
Faqja 48 prej 48 FillimFillim ... 38464748
Duke renditur temat 2351 deri 2390 prej 2390 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 474
  • Postime: 17,994
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 283
  • Postime: 4,143
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 09:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 281
  • Lexime: 142,444
  29-08-2017, 06:42 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 7,851
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 16:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 35,155
  18-12-2012, 18:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 123,932
  10-12-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 15,759
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 34,941
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 18:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 95,180
  03-03-2009, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 110,669
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 86,927
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 38,998
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 15,885
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 19,449
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Ballisti per MUKJEN

  Hapur nga Brari, 31-08-2002 13:22
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,945
  31-08-2002, 13:22 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Rilindja Shqiptare

  Hapur nga Kallmeti, 26-08-2002 00:53
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,073
  26-08-2002, 00:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,480
  24-08-2002, 03:13 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Naim Frasheri dhe Bibla.

  Hapur nga Brari, 22-08-2002 16:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,126
  22-08-2002, 16:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,728
  20-08-2002, 17:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 8,107
  19-08-2002, 14:13 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Arratisjet

  Hapur nga Brari, 27-07-2002 10:56
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 5,115
  18-08-2002, 09:04 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Familja Kastrioteve (1383-1474)

  Hapur nga elda, 09-08-2002 10:37
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 21
  • Lexime: 10,703
  17-08-2002, 16:53 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Minoritetet

  Hapur nga baobabi, 09-07-2002 12:52
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 5,334
  13-08-2002, 05:32 Shko tek mesazhi i fundit
 7. A ishte ai turk nje pushtim?

  Hapur nga Anton, 13-05-2002 06:24
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 160
  • Lexime: 16,328
  13-08-2002, 03:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 5,289
  08-08-2002, 13:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Zog I dhe Toptani sipas Durhamit

  Hapur nga Bohemian, 16-07-2002 18:06
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,298
  03-08-2002, 10:10 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Thumbs up Historia

  Hapur nga Eda H, 27-07-2002 23:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 20
  • Lexime: 5,131
  03-08-2002, 07:16 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Shqipja ne/prej Bullgarie

  Hapur nga alumni, 02-08-2002 08:13
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,097
  03-08-2002, 03:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kadri Bardulla

  Hapur nga Brari, 31-07-2002 09:11
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,971
  31-07-2002, 09:11 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Ihsan Qereshniku

  Hapur nga Brari, 30-07-2002 15:10
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,009
  30-07-2002, 15:10 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Mbi Tiranen

  Hapur nga Brari, 12-07-2002 13:02
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,828
  28-07-2002, 09:56 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Golgotha Shqiptare - (Shqiptar)

  Hapur nga Eni, 24-04-2002 03:36
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 2,761
  27-07-2002, 09:10 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Ernest Koliqi per Nolin, Gurakuqin dhe Currin.

  Hapur nga Brari, 24-07-2002 08:37
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,320
  24-07-2002, 08:37 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Spiunazhi

  Hapur nga Brari, 16-07-2002 13:59
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 7,303
  23-07-2002, 08:11 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Shqiptarėt nė Malin e Zi

  Hapur nga alumni, 22-07-2002 20:27
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,857
  22-07-2002, 20:27 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Doreshkrim Historik Unikal i shek. XVIII

  Hapur nga alumni, 18-07-2002 15:47
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,460
  18-07-2002, 15:47 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Lindja dhe zhvillimi i qyteteve Ilire

  Hapur nga W-A-N-T-E-D, 15-07-2002 16:18
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 4,822
  15-07-2002, 16:18 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 4,143
  10-07-2002, 13:32 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Post Albanese ne Italisht

  Hapur nga onchesmos, 19-05-2002 15:52
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,565
  19-05-2002, 15:52 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Individi dhe Historia.

  Hapur nga bursa33, 19-05-2002 15:01
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,131
  19-05-2002, 15:01 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 11,100
  03-05-2002, 23:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,948
  30-04-2002, 07:49 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Kosova gjatė luftėrave austro-turke

  Hapur nga ILovePejaa, 29-04-2002 20:45
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,639
  30-04-2002, 07:43 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Papandreu pėr Kosovėn

  Hapur nga Eni, 29-04-2002 04:40
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,194
  29-04-2002, 14:43 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Shqiperia ne Lidhjen e Kombeve (Shqiptar)

  Hapur nga Eni, 26-04-2002 09:40
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 10,646
  26-04-2002, 09:40 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Historiku i burgut te Tiranes

  Hapur nga Eni, 26-04-2002 09:15
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,926
  26-04-2002, 09:15 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Incidenti i Korfuzit (edmondfieri)

  Hapur nga Eni, 26-04-2002 09:12
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,162
  26-04-2002, 09:12 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 5,849
  24-04-2002, 04:02 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Vrasja e tretė e Bajram Currit

  Hapur nga Eni, 24-04-2002 03:51
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 5,391
  24-04-2002, 03:51 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Enciklopedia Katolike mbi Shqiperine

  Hapur nga Eni, 24-04-2002 03:47
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 6,144
  24-04-2002, 03:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 5,690
  23-04-2002, 03:57 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Luigj Gurakuqi mbi shtetin ne Shqipni

  Hapur nga Eni, 23-04-2002 03:54
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,933
  23-04-2002, 03:54 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,264
  23-04-2002, 03:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,011
  23-04-2002, 03:27 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 48 prej 48 FillimFillim ... 38464748

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •