Close
Faqja 48 prej 48 FillimFillim ... 38464748
Duke renditur temat 2351 deri 2397 prej 2397 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 481
  • Postime: 18,012
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 286
  • Postime: 4,152
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 09:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 284
  • Lexime: 149,445
  14-10-2018, 07:01 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 8,838
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 16:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 37,101
  18-12-2012, 18:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 130,169
  10-12-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 16,908
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 35,979
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 18:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 99,823
  03-03-2009, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 116,275
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 91,616
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 40,866
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 16,804
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 19,807
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Parid Derani

  Hapur nga Brari, 13-09-2002 06:09
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,016
  13-09-2002, 06:09 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga baobabi, 11-09-2002 15:02
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 4,109
  11-09-2002, 15:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,925
  09-09-2002, 15:14 Shko tek mesazhi i fundit
 3. GAQO GOGO, veterani i Sporteve.

  Hapur nga Brari, 08-09-2002 16:26
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,433
  08-09-2002, 16:26 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Familja BENUSSI

  Hapur nga Brari, 06-09-2002 08:59
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,817
  07-09-2002, 13:42 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Historia e Kosoves nė shekullin e 17-te

  Hapur nga Kallmeti, 03-09-2002 10:15
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,298
  03-09-2002, 10:15 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Himny kombetar dhe rendesia e tij?

  Hapur nga Kallmeti, 31-08-2002 13:33
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,669
  31-08-2002, 13:33 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Ballisti per MUKJEN

  Hapur nga Brari, 31-08-2002 13:22
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,995
  31-08-2002, 13:22 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Rilindja Shqiptare

  Hapur nga Kallmeti, 26-08-2002 00:53
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,140
  26-08-2002, 00:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,545
  24-08-2002, 03:13 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Naim Frasheri dhe Bibla.

  Hapur nga Brari, 22-08-2002 16:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,174
  22-08-2002, 16:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,795
  20-08-2002, 17:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 8,182
  19-08-2002, 14:13 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Arratisjet

  Hapur nga Brari, 27-07-2002 10:56
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 5,310
  18-08-2002, 09:04 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Familja Kastrioteve (1383-1474)

  Hapur nga elda, 09-08-2002 10:37
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 21
  • Lexime: 10,869
  17-08-2002, 16:53 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Minoritetet

  Hapur nga baobabi, 09-07-2002 12:52
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 5,474
  13-08-2002, 05:32 Shko tek mesazhi i fundit
 13. A ishte ai turk nje pushtim?

  Hapur nga Anton, 13-05-2002 06:24
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 160
  • Lexime: 16,672
  13-08-2002, 03:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 5,437
  08-08-2002, 13:16 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Zog I dhe Toptani sipas Durhamit

  Hapur nga Bohemian, 16-07-2002 18:06
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,389
  03-08-2002, 10:10 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Thumbs up Historia

  Hapur nga Eda H, 27-07-2002 23:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 20
  • Lexime: 5,282
  03-08-2002, 07:16 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Shqipja ne/prej Bullgarie

  Hapur nga alumni, 02-08-2002 08:13
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,165
  03-08-2002, 03:32 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Kadri Bardulla

  Hapur nga Brari, 31-07-2002 09:11
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,052
  31-07-2002, 09:11 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Ihsan Qereshniku

  Hapur nga Brari, 30-07-2002 15:10
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,083
  30-07-2002, 15:10 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Mbi Tiranen

  Hapur nga Brari, 12-07-2002 13:02
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,928
  28-07-2002, 09:56 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Golgotha Shqiptare - (Shqiptar)

  Hapur nga Eni, 24-04-2002 03:36
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 2,853
  27-07-2002, 09:10 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Ernest Koliqi per Nolin, Gurakuqin dhe Currin.

  Hapur nga Brari, 24-07-2002 08:37
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,407
  24-07-2002, 08:37 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Spiunazhi

  Hapur nga Brari, 16-07-2002 13:59
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 7,579
  23-07-2002, 08:11 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Shqiptarėt nė Malin e Zi

  Hapur nga alumni, 22-07-2002 20:27
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,926
  22-07-2002, 20:27 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Doreshkrim Historik Unikal i shek. XVIII

  Hapur nga alumni, 18-07-2002 15:47
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,532
  18-07-2002, 15:47 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Lindja dhe zhvillimi i qyteteve Ilire

  Hapur nga W-A-N-T-E-D, 15-07-2002 16:18
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 4,945
  15-07-2002, 16:18 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 4,269
  10-07-2002, 13:32 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Post Albanese ne Italisht

  Hapur nga onchesmos, 19-05-2002 15:52
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,636
  19-05-2002, 15:52 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Individi dhe Historia.

  Hapur nga bursa33, 19-05-2002 15:01
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,193
  19-05-2002, 15:01 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 11,238
  03-05-2002, 23:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 4,087
  30-04-2002, 07:49 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Kosova gjatė luftėrave austro-turke

  Hapur nga ILovePejaa, 29-04-2002 20:45
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,702
  30-04-2002, 07:43 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Papandreu pėr Kosovėn

  Hapur nga Eni, 29-04-2002 04:40
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,256
  29-04-2002, 14:43 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Shqiperia ne Lidhjen e Kombeve (Shqiptar)

  Hapur nga Eni, 26-04-2002 09:40
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 10,736
  26-04-2002, 09:40 Shko tek mesazhi i fundit
 31. Historiku i burgut te Tiranes

  Hapur nga Eni, 26-04-2002 09:15
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,991
  26-04-2002, 09:15 Shko tek mesazhi i fundit
 32. Incidenti i Korfuzit (edmondfieri)

  Hapur nga Eni, 26-04-2002 09:12
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,236
  26-04-2002, 09:12 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 6,047
  24-04-2002, 04:02 Shko tek mesazhi i fundit
 33. Vrasja e tretė e Bajram Currit

  Hapur nga Eni, 24-04-2002 03:51
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 5,491
  24-04-2002, 03:51 Shko tek mesazhi i fundit
 34. Enciklopedia Katolike mbi Shqiperine

  Hapur nga Eni, 24-04-2002 03:47
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 6,227
  24-04-2002, 03:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 5,797
  23-04-2002, 03:57 Shko tek mesazhi i fundit
 35. Luigj Gurakuqi mbi shtetin ne Shqipni

  Hapur nga Eni, 23-04-2002 03:54
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,031
  23-04-2002, 03:54 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,353
  23-04-2002, 03:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,087
  23-04-2002, 03:27 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 48 prej 48 FillimFillim ... 38464748

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •