Close
Faqja 3 prej 48 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke renditur temat 101 deri 150 prej 2381 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 472
  • Postime: 17,944
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 281
  • Postime: 4,134
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 10:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 281
  • Lexime: 135,801
  29-08-2017, 07:42 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 18:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 7,025
  15-09-2014, 18:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 17:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 33,055
  18-12-2012, 19:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 04-07-2007 00:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 117,983
  10-12-2012, 18:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 13:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 14,656
  29-09-2012, 13:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 14:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 34,067
  31-05-2011, 16:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 19:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 90,084
  03-03-2009, 12:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 11:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 101,366
  10-06-2007, 14:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 13:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 82,090
  08-06-2007, 20:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 11:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 37,239
  08-06-2007, 12:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 10:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 15,076
  07-06-2007, 11:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 23:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 19,134
  14-08-2004, 23:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Gjenocidi Turko-Osman Dhe Qėndresa Shqiptare

  Hapur nga Darius, 31-08-2015 12:03
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 3,163
  11-10-2015, 10:15 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Pse flamuri shqiptar ka njė shqiponjė me dy koka?

  Hapur nga lis, 10-10-2003 15:12
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 70
  • Lexime: 58,636
  02-10-2015, 20:22 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Pellazgėt dhe grekėt

  Hapur nga Eni, 18-02-2003 11:10
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 52
  • Lexime: 16,176
  26-09-2015, 18:34 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Ekziston testamenti i Skėnderbeut

  Hapur nga Darius, 26-08-2015 12:15
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,341
  26-09-2015, 06:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,352
  21-09-2015, 20:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,190
  17-09-2015, 13:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 5,730
  17-09-2015, 12:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 858
  12-09-2015, 17:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 916
  12-09-2015, 17:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,609
  07-09-2015, 21:32 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Tregon e bija e Abaz Kupit

  Hapur nga Brari, 22-11-2010 00:39
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 3,064
  02-09-2015, 21:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 2,308
  01-09-2015, 14:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,047
  31-08-2015, 18:27 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 563
  31-08-2015, 12:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 610
  31-08-2015, 12:19 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 632
  31-08-2015, 12:08 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 718
  31-08-2015, 11:45 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Etimologjia e fjales Arber, Arberi

  Hapur nga Tannhauser, 21-12-2005 10:01
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 6,392
  31-08-2015, 11:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 958
  25-08-2015, 13:57 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,866
  22-08-2015, 04:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 879
  18-08-2015, 09:15 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Krimet komuniste nė Shqiperi

  Hapur nga Albo, 24-11-2002 14:28
  19 Faqe
  1 2 3 ... 19
  • Pėrgjigje: 373
  • Lexime: 94,356
  18-08-2015, 00:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 835
  17-08-2015, 23:38 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Skėnderbeu - Kryqtari i Fundit

  Hapur nga Dasius, 12-11-2011 11:00
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 54
  • Lexime: 9,208
  07-08-2015, 19:28 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Fustanellat qe cliruan greqine...

  Hapur nga Maqellarjot, 09-07-2015 17:13
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,587
  13-07-2015, 11:34 Shko tek mesazhi i fundit
 10. 2 Korrik 1990 - Hyrja ne ambasada

  Hapur nga ALBA, 28-06-2004 04:08
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 31
  • Lexime: 11,950
  03-07-2015, 14:08 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Diskutime mbi Oliver Jens Schmitt

  Hapur nga angmokio, 09-10-2012 01:06
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 170
  • Lexime: 27,647
  08-06-2015, 05:03 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 2,974
  05-06-2015, 21:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,996
  01-06-2015, 09:27 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,267
  25-05-2015, 07:55 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 940
  07-05-2015, 13:23 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,415
  28-04-2015, 06:12 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Shqiptaret dhe Vllehet..

  Hapur nga Brari, 26-12-2003 17:12
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 12,448
  23-04-2015, 16:28 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Question Etniciteti i Vojsaves

  Hapur nga britanik, 09-04-2007 10:18
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 92
  • Lexime: 21,550
  22-04-2015, 11:14 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Referenca e burime historike

  Hapur nga Kreksi, 13-04-2008 14:40
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 72
  • Lexime: 19,157
  09-04-2015, 17:42 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 3,163
  08-04-2015, 20:34 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Si u grabit ari nga pushteti komunist ne Shqiperi.

  Hapur nga DYDRINAS, 29-09-2006 14:12
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 20
  • Lexime: 17,783
  03-04-2015, 11:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 2,215
  27-03-2015, 15:57 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,800
  26-02-2015, 16:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 12,663
  13-02-2015, 22:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 994
  03-02-2015, 16:10 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Historia e komunitetit hebraik tė Shqipėrisė

  Hapur nga Kryeplaku, 09-07-2004 08:26
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 41
  • Lexime: 15,955
  29-01-2015, 14:09 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,866
  26-01-2015, 12:22 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,277
  26-01-2015, 11:46 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 935
  26-01-2015, 10:59 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 977
  26-01-2015, 00:35 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,434
  23-01-2015, 14:42 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Kush kane qene themeluesit e PKSH-se?

  Hapur nga DYDRINAS, 05-02-2010 17:10
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 5,690
  22-01-2015, 15:49 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,413
  21-01-2015, 15:50 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Liri Belishova dėshmon pėr historinė

  Hapur nga Brari, 02-07-2004 03:37
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 18,016
  20-01-2015, 17:57 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 3 prej 48 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •