Close
Faqja 48 prej 49 FillimFillim ... 3846474849 FunditFundit
Duke renditur temat 2351 deri 2400 prej 2407 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 482
  • Postime: 18,015
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 286
  • Postime: 4,155
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 10:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 284
  • Lexime: 152,260
  14-10-2018, 08:01 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 18:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 9,253
  15-09-2014, 18:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 17:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 38,002
  18-12-2012, 19:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 04-07-2007 00:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 132,646
  10-12-2012, 18:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 13:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 17,457
  29-09-2012, 13:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 14:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 36,414
  31-05-2011, 16:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 19:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 101,604
  03-03-2009, 12:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 11:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 118,469
  10-06-2007, 14:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 13:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 93,595
  08-06-2007, 20:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 11:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 41,636
  08-06-2007, 12:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 10:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 17,220
  07-06-2007, 11:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 23:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 19,956
  14-08-2004, 23:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 4,413
  21-10-2002, 07:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,540
  20-10-2002, 12:39 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Me kryqėzatėn e Piut II

  Hapur nga Albo, 01-10-2002 04:25
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,920
  01-10-2002, 04:25 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Piloti Azbi Serani

  Hapur nga Brari, 25-09-2002 10:02
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,222
  25-09-2002, 10:02 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Lėvizur: Ing. Reshit Maloku

  Hapur nga Brari, 05-09-2007 00:50
  •  
  •  
 4. Ese per Diktaturen (Nga Gazeta 55)

  Hapur nga erzeni, 23-09-2002 07:48
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 10,811
  23-09-2002, 07:48 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,819
  19-09-2002, 17:29 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Lėvizur: Greqishtja e ka prejardhjen nga Shqipja

  Hapur nga KinG_MousE, 05-09-2007 00:50
  •  
  •  
 6. Faqe te erreta te LNCL.

  Hapur nga Brari, 29-08-2002 09:20
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,007
  15-09-2002, 14:08 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Lėvizur: 95 vjetori Kutelit

  Hapur nga Brari, 05-09-2007 00:50
  •  
  •  
 8. Parid Derani

  Hapur nga Brari, 13-09-2002 07:09
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,051
  13-09-2002, 07:09 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga baobabi, 11-09-2002 16:02
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 4,187
  11-09-2002, 16:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,984
  09-09-2002, 16:14 Shko tek mesazhi i fundit
 10. GAQO GOGO, veterani i Sporteve.

  Hapur nga Brari, 08-09-2002 17:26
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,465
  08-09-2002, 17:26 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Familja BENUSSI

  Hapur nga Brari, 06-09-2002 09:59
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,866
  07-09-2002, 14:42 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Historia e Kosoves nė shekullin e 17-te

  Hapur nga Kallmeti, 03-09-2002 11:15
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,345
  03-09-2002, 11:15 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Himny kombetar dhe rendesia e tij?

  Hapur nga Kallmeti, 31-08-2002 14:33
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,695
  31-08-2002, 14:33 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Ballisti per MUKJEN

  Hapur nga Brari, 31-08-2002 14:22
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,031
  31-08-2002, 14:22 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Rilindja Shqiptare

  Hapur nga Kallmeti, 26-08-2002 01:53
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,179
  26-08-2002, 01:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,587
  24-08-2002, 04:13 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Naim Frasheri dhe Bibla.

  Hapur nga Brari, 22-08-2002 17:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,212
  22-08-2002, 17:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,838
  20-08-2002, 18:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 8,253
  19-08-2002, 15:13 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Arratisjet

  Hapur nga Brari, 27-07-2002 11:56
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 5,415
  18-08-2002, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Familja Kastrioteve (1383-1474)

  Hapur nga elda, 09-08-2002 11:37
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 21
  • Lexime: 11,025
  17-08-2002, 17:53 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Minoritetet

  Hapur nga baobabi, 09-07-2002 13:52
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 5,631
  13-08-2002, 06:32 Shko tek mesazhi i fundit
 20. A ishte ai turk nje pushtim?

  Hapur nga Anton, 13-05-2002 07:24
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 160
  • Lexime: 16,888
  13-08-2002, 04:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 5,534
  08-08-2002, 14:16 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Zog I dhe Toptani sipas Durhamit

  Hapur nga Bohemian, 16-07-2002 19:06
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,447
  03-08-2002, 11:10 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Thumbs up Historia

  Hapur nga Eda H, 28-07-2002 00:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 20
  • Lexime: 5,375
  03-08-2002, 08:16 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Shqipja ne/prej Bullgarie

  Hapur nga alumni, 02-08-2002 09:13
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,197
  03-08-2002, 04:32 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Kadri Bardulla

  Hapur nga Brari, 31-07-2002 10:11
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,088
  31-07-2002, 10:11 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Ihsan Qereshniku

  Hapur nga Brari, 30-07-2002 16:10
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,116
  30-07-2002, 16:10 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Mbi Tiranen

  Hapur nga Brari, 12-07-2002 14:02
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,977
  28-07-2002, 10:56 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Golgotha Shqiptare - (Shqiptar)

  Hapur nga Eni, 24-04-2002 04:36
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 2,910
  27-07-2002, 10:10 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Ernest Koliqi per Nolin, Gurakuqin dhe Currin.

  Hapur nga Brari, 24-07-2002 09:37
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,444
  24-07-2002, 09:37 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Spiunazhi

  Hapur nga Brari, 16-07-2002 14:59
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 7,676
  23-07-2002, 09:11 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Shqiptarėt nė Malin e Zi

  Hapur nga alumni, 22-07-2002 21:27
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,963
  22-07-2002, 21:27 Shko tek mesazhi i fundit
 31. Doreshkrim Historik Unikal i shek. XVIII

  Hapur nga alumni, 18-07-2002 16:47
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,565
  18-07-2002, 16:47 Shko tek mesazhi i fundit
 32. Lindja dhe zhvillimi i qyteteve Ilire

  Hapur nga W-A-N-T-E-D, 15-07-2002 17:18
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 5,043
  15-07-2002, 17:18 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 4,339
  10-07-2002, 14:32 Shko tek mesazhi i fundit
 33. Post Albanese ne Italisht

  Hapur nga onchesmos, 19-05-2002 16:52
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,669
  19-05-2002, 16:52 Shko tek mesazhi i fundit
 34. Individi dhe Historia.

  Hapur nga bursa33, 19-05-2002 16:01
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,221
  19-05-2002, 16:01 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 11,309
  04-05-2002, 00:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 4,144
  30-04-2002, 08:49 Shko tek mesazhi i fundit
 35. Kosova gjatė luftėrave austro-turke

  Hapur nga ILovePejaa, 29-04-2002 21:45
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,743
  30-04-2002, 08:43 Shko tek mesazhi i fundit
 36. Papandreu pėr Kosovėn

  Hapur nga Eni, 29-04-2002 05:40
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,291
  29-04-2002, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 37. Shqiperia ne Lidhjen e Kombeve (Shqiptar)

  Hapur nga Eni, 26-04-2002 10:40
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 10,798
  26-04-2002, 10:40 Shko tek mesazhi i fundit
 38. Historiku i burgut te Tiranes

  Hapur nga Eni, 26-04-2002 10:15
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 4,034
  26-04-2002, 10:15 Shko tek mesazhi i fundit
 39. Incidenti i Korfuzit (edmondfieri)

  Hapur nga Eni, 26-04-2002 10:12
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,268
  26-04-2002, 10:12 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 48 prej 49 FillimFillim ... 3846474849 FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •